• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

התייעצות עבור חבר:
משקיע (אזרח כפול) שלא מכניס (פרש) ולא מוציא (אוכל על שולחנם של אחרים), מחזיק תיק גדול.
באופן נאיבי, אסור לו לגעת בPFIC, אבל אז ימצא שהוא פטור ממס על הדיבידנדים בארה"ב, וחייב ב25% בארץ. לכן, כדאי לו להחזיק כמות מושכלת של קרנות איריות צוברות, לשלם עליהן מס בM2M (ומיד להזדכות כנגד המס בארץ), ובכך להפחית את חבות המס בארץ בהנזלה עתידית רחוקה.

לכן, כדאי לו להחזיק כמות מושכלת של קרנות איריות צוברות, לשלם עליהן מס בM2M (ומיד להזדכות כנגד המס בארץ), ובכך להפחית את חבות המס בארץ בהנזלה עתידית רחוקה.
בואנה, לקחת את מלכודת המס של ארה"ב ופשוט הפכת אותה על הראש
לדעתי יש הגבלה של 5 שנים שניתן למשוך בו מס זר

לא אם הניירות נקובים בדולר.
אז נשאר רק לבדוק מה הזמן המקסימלי שניתן למשוך זיכוי מס זר.

ד.א. מאוד ייתכן שהחברה האירית מפיקה את המידע המספק להגדרת הקרן כ-QEF.
צריך פשוט סיווג של כלל ההכנסות מאותה שנה, דיבידנדים, ריבית, רווחים וכו', הוא יכול לצאת במס כמעט אפסי גם בארה"ב אם זה המצב.

אני בדיוק בתהליכי תכנון חוזה ההשקעות שלי ותיק ההשקעות ועלתה לי שאלה שלא ראיתי התייחסות אליה בכל הפוסטים שקשורים לקרן השתלמות ואזרחי ארהב.

ממה שקראתי רוב הרו"חים דוגלים בדיווח של קרן השתלמות כdefered compensation. במידה וזה המצב ואני מגיע לגיל פרישה ולא מרוויח דבר האם אוכל למשוך את "הרוב" עם זיכוי מס זר של העשור האחרון שבו אני עובד + משיכה של היתרה מקרן ההשתלמות בתשלומים (כל שנה) ולשלם מס לפי מדרגות המס הנמוכות בארהב (10 אחוז עד 10k דולר) , הרי זה שכר דחוי...
איכשהו זה נשמע לי יותר יעיל מאשר למשוך בכל עשור חלשים בחשבון חייב במס (הסימולציה תתן לי תשובה יותר מדוייקת)

אני מתכנן לבצע סימולציות ע"מ להבין האם אכן זה פרקטי ויעיל (זא משך המשיכה החייבת במס לא ארוכה מידי), אבל רציתי לוודא שהבסיס ה"חוקי" שלי נכון...

דבר נוסף שתהיתי לגביו, אני מבין את ההגיון שעל 25٪ מהקרן לא צריך לשלם מס כי זה כבר שולם ו75% מהקרן זה שכר דחוי אבל איך נחשבים הרווחים ומה המיסוי עליהם? ממה שקראתי כאן(לפי זכרוני בפוסט של FIYaacov@ או @TunaGolem) מדווחים על 75 אחוז מהמשיכה כנגד זיכוי מס. לכן אני מבין שהרווחים על הפרשת המעביד חייבים במס והרווחים על הפרשת העובד לא? קצת מוזר, או שמע יש לי כשל בהבנה של התהליך...

אני מבין שהרווחים על הפרשת המעביד חייבים במס והרווחים על הפרשת העובד לא?
הרווחים על השקעות המעביד פטורים ממס אפקטיבית, אבל בזמן המשיכה, ההכנסה היא הסכום שנצמח.

איכשהו זה נשמע לי יותר יעיל מאשר למשוך בכל עשור חלשים בחשבון חייב במס (הסימולציה תתן לי תשובה יותר מדוייקת)
לא רק שזה יותר יעיל, זה גם אפשרי. זיכוי מס זר בגין עבודה ניתן לקזז רק עם הכנסות רגילות ולא פאסיביות. היות ולפי הגישה הזו זה נחשב שכר דחוי אז זה נחשב הכנסה רגילה.
בחשבון ממוסה ההכנסות הן פאסיביות ואתה לא תוכל לקזז מולם זיכוי מס זר עודף שנובע מעבודה.

אבל רציתי לוודא שהבסיס ה"חוקי" שלי נכון...
זו גישה אחת מתוך הגישות שנוקטים רוה"ח בארץ. אין הנחיות מפורשות של ה-IRS בעניין. אז אין בסיס חוקי רשמי לעניין (כמו גם לגישות האחרות).

