• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חזרה לשיגרה מאוזנת

אתה בטח מתכוון למקיף?
לא, אני מדבר על צד ג' בלבד. מקיף זו סוגיה נפרדת שאין לי כוונה להתעסק איתה.

להבהרה:
ביטוח חובה: מגן עליך מנזקי גוף שנגרמו לצד ג'.
ביטוח צד ג': מגן עליך מנזקי רכוש שנגרמו לצד ג'.
ביטוח מקיף: מגן עליך מנזק רכוש שאתה גרמת לעצמך.

ב-2015 ההוצאה שלי על רכב (אם סוכמים דלק, ביטוח, תחזוקה) הייתה פחות מ-800 ש"ח.
זה יפה, אבל מניסיון צריך לקחת בחשבון עוד +100 ₪ לחניות ועוד +100 ₪ לדוחות...

צריך לקחת בחשבון עוד +100 ₪ לחניות ועוד +100 ₪ לדוחות...
בחודש?? זה איזה קטע תל-אביבי כזה שאני לא מכיר? (תודה לאל שאני לא גר בתל אביב)

מעקב הוצאות מפורט יש לי רק החל מ-2014 - ובתקופה מאז היה לי דוח יחיד (זה יוצא פחות מ-8 ש״ח בממוצע חודשי).
בכלל, אם אני מתאמץ להיזכר בדוחות מכל הסוגים (חנייה, מהירות, וכו׳) שאי פעם קיבלתי - אני חושב שזה אולי בקושי 6-7 דוחות במצטבר בכל ה-16 שנה שאני נוהג.
יש לי חנייה חינם בשפע ליד הבית, בעבודה או אצל ההורים נגיד. עלויות חניה אני בד״כ מצמיד בדוחות הסיכומיים שלי לפעילות הרלוונטית (מסעדות, הופעות, וכו׳), אבל אפילו אם אפריד את זה לקטגוריה נפרדת - אני לא חושב שאוכל לגרד אפילו 50 ש״ח בחודש בממוצע על חניות.

בחודש?? זה איזה קטע תל-אביבי כזה שאני לא מכיר?
אופס... אני כנראה צריך להשתפר. לפחות פעם או פעמיים בשבוע אני משלם לא פחות מ25 ₪ בחניונים (השבוע למשל חניתי בחניון ליד בית הטקסטיל בתא כשבאתי לחדש פספורט בקונסוליה של רוסיה) ובערך פעם פעמיים בשנה אני חוטף דוח, בדרך כלל על מהירות אבל לא רק, והאמת שאני גם חוטא פעם או פעמיים בחודש בנסיעה בכביש 6 שזה גם כידוע לא בזול.

@MMM רוב הפעמים כשאני מגיע לתל-אביב (בערב) - אני חונה במקומות כמו כרמלית, דיזנגוף סנטר (ששם זה משהו כמו 15-20 שח בשעות הערב בלי קשר למשך הזמן) או נגיד באיזור הרידינג.
ועוד סיבה להוריד מהירות בנסיעה - לפני כמעט שנתיים שיניתי קצת את הרגלי הנהיגה שלי (נהיגה עם פחות האצות ברמזור, פחות עקיפות וטיפה הורדה של כמה קמ״שים בכבישים מהירים), והסטטיסטיקה שלי של הוצאות דלק (או של קמ לליטר) הראתה לי צמצום של יותר מ-30% בהוצאות הדלק (ההבדל בזמני ההגעה ליעד היה זניח לחלוטין). שמרתי על ההרגל הזה מאז.

@Yevgeny
זה דורש גם סבלנות יכולת אישית :)
אהה, וזה כמובן גם משפיע בהתאמה להיות יותר רגוע :)

זה דורש גם סבלנות יכולת אישית :)
האמת שהדבר שמאוד עוזר הוא העובדה שאני מקשיב לספרים ופודקאסטים שונים תוך כדי נסיעות, הרגל שפיתחתי עוד בנסיעות היומיות הארוכות בתקופת שירות החובה (זה, והיכולת להירדם במקום).
מעבר לעובדה שזה ניצול זמן טוב שמאפשר לי לקרוא יותר ספרים ממה שהייתי מוצא זמן אחרת, זה מנטרל העצבנות בכביש הכי טוב שאני מכיר. פתאום כבר אין כזה לחץ להגיע לאנשהו, וכשאני בדרך או בפקק אני לא מרגיש שאני שורף לעצמי זמן מהחיים. להיפך, כבר קרה לי שהגעתי ליעד, חניתי, ועדיין ישבתי דקה או שתיים באוטו רק בשביל לסיים לשמוע איזה קטע.

האמת שהדבר שמאוד עוזר הוא העובדה שאני מקשיב לספרים ופודקאסטים שונים תוך כדי נסיעות, הרגל שפיתחתי עוד בנסיעות היומיות הארוכות בתקופת שירות החובה
מעניין מאוד. זה לא פוגע בריכוז בנהיגה?
(זה, והיכולת להירדם במקום)
רק אל תשלב את היכולת הזאת בנהיגה..

@מתכנת
לפחות אני עקבי... :) אבל רוב האנשים לא באמת חופרים בשרשורים הוותיקים יותר למרות שנכתבו שם הרבה דברים מעניינים, אז חוזרים מדי פעם על עצמינו (אם כי אתה באמת מצטיין בלצטט כל מיני תגובות עתיקות שלנו - כל הכבוד!)

מעניין מאוד. זה לא פוגע בריכוז בנהיגה?
מאוד תלוי, בכל מיני דברים.
בנסיעה עירונית צפופה או בנהיגה באיזורים שלא מוכרים לי - אני מכבה ומתרכז בנהיגה. בנהיגה שגרתית במקומות מוכרים בשעות לא עמוסות - אני נוסע לאט יחסית ולא אגרסיבי (נתיב ימני, שומר על מרחק יפה מהאוטו שלפני ולא עוקף) ויכול לפנות לזה קצת קשב.
תלוי גם בתוכן או שפה של מה שמקשיבים לו. יש אנשים שאולי יעדיפו לשמוע בעברית, או תוכן לא ״כבד״ מדי. אני אישית כבר יכול (וגם מעדיף) לשמוע אנגלית, גם ספרותית ועשירה למדי, בלי מאמץ רב. אני חושב שבשנים האחרונות אני זוכר רק שני מקרים שפעם אחת דובר על משהו שדרש ממני יותר מדי ריכוז וויתרתי על לשמוע אותו תוך כדי נהיגה, ופעם אחת הקשבתי לספר שה״קטע״ הסגנוני שלו היה שפה מאוד עשירה ויצירתית ששמעתי אותו רק בנסיעות בינעירוניות בשעות מתות ופנויות לגמרי.

רק אל תשלב את היכולת הזאת בנהיגה..
אני בעיקר מנצל את זה ביכולת לישון 10+ שעות בטיסות ישירות של 15 שעות מתל-אביב ל-LA במסגרת העבודה, או בנסיעות ארוכות אחרות בטיולים.

אני משתדל כמה שאפשר לא ללחוץ על הגז וכמה שיותר לדרדר את הרכב כדי לחסוך בדלק, בד"כ עושה את העבודה יופי.

@מתכנת
לפחות אני עקבי... :) אבל רוב האנשים לא באמת חופרים בשרשורים הוותיקים יותר למרות שנכתבו שם הרבה דברים מעניינים, אז חוזרים מדי פעם על עצמינו (אם כי אתה באמת מצטיין בלצטט כל מיני תגובות עתיקות שלנו - כל הכבוד!)
תודה :)
אותך בפרט, כמעט כל תגובה "פנינה" :)
בנסיעה עירונית צפופה או בנהיגה באיזורים שלא מוכרים לי - אני מכבה ומתרכז בנהיגה. בנהיגה שגרתית במקומות מוכרים בשעות לא עמוסות - אני נוסע לאט יחסית ולא אגרסיבי (נתיב ימני, שומר על מרחק יפה מהאוטו שלפני ולא עוקף) ויכול לפנות לזה קצת קשב.
גם בזה אתה עקבי ;)
יש אנשים שאולי יעדיפו לשמוע בעברית, או תוכן לא ״כבד״ מדי. אני אישית כבר יכול (וגם מעדיף) לשמוע אנגלית, גם ספרותית ועשירה למדי, בלי מאמץ רב.
זה אגב משפר מאוד את האנגלית, אתה יכול להצביע על תוכן מעניין באנגלית ממש קלה?
האנגלית שלי יותר טובה בקריאה אך האזנה דורשת ממני ריכוז ומאמץ מטורף זה יכול להיות רעיון מצוין להאזין באוטובוס בניגוד לנהיגה.

אתה יכול להצביע על תוכן מעניין באנגלית ממש קלה?
אני חושב שכדאי אולי אפילו להתחיל מפודקאסטים ולא ספרים - זה תוכן שהוא יותר Conversational עם אוצר מילים של שפה מדוברת, וארוז בפרקים קצרים יחסית. זה אומר שאתה גם לא צריך ״להתחייב״ לפרק זמן ארוך בשביל לשמוע משהו. כמו מגוון הספרים, גם עולם הפודקאסטים עשיר ואינסופי כמובן, בהתאם לטעם ותחומי עניין (בתחום הפיננסי - הזכרתי אחד מהם כאן, של ראיונות באורך שעה בערך).
בגלל שזה פרקים קצרים - אתה יכול לנסות ולשמוע הרבה פודקאסטים שונים ולראות מה אתה אוהב.

(אולי אפילו תפתח שרשור ותשאל אנשים אילו פודקאסטים באנגלית הם אוהבים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
א חזרה ללוח השרטוטים יומני מסע אישיים 24
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
F חזרה לדרך הישר יומני מסע אישיים 47
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
S האם יש דרך חזרה? נדל"ן 20
שלי חזרה לשגרה - עבודה אוף טופיק 56
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
א תקופת אכשרה בקרן פנסיה לאחר חזרה מויתור על שארים צרכנות פיננסית 5
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Y הדרך המשתלמת ביותר למשוך כסף חזרה מIB צרכנות פיננסית 1
כ חזרה לגיל 20 יומני מסע אישיים 10
Mamaof היתרון בקרן שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים שוק ההון 21
tpr חזרה לארץ - חודש ראשון יומני מסע אישיים 13
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
V האם בקרנות מחקות אג"ח ממשלתי הקופונים מושקעים חזרה בקרן? שוק ההון 3
M האם מסלולי הבטחת קצבאות בקרנות הפנסיה מתומחרים בצורה מאוזנת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17

נושאים דומים

Back
למעלה