• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבטל את תשתית+ספק האינטרנט בבית ולהסתמך על האינטרנט הסלולרי?

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך

ITS

משתמש רגיל
דירוג
362
שלום חברים,

במסגרת התייעלות במטרה להגדלת חיסכון ברוח הבלוג והפורום...
חשבתי היום אולי להתנתק קליל מתשתית וספק האינטרנט שמביאים אלי אינטרנט הביתה ולהסתמך על האינטרנט שכלול בחבילה הסלולרית בלבד. זה יחסוך 80 ש"ח כל חודש.

יש לי חבילה בגולן טלקום שמאפשרת 30 GB גלישה ואני יכול להשתמש בסמאטפון כ"הוטספוט" (נתב אלחוטי נייד") שיספק אינטרנט בבית.

אני לא צורך תכנים כבד (לא ממש רואה סדרות וסטרימינג אונליין וכו'), רק צריך חיבור שיאפשר גלישה באינטרנט (אתרים, מיילים, קצת יוטיוב וכו').

מה דעתכם?
כדאי?
אשמח לשמוע חוות דעת מאנשים שעושים זאת בעצמם ויתרונות וחסרונות לדבר שאולי לא חשבתי עליהם.

סליחה,

בטעות העלתי את הפוסט כאן כאשר הוא צריך להיות ב"מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות".
מישהו מהמנהלים יכול להעביר את הפוסט למקומו הנכון?
בתודה מראש

אני לא צורך תכנים כבד (לא ממש רואה סדרות וסטרימינג אונליין וכו'), רק צריך חיבור שיאפשר גלישה באינטרנט (אתרים, מיילים, קצת יוטיוב וכו').
.

אני דווקא כן, בעיקר נטפליקס, יוטיוב ומדי פעם טורנטים (כשאין בנטפליקס מה שאני מחפש).
ועדיין אני חי רק על הסלולרי. (חבילה של 100g ב012, ב30 שקל, מנצל בערך 70% בממוצע חודשי)
חשוב רק שתמצא חברת סלולר עם קצב אינטרנט מהיר. אני לא הסתדרתי עם גולן טלקום.

בהצלחה!

• אהבתי
Reactions: ITS
אנחנו התנתקנו מ-018 (ספק אינטרנט על תשתית בזק), והם התקשרו והציעו לנו לחזור בתמורה ל-39 ש"ח בחודש. אבל צריך לחדש את החבילה כל ארבעה חודשים.

אני גם השתמשתי לתקופה גם ב012 וגם בארה"ב.
לשימוש שתיארת עובד מעולה,אפשר גם לראות סרטים.
חוץ מזה לא נתקלתי בבעיה מיוחדת לפעמים זה קצת איטי בשעות העומס.
בנוסף המכשיר צורך יותר אנרגיה כדי שיהיה בטעינה בשימוש ארוך.

• אהבתי
@ITS נסה למדוד כמה גיגה אתה צורך בחודש.

לדעתי 30 זה לא קרוב למספיק לצרכן ממוצע, אבל אולי אתה לא ממוצע.
פלוס זה יגמור לך את הסוללה במכשיר, גם מבחינת זמני הטענה וגם באורך החיים שלה.

היה לי פעם חיבור סיב אופטי ב-100 שח כולל ספק ותשתית, זה היה חלום ....... בבית החדש אין תשתית לזה :(

• אהבתי
אנחנו גולשים סלולרית כבר חצי שנה.
יש לנו סלולרי ישן מחובר כל הזמן עם הוט ספוט של 019 (100 גיגה 30 ש"ח)
עובד סבבה.
שמנו לב שהמהירות משתנה מאוד לפי המכשיר הסלולרי שמוציא את ההוטספוט. כרגע המהירות עומדת על כ 24 M

אנחנו עם שני טלפונים וחבילות של 100g מ012 ב30 שח - היה מבצע ביום העצמאות,
מעל הראש למשתמש הממוצע

אנחנו התנתקנו מ-018 (ספק אינטרנט על תשתית בזק), והם התקשרו והציעו לנו לחזור בתמורה ל-39 ש"ח בחודש. אבל צריך לחדש את החבילה כל ארבעה חודשים.
זה כואב החידוש כל 4 חודשים? ו39 אני מניח שכולל גם את התשתית

למי שגולש על חבילה סלולארית, יש מכשירים שניתן להכניס אליהם כרטיס סים. לא צריך טלפון.
יש פתרונות מהחברות בארץ (יקר) ויש פתרונות סיניים (זול, אולי מצריך קצת ידיים טכניות)

זה כואב החידוש כל 4 חודשים? ו39 אני מניח שכולל גם את התשתית
עדיין לא הספקנו לחדש. נראה אם זה יהיה בקלות, או שנצטרך לאיים בניתוק. הם גם לא הציעו את זה ישר, רק אחרי שהסברתי שאין לנו סיבה לחזור אליהם במחיר הרגיל.
כולל תשתית וספק, 100 מגה.

אני משלם כל חודש 100 ש"ח לתשתית וספק
כבר תקופה ארוכה חושב לקחת טלפון סיני שיש לי עם מסך שבור ולהפוך אותו ל-HOTSPOT עם קו של 012 ב-39 ש"ח לחודש
הבעיה היא שכל מי שאני מתייעץ איתו טוען שזה איטי מדי ולא מתאים לבית שרוצים לראות בו יוטיוב ונטפליקס.

מישהו התנסה וראה כי טוב?

בלי קשר למהירות גלישה [40 או עד 100], האם מישהו הצליח לגלוש במחשב שולחני עם 13 טאבים פעילים בכרום + mail client עם 6 חשבונות דואר ללא תשתית אינטרנטית אלא דרך hotspot של הטלפון הנייד?
ונניח שבערב אני מוסיף גם את נטפליס דרך הסטרימר לטמבלוויזיה?
לא נראה לי אבל תפתיעו אותי ואבטל את התשתית הקווית של האינטרנט.
יש לי תשתית 'עד 100' אבל בפועל מגיע רק ל 54 ובכול זאת כל מה שתיארתי עובד אצלי פרפקט כי חילקתי את הקליינטים בין 2 ל 5 מגהרץ לפי המרחק מהראוטר והסטרימר בכבל לראוטר.
האם ההוטספוט של הסמארטפון יכול לספק שני ערוצי גלישה [ 2.4 ו 5] במקביל?
ונניח שכן, אז כנראה אצטרך להחליף סוללה בנייד כל חודש...

תודה לעונים.

נראה שכבר לא מעט אנשים עשו ועושים כך.
אני חושב שאצטרף אליהם גם כן.

אתחיל עם גלישה דרך הסמארטפון הרגיל (יום-יומי) שלי ואם אראה שזה לא נוח או מכביד מדי על המכשיר והסוללה, אזמין לי סים נוסף שיישב במכשיר ייעודי להזרמת הוטספוט: שיאומי ישן שיש לי (רדמי נוט 2 - מכשיר לא רע, אגב) ואז תהיה הפרדה בין הסימים והמכשירים השונים (סמארטפון רגיל והוטספוט) ועם זאת עדיין חיסכון של כ-50 ש"ח כל חודש.
לא רע.

תודה לעונים.

נראה שכבר לא מעט אנשים עשו ועושים כך.
אני חושב שאצטרף אליהם גם כן.

אתחיל עם גלישה דרך הסמארטפון הרגיל (יום-יומי) שלי ואם אראה שזה לא נוח או מכביד מדי על המכשיר והסוללה, אזמין לי סים נוסף שיישב במכשיר ייעודי להזרמת הוטספוט: שיאומי ישן שיש לי (רדמי נוט 2 - מכשיר לא רע, אגב) ואז תהיה הפרדה בין הסימים והמכשירים השונים (סמארטפון רגיל והוטספוט) ועם זאת עדיין חיסכון של כ-50 ש"ח כל חודש.
לא רע.

אשמח לשמוע חוויות אם התקדמת עם זה

יש פה שתי אפשרויות בעצם שאנשים מעלים:
1. לגלוש דרך הסלולרי שלך הרגיל כשאתה בבית.
2. לקחת מכשיר ולהפוך אותו בעצמם להוטספוט ולהשתמש בגלישה הרגילה.

באפשרות 1, היתרון הוא שאתה חוסך את כל העלות בדרך כלל 70-80 שקלים, אבל כל פעם צריך להדליק ולכבות את ההוטספוט כשאתה מגיע או הולך. בנוסף אין לך אינטרנט בבית כשאתה לא נמצא. יש אנשים שזה לא רלוונטי להם, ויש אנשים שמורידים קבצים או צריכים גישה למחשב בבית וכו'.

באפשרות 2 החסכון הוא חלקי יותר, אבל אין לך את הבעיה של להדליק לכבות. ייתכן שראוטר זול יפתור את הבעיה לגמרי.

אני הלכתי בעקרון על דרך ביניים מכיוון שאני עובד לא מעט מהבית וזקוק לגישה למחשב גם מחוץ לבית. פשוט מצאתי ראוטר של בזק משומש ברחוב, השמשתי אותו וביחד עם ראוטר שיש לי כבר 7 שנים, אני לא צריך כלום מחברות התקשורת. למעשה אני יכול להחליף ספק ותשתית בכל רגע נתון בלי בעיה. כל עוד מדובר ספק שיש לו גישה על התשתית של בזק. כיום מחובר באורנג' על 100 מגה ב 70 שקלים, ובאמת הגיע הזמן לשיחת רענון איתם.

• אהבתי
Reactions: Oyi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N האם כדאי לבטל בIB את האפשרות להוצאת כסף לצד שלישי ? צרכנות פיננסית 3
ג לבטל את כרטיס הפליי קארד של אלעל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
Will Smith לבטל את מנוי הפיס? צרכנות פיננסית 57
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
A האם ספק של קבלן יכול לבטל עסקה נדל"ן 25
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
ש ביטוח משכנתא מיותר - מותר לי לבטל חד צדדי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
amit האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין? אוף טופיק 41
Roi "יש לבטל הטבות מס לחוסכים לפנסיה ‑ הן פוגעות בשוויון" אוף טופיק 53
E שאלה: האם איבדתי את הזכות לדמי אבטלה אוף טופיק 1
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 3
R תוך כמה זמן לפני סיום השכירות נהוג להראות את הדירה? נדל"ן 11
B משכנתא- לשבור את החזיר או לקחת עם העו״ש? נדל"ן 3
א אינטראקטיב סגרו את החשבון צרכנות פיננסית 27
N האם כדאי למחזר את המשכנתא? נדל"ן 5
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 27
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27

נושאים דומים

Back
למעלה