• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם

זה הטעות הגדולה שחוזרים עליה שוב ושוב,
כיום בנק אחר נותן לך תנאים טובים יותר מהבנק שלך,
כי הוא מעוניין לגייס אותך כלקוח,
זה מה שקורה בתכלס'.

אני לא מבין למה בנק ישראל ודובריו חוזרים על הטעות הזו,
הם מנותקים מהשטח
מעניין אך מעט מוזר ונוגד אינטואיציה.
הרי בגדול גם את הערך שלו כלקוח עתידי של הבנק אפשר לחשב יותר טוב ככל שיש לך יותר אינפורמציה ולכן גם פה הבנק שלו ידע הכי טוב ואמור להציע את ההצעה הטובה ביותר.

אולי פה פערי האינפורמציה משחקים לטובת הלקוח איכשהו...

אולי פה פערי האינפורמציה משחקים לטובת הלקוח איכשהו...
אבל עד היום יכולתי לגשר על פער האינפורמציה על ידי זה שחלקתי עם בנק פוטנציאלי כל מידע שרצו, אז עכשיו זה אוטומטי. לא מתלהב מזה.

גם האנשים עם התנהלות עבר בעייתית יכלו למסור אינפורמציה שתראה על שיפור בהתנהלות. שוב אין כאן בשורה של ממש.

ראיתי כתבה על הנושא לא מזמן(לא זוכר באיזה ערוץ)
מה שבלט ולא הוזכר פה זה אופן החישוב של הניקוד,כמובן שבמדינת החלם היו חייבים להתחכם על ההתחלה ויצרו מצב שבו יש 3 חברות שמחשבות בצורה שונה את הניקוד ככה שקשה להשוות(יש גם שוני גדול אפילו בתוצאות אחרי תיאום).
הגוף הבודק יכול להשתמש באיזה שיטת חישוב שהוא מעדיף וזה יוצר קושי וצורך לעקוב אחרי יותר מחברה\ניקוד אחד.
בנוסף זכור לי שבדקו ניקוד למשפחה ש"חייה על הקצה" מבחינת מסגרת אשראי אבל משלמת בזמן,ויצא להם ציון טוב(אבל לא מצוין), סך הכול סביר.
ממה שאני הבנתי המידע שמשפיע הכי הרבה זה הוצאה לפועל וצ'קים חוזרים והמידע הזה היה זמין גם לפני המהלך.

כמובן שבמדינת החלם היו חייבים להתחכם על ההתחלה ויצרו מצב שבו יש 3 חברות שמחשבות בצורה שונה את הניקוד ככה שקשה להשוות(יש גם שוני גדול אפילו בתוצאות אחרי תיאום).
זה נורא נחמד להתלונן על ישראל כל הזמן, אבל בארה"ב המצב לא יותר טוב (ואפשר להגיד שאפילו יותר גרוע).
גם שם יש 3 חברות, ומספר שיטות שונות לחישוב ציון (fico, vantage score וכו), ולכל שיטה יש כמה גרסאות (fico7, fico8), ובנוסף יש חישוב שונה לפי סוג ההלואה (ציון למשכנתא מחושב אחרת מציון לכרטיס אשראי).
קיצר, לא רק אצלינו הבלאגן חוגג...

זה נורא נחמד להתלונן על ישראל כל הזמן, אבל בארה"ב המצב לא יותר טוב (ואפשר להגיד שאפילו יותר גרוע).
גם שם יש 3 חברות, ומספר שיטות שונות לחישוב ציון (fico, vantage score וכו), ולכל שיטה יש כמה גרסאות (fico7, fico8), ובנוסף יש חישוב שונה לפי סוג ההלואה (ציון למשכנתא מחושב אחרת מציון לכרטיס אשראי).
קיצר, לא רק אצלינו הבלאגן חוגג...
נכון חלקית
הבסיס בארה"ב זהה 350 ל850 נקודות,הכן היה בסיס שונה אבל העניין הזה תוקן לפני שנים בגלל שהוא היה גרוע,לכן זה מוזר שכשבונים מערכת חדשה משתמשים ב3 מבני ניקוד שונים.
קיצר,נראה לי מיותר ואני לא יכול לחשוב על סיבה טובה חוץ מטובתם הכלכלית של מספקי הדרוג.