מבין את ההגיון שעל 25٪ מהקרן לא צריך לשלם מס כי זה כבר שולם ו75% מהקרן זה שכר דחוי אבל איך נחשבים הרווחים ומה המיסוי עליהם?
ממה שאני הבנתי רוה"ח פשוט מתעצלים להפריד את הפקדות המעסיק מהרווחים. בפועל אני גורס שהצמיחה קרתה בחשבון בחסות המעסיק, ואז השכר הדחוי כולל הכל. יש לזה ביסוס חלקי בדמות סעיף 409A לחוק המס האמריקאי (קהש לא עונה על כל התנאים שם לדחיית שכר).
אין לי שום מידע על ביקורת שהלכה לכאן או לכאן בעניין הזה.

לכן אני מבין שהרווחים על הפרשת המעביד חייבים במס והרווחים על הפרשת העובד לא?
שוב לדעתי זה פשוט נטו עצלנות של הרו"ח. בפועל צריך לדווח גם על הפקדות מעסיק וגם הרווח הנצמח הכולל. ושוב אין שום הנחיות מפורשות אז המילה צריך היא אולי לא במקום :)

(ומיד להזדכות כנגד המס בארץ), ובכך להפחית את חבות המס בארץ בהנזלה עתידית רחוקה.
קצת ישן אבל בכל זאת הערה.
זה לא מס בר זיכוי בארץ. זה מס ששילמת לארהב על הכנסה שנצמחה באירלנד .
פקודת מס הכנסה
"מס זר" – מס שחייבים בו על הכנסה במדינה זרה לפי דיני המס החלים באותה מדינה;

מה שכן, אולי עם Mutual Funds בארהב עם Reinvested dividends, מבחינה חוקית בארץ, יתכן שזה נחשב קרן צוברת ואין מיסוי בשוטף על דיבידנדים ואז זה יעבוד.

אולי עם Mutual Funds בארהב עם Reinvested dividends
חשבתי לגבי זה גם עם DRIP. אבל אין קוביות. ברגע שהקרן לא צוברת בעצמה (אין אף קרן אמריקאית כזו) אתה מחויב לדווח בישראל על הדיבידנד.
אנחנו האמריקאים קשה לנו:)

ד.א. @דן ג. מה השקפתך לגבי מיסוי ישראלי על Roth IRA?

חשבתי לגבי זה גם עם DRIP. אבל אין קוביות. ברגע שהקרן לא צוברת בעצמה (אין אף קרן אמריקאית כזו) אתה מחויב לדווח בישראל על הדיבידנד.
אנחנו האמריקאים קשה לנו :)
ב Mutual Funds נראה לי שמבחינה טכנית זה בדיוק כמו קרן צוברת. הם פשוט מוציאים לך 1099 על הדיבידנים שנשארו בקרן.

ב Mutual Funds נראה לי שמבחינה טכנית זה בדיוק כמו קרן צוברת. הם פשוט מוציאים לך 1099 על הדיבידנים שנשארו בקרן.
אשמח לראות רו"ח בארץ שתומך בעמדה זו.
למה אתה חושב שזה שונה מDRIP אצל החברה?

התעלמת מהשאלה השנייה של יעקב:
מה השקפתך לגבי מיסוי ישראלי על Roth IRA

הלוואי שאתה צודק. בפועל הבחירה היא של המשקיע אם להשאיר את הדיבידנדים או לא, ולכן מבקר של מס הכנסה שיחליט לחפור קצת עשוי לא להתיר זאת.

האם אתה בטוח שכך הוא גם אם הקרנות מוחזקות בחשבון אמריקאי?
לא בטוח. אבל אני לא רואה איך זה משנה את מקור ההכנסה. כמובן שמפקח של מס הכנסה כנראה לא ישים לב.
למה אתה חושב שזה שונה מDRIP אצל החברה?
אני בכלל לא בטוח... רק רעיון. היה לי בראש שב Mutual Fund המזומן בכלל לא יוצא מהקרן. הסתכלתי עכשיו ואני בכלל לא בטוח איך זה עובד.
ד.א. @דן ג. מה השקפתך לגבי מיסוי ישראלי על Roth IRA?
סליחה, פספסתי מקודם.
אין לי מושג, לא נראה לי שבחוק יש החרגה כל שהיא לחשבונות כאלו. נראה לי שזה מסוג הדברים שכדאי פשוט לעשות מה שמקובל (ואני לא יודע מה זה).

@דן ג., אתה רואה חשבון? בין אם כן אם לאו, אי אפשר לדעתך להתייחס לROTH IRA כאל קופת גמל להשקעה (אפילו עם תקרת הפקדה נמוכה יותר) ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back