• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

אתה רואה חשבון?
אין לי רשיון בארץ (אחרי הלימודים עברתי לעבוד בחול, אז אין לי את הסטז), מארהב יש לי EA.
אי אפשר לדעתך להתייחס לROTH IRA כאל קופת גמל להשקעה
אני ממש לא מבין בזה. אבל נראה לי שאם כבר עדיף להתייחס לזה כפנסיה. אז המשיכות פטורות לגמרי בארץ לפי התקנה שפנסיה שאיננה ממוסה במדינת המקור (לא כשהפטור הוא רק בגלל אמנה), פטורה גם בארץ. אני אנסה לבדוק עם רואה חשבון שמתעסק עם זה (בעיקר עם עולים כך שעיקר ההפקדות הם מהזמן שהם חיו בארהב) ואדווח.

הלוואי שאתה צודק. בפועל הבחירה היא של המשקיע אם להשאיר את הדיבידנדים או לא, ולכן מבקר של מס הכנסה שיחליט לחפור קצת עשוי לא להתיר זאת.
+1
בכלל, בדרך כלל לדעתי לא כדאי לנקוט בפרשנויות וכדומה כשבמסמכים זה נראה כמו משהו אחר. לכן לדוגמא להתייחס ל Roth כפנסיה נראה לי הרבה פחות בעייתי. כיוון שאתה בעצם לא מדווח על זה בכלל בישראל, וב 1040 שלך זה גם לא מופיע, כך שאין טריגר לתלונות מצד מס הכנסה.

לגבי ה Mutual Funds בכל מקרה טעיתי. לא ניתן לקבל זיכוי מס על מס ששולם על משהו שלא נחשב הכנסה בישראל. מס הכנסה נקטו כך בהוראות לטיפול בהכנסות מ LLC (שקוף בארהב וחברה בארץ). הדרך היחידה שהם התירו, זה אם מכירים בהכנסות בכל שנה גם בארץ.

לכן בשביל החבר של @TunaGolem , הרעיון היחיד שיש לי (עובד רק אם הכנסות הדיבידנד פטורות לגמרי בארהב (עד מדרגת ה 15%)) הוא כזה.
פתיחת LLC יחד עם מכר או קרוב משפחה אמריקאי (לא כזה שנחשב קרוב בפקודה), כשלישראלי יש פחות מ10% וה LLC מחזיק רק VTI לדוגמא.
(קשה להאמין ששווה את הבלגן כמובן)

לכן בשביל החבר של @TunaGolem , הרעיון היחיד שיש לי (עובד רק אם הכנסות הדיבידנד פטורות לגמרי בארהב (עד מדרגת ה 15%)) הוא כזה.
פתיחת LLC יחד עם מכר או קרוב משפחה אמריקאי (לא כזה שנחשב קרוב בפקודה), כשלישראלי יש פחות מ10% וה LLC מחזיק רק VTI לדוגמא.
(קשה להאמין ששווה את הבלגן כמובן)
הוא לא יכול לצבור את המסים הזרים במשך 5 שנים ואז למכור ולנצל את הזיכוי מס זר?
בעיקר עם עולים כך שעיקר ההפקדות הם מהזמן שהם חיו בארהב)
לא מבין את ההבחנה. המס הוא על הכנסה, אין קשר למועד ההפקדה.
כלומר אם זה פטור עבור אמריקאים שעלו, אז פטור עבור אמריקאי תושב ישראל שמפקיד מישראל.

הוא לא יכול לצבור את המסים הזרים במשך 5 שנים ואז למכור ולנצל את הזיכוי מס זר?
לא. כי המס ששולם בארהב הוא על הכנסה שלא נחשבת הכנסה בישראל. הנה לינק עם סיכום (יכול להיות שדברים השתנו, אני לא כל כך מעודכן)
http://www.israeltaxlaw.com/page948.asp

לא מבין את ההבחנה. המס הוא על הכנסה, אין קשר למועד ההפקדה.
כלומר אם זה פטור עבור אמריקאים שעלו, אז פטור עבור אמריקאי תושב ישראל שמפקיד מישראל.
מסכים. לא נראה לי שיש הבחנה חוקית. מצד שני, די ברור לי שמס הכנסה ינסו למנוע את זה מישראלי ופחות יהיה אכפת להם מאמריקאי שמתייחס לזה כפנסיה.

(מהרושם שקיבלתי, ביקורות מס בארץ לא מסתיימות בדיוק לפי החוק... הרבה תלוי במייצג, מצב רוח ושוחד חוקי. בשוחד חוקי אני מתכוון לכך שלאזרח אמריקאי יש הרבה שליטה על חלוקת המס שלו בין ארהב וישראל (כשיש הרבה הכנסות מארהב). כך שאם מס הכנסה רוצה עוד 10K שח על משהו נתון לוויכוח לדוגמא. ניתן להסביר להם שבשנה הבאה (או אחורה עם 1040X) הרבה יותר מס ישולם לארהב והם יפסידו הרבה יותר מה 10K.)

@דן ג. , תודה מראש על הבדיקה, אך מה שיאמרו עולים אינו בהכרח מהווה אינדיקציה (אלא אם כן הם ממשיכים להפקיד כתושבים ישראלים לאחר שנוכחו בדרך כזו או אחרת שהם פטורים מלשלם על הכנסות החשבון). השאלה היא מה קורה עם הפקדות שנעשות מרגע שאתה נעשה תושב ישראל. הרואה חשבון האמריקאי שלי אמר לי שהוא מפסיק להפקיד לROTH IRA כי להבנתו ישראל רוצה את חלקה מרגע שאתה ממשיך להפקיד כתושב ישראלי. הוא אומנם לא רואה חשבון ישראלי אבל אני מניח שעשה בדיקה יחסית מעמיקה בנוגע לאפשרויות שלו. יש כמובן סבירות שלא בדק עד הסוף...
אני רק רוצה לציין שהרואה חשבון הישראלי שלי סקפטי ואילו חברים אחרים בפורום עשו את הבדיקה שלהם עם מספר גורמים בלתי תלויים והגיעו למסקנה הפוכה.

אינו בהכרח מהווה אינדיקציה
מסכים לחלוטין. די ברור לי שמס הכנסה לעולם לא יסכים לפטור ממס על הפקדות של תושב ישראל. מצד שני, בRoth IRA אין שום עקיבה אחר ההפקדות (כיון שהכל פטור במשיכה) כך שמבחינה פרקטית די קשה לחלק בין המקרים.

אבל נראה לי שאם כבר עדיף להתייחס לזה כפנסיה. אז המשיכות פטורות לגמרי בארץ לפי התקנה שפנסיה שאיננה ממוסה במדינת המקור (לא כשהפטור הוא רק בגלל אמנה), פטורה גם בארץ.
נראה לי שכתבתי שטויות. הצו היה רק לגבי ביטוח לאומי של רשויות זרות. אז סתם לא ברור לי איך רואי חשבון ממסים Roth IRA במשיכה. הרי לרוב האנשים אין היסטוריה של ההפקדות שלהם. למישהו יש מושג?

לא ברור לי איך רואי חשבון ממסים Roth IRA במשיכה. הרי לרוב האנשים אין היסטוריה של ההפקדות שלהם. למישהו יש מושג?
בשביל זה צריך נסיון ממשי של אנשים בגיל פרישה. אני בספק אם נקבל כאן מידע.
@yossik , אתה אזרח אמריקאי ואני מניח שיש לך ROTH IRA. ידוע לך איך זה עובד? (אינני רומז שהגעת לגיל פרישה. אני זוכר שאמרת שפרשת מוקדם :) ).

בהמשך לפוסט הקודם שלי עשיתי סימולציה ע"מ להבין מהו בערך נטל המס על קרן ההשתלמות בעקבות היותי אזרח ארהב.
הסימולציה התבססה על חסכון של 30/35/40 שנים של הפקדה מקסימלית (1571 ש"ח חודשי) לקרן ההשלתמות + תשואה של 4.5%.
מימוש קרן ההשתלמות בוצע ע"י צבירה של 10 שנים של זיכוי מס זר, משיכה של כל מה שניתן באמצעות הזיכוי בעת הפרישה ומשיכה של היתרה על פני עשור.
מחינת מיסוי הנחתי הגשת דוח כיחיד וכן 2.25 נק זיכוי בארץ.
לינק לסימולציה: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Y4J2iZMFVcA5X16VomhofQLR0vLbe2o2Gyn6wGJesDk/edit?usp=sharing

בחישובים שלי סה"כ יצא שברוב המקרים המס יוצא סביב 3%-7% (ראו סימולציה).

שאלה לגבי מיסוי ארה"ב - תחילה רציתי לעשות את החישוב של המס בעצמי לפי מדרגות המס https://taxfoundation.org/2017-tax-brackets/. אך שמתי לב שבחישובים שלי ובמספר משחבונים באינטרנט יש הפרש משמעותי ולכן השתמשתי במחשבונים. ממה שראיתי נראה שהמחשבונים מתסמכים על כך שה taxable income שלך הוא כ-10000 דולר פחות מההכנסה אבל ראיתי שהstandard deduction ליחידים הוא רק סביב 6000. יש משהו שאני מפספס?

יש משהו שאני מפספס?
יש גם personal exemption שעומד על $4,050 נכון ל-2017.
ד.א. אחרי גיל 65 ה-standard deduction עולה בכ-$1,550. לא יודע בן כמה אתה אבל ככל רגולציה זה עשוי להשתנות.

לדוגמא טראמפ רוצה להגדיל את הניכוי הסטנדרטי ולבטל את הפטור האישי.

היי,

ממה שהבנתי מקריאה בפורום יש לי 2 אפשרויות בתשלום מס על רווחי הון/דיבידנדים
  1. תשלום של 25 בארץ ולהתקזז בארהב (אפקטיבית לשלם לרוב 0 לארהב)
  2. תשלום של מה שצריך לארהב (לצורך הדוגמה נניח על דיבידנד 15) ואז לשלם את ההפרש לארהב
האם אני צודק ושתי האופציות לגיטימיות?
אם כן מה מומלץ לעשות? אידיאולוגית אני מעדיף את 1 אבל קצת חושש ממנו לאחר קריאת הכתבה הנל בנושא ה savings clause.

לגבי 2 איך עושים זאת בפועל, ממה שקראתי בפוסטים על תשלום מס עבור השקעות חול עושים זאת באמצעות טופס 1301 אבל מהסתכלות מהירה לא ראיתי שם שום שדה שמאפשר לי להצהיר על התשלום ששילמתי לארהב.

האם אני צודק ושתי האופציות לגיטימיות?
לא.

אם זה דיבידנד אמריקאי, לארה"ב יש זכות מיסוי ראשונית.
כל דיבדנד אחר ולישראל יש זכות מיסוי ראשונית (מתוקף היותך תושב ישראל).

בפועל זה (טיפה) יותר מסובך, כי שתי הצדדים מסתכלים על חבות מס בפועל (ולא חישוב פשוט של 15% כפול ערך הדיבידנד).

הכי פשוט שהצלחתי לסדר לעצמי, זה לחשב את המס שאני חייב לארה"ב (לא יצא לי עדיין) ואז להגיש את הדוח הישראלי עם זיכוי מס זר, ואחר כך את הדוח האמריקאי עם זיכוי על המס בישראל (שהוא מן הסתם יותר נמוך בגלל שקיזזתי מסים מארה"ב).

לגבי 2 איך עושים זאת בפועל, ממה שקראתי בפוסטים על תשלום מס עבור השקעות חול עושים זאת באמצעות טופס 1301 אבל מהסתכלות מהירה לא ראיתי שם שום שדה שמאפשר לי להצהיר על התשלום ששילמתי לארהב.
אתה מחפש את נספח ד' של הדוח השנתי - הכנסות מחו"ל. יש שם סעיף של דיבידנדים ולידו רובריקה של מס זר ששולם.
הבנתי (אבל לא חוויתי בפועל) שמס הכנסה דורשים שתראה להם את הדוח השנתי לארה"ב כדי להוכיח חבות מס בפועל (כדי לראות שלא ניצלת זיכויים כדי להוריד את חבות המס שלך).

אתה מחפש את נספח ד' של הדוח השנתי - הכנסות מחו"ל. יש שם סעיף של דיבידנדים ולידו רובריקה של מס זר ששולם.
הבנתי (אבל לא חוויתי בפועל) שמס הכנסה דורשים שתראה להם את הדוח השנתי לארה"ב כדי להוכיח חבות מס בפועל (כדי לראות שלא ניצלת זיכויים כדי להוריד את חבות המס שלך).

אתה אומר שטופס 1099 לא מספיק למס הכנסה הישראלי כי הם רוצים לוודא שלא קיבלת חזרה מארה"ב את המס שנוכה במקור?
מה לגבי מה שמופיע בטופס 1099 כמס שנוכה מחוץ לארה"ב? (Foreign Tax Paid, אצלי זה המס היחיד שמופיע בטופס, כי לא ניכו לי מס במקור) בשביל לקבל ניכוי ממס הכנסה בארץ על המס הזה אני מניח שכן יספיק לצרף את ה-1099?

אתה אומר שטופס 1099 לא מספיק למס הכנסה הישראלי כי הם רוצים לוודא שלא קיבלת חזרה מארה"ב את המס שנוכה במקור?
זה מה שהבנתי משיחה עם רו"ח.
מה לגבי מה שמופיע בטופס 1099 כמס שנוכה מחוץ לארה"ב? (Foreign Tax Paid, אצלי זה המס היחיד שמופיע בטופס, כי לא ניכו לי מס במקור) בשביל לקבל ניכוי ממס הכנסה בארץ על המס הזה אני מניח שכן יספיק לצרף את ה-1099?
אין לי נסיון (עדיין) בזה, אבל אני מניח שכן.

לדוח בארץ, תמיד מצרפים מסמכים עליהם מתבסס הדוח. לכן, בשביל המיסים שנוכו במקור מחוץ לארה"ב מספיק ה 1099. בשביל המיסים ששולמו לארהב, מצרפים את ה 1040.
לגבי המיסים הזרים המדווחים ב 1099, אם מקורם לדוגמא ב etf VXUS, מבחינה חוקית בארץ, לא ניתן לקחת אותם כזיכוי. בפרקטיקה, הרבה רואי חשבון לוקחים כל מה שמופיע.
(בכל דוח שנתי, צריך לחתום על הצהרה שלא קיבלת חזרה מיסים מחול שנלקחו כזיכוי בעבר)

אם מקורם לדוגמא ב etf VXUS, מבחינה חוקית בארץ, לא ניתן לקחת אותם כזיכוי
אתה יכול להסביר למה?
איך אני יכול לדעת אם המס שמופיע בטופס ניתן לזיכוי בארץ או לא?

לא ניתן לקחת אותם כזיכוי.
מדוע? אין סיכוי לקבל את זה בחזרה.

@דן ג. אולי אתה יודע את התשובה. נניח ובשנה מסוימת היו לי בארה"ב דיבידנדים, רווחי הון, וריבית ואני במדרגה של 25% לריבית ו-15% לרווחי הון ודיבידנדים. יש לי בנוסף זיכויי מס שמורידים לי את חבות המס שם (לא ל-0).
תיאורטית איך עובד הזיכוי מס זר בדוח הישראלי? איך אני מחלק אותו לסלים השונים? לפי החלק היחסי של כל הכנסה מההכנסה הכוללת?

@דן ג. אולי אתה יודע את התשובה. נניח ובשנה מסוימת היו לי בארה"ב דיבידנדים, רווחי הון, וריבית ואני במדרגה של 25% לריבית ו-15% לרווחי הון ודיבידנדים. יש לי בנוסף זיכויי מס שמורידים לי את חבות המס שם (לא ל-0).
תיאורטית איך עובד הזיכוי מס זר בדוח הישראלי? איך אני מחלק אותו לסלים השונים? לפי החלק היחסי של כל הכנסה מההכנסה הכוללת?

למה זה משנה? אתה מקבל בארץ זיכוי על המס, לא ניכוי מההכנסה. כלומר, בארץ יחשבו לך כמה מס אתה חייב מכל המקורות לפי המדרגות בארץ, ויורידו מהסה"כ את הסכום שכבר שילמת בארה"ב.

כלומר, בארץ יחשבו לך כמה מס אתה חייב מכל המקורות לפי המדרגות בארץ, ויורידו מהסה"כ את הסכום שכבר שילמת בארה"ב.
זה לא עובד כך בזיכוי מס זר.
יש חלוקה לסלים ואתה יכול לקזז זיכוי דיבידנדים רק לעומת מס על דיבידנדים שאתה חייב, מס על רווחי הון רק מול מס רווחי הון, ומס על ריבית מול מס על ריבית. אם נשאר עודף אתה יכול להעביר קדימה אבל רק מקסימום 5 שנים.

מדוע? אין סיכוי לקבל את זה בחזרה.
זה מס ששולם על ידי הקרן, לא על ידך. זה בדיוק כמו שישראלי עם etf אירלנדי (או ישראלי), לא יכול לקחת את ה15% שהקרן שילמה לארהב. (כמו שאמרתי, זה מבחינה חוקית, לא פרקטית)
תיאורטית, אמורים לחלק בדיוק לפי איך שיוצא המרכיבים לחיוב במס ב 1040. פרקטית אני חושב שהרבה פעמים רואי חשבון, פשוט לוקחים הכל כמס על דיבידנדים, כל עוד לא מדובר על סכומים מאוד מאוד גבוהים.
(בביקורת אחת בארץ, ביקשו פעם במס הכנסה מכתב מרואה חשבון אמריקאי (נראה לי שה 1040 הוכן אז על ידי רואה חשבון), המאשר על איזה הכנסות היה המס בארהב.)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back