ראיתי כתבה על הנושא לא מזמן(לא זוכר באיזה ערוץ)
מה שבלט ולא הוזכר פה זה אופן החישוב של הניקוד,כמובן שבמדינת החלם היו חייבים להתחכם על ההתחלה ויצרו מצב שבו יש 3 חברות שמחשבות בצורה שונה את הניקוד ככה שקשה להשוות(יש גם שוני גדול אפילו בתוצאות אחרי תיאום).
הגוף הבודק יכול להשתמש באיזה שיטת חישוב שהוא מעדיף וזה יוצר קושי וצורך לעקוב אחרי יותר מחברה\ניקוד אחד.
בנוסף זכור לי שבדקו ניקוד למשפחה ש"חייה על הקצה" מבחינת מסגרת אשראי אבל משלמת בזמן,ויצא להם ציון טוב(אבל לא מצוין), סך הכול סביר.
ממה שאני הבנתי המידע שמשפיע הכי הרבה זה הוצאה לפועל וצ'קים חוזרים והמידע הזה היה זמין גם לפני המהלך.

הי,
התייחסתי לזה באחת התגובות שלי, בשרשור הזה,
סעיף מספר 4.

הבסיס בארה"ב זהה 350 ל850 נקודות,
לא נכון.
אולי רוב הציונים נעים בטווח הזה, אבל ממש לא כולם.
סתם דוגמאות לטווחי ציונים שמופיעים ב hp שקיבלתי מחברות שונות כשביקשתי אשראי (לרוב הם לא רושמים את סוג הציון המפורש אלא רק את הטווח ואת הציון האישי שלך):
BofA - 300-850
Chase - 250-900
CapitalOne - 309-839

אז כן, הם בערך באותו אזור אבל עדיין שונים.
אגב, אצלי הפרש הציון בין חברות שונות מגיע לפעמים גם ל 60 נק.

לאחר רישום קיבלתי את הדו"ח תוך 15 דקות.
מה אגיד לכם - משעמם.
והכי חשוב והמאכזב זה שלא היתה בכלל התייחסות ל credit score כפי שרבים מאיתנו [אזרחי ארה"ב] מכירים שזו בתכלס השורה התחתונה איך/מה/כמה אני שווה או לא.
למשל, אין דיווח על ערך משוער של תיק השקעות ואין דיווח על נדל"ן שנקי ממשכנתא - שני הנתונים האלו חשובים למבקשי הלוואות לצורך שיעבוד נכסים לצורך הלוואה זולה יותר...
ועוד נקודה, הדו"ח לא כולל תשלומי ארנונה, חשמל, גז, מים אם שולמו בזמן, בפיגור או שיש חוב וכמובן דו"ח הוצאה לפועל.
בקיצור, זה דו"ח מאוד חלקי ושווה לתחת, אבל זו רק ההתחלה אני מקווה שעם הזמן ישתכלל.

גם אני קיבלתי את הדו"ח, קצת הזוי, אין פה כלום.
אני רואה שדיווחו עליי מ- 2 בנקים, כתוב "עסקאות" וכתוב 1 ליד כל חודש.

ועוד נקודה, הדו"ח לא כולל תשלומי ארנונה, חשמל, גז, מים אם שולמו בזמן, בפיגור או שיש חוב וכמובן דו"ח הוצאה לפועל.
אם יש תיק בהוצאה לפועל, יופיע בפרק 6.
אולי גם חובות לרשויות ציבוריות, תאגידים ממשלתיים/עירוניים וכאלה.

אפשר לקבל הסבר לגבי סעיפים: "ריכוז עסקאות פעילות בהן הלקוח חייב" ו-"התפתחות חוב הלקוח ב 12- החודשים האחרונים"?
* אם מתוך גובה המסגרת Y נקוב איזשהו סכום X, מהעין הסכום הזה צץ בדיוק?
* מה המשמעות של הגרף שמופיע שם? כיצד יש לקרוא אותו?

למי שיש חשבון ב-IB והנפיק את הדו"ח - האם זה מצויין שם בצורה כלשהי?

יש אופציה לא להיכנס למאגר.
שוקל לנצל אותה.
ההתנהלות עד היום הייתה בסדר מבחינתי- תלושי שכר, הלוואות קיימות, וסלאמת.
דעות בעד או נגד?

אגב האם הניקוד הוא זוגי עבור זוג נשוי?

יש אופציה לא להיכנס למאגר.
שוקל לנצל אותה.
ההתנהלות עד היום הייתה בסדר מבחינתי- תלושי שכר, הלוואות קיימות, וסלאמת.
דעות בעד או נגד?

אגב האם הניקוד הוא זוגי עבור זוג נשוי?

אפשר לסרב להיכנס למאגר אבל סביר להניח שסרבן לא יקבל אשראי ללא בטחונות (לרבות כרטיסי אשראי, כשגם הקיימים עלולים להיות מבוטלים תוך כמה זמן) . רק סניף הבנק שממש מכיר אותו (או את משפחתו) לטובה אולי יסכים לחרוג מהכלל במקרים מסויימים אבל לא הייתי בונה על זה.

אין שום סיכוי שסרבנים הולכים להמשיך לקבל את התנאים הישנים (אחרת גם כל מי שעומד להידפק מהמאגר יוכל פשוט לא להיכנס אליו). סביר ביותר שסירוב יחשיד אותם כמי שיש להם מה להסתיר וזה היחס שיקבלו.

הדו"ח (ניקוד עדיין איננו, אבל קראתי שלשכות האשראי עובדות על זה) הוא פרסונלי לבעל ולאשה בנפרד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik שוק פייסל הגדול - מחירי היום צרכנות פיננסית 27
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 38
Z האם הסכומים בסעיף 47(א) הם לא בערכים של ש״ח של היום? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
E חברים - כמה משלמים היום לפיקדון? שוק ההון 2
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
מ היום שאחרי יומני מסע אישיים 17
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
F קרן כספית שקלית - העלו היום את דמי הניהול שוק ההון 34
א האם ההעלאה היום תגדיל את התשואות בפק"מים ? פוסטים מאיכות נמוכה 10
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
א האם התפרסם נתון רלוונטי לאינפלציה היום ? למה אג"ח מדינה שיקלי ירד מהותית ? שוק ההון 2
Y IRA - מי נותן היום את השירות\מחיר הכי טוב היום? שוק ההון 48
א היום כל מדדי האגחים יורדים קרוב ל0.5% , מה בעצם ה"תרחיש" ? שוק ההון 8
M ההגרלות החדשות שנפתחו היום נדל"ן 57
bayov מה תנאי הלוואה סבירים היום עבור 100K ל-36 חודשים צרכנות פיננסית 8
I מי מציע היום תנאים טובים להלוואה מפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
ה לעבוד בישראל vs אירופה בשוק של היום התפתחות אישית 7
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
Aslan החלטה בין אירית צוברת לאמריקאית מחלקת - היום שאחרי הפרישה שוק ההון 8
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
מ למה הכוונה בצעד הממשלה שעליו מדברים היום להיתר לפיצול דירות בבתים פרטיים? נדל"ן 5
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
S היום שאחרי תשלומי החל"ת: המציאות המסתמנת מ-1 ביולי אוף טופיק 12
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
א הבאתי היום לקבצן 500 שקל צרכנות פיננסית 123
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
M למה הכוונה כשמשווקים היום בחוף התכלת ושדה דב קרקע עם זכות ל-100 מטר דירה? נדל"ן 12
N נדל"ן בגוש דן היום נדל"ן 17
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
B שיפסיק להסתובב הראש לכבוד היום הולדת יומני מסע אישיים 6
H המצב שלי היום נדל"ן 77
ב היום שאחרי הפרישה- הפוסט החשוף והכנה של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24

נושאים דומים

Back
למעלה