• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

תיאורטית, אמורים לחלק בדיוק לפי איך שיוצא המרכיבים לחיוב במס ב 1040
מעניין אותם שאת הריבית למשל מוסיפים בסוף ולכן הוא במס השולי (מה קורה אם חלק מהריבית היה ב-25% וחלק ב-28%)? או שהדיבידנדים יש להם מדרגות מיוחדות משלהם?
ועדיין הזיכוי (למשל בגין ילדים/לימודים) הורס את כל החישוב בגלל שמס הכנסה לא יתן לך להזדכות על יותר מהמס בפועל (ונעזוב את הדיון שהטבות סוציאליות לא צריך לחלק בדוח השנתי :) ).

מעניין אותם שאת הריבית למשל מוסיפים בסוף ולכן הוא במס השולי (מה קורה אם חלק מהריבית היה ב-25% וחלק ב-28%)? או שהדיבידנדים יש להם מדרגות מיוחדות משלהם?
ועדיין הזיכוי (למשל בגין ילדים/לימודים) הורס את כל החישוב בגלל שמס הכנסה לא יתן לך להזדכות על יותר מהמס בפועל.
לא יודע, אנסה לברר. ניחוש שלי, לא מסתבכים יותר מדי...
אחרי הכל, במקרה רגיל, כשיש הרבה דיבידנדים ב 15% או הכנסות נמוכות וכדומה, מס הכנסה מקבלים הרבה יותר מאזרח אמריקאי מאשר מישראלי. כך שהם אמורים לשמוח עם מה שנותנים להם;)

זה לא עובד כך בזיכוי מס זר.
יש חלוקה לסלים ואתה יכול לקזז זיכוי דיבידנדים רק לעומת מס על דיבידנדים שאתה חייב, מס על רווחי הון רק מול מס רווחי הון, ומס על ריבית מול מס על ריבית. אם נשאר עודף אתה יכול להעביר קדימה אבל רק מקסימום 5 שנים.
צודק, התבלבלתי.

האם אני צודק ושתי האופציות לגיטימיות?
אם כן מה מומלץ לעשות? אידיאולוגית אני מעדיף את 1
לא.

אם זה דיבידנד אמריקאי, לארה"ב יש זכות מיסוי ראשונית.
כל דיבדנד אחר ולישראל יש זכות מיסוי ראשונית (מתוקף היותך תושב ישראל).
במקרה שיש לך דיבידנדים מקרן אמריקאית שמקורם בדיבידנדים זרים (כמו VXUS), אתה בהחלט יכול ללכת עם האידאולוגיה. מבחינת ארהב, זה נחשב foreign income, ולכן אפשר לקחת כזיכוי מס זר. מבחינת ישראל, זה נחשב דיבינדים מארהב, כך שאתה יכול להחליט איפה אתה משלם קודם.
(כמובן, אולי אני טועה;))

שלום,

קראתי בשקיקה את הדיון הארוך הזה. הרבה חומר. תודה לכותבים.

אני אזרח אמריקאי שחי בארץ שסוף סוף קרוב לעצמאות כלכלית (לקח לי כמה שנים טובות). יש לי סכום כסף לא קטן שאני מעוניין "שיעבוד" בשבילי. אני לא מבין גדול בהשקעות בבורסות / מניות וכו' (כן, הגעתי לעצמאות כלכלית בלי זה) ולכן לאחר מחקר הגעתי למסקנה שאני רוצה להעביר את הכסף ל"פוליסת חיסכון". שזה סוג של תיק השקעות של חברת הביטוח בדמי ניהול ברורים ולדעתי לא גבוהים. הבעיה שזה כמובן נחשב PFIC. בעיה קשה.

יש אופציה שאני בודק עכשיו שחברת הביטוח תשלם לי אנונה שוטפת (לא ברור לי עדיין כל כמה זמן) בגובה התשואות של הפוליסה. ז"א, אם לצורך הדוגמה, אשקיע 100 אלף ש"ח, ונגיד שהיה רווח של 10 אלף ש"ח עד סוף השנה, אני אקבל את ה 10 אלף ש"ח, אשלם מס במקור בארץ ואמשיך לשנה הבאה עם 100 אלף ש"ח וחוזר חלילה כל שנה. כל שנה אדווח ל IRS את הרווחים ואת המס ששילמתי בארץ וככל הנראה לא אצטרך להוסיף ל IRS מעבר למה ששילמתי למ"ה. בתכלס זה נראה לי קצת דומה ל M2M רק שאני ממש מוכר בפועל ובלי דיווח מיוחד בדוח. פשוט עוד הכנסה מרווח הון בדוח השנתי.

ברור לי שהדרך הזאת לא אופטימלית כלכלית כי הרווח לא מצטרף לקרן ולא ממשיך "לעבוד" (לא יהיה אפקט "ריבית דריבית"). אבל זה מסתדר לי עם התוכניות של מעבר לעצמאות כלכלית והרווחים יצטרפו להכנסות הפסיביות שלי שאני צריך לשוטף (אני גם כמובן לוקח בחשבון שלא תמיד יהייו רווחים...).

ולשאלות:
1. האם לדעתכם האופציה הנ"ל פוטרת אותי מ PFIC ?
2. עוד אופציה זה שכל סוף שנה אני אפדה / אמכור את כל הכסף, אקח לעצמי את הרווח ואז בתחילת שנה הבאה אפתח שוב את הפוליסה לחיסכון. אם הבנתי נכון אז גם במקרה הזה אין צורך ב PFIC ואדווח על רווח הון שגם ככה אשלם עליו למ"ה בארץ. האם אני צודק? חייב לומר שזאת אופציה פחות רלוונטית בגלל הניירת והבלאגן.
3. אשמח לשמוע הצעות אחרות. לפי מה שקראתי בדיון, השקעה עם ברוקר אמריקאי זאת אופציה אבל היא נראית לי קצת מסובכת ויקרה (עלויות העברת שקלים) וכפי שרשמתי אני לא מבין בבורסות ולא מעוניין להסתבך עם זה

תודה רבה על ההקשבה,

אשמח לשמוע הצעות אחרות
עדיף לך להסתבך עם לימוד מניות מלנסות להבין את חוקי ה-PFIC (ויש שם הרבה)

עוד אופציה זה שכל סוף שנה אני אפדה / אמכור את כל הכסף, אקח לעצמי את הרווח ואז בתחילת שנה הבאה אפתח שוב את הפוליסה לחיסכון. אם הבנתי נכון אז גם במקרה הזה אין צורך ב PFIC ואדווח על רווח הון שגם ככה אשלם עליו למ"ה בארץ. האם אני צודק?
עדיין תהיה חייב בדיווח על מכירת PFIC רק שכנראה לא יהיה לך מס על זה מעבר. זה בעצם אחד לאחד M2M, אז אתה יכול פשוט לעשות M2M בלי למכור כל שנה.

האם לדעתכם האופציה הנ"ל פוטרת אותי מ PFIC ?
אנונה עקרונית מוגדרת כמוצר חוב (הלוואה לחברת הביטוח) ולכן לרוב לא תסווג כ-PFIC. צריך לבדוק את המבנה הספציפי של האנונה הזאת כדי לוודא.

1. האם לדעתכם האופציה הנ"ל פוטרת אותי מ PFIC ?
אם פוליסת חיסכון זה PFIC, קשה להאמין שמשיכת "אנונה" תשנה את המצב המשפטי (זה סתם הסכם לחלוקת הדיבידנדים, לא משנה את המבנה המשפטי של הבעלות).
2. עוד אופציה זה שכל סוף שנה אני אפדה / אמכור את כל הכסף, אקח לעצמי את הרווח ואז בתחילת שנה הבאה אפתח שוב את הפוליסה לחיסכון. אם הבנתי נכון אז גם במקרה הזה אין צורך ב PFIC ואדווח על רווח הון שגם ככה אשלם עליו למ"ה בארץ. האם אני צודק? חייב לומר שזאת אופציה פחות רלוונטית בגלל הניירת והבלאגן.
עדיין תהיה חייב בדיווח על מכירת PFIC רק שכנראה לא יהיה לך מס על זה מעבר. זה בעצם אחד לאחד M2M, אז אתה יכול פשוט לעשות M2M בלי למכור כל שנה.
אם הפוליסה עצמה היא PFIC, אין סיכוי שניתן לעשות M2M, כיון שהיא לא סחירה בשוק ההון. כמו שיעקב כתב, בדיווח תהיה חייב, גם במקרה של מכירה מלאה (המיסוי יהיה לפי מדרגות רגילות).

אין לי מושג האם זה PFIC או לא (זה חוב כמו ETN? או בעלות?). בנוסף, במידה וזה כן, ובפוליסה ישנם אחזקות בעוד PFIC's, בעצם יש חיוב דיווח לכל PFIC בנפרד.
3. אשמח לשמוע הצעות אחרות.
אם כבר החלטת על פוליסה (=החלטת על האלוקציה של ההשקעה), ומדובר על סכומים גדולים. בדרך כלל יהיה די קל לשכפל את הפוליסה על ידי החזקה ישירה, עם עלות זולה ותחזוקה קלה.

תודה על התגובות.

אני הבנתי שהבעיה של ה IRS ב PFIC זה שאין דיווח מס עד שמושכים את הכסף והם רוצים דיווח ואולי גם תשלום כל שנה. לכן היה נראה לי ששתי החלופות שהצעתי יפתרו את הבעיה שלהם בנושא הזה.

מה שלמדתי זה שאכן הנושא מסובך ולא חד משמעי.

אם כבר החלטת על פוליסה (=החלטת על האלוקציה של ההשקעה), ומדובר על סכומים גדולים. בדרך כלל יהיה די קל לשכפל את הפוליסה על ידי החזקה ישירה, עם עלות זולה ותחזוקה קלה.
תוכל בבקשה לפרט או להפנות אותי למקום בו אוכל להבין איך לבצע שיכפול של הפוליסה בהחזקה ישירה? התכוונתי לקחת פוליסה במסלול כללי. אני מניח שאצטרך לעשות זאת דרך ברוקר אמריקאי (interactive brokers ??)

תודה,

תוכל בבקשה לפרט או להפנות אותי למקום בו אוכל להבין איך לבצע שיכפול של הפוליסה בהחזקה ישירה? התכוונתי לקחת פוליסה במסלול כללי.
האמת היא ששיכפול יהיה בלתי אפשרי:(. לפי מה שאני רואה ב"מסלול כללי" אין שום מדיניות השקעה קבועה.
"מיועד למי שמעוניין לגוון את השקעתו ולאפשר ניהול השקעות גמיש. נכסי המסלול יושקעו על פי שיקול דעתה של החברה ובכפוף להוראות ההסדר התחיקתי. במסלול רכיב מנייתי המשתנה בהתאם למדיניות ההשקעות בחברה".
אני מניח שאצטרך לעשות זאת דרך ברוקר אמריקאי (interactive brokers ??)
לא, אין צורך באמריקאי. ניתן לקנות מניות(בכל העולם), אגחים (בכל העולם), וקרנות אמריקאיות גם דרך בנק או בית השקעות בישראל (IB כמובן יהיה זול יותר).
לגבי תעודות סל בארץ, אם הם בנויים כמו ETN רגיל (= אין למשקיעים זכות בנכסים בהם הקרן מתכסה (במקרה פשיטת רגל לדוגמא)), בעיקרון לא אמור להיות בעיה של PFIC. אני לא יודע מה המבנה המשפטי.

תוכל בבקשה לפרט או להפנות אותי למקום בו אוכל להבין איך לבצע שיכפול של הפוליסה בהחזקה ישירה? התכוונתי לקחת פוליסה במסלול כללי.

אאל"ט המוצר הכי קרוב בארה"ב יהיה תיק מנוהל באחד מבתי ההשקעות דוגמא:
https://www.merrilledge.com/investment-products/managed-portfolios#tab4
בנוסף קיימים מוצרים זולים יותר שמשקיעים בתמהיל פשוט שקוף ומשתנה לפי גיל דוגמא:
https://investor.vanguard.com/mutual-funds/target-retirement/#/
או תמהיל קבוע
https://investor.vanguard.com/mutual-funds/lifestrategy/#/
בנוסף תוכל לבחור בגישה שהסולידית דוגלת בה של בניית תיק פשוט וזול במיוחד במגוון בתי השקעות
בארה"ב
מבלי להמליץ אני חושב שכול האפשרויות הנה"ל עדיפות על פוליסת חיסכון מבחינת שקיפות ועלות חוץ מהפתרון לPFIC.
מבחינת עמלות המרה והעברה ב IB זול משמעותית מכול אפשרות אחרת, מבחינת קניה ואחזקה יש לך מגוון אפשרויות באותו מחיר בערך.

*לא ממליץ לא מיעץ הלינקים לצורך דוגמא בלבד לא מחזיק אף אחד מהמוצרים הנ"ל.

אז יצרתי קשר עם השלוחה של IB בארץ. הם הפנו אותי לבית השקעות בשם "קוואנטום" שעובד איתם ויכול לנהל לי את התיק אצלהם. אמורים להגיע אלי לפגישה ואז אדע יותר פרטים (על עלויות למשל). בינתיים אנסה לקרוא עוד חומר בפורום ובאתר הסולידית כדי להבין אם אני יכול לעשות את זה לבד. האמת שאם זה היה סכום קטן אז לא הייתי חושב פעמיים ועושה לבד. בגלל שזה סכום גדול אני מעדיף לשלם קצת יותר למישהו מומחה בתחום או לפחות יותר מומחה ממני.

לחלופין, אני מתחיל לשקול קניה של נדל"ן בארה"ב כחלופה. אני כבר מושקע שם בנדל"ן (וטפו טפו מלח מים, מרוצה) רציתי לגוון עם מניות אבל אם זה מסבך את העניינים אולי כבר אשאר רק בנדל"ן

נערך לאחרונה ב:
בינתיים אנסה לקרוא עוד חומר בפורום ובאתר הסולידית כדי להבין אם אני יכול לעשות את זה לבד.
ככל שתקרא יותר חומרים בפורום ובבלוג, גדל הסיכוי שתעשה דברים לבד :)

הצעדים של הIRS לא פרופורציוניים למוטיבציה לאותם צעדים. ר"ע מאמצי גביה.
אתה יודע כעובדה שהirs לא באמת משקיע במאמצי גביה (יש לך רפרנס ? רואי חשבון אמרו לך?) או שזה הרושם הכללי שלך?

אתה יודע כעובדה שהirs לא באמת משקיע במאמצי גביה
מה?! איפה אמרתי את זה?

אמרתי שהמאמצים שלהם לא פרופוציוניים למוטיבציה, שהיא הצלחת הגביה.
המחשה שאתה בוודאי מכיר:
  • נתיב א' מניב גביה של טריליון עבור כל השקעה של מליון.
  • נתיב ב' מניב גביה של חצי מליון עבור כל השקעה של מליון.
בפועל הIRS משקיע מליון בנתיב ב', וחצי מליון בנתיב א'.

אתה יודע כעובדה שהirs לא באמת משקיע במאמצי גביה (יש לך רפרנס ? רואי חשבון אמרו לך?) או שזה הרושם הכללי שלך?
הרושם שלי הוא שאין מאמצי גביה, ומי שנדפק לרוב זה אלו שמנסים להתיישר (בישראל זה פחות קורה כי אין פה הרבה accidental americans)

אמרתי שהמאמצים שלהם לא פרופוציוניים למוטיבציה, שהיא הצלחת הגביה.
הרושם שלי הוא שאין מאמצי גביה, ומי שנדפק לרוב זה אלו שמנסים להתיישר (בישראל זה פחות קורה כי אין פה הרבה accidental americans)
מאמצי הגבייה שלהם מתבטא בהרתעה, על עבירות מס יושבים הרבה זמן בבתי הסוהר בארה"ב.
חכו לAUDIT יום אחד ואז תחליטו אתם כמה מאמץ גבייה יש.

מאמצי הגבייה שלהם מתבטא בהרתעה, על עבירות מס יושבים הרבה זמן בבתי הסוהר בארה"ב.
בפועל, הIRS לא משקיעים את המאמץ בכיוון הנכון להם ולהפך, הם משקיעים מאמצים רבים בכיוונים אקראיים לכאורה. אמרתי את זה בהקשר של לנסות לנחש מה ימשוך ביקורת אישית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
F עמלות בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 2
ס האם ניתן לנייד תיק מבנק לבית השקעות בלי קנייה ומכירה? כמו ניוד בין בנקים? שוק ההון 4
M דיווח מס בבנק ובית השקעות שוק ההון 2
G תיק השקעות בגובה שלוש מיליון שח שוק ההון 56
M האם אפשר לפתוח גם חשבון מסחר בבנק וגם בבית השקעות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
B מתלבט לגבי 2 השקעות נדלן דומות נדל"ן 7
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 16
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה