• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות?

august skylark

משתמש רשום
דירוג
8
האם יש מלאכות כפיים כלשהן, לא משנה אם היטק או לואו טק, שמאפשרות התפתחות מקצועית ומשכורת שאפשר לחיות ממנה בכבוד (נגיד שכר ממוצע במשק)? אפשרויות שחשבתי עליהן: בניין, מכונאות, נגרות, מסגרות.
אשמח לשמוע רעיונות נוספים, וגם מה טוב או רע באפשרויות שכבר חשבתי עליהן.
תודה מראש

My friend's family runs a construction company.
I remember talking to him about the subject and he said that after a couple years of experience you can pretty easily pass the qualification tests for whatever site managements jobs there are, and be making something in the 20-30k range.
The main downside he mentioned is that you have to live with everyone you work with constantly trying to screw you over.

Not sure if that qualifies as manual labor, you probably don't to that as a manager, but you probably do spend time outside a lot.

תשובה שלא מנסיון אישי:
נדמה לי שהתשובה היא לא רק במלאכה עצמה אלא ביכולת לנהל עסק קטן, לשווק, לתת שירות וכו'. בתור שכיר אני מהמר שעבודת כפיים לא מתגמלת כלכלית במיוחד.
נגרות זה תחום קשה בגלל הזמינות של ריהוט זול מוכן. מי שבנישה אולי מצליח (ריהוט עתיק, טופ מארקט)
חשמלאות: נראה לי תמיד צריך ומתוגמל טוב
טכנאי מזגנים לקח ממני 250 לביקור של פחות משעה. יש כאלה שלוקחים גם 350 כשזה דרך האחריות של החברות. זה תעריפים של פסיכולוגים...
חלונות ואלןמיניום: תחום די מקצועי שאין לו תחליף, ובגלל הרבה בנייה ושיפוץ בישראל תמיד צריך מישהו טוב.
בהצלחה! אין כמו עבודת ידיים (אומר מי שעבודתו היא מילים ומספרים ובחיים לא התפרנס ממלאכה או מסחר).

מהיכרות אישית (מאוד) עם עבודה בבניין, התשובה הקצרה שלי לשאלה שלך היא כן, לגמרי אפשר להרוויח מעולה בעבודת כפיים, הרבה מעל הממוצע במשק.
יותר מזה - העולם הזה במחסור ענק של אנשים איכותיים, ולדעתי גם בתור עובד מתחיל, אם יש לך מוטיבציה, שכל, ויכולות טכניות מינימליות, אתה יכול כבר מהתחלה להרוויח משכורות משמעותית גבוהות יותר מאשר עבודות אחרות שלא דורשות השכלה/ניסיון וכו'.
בשלבים מתקדמים יותר באמת בתחום הזה ההתפתחות היא או ללכת לכיוון השכיר של מנהל אחזקה, מנהל עבודה וכו', שאני לא מכיר באמת, מניח שהמצב שם די בינוני אבל עדיין עם משכורות טובות (בכיוון הזה לדעתי אין הרבה אפשרות לקידום ואין הרבה עניין בעבודה), או לכיוון העצמאי, ושם אפשר להצליח בענק ואפשר להתרסק, הכל תלוי ביכולות הניהול שלך, מה שלהרבה בתחום אין.

תן דעתך לגבי נזקים פוטנציאלים בריאותיים בעקבות עבודת כפיים ספציפית בבניין.
חשוב מאד. אומנם הכסף טוב. אך טיפול רפואי טוב יעלה אולי אפילו יותר.
אולי אפילו לא יוכל להחזיר את מה ש"התקלקל".
גם חשוב לקחת בחשבון במכלול השקלולים. לא רק בכמה מתפרנסים.

האם יש מלאכות כפיים כלשהן, לא משנה אם היטק או לואו טק, שמאפשרות התפתחות מקצועית ומשכורת שאפשר לחיות ממנה בכבוד (נגיד שכר ממוצע במשק)? אפשרויות שחשבתי עליהן: בניין, מכונאות, נגרות, מסגרות.
אשמח לשמוע רעיונות נוספים, וגם מה טוב או רע באפשרויות שכבר חשבתי עליהן.
תודה מראש

כניסה וצבירת ניסיון בעולם מכונאות הרכב עם אוריינטציה לטכנולוגיה (לשם לדעתי העולם הולך ומכונאים מוכשרים עם יכולות הבנה ושליטה בתוכנות יהיו נדרשים. יש כאלה כבר היום) כל מה שקשור לחשמל ואינסטלציה מצב חלק מהנכסים בישראל לפעמים בפער הזוי משווי הנכס ואלו מקצועות נדרשים שימשיכו להעסיק בעלי נכסים. רתכות עדיין נדרשת להמון אופרציות בתעשייה ורתכים מוכשרים יכולים להתפרנס דיי יפה.

חשמלאות: נראה לי תמיד צריך ומתוגמל טוב
טכנאי מזגנים לקח ממני 250 לביקור של פחות משעה. יש כאלה שלוקחים גם 350 כשזה דרך האחריות של החברות. זה תעריפים של פסיכולוגים...
חוץ מזה שפסיכולוג יושב בבית ובאים אליו קליינטים, ובמקצועות שהזכרת צריך להסתובב בארץ ולהגיע לבתים של אנשים.
אכן לקחת 300 ש"ח לביקור של איש מקצוע מרגיש לי כמו מחיר הגיוני לתימחור, והוא מרוויח נטו הרבה פחות "לשעה" בדרכ.

ניסיון יד שנייה:
הזמנתי חשמלאי הביתה לתלות מנורות, מאווררי תקרה וכו' והתחלנו לדבר.
הבנאדם מהנדס חשמל תואר שני, עבד באינטל מעל 15 שנה (לא חברה שידועה במשכורותיה הנמוכות, כן?), פרש/פוטר באיזשהו שלב ועבר לעבודות חשמלאות ביתיות.
אומר שהוא מרוויח יותר ועובד חצי מהזמן.

אומר שהוא מרוויח יותר ועובד חצי מהזמן.
קשה להאמין שהשכר בחשמלאות הוא יותר מכפול משכר של מהנדס באינטל (כולל שכר 13-14, כולל קרן השתלמות, כולל בונוסים, תכנית מניות וכו...), אבל אנשים אומרים כל מיני דברים כדי להרגיש טוב עם עצמם/להרשים.
לא הייתי לוקח מילה של אף אחד בכל הנוגע לשכר שאני לא מכיר באופן אישי ויודע להעיד על אמינותו ועל הבנתו את מבנה השכר שהוא מקבל (השני נדיר אפילו יותר).

אפשר להרוויח יפה מאד כעצמאי בשיפוצים, פרגולות, גינון וכו
אם יש לך יחסי אנוש מעולים, יכולת שיווק, יושר.
לבעלי מקצוע טובים יש ביקוש.
רק לדאוג למחר עם ביטוח אובדן כושר עבודה וחסכונות (כאן לא צריך לאמר)

מישהו שעבד איתי פתח עם חבר עסק של שיש למטבח.
לא יודע כמה הוא מרוויח, אבל קנה אחרי שנה ג'יפ של חצי מיליון שקל.
אז אני מניח שהוא לא רעב ללחם.

חד משמעית אפשר
אני מעסיק עובדי כפיים
אין אצלי מישהו עם פחות מ9000 שקל נטו בהעברה לבנק
יש רכב צמוד
אוכל
תנאים פנסיוניים מלאים
ועוד
לא פיטרתי אף אחד ולא הוצאתי אף אחד לחל"ת
בימי הקורונה
מנהלי עבודה בבנין יכולים להרויח הרבה יותר
מנופאים
רתכים
חשמלאיים
ועוד

ויומית של פועל בניין/שיפוצים 400-600 שח. יומית של רצף 900 שח. הבעיה שהברכיים נגמרות אחרי 10-15 שנים.

אני נהננתי בבניין מצד שני זה היה זמני. לא חושב שזה מקצוע ל30 שנים.
חבר שהתחיל בתפסנות והתקדם. ועוד חבר שנהיה ראש צוות ברכבת הקלה ועובד לילות.
שניהם מרוויחים מאוד יפה ביחס להרבה מקצועות.

מצד שני יש מקצועות כמו מורים שמתחילים ב0. עושים תואר שני מתקדמים גם לניהול ועושים גמול השתלמות מקסימום. ויש משכורת יפה והמון חופשים. אחרי 25 שנים כולל ותק צבא יש משכורת 13 לעובדי מדינה.

בהרבה תחומים יש כסף, השאלה מה המחיר שמשלמים (עבודה פיזית, שחיקה נפשית...)

אגב
אני משלם למסגר 90 שקל לשעה..
לא כולל מע"מ
כנגד חשבונית

תעשו לבד חשבון

אל תסיק על הכנסות של אדם על-פי הרכב בו הוא נוסע:

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אילו-יציאות-צרכניסטיות-הכי-מטריפות-אתכם.165/

בוא נגיד שמי שמרוויח 6K בחודש לא יכול אפילו לשים את המקדמה על רכב כזה ובטח שלא לעמוד בתשלומים שלו.

יצא לי בעבר ללוות מספר משפחות מטעם פעמונים ולא פעם ולא פעמיים נתקלתי באנשים שגייסו מקדמות שלא היו אמורים להיות ברשותם ולקחו הלוואות שלא היה סיכוי שיעמדו בהחזרים. פרט לכך, אני מניח שאפשר לרשום רכב על שם העסק. זה לא אומר שבעל העסק בהכרח מכניס הרבה, או בכלל.

מצד שני אני לא מכיר את עסקי השיש למטבח. אולי באמת אפשר לחסוך חצי מליון ש"ח עבור רכב תוך שנה.

קשה להאמין שהשכר בחשמלאות הוא יותר מכפול משכר של מהנדס באינטל (כולל שכר 13-14, כולל קרן השתלמות, כולל בונוסים, תכנית מניות וכו...), אבל אנשים אומרים כל מיני דברים כדי להרגיש טוב עם עצמם/להרשים.
לא הייתי לוקח מילה של אף אחד בכל הנוגע לשכר שאני לא מכיר באופן אישי ויודע להעיד על אמינותו ועל הבנתו את מבנה השכר שהוא מקבל (השני נדיר אפילו יותר).

מסכים איתך בגדול שהרבה אנשים משקרים/מעוותים את המציאות לפי צרכיהם, אבל:
1. אם לא הייתי משלם לו מעל אלף ש"ח ש"ח (לא זוכר סכום מדוייק) לחצי יום עבודה גם אני לא הייתי מאמין...
התקנת 20+ גופי תאורה, מאווררי תקרה וכו', לקח לו 3-4 שעות, יכול היה להמשיך משם ללקוח אחר ולעשות את אותו הדבר בדיוק = 2-3K ביום -> יכול לעשות 30K גם הוא עובד חצי חודש. יש הוצאות, יש ימים ריקים וכו' וכו', אבל מישהו שיש לו קהל לקוחות גדול ושגובה יפה, יכול להרוויח כעצמאי משמעותית יותר מהרוב המוחלט של השכירים (לא מדבר על מועדון ה-60K TC בהייטק).
2. על בסיס נסיוני האישי ודעתי בלבד - מי ששכיר במקצוע רווחי גר בדירה יפה, אולי אפילו פנטהאוז. מי שעצמאי וטוב במה שהוא עושה גר בוילה עם בריכה...
עצמאים לוקחים על עצמם סיכונים אדירים לרוב, אבל עצמאי שטוב או טוב מאוד במה שהוא עושה ירוויח הרבה יותר משכיר שטוב או טוב מאוד במה שהוא עושה.

חוץ מזה שפסיכולוג יושב בבית
יושב בקליניקה שהוא שוכר. באזור מגורים יקר, לא באזור תעשייה. או בחדר מיוחד בבית שהוא קנה. אבל נכון שאין הוצאות רכב גדולות. אך יש קצת הוצאות אחרות (הדרכה, ביטוחים, השתלמויות). אפשר להתפרנס, אבל תקרת הזכוכית נוכחת.

חריגים יש בכל תחום
יש התפלגות גאוס רגילה שמראה את המצב ברוב התחומים
עצמאי שעובד נכון יכול לייצר הכנסות ברמה שרוב מוחלט של השכירים
לא יגיעו אליהן.
מצד שני יש המון אם לא רוב העצמאיים שלא מצליחים בכך.
שאין להם משמעת עצמית לשים "לירה לבנה ליום שחור"
השאלות הן אחרות:
כמה בטוחה העבודה של שכיר שמרויח מעל ל60K בחודש?
כמה סיכון/השקעה לוקח העצמאי כדי לייצר סכום כזה?
מה תהליך ההכשרה שלקח לו? וכמה עלה?
זה לא בהכרח לימודים אקדמאיים אלא ללמוד לקח.
יש לי "בחוץ " אצל לקוחות באופן קבוע כ1-3 מיליון שקל
אני חייב באופן קבוע כמה מאות אלפים לשוטף ולתפעול העסק
תשאלו את עצמכם כמה מכם מסוגלים לעמוד בזה נפשית?
לא כלכלית
האם הרגשתם פעם את המכה בבטן כשמתקשרים אלייך מהבנק ואמרו לך שצק של לקוח חזר
וזה אחרי שוטף 60 במקרה הטוב ואחרי ששילמת את שכר עובדים
והשכירות והרכבים וכל שאר ההוצאות הקבועות
וצריך לשלם על החומרים
לא מאחל לאף אחד את ההרגשה הזאת.
אז כן אני מרויח הרבה אפילו מאוד
אבל זה ממש לא טרוויאלי או פשוט או בקלות.
זו רכבת הרים שבה בחודש טוב אני מרויח את הצד הגבוה של ה6 ספרות
ובחודש לא טוב אני מפסיד כסף עקב אי סיום או הגעה לאבן דרך.
שצריך להיות מודע לכל מה שקורה
אחראי על כל עבודה של כל עובד
לתמחר נכון
לגבות נכון
ועוד
אז שלא יהיו אי הבנות אפשר להרוייח הרבה כסף
גם כשכיר וגם כעצמאי
לכל אחת מהדרכים יש את המחירים שלה
ושכל אחד יבחר מה מתאים לו
ובהצלחה לכולם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
J אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..) שוק ההון 23
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ד אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ שוק ההון 14
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
B אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים שוק ההון 37
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back