• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכוונה ראשונית להתנהלות אפקטיבית

• פותח הנושא dre
  • פורסם בתאריך

dre

משתמש רשום
דירוג
1
בן 29, זמן לא רב לאחר סיום לימודים, מבקש את עצתכם.
כרגע במצב בו אני עובד במשרה מלאה, ובנוסף יש לי הכנסות פסיביות - הכנסות שכירות מחצי דירה בבעלותי, וכן פיצויים חודשיים.
לפי תחשיב ההכנסות-הוצאות שלי, אני צפוי לחסוך מדי חודש כ-10K ש"ח נטו, אותם אני מתכוון להעביר לתיק מסחר עצמאי.
בנוסף, יש בבעלותי קופגל"ה ותיק מסחר של פפר בסכומים נמוכים (אלפי שקלים בודדים).

עו"ש: אני תוהה לגבי מה הסכום שכדאי שיהיה בעו"ש לצרכים שוטפים ולא ינותב להשקעות. אני רווק ללא ילדים, כך שמבחינת הוצאות משמעותיות בלתי צפויות אני חושב בעיקר על הוצאות הקשורות בתיקונים בדירה המושכרת או של הרכב שבבעלותי, אניטואיטיבית מרגיש לי שסכום של 25-30K בעו"ש מרגיש נכון, אבל זה לחלוטין מבוסס תחושת בטן. אשמח לעצתכם בעניין הזה. ובהמשך - האם כדאי להשאיר את מלוא הסכום בעו"ש או שיש סיבה להפקיד חלק ממנו בפיקדון עם תחנות יציאה יומיות/חודשיות כדי לגרד עוד כמה שברירי אחוזים של תשואה?
ה"שרידות" החודשית שלי גם במקרה של הפסקת עבודה מובטחת לדעתי, היות ואני יכול לחלוטין להסתדר מדי חודש עם הכנסות הפיצויים (הכנסה חודשית וודאית) והכנסות השכירות (הכנסה בהסתברות גבוהה מאוד), כך שנראה לי שגם במקרה ותופסק עבודתי אוכל להישאר עם הראש מעל המים למשך פרק זמן מאוד ארוך.

תיק ני"ע: המחשבה הראשונית שלי היא לייעד את החסכונות לצבירת הון ש(אולי אולי) יאפשר רכישת דירה בעתיד (למגורים). כרגע, לאור הירידות בשווקים, מלוא תיק ני"ע מושקע במניות. בחודשים הקרובים אני מתכנן לאזן אותו קצת עם אפיקי השקעה סולידיים יותר. את הקופגל"ה והתיק בפפר (נפתחו אי שם בבועה של 2021) אני מתכנן לממש ולהעביר לתיק המסחר העצמאי בתקווה שההפסדים שיש שם כרגעי יהפכו לרווחים, עד אז אני לא מתכנן לגעת בהם.

פנסיה: סיימתי את הלימודים לא מזמן, אז טרם צברתי סכומים משמעותיים בקרן הפנסיה. מתוך מחשבה שלא אצטרך את הכספים ששם ב-40 שנים הבאות (בניגוד לתיק ני"ע), כרגע על הקרן מושקעת במדד עוקב S&P, מתוך מחשבה שיש די והותר זמן להתאוששות ממשברים עתידיים. אני מניח שבמרוצת השנים ובהתקרבות לגיל פרישה אתחיל לאזן אותה עם השקעות סולידיות יותר.

התנהלות עתידים: כלל האצבע כרגע מבחינתי הוא מיקסום החיסכון החודשי (שצפוי לגדול, תוך הנחה על העלאה במשכורת מדי פעם) והשקעתו בתיק ני"ע עצמאי, אבל זאת תוך שמירה על רמת חיים נוחה ולא סגפנית. האם הייתם ממליצים על צעדים נוספים שניתן לנקוט בהם כעת כדי למקסם את הנכסים שבבעלותי כעת?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
תום חדד Buying Power מה הכוונה? שוק ההון 2
M הכוונה לעסק זעיר מיסים 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
S חשבון מסחר עצמאי - מה הכוונה מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 14
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
שם משתמש בעייתי "נקודות זיכוי בלתי מנוצלות" - מה הכוונה? מיסים 18
מ למה הכוונה בצעד הממשלה שעליו מדברים היום להיתר לפיצול דירות בבתים פרטיים? נדל"ן 5
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
Blue מחפש הכוונה - מקצוע בתחום הפיננסי התפתחות אישית 25
M למה הכוונה כשמשווקים היום בחוף התכלת ושדה דב קרקע עם זכות ל-100 מטר דירה? נדל"ן 12
צ הכוונה כלכלית התפתחות אישית 4
I הכוונה למשקיע הצעיר שוק ההון 0
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
כ הכוונה לקרנות המחקות המתאימות שוק ההון 3
O הכוונה לסולידי צעיר על עבודה ולימודים התפתחות אישית 6
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
R הכוונה בבניית תיק השקעות קטן למתחיל - לטווח בינוני שוק ההון 26
S מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה שוק ההון 8
S קצת הכוונה למשקיע מתחיל שוק ההון 3
B בן 23, ללא הון התחלתי, עם הפקדה חודשית מחפש הכוונה שוק ההון 21
Amazing בן 20 וצריך קצת הכוונה שוק ההון 5
R הכוונה בתחילת הדרך - מתכנתת לקראת קבע יומני מסע אישיים 10
mika_sh הכוונה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 14
א למה הכוונה שביטוח וחסכון בקרן פנסיה לא הולך יחד? צרכנות פיננסית 29
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
M אינטל/מובילאיי והנפקה ראשונית IPO שוק ההון 16
C השקעה ראשונית: כמה להכניס? שוק ההון 2
ב השקעה ראשונית שוק ההון 0
M השקעה ראשונית - התייעצות שוק ההון 10
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
O השקעה ראשונית, גיל 23. שוק ההון 6
D חדש בפורום אשמח לעזרה ראשונית :) שוק ההון 21
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
M אשמח להכוונה ראשונית צרכנות פיננסית 5
ido15 השקעה ראשונית שוק ההון 25
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
לא חשוב שמות השלכות להתנהלות עצמאית מול חברת הפנסיה ללא סוכן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ח אתר לחינוך להתנהלות כלכלית נכונה? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה