• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ

דין

משתמש רשום
דירוג
4
שלום שלום,
הרבה מאוד זמן שאני עוקב אחרי הבלוג, קצת פחות זמן שאני עוקב אחרי הפורומים, וסוף סוף העזתי להירשם. אז קודם כל שלום :) אני מגיע מבית שלא נהוג לדבר על כסף, כך שזה מרגיש עבורי טיפה לא נוח - גם אם זה בצורה אנונימית.
ההבנה הפיננסית שלי נמוכה מהרמה של הפורום, ללא ספק, והידע הפיננסי שלי רובו מורכב ממה שאני מצליח להבין בבלוג ובפורום.
אני נמצא בעמדה בעייתית מבחינת השקעה, עמדה שלא הצלחתי להבין עד עכשיו איך להתייחס אליה, ואשמח לדעת אילו הזדמנויות עומדות בפניי.
אני בן 30, יליד הארץ, עובד ים בחברה בינלאומית מזה מספר שנים. אני מבקר כחודש בשנה בארץ, ולאחרונה הצלחתי להביא לביטול תושבתי הישראלית, כך שאינני חייב בתשלום מס בישראל עבור עבודתי. אינני תושב של אף מדינה אחרת, כך שלמעשה אינני חייב מס על הכנסותיי בשום מדינה.
במחינת העבודה זה מצויין, אך מבחינת ההשקעות אני במקום שאינני מצליח לפענח.
אין באפשרותי להשקיע בארץ, כיוון שעל מנת לשמור על הסטטוס שלי כתושב חוץ עליי להמנע מצבירת נכסים בארץ, כולל השקעות.
פתחתי חשבון בנק בארה"ב Bank of America כשעגנתי שם, ולשם אני מעביר את משכורתי. תכננתי לפתוח חשבון ב Vanguard על מנת להשקיע ב Vanguard Total World. סה"כ אני מעוניין בהשקעה פסיבית לחלוטין, ולשים את כספי ב Vanguard Total World קרץ לי מאוד. לצערי אני כעת רואה שלא ניתן לפתוח חשבון ב Vanguard למי שלא תושב ארה"ב, כך שזה ירד מהפרק, וכעת אני חזרתי לנקודת ההתחלה - הנקודה שאין לי מושג מה לעשות.

ולשאלתי - אילו אפשרויות נוספות עומדות בפני משקיע שאינו תושב אף מדינה ומעוניין להשקיע את כספו באפיק השקעה פסיבי?
אשמח לכל תשובה, בסיסית או מורכבת ככל שתהיה. (בבקשה לבסיסית ככל שתהיה :) )

לצערי ההנחה לא נכונה - אני מתגורר רב הזמן (כ 10 חודשים בשנה) בים - מפה הבעייתיות..

נערך לאחרונה ב:
לצערי ההנחה לא נכונה - אני מתגורר רב הזמן (כ 10 חודשים בשנה) בים - מפה הבעייתיות..
האמת שזה לא ממש משנה, התשובה זהה, אני חייב לציין שהמצב שלך הוא לא בדיוק סטנדרדטי (בלשון המעטה), יתכן ויש דרך לחסוך עוד בתשלומי מיסים אבל אני איני מכיר כזו. בכל מקרה מס רווח הון אתה לא תשלם, מיסוי ריביות אולי לא, ודיבידנדים כן.

פתחתי!
תודה רבה!
הם רצו הרבה פרטים, כנ"ל לדעת באיזו מדינה אני תושב. לא היתה אפשרות לסמן "אף מדינה" אז סימנתי ישראל, אך כששאלו אותי לגבי מדינה עם אמנת מיסים עם ארה"ב סימנתי "אינני תושב של מדינה בעלת אמנת מיסים עם ארה"ב".
מקווה שעשיתי נכון. תודה רבה בכל מקרה, כעת אני אחכה שישארו לי את החשבון.
אוכל לסחור ב Vanguard דרך IB ללא בעיות, נכון?

פתחתי!
תודה רבה!
הם רצו הרבה פרטים, כנ"ל לדעת באיזו מדינה אני תושב. לא היתה אפשרות לסמן "אף מדינה" אז סימנתי ישראל, אך כששאלו אותי לגבי מדינה עם אמנת מיסים עם ארה"ב סימנתי "אינני תושב של מדינה בעלת אמנת מיסים עם ארה"ב".
מקווה שעשיתי נכון. תודה רבה בכל מקרה, כעת אני אחכה שישארו לי את החשבון.
אני לא יועץ מס או עורך דין, אבל להבנתי במצב שלך יכול להיות עדיף קרנות מחקות הרשומות באירלנד או לוקסמבורג (אם אתה בוחר להשקיע בקרנות מחקות כמובן).
כיוון שאתה לא משלם מס באף מדינה וארה"ב תנכה לך מס במקור של 25% (אמנת מס ישראל) או 30% (אין אמנת מס) על דיבידנדים של קרנות הרשומות בארה"ב.

במידה ו-IB יאשרו לך את החשבון (מה שאני לא בטוח בכלל שיקרה) הם יחייבו אותך במס מקסימלי לפי חוקי ארצות הברית עד שתוכיח כתובת מגורים ותושבות במדינה עם אמנת מס.
מכיוון שלפי דבריך אתה לא יכול להוכיח תושבות שכזו אני לא חושב שחשבון אצלם יעזור לך.
אולי אחד מהברוקרים האירופאים מאפשר חשבון שכזה אבל בארצות הברית אתה תאלץ לשלם מיסוי מקסימלי (אמריקאי) עד שתוכיח כתובת מגורים במדינה עם אמנת מס.

אתה חופשי מכל מדינה ובוחר להתעסק דווקא עם מדינה כמו ארה"ב שהיא אימפריאליסטית כל כך מבחינת מסים? זה מוזר לי.

האמת היא שאני חסר ידע בנוגע לאיפה אפשר לפתוח חשבון מסוג זה.
בגלל זה פתחתי את האשכול.
טוב לדעת שאני אשלם 30% מיסוי לארה"ב... זה משנה את התמונה לחלוטין.
אבדוק עם אירלנד ולוקסמבורג, תודה רבה!

(יש פה כמה שרשורים ופוסטים על קרנות איריות)

טוב לדעת שאני אשלם 30% מיסוי לארה"ב... זה משנה את התמונה לחלוטין.
תוכיח להם תושבות בישראל ותשלם 25% ולא 30% וגם זה רק על דיבידנדים, מרווח הון אתה פטור.
אתה יכול לרכוש תעודות איריות גם בIB ואז תשלם את המס הנמוך יותר אבל עם כפל מס של הדיבידנדים.

לאחר קריאה מעמיקה, נראה כי גם אם אשקיע דרך IB בקרנות מחקות המבוססות באירלנד, אאלץ לשלם מס לרשויות בארה"ב.
האם מקובל לפתוח חשבון אצל ברוקר אירי עבור השקעות בקרנות המבוססות באירלנד?
אני מתנצל אם השאלה טיפשית.

ושאלה טכנית קטנה אם זה בסדר.
מדוע כשאני מסתכל על ה Returns של הקרן באתר JustETF, יש הבדל משמעותי בין USD ל GBP?
https://www.justetf.com/uk/etf-prof...tab=returns&from=search&h=2&isin=IE00B4L5Y983
זה לא אמור פשוט להמיר את המטבע? מדוע יש הבדל בתשואה?
תודה.

נערך לאחרונה ב:
צריך להוסיף אליו את מרכיב השווקים המתפתחים (Emerging Markets) כדי שיכסה את כל עולם המניות.

תראה כאן מספר דוגמאות לאיך להרכיב את החלק המנייתי בתיק (כולל אפשרות לקרנות איריות):
http://www.hasolidit.com/שוקולד-מריר-ב-7-טעמים

צודק לחלוטין, תודה רבה.
ערכתי את ההודעה הקודמת אך כעת היא מחכה לאישור ההנהלה ולכן אינה מעודכנת.
ארשום את העריכה:

לאחר קריאה מעמיקה, נראה כי גם אם אשקיע דרך IB בקרנות מחקות המבוססות באירלנד, אאלץ לשלם מס לרשויות בארה"ב.
האם מקובל לפתוח חשבון אצל ברוקר אירי עבור השקעות בקרנות המבוססות באירלנד?

ושאלה טכנית קטנה אם זה בסדר.
מדוע כשאני מסתכל על ה Returns של הקרן באתר JustETF, יש הבדל משמעותי בין USD ל GBP?
זה לא אמור פשוט להמיר את המטבע? מדוע יש הבדל בתשואה?
תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
B אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים שוק ההון 37
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
J אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..) שוק ההון 23
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13