• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ראשונית

ido15

משתמש רגיל
דירוג
27
קודם כל אני רוצה לומר תודה רבה לכולם ! מאוד החכמתי מהפורום ומהתגובות של כולם !
אני אציג לכם קודם כל את עצמי ואז אשאל שאלות...
נכנסתי עכשיו לקבע ועשיתי חישובים שאני אצליח לחסוך כל חודש בסביבות 3000-4000 שקל.
אני מאוד רוצה לחסוך את הסכום הזה כל חודש לפחות ל5 שנים. בזכות הפורום הבנתי שלא שווה פשוט לשים את הכסף הזה בפיקדון או תכנית חיסכון בבנק... אם אני משקיע אני רוצה שיהיה מסלול מאוד סולידי.
השאלות :
1.אם כדי להשקיע כל חודש את החיסכון שלי בתיק השקעות ?
2.אם אני בבנק דיסקונט עדיף לי לעשות שם תיק השעות?
3.איפה הכי מומלץ לפתוח תיק השקעות?
4.אני ממש לא מבין איך להשקיע וכו... ובעתיד אני ארצה לעשות קורס אבל אני ממש צריך שמישהו ילווה אותי ויתן לי ביטחון יש דבר כזה? וכמה זה עולה?
5.עשיתי תוכנית פוליסה של מגדל ולוקחים לי דמי ניהול של 1.25% וראיתי שהרבה לא ממליצים האם לבטל?
תודה רבה על העוזרים מעריך מאוד !

שלום.
  1. כדאי לחסוך ולהשקיע לפי הסיכון שאתה מוכן לקחת.
  2. קרא על העמלות שנלקחות מחברי הפורום ובדוק מול הבנק על כמה הם מוכנים להתפשר.
  3. כנ"ל.
  4. בשביל השקעות אין צורך בקורס. במקרה הצורך התייעץ עם מומחים בתשלום.
  5. אסור לנו להמליץ על נתיבי השקעה, אבל מותר להמליץ לבדוק את העלות של האפיקים השונים. ברוב המקרים יש לפוליסות נטייה להיות יקרות ממסחר עצמאי.

למה אתה מתכוון בתיק השקעות?
האם אתה מתכוון לתת לבנק לנהל את הכסף לפי ראות עיניו או שאתה רוצה שיהיה לך חשבון השקעות בבנק שבו אתה יכול לקנות ניירות ערך?

קורס זה מיותר (אני אומר את זה בתור מישהו שעשה קורס של שבוע, לא למד מזה כלום למעט לקבל הטיות מחשבתיות של מה טוב ומה רע מבלי להבין למה, וגם לא נכון. אחרי כמה שנים למדתי בעצמי והבנתי עד כמה הקורס היה יותר מזיק ממועיל).
אז מה עושים (סלח לי על המשפט, אבל) האם קראת את כל הבלוג של הסולידית? הוא מעולה בללמד בני תמותה את הבסיס של השקעות בייחוד לאנשים שמתחילים מאפס וכאלו שחייב בארץ ישראל.
דבר שני - קרא והתייעץ עם חברי הפורום לגבי שאלות ספציפיות שעולות לך. אנחנו לא לוקחים על זה כסף, אין לנו אינטרסים מנוגדים ותקבל מספר דעות שונות (שלא כמו אצל יועץ השקעות - ובשום פנים ואופן אל תקח עצות מיועץ השקעות של הבנק - ניגוד האינטרסים של מחליא). כמובן שאנחנו לא יועצים ולא נגיד לך במה כדאי לך להשקיע, אבל זה לא אומר שלא נוכל לענות לך על שאלות עולות במהלך הדרך. תסתכל על מאות/אלפי השאלות שנשאלו עד כה ע״י משקיעים.

לגבי הפוליסה הפיננסית, אם קראת את הפוסט של הסולידית בנושא ואת השרשורים הארוכים מאד שהיו בנושא בפורום אז אכן הבנת נכון שזה לא משהו שרוב חברי הפורום עושים או אוהבים.
אישית, אני מאמין שזה כלי נסבל אם אתה מגדיר את עצמך כמישהו שלא מסוגל או לא רוצה לקבל שום החלטה עדיין לגבי איך ובמה משקיעים וכן הייתי משקיע דרכו עד שהייתי לומד בעצמי ומקבל מספיק בטחון (זה מה שאני עשיתי). 1.25% זה קצת גבוהה, אתה אמור להיות מסוגל לקבל 1% על כל סכום, אם לא ממגדל אז מחברה אחרת. בסכומים של מאות אלפים ומעלה אתה אמור להיות מסוגל להוריד אותם גם ל~0.7 ואולי פחות. אבל מסכומים כאלו לדעתי כבר אי אפשר לתת למישהו אחר לשחק עם הכסף שלך ועוד לשלם לו על זה.

דבר ראשון תודה רבה !
דבר שני אני מתכוון אני לנהל את הכסף ולא הבנק השאלה אם לעשות את זה דרך הבנק... או לפתוח משתמש בברוקר ... ואיך אני אדע למה להשקיע וכו..? יש עם מישהו להתייעץ ואני אדע שאין לו נגיד אינטרסים כמו שאמרת שלא כדי להתייעץ עם הבנק.. וכמה זה עולה?

דבר ראשון אתה נשמע מאוד לא בטוח בעצמך ומבולבל - וזה מאוד נורמלי. אתה רק נחשף לעולם הזה וזה מצויין שאין לך סתם בטחון עצמי שלא מבוסס על כלום.
(שלא ישמע מתנשא חלילה, אני בעצמי התחלתי להבין מה אני עושה רק לפני כחצי שנה. והופתעתי מכמות הידע שלא הייתה לי לפני זה, בזמן שנתתי ליועץ ההשקעות שלי לנייד את הכסף בין קרנות מנוהלות יקרות שמשקיעות באגחים קונצרניים בעיקר).
העצה הראשונה שלי - קח את הזמן. אתה צעיר וזה סופר מצויין שהחלטת להתחיל להשקיע בגיל הזה. אבל קח לך זמן לקרוא, לעכל את הדברים, ולהבין מה מתאים לך - ובעיקר למה. עוד כמה חודשים אפילו לא יהרגו אותך.
כמו שכבר המליצו לך כבר, תעבור על הבלוג של הסולידית. אתה יכול לסנן ולקרוא רק את הפוסטים בנוגע להשקעות. היא נותנת בסיס מעולה בנוגע לאסטרטגיית ההשקעה הפאסיבית ארוכת הטווח. כשדברים יתבשלו לך במוח, תבין איך ההשקעה עובדת, מה התפקיד של כל רכיב בתיק, כמה אתה רוצה להצות למניות וכו', זה יהיה זמן טוב להתחיל. וכמו שאמרו, אז יש לך את הפורום להתייעץ.
לגבי השאלה בהודעה האחרונה שלך - אתה בהחלט יכול לנהל את הכסף בעצמך דרך הבנק. הדרך הכי פשוטה היא באמצעות קרנות נאמנות מחקות מדדים. הם יעלו לך דמי משמרת מסויימת (אחוז מסויים שהבנק יקח לך כל רבעון, ניתן למיקוח), ובנוסף עמלה על כל קניה\מכירה של קרן כזו.

עם כל הכבוד ללמידה מנסיון, לקפוץ למים לפני שמבינים מה עושים פחות או יותר, זה סיכון לטעויות גדולות.
כמו שיעצו לך, תקרא לאט תנסה לעשות לעצמך סדר בסלט.
איזה נושאים יש?
-ברוקרים, עמלות ועוד
- מוצרים פיננסים- מניות אגח וכו
- מסים
- אסטרטגיות
ואפשר להכנס לתגיות של הפורום.

תמפה את הנושאים לפי עניין/דחיפות/בסיס וזה יהיה קל יותר.
אוטודיקטיות זה קשה אבל חבל לשלם לבעלי אינטרס שיתנו לך מעט מאד.

תודה רבה ! אשמח לשמוע עוד אנשים

תעבור על שרשור "התיקים שלנו" ותראה איך משקיעים אנשים שונים בפורום (מעבר להשקעה הפסיבית שמוצגת בבלוג עצמו).
תנסה להבין מה היתרונות והחסרונות של כל תיק ומדוע אנשים שונים משקיעים בדברים שונים (רמז: מטרות, צרכים, טווח השקעה, סיבולת סיכון, הבנת סיכון וכו').

לאור זה שאתה צעיר ונראה שמחפש מידע לפני שקופץ למים
1. קרא מה שאתה יכול. במיוחד על הסכנות בהשקעות מסויימות. הבלוג הזה טוב.
2. דע בעיקר את הסכנות, והמנע מהן.

אם אתה נמנע מסכנות, ועוסק בסכומים קטנים, אז אין הרבה ממה לפחד. אתה יכול ללמוד תוך כדי הליכה.
כשהסכומים גדלים, כל 0.5% לכאן או לכאן בדמי ניהול, עמלות, דיווידנד, מס, וכ' מתחיל להיות משמעותי מאוד.

למשל, אם יש לך חצי מליון שקל 0.5% זה 2500 ש"ח. וזה מצטבר, כל שנה.
אבל אם יש לך 50,000 ש"ח, 0.5% זה בסה"כ 250 ש"ח - מה שהיית משלם לשעת ייעוץ זולה במיוחד.

בהצלחה.

היי עידו,
מוסיפה את הניסיון של הבן שלי לשלל האפשרויות כאן.
הוא גם בקבע (מסיים עוד מעט) וגם הוא חוסך בערך 4000 ש"ח ממשכורתו.
כשהוא נכנס לקבע, הוא קיבל את מענק השיחרור ואחרי כמה חודשים פתחתי לו תיק השקעות בבנק שלו. לא נדרש מינימום ולכן זה היה קל.
כל חצי שנה אני מכניסה לתיק את מה שהצטבר בעו"ש למעט כמה אלפי ש"ח למימון אותו החודש. אני לא משנה את התמהיל של התיק אלא רק מצרפת
את הסכומים כך שכל ני"ע ישאר עם הקצאת האחוזים שנקבעו מלכתחילה.
לגבי העמלות- הצלחנו קצת להוריד אותן, אחר-כך העברנו לבנק שהוריד עוד יותר ועכשיו התיק נמצא בבית השקעות. הבדל ענק בעמלות.
ההבדל הכי חשוב לו, בגלל מיעוט הפעולות השנתיות, הוא העמלה החודשית. בבנק לוקחים עמלה לפי אחוזים מגודל התיק ובבית השקעות סכום שקלי קבוע.
שיהיה לך בהצלחה

ההבדל הכי חשוב לו, בגלל מיעוט הפעולות השנתיות, הוא העמלה החודשית. בבנק לוקחים עמלה לפי אחוזים מגודל התיק ובבית השקעות סכום שקלי קבוע.
יש ברוקרים בחו"ל שלא גובים עמלה קבועה בכלל ועם עמלות יותר טובות בהרבה מבתי ההשקעות בארץ (ויתרונות רבים נוספים של בטחון, בטחונות וביטוחים).
החיסרון המרכזי הוא הצורך להעביר את הכספים כדולרים לחו"ל.

ש ברוקרים בחו"ל שלא גובים עמלה קבועה בכלל ועם עמלות יותר טובות בהרבה מבתי ההשקעות בארץ (ויתרונות רבים נוספים של בטחון, בטחונות וביטוחים).
החיסרון המרכזי הוא הצורך להעביר את הכספים כדולרים לחו"ל.
וגם: תיאומי מס כל שנה, התנהלות באנגלית, הפרשי שעות וחוסר יכולת לרכוש ני"ע בארץ.

היי עידו,
מוסיפה את הניסיון של הבן שלי לשלל האפשרויות כאן.
הוא גם בקבע (מסיים עוד מעט) וגם הוא חוסך בערך 4000 ש"ח ממשכורתו.
כשהוא נכנס לקבע, הוא קיבל את מענק השיחרור ואחרי כמה חודשים פתחתי לו תיק השקעות בבנק שלו. לא נדרש מינימום ולכן זה היה קל.
כל חצי שנה אני מכניסה לתיק את מה שהצטבר בעו"ש למעט כמה אלפי ש"ח למימון אותו החודש. אני לא משנה את התמהיל של התיק אלא רק מצרפת
את הסכומים כך שכל ני"ע ישאר עם הקצאת האחוזים שנקבעו מלכתחילה.
לגבי העמלות- הצלחנו קצת להוריד אותן, אחר-כך העברנו לבנק שהוריד עוד יותר ועכשיו התיק נמצא בבית השקעות. הבדל ענק בעמלות.
שיהיה לך בהצלחה
ככה בדיוק תכננתי לעשות. פשוט כל חודש לשים כבר את הסכום שחסכתי כ3000-4000 שקל. השאלה איזה בנק הוא שלא נדרש מינימום וכמה עמלות הוא משלם? אשמח אם תשתפי אותי זה יעזור לי !

תיאומי מס כל שנה
זה יתרון כי אתה לא משלם מס שאתה לא חייב כמו שקורה כשמחייבים מס במקור בלי להגיש תאום מס בסוף השנה.

התנהלות באנגלית
אני עובד דרך ביטריידר בעברית בלבד - לא צריך לעבוד ישירות מול אינטראקטיב (אם כי זו בהחלט אפשרות).

הפרשי שעות
כנ"ל - ביטריידר ישראלים שעובדים בשעות שלנו.

חוסר יכולת לרכוש ני"ע בארץ
עוד יתרון - הבורסה בארץ היא בדיחה אחת גדולה ועדיף לכולנו שהיא תיסגר למסחר לגמרי...

עוד יתרון - הבורסה בארץ היא בדיחה אחת גדולה ועדיף לכולנו שהיא תיסגר למסחר לגמרי...
מדוע?
הבורסה היא הגוף הציבורי היחיד בארץ שעובד באמת בצורה תקינה. בכל סטטיסטיקה שעושים על רשויות ציבוריות היא תמיד מציגה הישגים פנומנליים - כאילו היא גוף פרטי ממש. אפילו האתר שלהם מתקדם ברמה מטאורית בשביל גוף ציבורי - גם יחסית לגורם פרטי - ומכיל המון מידע מועיל.

אני לא חושב שהבעיה היא בבורסה המקומית שלנו כמו שהיא בעובדה ששוק ההון הישראלי סתם מסריח. נורמות מגעילות, התנהלות שמאפיינת מדינה מתפתחת כמו ברזיל או דרא"פ (אפילו שאיכשהו התמ"ג בישראל לנפש הוא כמעט $40,000) ועבודה מול רשויות המס והשלטון זה משהו שעולה לי כל פעם קצת קיא לפה רק מלחשוב עליו.

הבורסה היא הגוף הציבורי היחיד בארץ שעובד באמת בצורה תקינה.
הבורסה היא לא גוף ציבורי היא גוף פרטי, ו"ההשגים" שלה עלובים מאד בכל קנה מידה.
בכל מקרה אני די בטוח שדעת התכוון לשוק ההון ולאו דווקא לגוף הקרוי בורסה.

בכל מקרה אני די בטוח שדעת התכוון לשוק ההון ולאו דווקא לגוף הקרוי בורסה.
+1

פעם אחרונה שבדקתי אנחנו לא רוכשים את "הבורסה הישראלית" בקרן השתלמות, בקרנות הפנסיה ובביטוחי המנהלים.
אנחנו רוכשים מניות שנסחרות "בבורסה הישראלית" וזו הבדיחה העלובה ביותר.
לדעתי מצב הפנסיות והחסכונות המנוהלים שלנו היה הרבה יותר טוב אם היו אוסרים על מסחר בבורסה הישראלית ומתרכזים רק בבורסות הגדולות בעולם.

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי השקעה שאני רוצה לעשות :

35% קרן מחקה
25% קרן מחקה
25% אג"ח ממשלתי
15% מניות

אם זה מספיק פיזור ואם זה טוב לטווח של 10 שנים... עדין לא ירדתי לרזולציות לבחור במה להשקיע... אני עוד צעיר בעניין ורוצה לבדוק ממש לפרטי פרטים במה להשקיע וללמוד כמה שיותר... השאיפה ל5% תשואה בשנה...

אני לא כל כך מבין את ההקצאה שרשמת. מה הקרן האמורה לחקות? על איזה אג"ח ממשלתי מדובר? למה אתה מתכוון שאתה רושם מניות?
קח בחשבון, שהשוק לחלוטין לא ימלא את שאיפותיך בוודאות, בטח ובטח לא בכל שנה בעקביות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C השקעה ראשונית: כמה להכניס? שוק ההון 2
ב השקעה ראשונית שוק ההון 0
M השקעה ראשונית - התייעצות שוק ההון 10
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
O השקעה ראשונית, גיל 23. שוק ההון 6
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
D כדאיות השקעה בדירה שלישית נדל"ן 7
Y השקעה בזמן משבר: לקיחת הלוואות בסכומים גדולים עם ריבית נמוכה צרכנות פיננסית 8
Y בחירת השקעה בביטקוין: IBIT, BITW, והשקעה ישירה השקעות אלטרנטיביות 4
O השקעה בקרן חוב נדל״ן נדל"ן 10
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה