• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל

Mister Ben

משתמש סולידי
דירוג
24
היי,
מה דעתכם על ניצול מתנות הצטרפות (למשל הזמנת כרטיס אשראי או פתיחת חשבון רק בשביל ההטבה, לא להשתמש בו ואז לבטל אותו) כפרקטיקה?
מוסרי? בסדר? לא בסדר?
מצד אחד זה לא בסדר, מצד שני הגורמים מהצד השני מאוד מאוד חזקים ו׳אין מה לרחם עליהם׳.

דיון קצת פילוסופי, כמובן שאפשר גם קצת להסכים עם שתי הגישות..

לא עושה את זה, אין לי בעיה עם מי שכן.

גוף עסקי מציע עסקה, הם יודעים שעל חלק מהלקוחות הם ירוויחו ועל חלק יפסידו, ומניחים שבשורה התחתונה ישתלם להם. אין בושה בלהיות אחד מהלקוחות שיפסידו עליהם.

ובכל זאת אני אישית מעדיף שלא. המתנות האלה הן תמיד בסכומים קטנים עבורי, לא מתחשק לי להתעסק בשבילן.
חוץ מזה אני מאלה ששוכחים לבטל, ובדרך כלל המתנות באות עם חיוב שיתחיל בעתיד.

עשיתי את זה כמה פעמים וישן טוב מאוד בלילה.
לפעמים אני גם טועם גבינה כשמוציאים לי בסופר ולא קונה אותה בסוף!

היי,
מה דעתכם על ניצול מתנות הצטרפות (למשל הזמנת כרטיס אשראי או פתיחת חשבון רק בשביל ההטבה, לא להשתמש בו ואז לבטל אותו) כפרקטיקה?
מוסרי? בסדר? לא בסדר?
מצד אחד זה לא בסדר, מצד שני הגורמים מהצד השני מאוד מאוד חזקים ו׳אין מה לרחם עליהם׳.

שאלה של מידה.
אין לי בעיה לעשות כרטיס אשראי ולבטל אותו אחרי שנה. ניסיתי, היה אצלי בארנק בלי שימוש, אז אין סיבה לשלם על מוצר מיותר.
אבל לא אחתום על עיתון בדוכן בקניון בשביל מתנת הצטרפות ואגיע הביתה ואבטל מיד כי זה לא מוסרי בעיני (עבדתי בזה בצעירותי ויש המון אנשים שעושים את זה).

אם אתה יודע מראש שלא תשתמש כלל במוצר וישר תבטל אז לדעתי זו לא התנהגות נחמדה ואני לא עושה ככה.

מצד שני הגורמים מהצד השני מאוד מאוד חזקים ו׳אין מה לרחם עליהם׳.
אני לא אוהב או מבין את הגישה הזאת. הצד השני, קרי החברות, מנסות למקסם את התועלת שלהן בדיוק כמוך, הן לא פחות מוסריות ממך. הן מעסיקות אנשים, משרתות לקוחות, יש להן בעלי מניות ובעלי חוב, כולם בני אדם שיפגעו בצורה מסויימת מהמעשים שלך. כל שקל שאתה סוחט מהן במירמה הוא שקל שאתה לוקח מאנשים אחרים, אני לא רואה הבדל בין לקמבן את מוכר הפלאפל בפינת הרחוב לבין לקמבן את חברת כרטיסי אשראי.

אני לא אוהב או מבין את הגישה הזאת. הצד השני, קרי החברות, מנסות למקסם את התועלת שלהן בדיוק כמוך, הן לא פחות מוסריות ממך. הן מעסיקות אנשים, משרתות לקוחות, יש להן בעלי מניות ובעלי חוב, כולם בני אדם שיפגעו בצורה מסויימת מהמעשים שלך. כל שקל שאתה סוחט מהן במירמה הוא שקל שאתה לוקח מאנשים אחרים, אני לא רואה הבדל בין לקמבן את מוכר הפלאפל בפינת הרחוב לבין לקמבן את חברת כרטיסי אשראי.
מצד שני, אותן חברות נותנות מתנה בדיוק בשביל לפתות אותך לקנות מוצר שלא היית קונה סתם כך. למשל יש כמה רשתות שיווק שדוחפות לך כמעט בכח את כרטיס האשראי שלהן. בכל קנייה הקופאית שואלת אם אתה "מעוניין לקבל תלושי מתנה של 400 ש"ח" ואם אתה אומר לה שאתה לא מעוניין לשלם דמי חבר על כרטיס אשראי, היא מוסיפה שאתה יכול פשוט לבטל לפני שנגמרת השנה הראשונה.
אז אם בית העסק כל כך מתאמץ לצרף אותך לכרטיס שאתה לא רוצה כדי שתקבל מתנה, למה לא להגיד להם תודה ולבטל לאחר מכן?

• אהבתי
Reactions: drx
מצד שני, אותן חברות נותנות מתנה בדיוק בשביל לפתות אותך לקנות מוצר שלא היית קונה סתם כך. למשל יש כמה רשתות שיווק שדוחפות לך כמעט בכח את כרטיס האשראי שלהן. בכל קנייה הקופאית שואלת אם אתה "מעוניין לקבל תלושי מתנה של 400 ש"ח" ואם אתה אומר לה שאתה לא מעוניין לשלם דמי חבר על כרטיס אשראי, היא מוסיפה שאתה יכול פשוט לבטל לפני שנגמרת השנה הראשונה.
אז אם בית העסק כל כך מתאמץ לצרף אותך לכרטיס שאתה לא רוצה כדי שתקבל מתנה, למה לא להגיד להם תודה ולבטל לאחר מכן?
שוב, זאת גישה שאני לא מבין. אתה אדם בוגר, תקבל את ההחלטות בעצמך וקח עליהן אחריות. לשאול אם אתה רוצה כרטיס אשראי, זה לא ״כמעט בכח״. אף אחד לא מכריח אותך לעשות שום דבר.

שוב, זאת גישה שאני לא מבין. אתה אדם בוגר, תקבל את ההחלטות בעצמך וקח עליהן אחריות. לשאול אם אתה רוצה כרטיס אשראי, זה לא ״כמעט בכח״. אף אחד לא מכריח אותך לעשות שום דבר.
לא התלוננתי שמציעים לי ואני יודע לסרב להצעות שאני לא מעוניין בהן. אבל אם מישהו אומר "קח משהו שאתה לא צריך רק כדי לקבל מתנה ואז תבטל", אין לי בעיה לקחת את המתנה ולבטל.

אני לא אוהב או מבין את הגישה הזאת. הצד השני, קרי החברות, מנסות למקסם את התועלת שלהן בדיוק כמוך, הן לא פחות מוסריות ממך. הן מעסיקות אנשים, משרתות לקוחות, יש להן בעלי מניות ובעלי חוב, כולם בני אדם שיפגעו בצורה מסויימת מהמעשים שלך
אני לא אוהב או מבין את הגישה הזאת. הצד השני, קרי החברות, מנסות למקסם את התועלת שלהן בדיוק כמוך, הן לא פחות ולא יותר מוסריות ממך. הן מנסות להרוויח כסף בדיוק כמוך. הן מעסיקות אנשים, משרתות לקוחות, יש להן בעלי מניות ובעלי חוב, כולם בני אדם חכמים שמנסים לדאוג לכך שהחברה לא תפסיד.
תסמוך על החברה שהיא יודעת בדיוק מה היא עושה בכל מבצע כזה, ומאחר והיא זאת שכותבת את החוקים של המבצע היא תדאג טוב מאוד שהיא לא תפסיד יותר ממה שהיא רוצה.

. כל שקל שאתה סוחט מהן במירמה הוא שקל שאתה לוקח מאנשים אחרים, אני לא רואה הבדל בין לקמבן את מוכר הפלאפל בפינת הרחוב לבין לקמבן את חברת כרטיסי אשראי.
אף אחד לא דיבר על לסחוט כסף במירמה. אף אחד לא דיבר על לקמבן.
כל עוד מה שאתה עושה לא נוגד את התנאים, ובמיוחד כשהתנאים הללו נכתבו ע"י הצד השני (כלומר החברה), אני לא מבין מה זה מפריע לך.
כשיש מבצע בסופר של 1+1 אתה בכוונה תקנה רק מוצר אחד ולא 2 כדי שחלילה הסופר לא יפסיד עליך כסף?

היי,
מוסרי? בסדר? לא בסדר?

גלובלית או בישראל? כי אם אתה הופך את זה לפרקטיקה בארה"ב אתה יכול להיות אוכל חינם גדול, בישראל רוב מתנות ההצטרפות הן על גבול המעליבות. בכל מקרה החברות יודעות מה הן עושות וכמובן שלוקחות את העניין הזה כשיקול אם משתלם להן או לא.

הבעיה בישראל היא שלכולם כל כך חשוב להרגיש לא פראיירים וכל כך רוצים את הניצחונות הקטנים האלה, שבסוף אנחנו הפראיירים הכי גדולים.
לדעתי זה חלק מהסיבה שבחיים לא נקבל מדיניות החזרים טובה כמו בארה"ב, או ריפיל לקולה במקדונלדס. הצרכן הישראלי פשוט לא מסוגל להתמודד עם דברים כאלה ולכן תמיד נישאר עם תנאים פח אשפה ותחושת ניצחון.

חוקי, לא מוסרי
מצד שני אם הגוף גם לא מוסרי למה לא לנצל אותו בחזרה
אני אישית לא עושה את זה, יותר משאתה פוגע באותו גוף אתה משחית את עצמך ולאט לאט אתה תתחיל להצדיק דברים לא ליגיטימיים

חוקי, לא מוסרי
אני אישית לא עושה את זה, יותר משאתה פוגע באותו גוף אתה משחית את עצמך ולאט לאט אתה תתחיל להצדיק דברים לא ליגיטימיים
המושג מוסרי משתנה לחלוטין בין אנשים שונים (וברוב המקרים אפילו אדם ספציפי יגדיר מוסרי בצורה לא קונסיסטנטית).
לא חושב שבכלכלה המילה מוסר משחקת תפקיד משמעותי, לפחות לא עבור החברות.

שני השנקל שלי - אם נותנים אז לוקחים.
לא הייתי חושב אם זה מוסרי או לא כי זה כבר מגולם אצלם בחישוב ההוצאות פרומושיין.
לי למשל הציעו כרטיס אשראי עם צ'ופר של 10,000 ש"ח הלוואה ללא ריבית; ללא ריבית פריסה ל10 חודשים.
מכיוון שלא הייתה התניה ברכישת מינימום לחודש בכרטיס אז לקחתי וביטלתי את הכרטיס בחודש ה 11.
דוגמא אחרת - הציעו לי כרטיס אשראי + מועדון + 600 ש" מתנת רכישת מוצרים בסופר. כמובן שלקחתי ואחרי חודשים ביטלתי את הכרטיס.

k
חוקי, לא מוסרי
למה לא מוסרי?
לא רואה פה שום בעיה מוסרית
שוב - למה לא מוסרי?
לא רואה משהו לא מוסרי שהגופים הללו עושים.

ובכלל, לא מבין מה הקשר בין מוסר לבין עסקים. כל עוד לא עושים משהו קיצוני (סחר בעבדים, רצח אנשים וכו') שבאמת עובר על חוקי מוסר בסיסיים, אני לא רואה עניין "מוסרי" בעסקים.
אתה לא פוגע בגוף. הגוף מספיק גדול וחכם לדעת מה הוא עושה. כל עוד אתה פועל לפי החוקים זה משהו שהם לקחו בחשבון ואין להם בעיה איתו.
אין פה שום דבר לא לגיטימי.
לא חושב שבכלכלה המילה מוסר משחקת תפקיד משמעותי, לפחות לא עבור החברות.
מסכים, עד כדי גבול מסויים (כמו שאמרתי קודם, דברים כמו סחר באנשים, פגיעה פיסית באנשים וכו').

מתנת הצטרפות וביטול זה קל (ברור שזה בסדר לקחת ולבטל), אך מה עם מקרה יותר מעניין בו חנות או רשת חנויות (למשל REI) מציעה אפשרות להחזיר מוצרים שנקנו במשך *שנה* ממועד הרכישה במידה ולא מרוצים מהם?
האם לגיטימי לקנות ציוד, לטייל איתו כמה חודשים, בסוף הטיול לגלות שבעצם "לא מרוצים" ולהחזיר הכל תמורת החזר כספי מלא?

אך מה עם מקרה יותר מעניין בו חנות או רשת חנויות (למשל REI) מציעה אפשרות להחזיר מוצרים שנקנו במשך *שנה* ממועד הרכישה במידה ולא מרוצים מהם?
האם לגיטימי לקנות ציוד, לטייל איתו כמה חודשים, בסוף הטיול לגלות שבעצם "לא מרוצים" ולהחזיר הכל תמורת החזר כספי מלא?
בעיניי לא, המטרה היא לתת לקונה להתנסות במוצר בלי לחץ, לא להשאיל לו בחינם.

אגב, זה נפוץ בארה"ב שרשתות מאפשרות החזרה גם לאחר תקופה ארוכה, וידוע לי על מקרים של ישראלים שניצלו זאת לרעה.

מה הטיעון בעד שזה יהיה לגיטימי?

לטעמי לא. יש בזה חוסר יושרה מסוים שאישית כבן אדם מרגיש לי לא מוסרי לנהוג כך.
לגבי זה שאיש המכירות אומר בעצמו לבטל לפני שתעבור שנה - כי אם תבטל תוך חודש איש המכירות לא יקבל את הבונוס שלו עבור המכירה. אם תבטל אחרי מס’ חודשים לאיש המכירות זה כבר לא יזיק. הוא את העמלה שלו כבר קיבל.
אלא אם כן באמת התכוונתי לנסות והתחרטתי, זה לגיטימי בעיניי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח ניצול מגן מס כנגד רווח מRSU מיסים 6
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
1337justme ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
Rahash ניצול פטור מס רווח הון שוק ההון 1
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
א ניצול הירידות למגן מס שוק ההון 6
H ניצול הירידות לביצוע שינוי טכני בתיק שוק ההון 3
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
I ניצול טיסות מרובות לחול באופן מיטבי צרכנות פיננסית 8
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
adamshalev ניצול נק זכות עם תיק השקעות שוק ההון 30
מוריארטי ניצול התנודתיות האינהרנטית של מניות שוק ההון 7
nmac ניצול פיקדון צבאי להשקעות שוק ההון 26
M ניצול תקרת מס נמוכה בניהול התיק שוק ההון 6
M ניצול מגן מס? שוק ההון 11
I ניצול מגן מס שוק ההון 13
לא חשוב שמות עוקבים אחריך - פגיעה בפרטיות האזרחים לשם ניצול תמימותם? אוף טופיק 6
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
זרטוסטרא "ניצול" הטבת מס סוף שנה לקופת גמל שוק ההון 12
Sinister ניצול ה'מפולת' בצורה סולידית שוק ההון 231
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0
S שאלה לגבי הטבות מס מיסים 4
ש משיכת פיצויים מעל תקרת הטבות מס בהפקדה / קצבה מוכרת - בסיום העסקה או רק בפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
S עסקאות באשראי כדי להגיע למינימום חיוב / הטבות פרימיום צרכנות פיננסית 7
T הטבות מילואים בנדלן נדל"ן 0
ס איזה הטבות פיננסיות זמינות לבעלי אזרחות אירופאית? צרכנות פיננסית 2
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D הטבות מהאוניברסיטה למשרתים בכוחות הביטחון אוף טופיק 6
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
K אזרח ארה"ב - הטבות מס לסטודנטים מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה