• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים?

Harel

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,
שאלה היפוטתית טכנית,
האם אירלנד יכולה לקום בבוקר יום אחד ולהחליט שהיא לא מקבלת כספי השקעות של ישראלים בחברות הממוקמות באירלנד?

האם זה משהו שחלקכם לוקחים בחשבון ומגוונים בהתאם?

זו תהיה התאבדות כלכלית, אירלנד נהנית מהיותה סוג של "מקלט מס".

כלומר לא בגלל אובדן הלקוחות הישראלים, אלא בגלל אובדן האמון.
עד לפני חודש הייתי מסתפק בלייק למה שכתבת.
בעקבות ארועי השבועות האחרונים אי אפשר לפסול יחס מפלה לכסף ישראלי. למשל, פגיעה במשקיעים שכתובתם מעבר לקו הירוק.
אירלנד היא סמן קיצוני שלילי ביחס לישראל בזמן האחרון.

עד לפני חודש הייתי מסתפק בלייק למה שכתבת.
בעקבות ארועי השבועות האחרונים אי אפשר לפסול יחס מפלה לכסף ישראלי. למשל, פגיעה במשקיעים שכתובתם מעבר לקו הירוק.
אירלנד היא סמן קיצוני שלילי ביחס לישראל בזמן האחרון.
נראה לי שפות"ש מודאג בעיקר מזה שפתאום אי אפשר יהיה למכור את הקרנות האיריות שלו.
זה נראה לי תרחיש בלתי סביר בעליל.

נראה לי שפות"ש מודאג בעיקר מזה שפתאום אי אפשר יהיה למכור את הקרנות האיריות שלו.
זה נראה לי תרחיש בלתי סביר בעליל.
הוא שאל על אי קבלת השקעות אז הבנתי שהכוונה לקניה. איסור מכירה או חילוט אלו אכן צעדים קיצוניים בהרבה.

הקרנות האיריות נסחרות בבורסות שונות באירופה. נשמע לי שהרגולציה מהסוג הזה יכולה להיות רק ברמת הבורסה ולא ברמת הקרן. זה כבר לא החלטה של אירלנד

האם אירלנד יכולה לקום בבוקר יום אחד ולהחליט שהיא לא מקבלת כספי השקעות של ישראלים בחברות הממוקמות באירלנד?
כן.
אבל זה לא ישפיע על הקרנות האיריות.

כמו שאמרו, קרנות ETF אלו ניירות ערך שנסחרים בין אנשים שונים בבורסה. קניה של ETF זה לא העברה ישירה של כסף לבעלי הקרן אלא העברה של כסף למישהו אחר שמחזיק בבעלות בקרן.
במקרה של קרנות איריות, הן נסחרות בכל מיני בורסות שונות באירופה שלאירלנד אין שום שליטה עליהן.

מה שכן, אירלנד יכולה (בתאוריה) למנוע מחברות איריות להיסחר בבורסה הישראלית. אבל הסיכוי שזה יקרה נמוך עד אפסי.

מה שכן, אירלנד יכולה (בתאוריה) למנוע מחברות איריות להיסחר בבורסה הישראלית. אבל הסיכוי שזה יקרה נמוך עד אפסי.
לא בטוח שהסיכוי נמוך עד אפסי.

האם לפני 5 שנים האמנת שיכולים לנתק את רוסיה ממערכת הסוויפט הבינלאומית?
זה משהו שידוע שהוא אפשרי טכנית.
למנוע מישראלים לקנות ניירות של חברות איריות שנסחרות בבורסות מחוץ לאירלנד, זה לא משהו שאירלנד יכולה לעשות טכנית.
אין להם דרך להגיד לבורסה זרה למי מותר ולמי אסור לסחור בה.

גם אם זה יקרה, אז מה?
הקרנות האיריות בתל אביב זו דרך טובה לישראלים להיחשף למדדים בינלאומיים בדמי ניהול זולים וללא צורך להמיר מטבע או לעבוד עם ברוקר זר ולדווח בעצמם.
אם המוצר הזה יוסר מהמדף זו תהיה גריעה של אלטרנטיבה מעולה עבור הרבה ישראלים.
כמובן שאפשר לסחור דרך ברוקר זר או לרכוש את הקרן דרך בורסות בחו"ל, אבל זה הופך את העניין להרבה פחות נגיש, וגם יקר יותר, לחלק גדול מהישראלים.

אפשר לקוות (לא יודע אם זה נכון) שבמדינות כמו אירלנד יש דרג מקצועי שקול, כך שפוליטיקאים יתקשו להעביר שטויות פופוליסטיות.

אפשר לקוות (לא יודע אם זה נכון) שבמדינות כמו אירלנד יש דרג מקצועי שקול, כך שפוליטיקאים יתקשו להעביר שטויות פופוליסטיות.
מעבר לפוליטיקאים, יכול להיווצר לחץ מגורמים בעלי השפעה על הקרנות עצמן לצאת הבורסה הישראלית.

הקרנות האיריות בתל אביב זו דרך טובה לישראלים להיחשף למדדים בינלאומיים בדמי ניהול זולים וללא צורך להמיר מטבע או לעבוד עם ברוקר זר ולדווח בעצמם.
אם המוצר הזה יוסר מהמדף זו תהיה גריעה של אלטרנטיבה מעולה עבור הרבה ישראלים.
נכון.
אבל בסופו של דבר הנזק של זה הוא קטן יחסית.
כמובן שאפשר לסחור דרך ברוקר זר או לרכוש את הקרן דרך בורסות בחו"ל
לא צריך ברוקר זר. כל ברוקר ישראלי תומך במסחר בחו"ל.
אבל זה הופך את העניין להרבה פחות נגיש, וגם יקר יותר, לחלק גדול מהישראלים
לא מסכים לגבי הנגישות. זאת בדיוק אותה נגישות.
זה רק קצת יותר יקר. בדגש על הקצת.

לא צריך ברוקר זר. כל ברוקר ישראלי תומך במסחר בחו"ל.
זה בדיוק מה שרשמתי.
לא מסכים לגבי הנגישות. זאת בדיוק אותה נגישות.
לרכוש בלי המרת מט"ח זה הרבה יותר נגיש לרוב המשתמשים הפחות מתוחכמים. יושבי הפורום אינם הקהל המייצג את כלל המשקיעים בבורסה.
טוב, מוזמן לחשוב כך.

ואפילו זה לא בטוח.
מדי פעם אני שם פה גרפים שמראים איך הקרן סנופי של מגדל עוקפת את זו של בלאקרוק
(אבל ממש בקצת, ועם סיכון גדול יותר)

ואפילו זה לא בטוח.
מדי פעם אני שם פה גרפים שמראים איך הקרן סנופי של מגדל עוקפת את זו של בלאקרוק
(אבל ממש בקצת, ועם סיכון גדול יותר)
זו ביצה ותרנגולת, כי אם לא הייתה פה קרן אירית זולה, לא בטוח שהקרנות הישראליות היו נשארות עם דמי ניהול זולים יחסית לעבר.

כל משטר ה"חסימות" שצץ בשנים האחרונות נקבע ונשלט ע"י ארה"ב והיא זו שמחליטה איזו מדינה תיכנס לרשימות השחורות של המערכת הבנקאית והכלכלית המערבית. יוזמה עצמאית של אירלנד לפגוע במונופול של ארה"ב לא תתקבל בעין יפה. וזה עוד לפני הרגישות הפוליטית האמרקיאית כלפי מדינת ישראל.

במילים אחרות, ללא הסכמת ארה"ב, לא אירלנד ולא מדינה מערבית אחרת, לא תוכל להוביל מדיניות עצמאית של חסימת ישראלים.

• אהבתי
Reactions: HHH
כמו שאמרו, קרנות ETF אלו ניירות ערך שנסחרים בין אנשים שונים בבורסה. קניה של ETF זה לא העברה ישירה של כסף לבעלי הקרן אלא העברה של כסף למישהו אחר שמחזיק בבעלות בקרן.
אתה בטוח בזה? נראה לי לא הגיוני.
כאשר יש יותר קונים ממוכרים, זה לא שמחיר הקרן יעלה, אלא שיוצרו יותר יחידות קרן וייקנו נכסי הבסיס בהתאם.
ובמקרה של יותר מוכרים, יחידות הקרן המיותרות יבוטלו ויימכרו נכסי בסיס.
כמו כן, מחיר הקרן נקבע על פי מחיר נכסי הבסיס ולא על פי ביקוש והצע לקרן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
קרן אמרלד / לוטוס אירלנד השקעות אלטרנטיביות 5
T לוקסמבורג או אירלנד - מה עדיף? שוק ההון 1
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
R קרנות איריות: הסיכון במדינה אירלנד שוק ההון 61
adamshalev סימולציה של קרנות סל ישראל\אירלנד\ארה"ב (גרסה 2) שוק ההון 175
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0
ש קרן 1159235 יכולה לפשוט רגל? שוק ההון 5
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
T החזר מס - האם הרשות יכולה לטעות? מיסים 9
א האם ישראל יכולה להרוויח מהשער הגבוה של השקל ? שוק ההון 7
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
O האם יש הגבלה לכמות ולעיתוי בו חברה יכולה לקנות את המניות של עצמה ? שוק ההון 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
ל האם קרן יכולה להסגר? שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה