• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד

• פותח הנושא elipo
  • פורסם בתאריך

elipo

משתמש רשום
דירוג
0
צוואה המדלגת דור (נכדים) ללא הורשה להורים - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד
פניתי לעורך דין , מחפשת עוד רעיונות .
הבן שלי מודע לכך שלא אוריש לו דבר ולא מתנגד- הוא מבוסס ואין לו צורך בכספי הירושה.
הנכדים בגילאי 9 ו 24 - כסף נזיל בבנק ויש דירה.
המטרה לחלק שווה בשווה.
כסף נזיל - לכאורה פשוט אך ילד בן 9 לא יכול לקבל את הכסף עד שיהיה לו חשבון בנק ואילו הילד בן ה 24 יקבל את הכסף, החשש שלי הוא ש הכסף שיכנס לחשבון הילד בן ה 24 יכול ליצור פער כלכלי גדול ואז לגרום לסכסוך ביניהם. לדוגמא הילד בן ה 24 קנה מניה שאחרי 10 שנים עלתה 1000 אחוז. או הפוך קנה מניה שירדה 99 אחוז. וכו

דירה - גם במקרה זה לא ניתן למכור/לנהל וכו כי הנכד בן 9 .

מה אומרים ההמונים ?
רעיונות לאבני דרך ? אולי שיחרור הכסף הנזיל בחלקים לפי הגיל הרי כשנכד הצעיר יגיע לגיל 19 יקבל סכום כסף גדול הדעת נותנת שברוב המקרים הכסף יתאדה.
איזה מנגנון למניעת/הפחתת חיכוכים ריבים בין הנכדים ?

חשבתי על גוף נייטרלי (יש כזה לאנשים פשוטים?) - שני חשבונות (אחד לכל ילד) ובכל שנה הגוף יפריש 10 אחוז מהכסף (לנכד הצעיר החל מגיל 21 ?).
ואותו גוף גם יעסוק בשכירות הדירה.

מה יקרה במצב חרום כשאחד הנכדים זקוק לכסף מיידית ?

בבקשה רעינות מההמונים , תודה

הייתי שם את הכסף בשני מכשירים שמושקעים בנכס דומה. למשל שתי קרנות מחקות s&p בסכום זהה, או אותה קרן בשני בנקים שונים.
מהרגע שהירושה יצאה לפועל, הנכד הגדול יכול לעשות מה שהוא רוצה. הנכד הצעיר יותר יוכל לעשות רק אם הוא יהיה בגיר.
מרגע הירושה אין יותר הצמדה בין שניהם.

המטרה לחלק שווה בשווה.
קשה לחלק שווה בשווה (ולקוות שימשיך להיות שווה) עם פער גילאים כזה גדול כי לזמן יש משמעות גדולה ביצירת תשואה.
אם מדובר בדירה זה פחות בעיה, כי ברגע שהיא תימכר - שניהם יקבלו את החצי שלהם באותה נקודת זמן. הגדול אולי ישתמש בזה להון עצמי לקניית דירה או לפתיחת תיק השקעות או לבזבוז. זה כבר לא העניין שלך. את הסכום שהקטן יקבל, בהנחה שהוא עדיין יהיה קטין, יצטרכו הוריו לנהל. אולי יצמח הכסף יותר ואולי לא. אין לנו יכולת שליטה על כספים ששיחררנו לאחרים.
החשש שלי הוא ש הכסף שיכנס לחשבון הילד בן ה 24 יכול ליצור פער כלכלי גדול ואז לגרום לסכסוך ביניהם. לדוגמא הילד בן ה 24 קנה מניה שאחרי 10 שנים עלתה 1000 אחוז. או הפוך קנה מניה שירדה 99 אחוז. וכו
הם אחים או כל אחד מהם מילד אחר שלך?
אם הם אחים, אולי עדיף כן להוריש לבן שלך ושהוא ישבור את הראש בבוא הזמן?
בכל אופן, אני דוגלת בהורשה שוויונית לגמרי (להבדיל מעזרה כלכלית במשך החיים). מי שמקבל את הירושה בגיל מבוגר יותר, אולי יעשה פחות תשואה על הכסף אבל לפחות לא יחיה עם תחושת גזל.

מה שחשוב לכלול זה מצב שיהיו עוד נכדים.
לגבי אופן השימוש בכסף הייתי משאיר את זה לנכדים ולא מייצר מנגנונים נוספים.

צוואה המדלגת דור (נכדים) ללא הורשה להורים - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד
פניתי לעורך דין , מחפשת עוד רעיונות .
הבן שלי מודע לכך שלא אוריש לו דבר ולא מתנגד- הוא מבוסס ואין לו צורך בכספי הירושה.
המטרה לחלק שווה בשווה.
כסף נזיל - לכאורה פשוט אך ילד בן 9 לא יכול לקבל את הכסף עד שיהיה לו חשבון בנק ואילו הילד בן ה 24 יקבל את הכסף, החשש שלי הוא ש הכסף שיכנס לחשבון הילד בן ה 24 יכול ליצור פער כלכלי גדול ואז לגרום לסכסוך ביניהם. לדוגמא הילד בן ה 24 קנה מניה שאחרי 10 שנים עלתה 1000 אחוז. או הפוך קנה מניה שירדה 99 אחוז. וכו

דירה - גם במקרה זה לא ניתן למכור/לנהל וכו כי הנכד בן 9 .

מה אומרים ההמונים ?
רעיונות לאבני דרך ? אולי שיחרור הכסף הנזיל בחלקים לפי הגיל הרי כשנכד הצעיר יגיע לגיל 19 יקבל סכום כסף גדול הדעת נותנת שברוב המקרים הכסף יתאדה.
איזה מנגנון למניעת/הפחתת חיכוכים ריבים בין הנכדים ?

חשבתי על גוף נייטרלי (יש כזה לאנשים פשוטים?) - שני חשבונות (אחד לכל ילד) ובכל שנה הגוף יפריש 10 אחוז מהכסף (לנכד הצעיר החל מגיל 21 ?).
ואותו גוף גם יעסוק בשכירות הדירה.

מה יקרה במצב חרום כשאחד הנכדים זקוק לכסף מיידית ?

בבקשה רעינות מההמונים , תודה
ראשית, מאחל לך ולהם שעד שתהיה ירושה הילד הקטן כבר יהיה אדם מבוגר עם ילדים ואפילו נכדים משלו, כך שכל ההתלבטות מיותרת.
עד אז, ובפרט כשמדובר בקטין, נראה לי שמדובר במעגל שאי אפשר לרבע, כי כשלקטין יש נכסים חייב להיות אדם מבוגר בתמונה לקבלת החלטות שונות.
עדיף כמובן שזה יהיה הורה, אבל אם היחסים לא מאפשרים זאת, אז צריך לשכור בעל מקצוע חיצוני שיהיה אחראי על הנכסים לטובת הקטין, עד שיגיע לבגרות או לגיל בו הוא זכאי לקבל את חלקו בירושה ולהחליט מה לעשות בו.
לעניין אי השוויון לא הייתי דואג. דרכו של עולם שהצעירים נהנים יותר מההון המשפחתי מאשר המבוגרים בני אותו דור. ויש גם מקרים של פערים בגילאים גדולים בהרבה מאשר אצלכם.

נערך לאחרונה ב:
אבל מה הסיבה לדלג דור? לתת לנער צעיר סכום גדול זה אכן פעמים מתכון לבזבוז מהיר זל הכסף (או גרוע מכך, שימוש מזיק בו לריגושים למניהם). והגורם האחראי שיכול למנוע זאת הוא בדיוק ההורה של אותו נער. אז הפתרון האידיאלי הוא להעביר את הכסף לבן שלך, שיעביר אותו לנכדים בהדרגה ובאחריות כשיהיו בשלים לכך.

אז הפתרון האידיאלי הוא להעביר את הכסף לבן שלך, שיעביר אותו לנכדים בהדרגה ובאחריות כשיהיו בשלים לכך.
מנגנון ״יורש אחרי יורש״ שבו הכסף עובר ליורש אחד (הבן) ו״אחר כך״ ליורשים הבאים (הנכדים).
״היורש השני[נכד] יזכה אם היורש הראשון [בן] נפטר, או בהתקיים תנאי מסוים אותו קבע המצווה, או בהגיע מועד אותו קבע בצוואתו, הכל לפי המוקדם ביותר.״

נערך לאחרונה ב:
אישית הייתי מתנה את קבלת רוב הכסף בנישואים או בהגעה לגיל 30

לפני זה סיכויים רבים שהכסף יתאדה

ובינתיים הכסף לפי הצוואה יהיה בפק"מ צמוד למדד

כאשר התנאים התקיימו

אז יקבלו הילדים את הכסף

אישית הייתי מתנה את קבלת רוב הכסף בנישואים או בהגעה לגיל 30

לפני זה סיכויים רבים שהכסף יתאדה

ובינתיים הכסף לפי הצוואה יהיה בפק"מ צמוד למדד

כאשר התנאים התקיימו

אז יקבלו הילדים את הכסף
יש היגיון במה שכתבת, אבל תלוי בשאר הנכסים של היורש וגם אז ייתכנו הפתעות בחיים.
למשל, תנאי כזה יכול למנוע מימוש חלום של לימודים יקרים או היחלצות מחובות.

או להפעיל שיקול דעת שגוי של להתחתן עם בן/בת זוג רק בשביל צוואה ולאבד חצי ממנה מהר מאוד בעקבות גירושין.

או להפעיל שיקול דעת שגוי של להתחתן עם בן/בת זוג רק בשביל צוואה ולאבד חצי ממנה מהר מאוד בעקבות גירושין.
בעקרון ירושה אינה רכוש משותף, אבל אולי כשיש תנאי כזה יכול בן הזוג לטעון שבזכותו התקבלה הירושה אז מגיע לו מחצית ממנה :)

בעקרון ירושה אינה רכוש משותף, אבל אולי כשיש תנאי כזה יכול בן הזוג לטעון שבזכותו התקבלה הירושה אז מגיע לו מחצית ממנה :)
זו הטבת מחיר למתחתן.

צודק בהחלט

צריך למצוא רשימה של דברים שהם חיוניים
שרק עבורם הכסף ילך
לפני מועד מסוים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ירושה ע"י צוואה מבלי לחשוף חלוקה ליורשים צרכנות פיננסית 11
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
י כיסוי חוב מתוך צוואה שוק ההון 9
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
oz1987 סדרת כתבות על דור ה-Y מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 308
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62

נושאים דומים

Back