• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

האם אין איזושהי תקרה פטורה ממס רווח הון?
ספציפית למס רווח הון לא. בעיקרון מי שעושה החרגת שכר ושאר ההכנסות שלו פסיביות אז יכול לנצל את הניכוי הסטדנרטי והפטורים האישיים לאותה הכנסה פסיבית (או כל הכנסה אחרת שאינה שכר עבודה). הפטור לשכר עבודה בשנת 2017 היא 101,700$ לבן אדם (לכל אחד בנפרד, לא ניתן לאחד את הפטור במקרה שלאחד הכנסה גבוהה ולשני נמוכה).
ניכוי סטנדרטי לזוג -$12,600 פטור אישי -$4,050 לאדם (כולל ילדים בעלי אזרחות אמריקאית).
אבל שים לב... אם אתם מחריגים שכר, לא ניתן לקבל את ההחזר מס בגין ילדים

בעיקרון מי שעושה החרגת שכר ושאר ההכנסות שלו פסיביות אז יכול לנצל את הניכוי הסטדנרטי והפטורים האישיים לאותה הכנסה פסיבית
מי לא מבצע החרגת שכר? זה לא הdefault עבור אזרחים אמריקאים שגרים מחוץ לארה"ב ומדווחים על ההכנסות שלהם?

מי לא מבצע החרגת שכר? זה לא הdefault עבור אזרחים אמריקאים שגרים מחוץ לארה"ב ומדווחים על ההכנסות שלהם?

זה אולי ה-default שרו"ח בוחרים ללקוחות שלהם. זה דורש מילוי טופס נוסף אז ממש לא נחשב כ-default.
השיטה השנייה נקראת זיכוי מס זר.
הפניתי אותך בעבר ואמליץ לך שוב לעבור בבלוג שלי שמסביר על מילוי טפסי המ האמריקאיים מא' ועד ת' (אתה יכול למצוא לינק בפרופיל שלי כאן באתר).
יש לי אפילו פוסט שנקרא החרגת שכר vs. זיכוי מס זר שכולל מחשבון מבוסס גיליון גוגל

הבעייתיות בפנסיה היא לא הקרן עצמה אלא מה היא מחזיקה. רובן מחזיקות קרנות נאמנות מקומיות ולכן דרכן אתה מחזיק PFIC.
אני אישית שמתי הכל בקופת גמל של IBI במסלול מחקה מדד sp500 שמשקיע בחוזים עתידיים ישירות בבורסה האמריקאית. חוזים עתידיים הם לא חברה ולכן לא יכולים להיות PFIC

יש סיכוי שיש לך סימוכין לזה שfutures זה לא PFIC? ובנוסף הקרן השתלמות מחזיקה את רוב הכסף שלה באגרות חוב ממשלתיות (יש מינוף ענק ב e-mini) - האם זה משנה את התמונה?

יש סיכוי שיש לך סימוכין לזה שfutures זה לא PFIC?
השקעה ב-futures לא עונה על ההגדרה של השקעה בחברה (רכישת בעלות) אלא זו התחייבות בינך לבין המנפיקה, אם זו לא בעלחת בחברה זה לא יכול להיות pfic (אין את ה-c).
וגם אם כן בכל מקרה החברות שמנפיקות futures רובן ככולן אמריקאיות כך שזה פותר את עניין ה"זרה" ב-pfic (אין את ה-f).

לגבי קרן השתלמות, כרגע האמריקאים לא מסתכלים פנימה (אם זה במודע או לא אין לי מושג). אני אישית מעדיף להציב את עצמי במצב שאם וכאשר הם יסתכלו, שיהיה משהו שהוא לא pfic.
על איזה קרן השתלמות אתה מדבר?

@FIYaacov
באתר שלך יש 'סדרת מס ארה"ב 2015' עם 23 פוסטים וסדרת מס 2016 עם 3 פוסטים בלבד.
על פניו נראה שהפוסטים החדשים ממש זהים לאלו של שנה שעברה, אני צודק?
האם הסדרה המקיפה של 2015 רלוונטית או שיש מידע חדש שייחודי ל- 2016 ?

@FIYaacov
באתר שלך יש 'סדרת מס ארה"ב 2015' עם 23 פוסטים וסדרת מס 2016 עם 3 פוסטים בלבד.
על פניו נראה שהפוסטים החדשים ממש זהים לאלו של שנה שעברה, אני צודק?
האם הסדרה המקיפה של 2015 רלוונטית או שיש מידע חדש שייחודי ל- 2016 ?
ההבדלים העיקריים הם: ערכים (כגון מדרגות מס, החרגת שכר וכו') שמתואמים לאינפלציה, כמו כן אם יש עדכונים רגולטוריים (למשל החל מהשנה אסור להגיש בקשה להחזר מס על ילדים רטרואקטיבית).
בעיקרון לא קרו הרבה שינויים בין שנת המס 2015 ל-2016 אבל רציתי שמי שמגיש השנה יקבל את הנתונים הרלוונטיים עם כפית לפה. בפועל, אחרי שטראמפ יעשה רפורמת מס, אצטרך כנראה לעבוד קשה בעדכונים.

בעיקרון לא קרו הרבה שינויים בין שנת המס 2015 ל-2016 אבל רציתי שמי שמגיש השנה יקבל את הנתונים הרלוונטיים עם כפית לפה.
אז אתה מתכנן לשכפל ולעדכן את כל הסדרה?

אז אתה מתכנן לשכפל ולעדכן את כל הסדרה?
כן אבל זה לא יקח לי יותר מדי זמן ואוכל להתמקד חזרה בג'ים קולינס ובלוגים נוספים ובנושאי מס קצת עמוקים יותר כמו איך להוציא אזרחות לילדים או האם וכדאי להכניס בן זוג שאינו אמריקאי לדוחות המס

שאלה ל @אורי ג. , @FIYaacov , @TunaGolem ואחרים שהם אזרחים אמריקאים מנוסים:

אני פותח חשבון במיטב דש טרייד ומעוניין לקנות בו ETF אמריקאיים , למשל VTI וBND (שמחקה מדדי אגח"ים). קראתי בספר של הbogleheads שיש כמה דברים שראוי לשים לב אליהם כשקונים קרנות נאמנות (במקרה שלי אניח שETF דומה מבחינה מיסויית):

1. צריך לשלם מס רווח הון על קנייה ומכירה של מניות שהקרן מחזיקה ("Turnover"), גם אם אני לא מוכר את הETF.
2) יש דרגת מס שונה לדיבידנדים שהם qualified וכאלה שהם לא.
3) לאגרות חוב אמריקאיות יש דרגת מס גבוהה יותר ממה שאני אמור לשלם בארץ.

דיברתי עם מיטב דש והם אמרו לי שלאזרחים אמריקאיים הם מספקים מטעמם טפסי 1099. השאלה שלי היא האם לנסיונכם, הטפסים האלה יורדים לדקויות שציינתי לעיל? למשל האם הם מדווחים על הturnover בתוך הקרן?
האם נתקלתם בבעיות כשבאתם לדווח על מסים מקרנות אמריקאיות בחשבון בישראל? או שאין לכם בכלל חשבון בישראל עם ניירות ערך אמריקאיים?

צריך לשלם מס רווח הון על קנייה ומכירה של מניות שהקרן מחזיקה ("Turnover"), גם אם אני לא מוכר את הETF.
נכון. הוא יחולק יחד עם הדיבידנד. בקרנות הפסיביות של Vanguard מדובר בסכומים נמוכים מאוד.

יש דרגת מס שונה לדיבידנדים שהם qualified וכאלה שהם לא
נכון. הדיבידנדים הלא מוכרים יבואו מאג"ח וריטים.

לאגרות חוב אמריקאיות יש דרגת מס גבוהה יותר ממה שאני אמור לשלם בארץ.
בדיוק כמו דיבידנד לא מוכר. תלוי בהכנסה ושיטת הדיווח.

האם לנסיונכם, הטפסים האלה יורדים לדקויות שציינתי לעיל?
כולל כל מה שתצטרך לדיווח.

1. צריך לשלם מס רווח הון על קנייה ומכירה של מניות שהקרן מחזיקה ("Turnover"), גם אם אני לא מוכר את הETF.
לא בדיוק, הקרן כבר תשלם לך את הרווחים האלה בתור דיבידנד ועל זה אתה תשלם מס.
נכון אבל זה לא מנוכה במקור אם אתה אמריקאי, זה באחריותך לשלם. קח בחשבון שאתה ככל הנראה לא תגיע לסף התשלום (יש פטור לתושבים זרים על סכום נכבד) ככה שבכל מקרה אתה תשלם רק למ"ה בישראל 25%.
תלוי איזה אג"ח. יש אגח"ים שפטורים לחלוטין וישנם אחרים שאתה משלם מס שולי פדראלי אמריקאי אבל שוב, אתה כנראה לא מגיע לרף המס שם אז אתה תשלם רק 25% בארץ.
השאלה שלי היא האם לנסיונכם, הטפסים האלה יורדים לדקויות שציינתי לעיל?
בעיקרון כן.
למשל האם הם מדווחים על הturnover בתוך הקרן?
כפי שכתבתי, לא רלוונטי לך.
האם נתקלתם בבעיות כשבאתם לדווח על מסים מקרנות אמריקאיות בחשבון בישראל?
לא.

יש פטור לתושבים זרים על סכום נכבד
רק בשביל השלמות בוא נכמת:
שכר עבודה פטור עד $102,100 במידה ואתה מחריג שכר (אם לא אתה יכול להשתמש במסים הזרים ששילמת כדי לכסות את המס בארה"ב)
לכל שאר ההכנסות יש לך ניכוי סטנדרטי ופטור אישי של $10,350 לרווק, כפול לזוג, וכל ילד אמריקאי שהוא dependent שלכם מוסיף עוד פטור אישי ($4,050)

נכון אבל זה לא מנוכה במקור אם אתה אמריקאי, זה באחריותך לשלם. קח בחשבון שאתה ככל הנראה לא תגיע לסף התשלום (יש פטור לתושבים זרים על סכום נכבד) ככה שבכל מקרה אתה תשלם רק למ"ה בישראל 25%.

למעשה, זה שמילאתי W9 אצל מיטב דש מבטיח לי שלא ינכו דיבידנדים \ ריביות על אגח"ים באופן אוטומטי כפי שעושים עם אזרחים זרים?

למעשה, זה שמילאתי W9 אצל מיטב דש מבטיח לי שלא ינכו דיבידנדים \ ריביות על אגח"ים באופן אוטומטי כפי שעושים עם אזרחים זרים?
נכון.

בתיאוריה, בפועל הם פעמים רבות כן מנכים מס ואז מחזירים לך (או שלא) או שמחזירים יותר מדי ועוד שלל בעיות.
רק בשביל השלמות בוא נכמת:
שכר עבודה פטור עד $102,100 במידה ואתה מחריג שכר (אם לא אתה יכול להשתמש במסים הזרים ששילמת כדי לכסות את המס בארה"ב)
לכל שאר ההכנסות יש לך ניכוי סטנדרטי ופטור אישי של $10,350 לרווק, כפול לזוג, וכל ילד אמריקאי שהוא dependent שלכם מוסיף עוד פטור אישי ($4,050)
זו לא התמונה השלמה, ב2 מדרגות המס הראשונים יש 0% מס על הדיבידנדים שזה הכנסה של 37,950$ לשנה ליחיד.

זו לא התמונה השלמה, ב2 מדרגות המס הראשונים יש 0% מס על הדיבידנדים שזה הכנסה של 37,950$ לשנה ליחיד.
בשביל התמונה השלמה, אנחנו נצטרך למלא פה עוד הרבה עמודים.
אבל זה לא נכון ב-100% במידה של החרגת שכר. הדיבידנדים מתווספים להכנסה בסוף/אחרי השכר, ולכן אם הרווחת בשכר מעל $37,950 אז הדיבידנדים שלך יהיו כבר ב-15%
אם בא לך לשחק עם תרחישים שונים יש לי מחשבון פשוט כאן
ומחשבון יותר מסובך כאן שמשווה אם עדיף להחריג שכר או לא (בשנה ספציפית - יש שיקולים ארוכי טווח גם)

שאלה ל @אורי ג. , @FIYaacov , @TunaGolem ואחרים שהם אזרחים אמריקאים מנוסים:

תקנו אותי אם אני טועה אבל לאזרחים אמריקאיים שגרים בישראל זה לא רלוונטי כל ההבדלים האלה במיסוי דיבידנדים מסוגים שונים כי אתה כך או כך צריך לשלם על הכל 25% למס הכנסה בישראל, שזה יותר מכמה שהיית משלם בארה"ב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8