• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני יכול לפרוש כבר כיום?

meni69

משתמש רשום
דירוג
4
ערב טוב לכולם,
.אני גרוש בן 52 ללא ילדים. כרגע מסיבות משפחתיות איני עובד, אך במידה ואחזור לעבוד אוכל לחסוך כ5000 שקל לחודש. נכסים פיננסיים= 300,000 שקל בבנק . דירה אחת בה אני מתגורר כרגע ששוויה הוא 1.8 מיליון , ודירה שניה בשווי 1 מיליון שמושכרת ומכניסה כ50,000 שנתית .(2 הדירות ללא משכנתא) עבדתי בעיקר כעצמאי כך שהפנסיה שאקבל בגיל 67 תהיה נמוכה מאוד -כ500 שקל לחודש.ואצטרך להסתמך אז בעיקר על קצבת זקנה של כ2,300 לחודש ,
שאלותי
ראשית- אני מעוניין לפרוש בגפי לקוסטה ריקה שבה עלות מחיה חודשית מתוכננת (ללא הוצאות רפואיות ובלת"מים)כולל שכירת דירה היא כ7,000 שקל. בהנחה שארצה להמשיך ולהוציא סכום חודשי זהה גם אחרי גיל 67 האם אני יכול לפרוש כבר כעת או שכדאי להמשיך לעבוד ולחסוך , ואם כן עוד כמה שנים?
שנית- במידה ואהגר, האם כדאי להשכיר את הדירה בה אני גר כיום ולקבל כ60000 לשנה או שעדיף למכור אותה ולהשאר עם 1.8 מיליון ואם כן ,במה להשקיע את הכסף? אני לא צופה הוצאה גדולה בשנים הקרובות כך שאין בעיה מצידי למכור ולסגור את כל הסכום ל15 שנה .

בתודה מראש לסולידית וכמובן לכל התורמים מחוכמתם ונסיונם לפורום הזה

מקווה שברור לך שאי אפשר לצפות לקבל ייעוץ אישי על גבי פורום אינטרנטי.

מה שכן אפשר זה אולי להעלות כמה נקודות לחשיבה.

1. התשואה שאתה מדבר עליה היא לא רעה בכלל, כ-5% לנכס עם סיכון מינימלי. לא כתבת אם זה כולל את כל העלויות הנלוות (תחזוקת הנכס/שיפוצים, תקופה ללא תשלום במעבר בין שוכרים, מיסים - מעל 5000 ש"ח בחודש...). כשאתה משווה אופציות שונות כדאי שתשווה לא רק את הברוטו אלא גם הנטו.
  2. אם הנכס בארץ ואתה בחו"ל אתה צריך לקחת בחשבון מי מטפל לך בניהול שוטף, איתור שוכרים והשכרה.
  3. מציע שתקרא את הפוסט הזה שמתייחס להיבטים שונים של פרישה מוקדמת - https://www.hasolidit.com/על-פרישה-מוקדמת-פרישה-חלקית

1.מדובר בהכנסה נטו לאחר חישוב כחודש פנוי בשנה לכיסוי מעבר בין שוכרים.הדירה לאחר שפוץ מלא כך שסביר שכמעט ולא תהיינה הוצאות תחזוקה בעשור הקרוב.אבל התשואה של 5% אליה התייחסת היא בדירה הזולה יותר שלגביה איני מתלבט וברור לי שעדיף להמשיך ולהשכיר אותה.אני מסתפק לגבי הדירה שבה אני גר כיום ובה התשואה נמוכה יותר
2. אתה צודק, שכחתי לציין שהנכס בו אני מתגורר נמצא באיזור די מבוקש מבחינת שוכרים,ואחי מוכן לטפל בכל הנוגע לניהול,ומציאת שוכרים בתמורה לחודש שכירות כך שבמידה והיא תושכר אנו אוחזים ב55 אלף לשנה.
3.קראתי כהצעתך את הפוסט, אך אני מתחבר לרעיון פרישה מוקדמת ומלאה,שאר האופציות פחות קוסמות לי.

ערב טוב לכולם,
.אני גרוש בן 52 ללא ילדים. כרגע מסיבות משפחתיות איני עובד, אך במידה ואחזור לעבוד אוכל לחסוך כ5000 שקל לחודש. נכסים פיננסיים= 300,000 שקל בבנק . דירה אחת בה אני מתגורר כרגע ששוויה הוא 1.8 מיליון , ודירה שניה בשווי 1 מיליון שמושכרת ומכניסה כ50,000 שנתית .(2 הדירות ללא משכנתא) עבדתי בעיקר כעצמאי כך שהפנסיה שאקבל בגיל 67 תהיה נמוכה מאוד -כ500 שקל לחודש.ואצטרך להסתמך אז בעיקר על קצבת זקנה של כ2,300 לחודש ,
שאלותי
ראשית- אני מעוניין לפרוש בגפי לקוסטה ריקה שבה עלות מחיה חודשית מתוכננת (ללא הוצאות רפואיות ובלת"מים)כולל שכירת דירה היא כ7,000 שקל. בהנחה שארצה להמשיך ולהוציא סכום חודשי זהה גם אחרי גיל 67 האם אני יכול לפרוש כבר כעת או שכדאי להמשיך לעבוד ולחסוך , ואם כן עוד כמה שנים?
שנית- במידה ואהגר, האם כדאי להשכיר את הדירה בה אני גר כיום ולקבל כ60000 לשנה או שעדיף למכור אותה ולהשאר עם 1.8 מיליון ואם כן ,במה להשקיע את הכסף? אני לא צופה הוצאה גדולה בשנים הקרובות כך שאין בעיה מצידי למכור ולסגור את כל הסכום ל15 שנה .

בתודה מראש לסולידית וכמובן לכל התורמים מחוכמתם ונסיונם לפורום הזה
אם תעבור לקוסטה ריקה לא תהיה זכאי לקצבת זקנה בגיל 67 ותבדוק גם את נושא ביטוח הבריאות שאתה עלול לאבד.

לגרהם
אולי לא הבנתי היטב את הכתוב באתר הבט"ל . מצוין שם שמי שהשלים את תקופת האכשרה והיה תושב ישראל כ30 שנה יוכל לקבל דרך קבע את קצבת הזקנה גם במדינה ללא אמנה עם ישראל. אני בכל מקרה מתכונן לבקר בישראל לתקופה של כשבועיים מדי חודשיים וכמובן להמשיך לשלם את ביטוח הבריאות, האם גם אז אאבד את זכויותיי כמבוטח?

לגרהם
אולי לא הבנתי היטב את הכתוב באתר הבט"ל . מצוין שם שמי שהשלים את תקופת האכשרה והיה תושב ישראל כ30 שנה יוכל לקבל דרך קבע את קצבת הזקנה גם במדינה ללא אמנה עם ישראל. אני בכל מקרה מתכונן לבקר בישראל לתקופה של כשבועיים מדי חודשיים וכמובן להמשיך לשלם את ביטוח הבריאות, האם גם אז אאבד את זכויותיי כמבוטח?

חשוב לוודא שאתה עומד בקריטריונים...

https://www.kolzchut.org.il/he/תושבת_ישראל_לא_ניתקה_את_מרכז_חייה_מישראל_ולכן_זכאית_לקצבת_זיקנה

לגרהם
מעניין. נראה לי שהקלו את התנאים. אבל גם לפי התנאים המצויינים באתר הבטל עליך לקבל קצבת זקנה אחת לפחות כתושב ורק אז תוכל לעבור ולהמשיך לקבלה בחו'ל. אם תעזוב עכשיו, הבטל עלול לראותך כתושב חוץ בעוד 15 שנה.
מומלץ בחום להתייעץ עם מומחה בתחום.

בהנחה שמדובר בדרישה טכנית אוכל לחזור לישראל גם לשנה שלמה מגיל 66 עד 67, וכמובן שאתייעץ עם מומחה לפני כל צעד שאעשה בנושא הפרישה.
לmarmita
תישאר דירה אחת לפחות על שמי בארץ, ואמשיך לשהות פה דרך קבע כ3 חודשים מצטברים בשנה. אך גם אם קיצבת הזקנה תישלל ממני , אז זה אומר שצריך להמשיך ולעבוד כעת כדי להגיע לסכום המתבקש בהתאם. מכיוון שאני אוחז בידע פיננסי די מוגבל לא מצאתי מסלול שבו יש תשואה סבירה אם אממש את הנדל"ן כבר כעת . אני מנסה לברר האם יש בכל זאת כדאיות במימוש עכשווי , וזו הסיבה שהגעתי מלכתחילה לפורום הזה...

במידה ואהגר, האם כדאי להשכיר את הדירה בה אני גר כיום ולקבל כ60000 לשנה או שעדיף למכור אותה ולהשאר עם 1.8 מיליון ואם כן ,במה להשקיע את הכסף?
אני לא מבינה את ההתלבטות.
אתה טוען שתחיה מ-7000 ש"ח בחודש בקוסטה ריקה (כל-כך יקר שם?). זה 84,000 בשנה. מהצד של ההכנסות תקבל עבור השכרת 2 הדירות מעל 100,000 ש"ח בשנה. כלומר יהיה לך חסכון שנתי של יותר מ-15,000 בשנה. בנוסף יש לך 300,000 ש"ח למקרי חירום.
עוד 17 שנה יצטרפו פנסיה+קצבה כ-3000 ש"ח בחודש כך שהחסכון שלך יגדל.
למה אתה שואל על מכירת הדירה? אין לך צורך בכך. תוכל לעשות זאת אם פתאום תצטרך המון כסף זמין.

כי הנדל"ן בישראל נמצא כרגע בשיא מטורף והסיכוי שימשיך לעלות קטן.סביר יותר שיירד בעקבות התהפוכות הגיאופוליטיות או/וברגע שאי אפשר יהיה להסתיר עוד את הגירעון הענק שהשאיר אחריו כחלון. התשואה מהשכירות תהיה בס"ה כ3 אחוז וחשבתי שדווקא מכיוון שאינני זקוק להכנסה הזו בצורה חודשית, אולי עדיף לחפש מסלול פיננסי שבו אסגור את הכסף לזמן ארוך, ואפקט הריבית דריבית יוכל לתת לי תוצאה טובה יותר.

אתה צריך לוודא שאתה לוקח בחשבון מצבים בהם תהיה סיעודי במשך שנים, חו"ח. ביטוח נרחב יוכל לעזור למצבים כאלה.
אתה צריך לקחת בחשבון גם מצבים בהם לא תהיה סיעודי, אבל כבר לא תרצה לגור לבד, ולא לטוס, לעשות קניות, או להתמודד עם ניירת. רוב האנשים מעל גיל שמונים מתקשים בדברים הנ"ל, גם אם אינם סיעודיים.

מה אבדת בקוסטה ריקה? כמה טוב אתה מכיר את החיים שם (בטוח בריאות, מיסוי)? ב 7000 שקל ליחיד אפשר גם לחיות בארץ לא רע

י הנדל"ן בישראל נמצא כרגע בשיא מטורף והסיכוי שימשיך לעלות קטן.סביר יותר שיירד בעקבות התהפוכות הגיאופוליטיות או/וברגע שאי אפשר יהיה להסתיר עוד את הגירעון הענק שהשאיר אחריו כחלון

אל תעשה החלטות אישיות לפי כותרות העיתונים, הן מוטות, פוליטיות ואינטרסנטיות

כי הנדל"ן בישראל נמצא כרגע בשיא מטורף והסיכוי שימשיך לעלות קט
מה זה משנה לך? אתה יכול לחיות מצוין בלי למכור שום דירה. במקרה חירום תוכל למכור אחת מהדירות. אז אם במקום 1.8M היא תהיה שווה 1.5M, היא עדיין תספק לך את הכסף למצב חירום, לא? ואם לאחר מכן תצטרך שוב מקרה חירום, תמכור את הדירה השניה.
אין לך שום צרך למקסם את התשואות כי אתה לא צריך לדאוג לאף אחד חוץ מלעצמך ויש לך מספיק.
*לא היה לנו שרשור דומה לפני כמה שבועות? @yossik ?

זה עניין אישי,תלוי בך מציע קודם ללמוד על אפשרויות השקעה אחרות.
אני אישית כן הייתי נוטה למכור את אחד הנכסים,כדי לפזר סיכונים ולגוון את ההשקעות.

אני בכל מקרה מתכונן לבקר בישראל לתקופה של כשבועיים מדי חודשיים

שזה אומר בערך 5 טיסות הלוך חזור בשנה ליעד לא זול. אתה באמת מוכן להפריש לטיסות האלה סכום שאולי שווה לרבע מהתקציב החודשי שלך (כשבנוסף גם הדירה שבוודאי תשכור בקוסטה ריקה לא תשרת אותך במצטבר חודשיים ומשהו בשנה)?

אולי אפשר לייעל את העניין

מכיוון שהיו כמה מגיבים (לשמחתי) אשתדל לענות בתגובה אחת על השאלות שהועלו לגביי.
בחרתי בקוסטה ריקה מכיוון שביקרתי שם מספר פעמים קרובי משפחה
והתאהבתי במקום ובאווירה.המדינה שלווה בטוחה לתיירים ובעלת מערכת בריאות מודרנית,
והעובדה שיש לי שם קרובים מקומיים מספקת לי רשת בטחון מסוימת בצידו השני של העולם..
אני מתכנן להגיע לארץ 4 פעמים בשנה ,עלות הטיסות כבר שוקללה בתוך התחשיב החודשי של 7000 שקל להוצאות קבועות
(ולכן הסכום הכולל יחסית גבוה )
בתוך חישוב העלויות כללתי עלות ביטוח רפואי בכ100$ לחודש אבל זהו מספר שרירותי ויתכן שצטרך להוסיף עד 100$ נוספים אליו ולסכום הכולל.
אני בודק בימים אלו מה העלות האמיתית לביטוח ,מתוך כוונה לבחור ביטוח איכותי ולא להסתפק בבסיסי בלבד.

מכיוון שהיו כמה מגיבים (לשמחתי) אשתדל לענות בתגובה אחת על השאלות שהועלו לגביי.
בחרתי בקוסטה ריקה מכיוון שביקרתי שם מספר פעמים קרובי משפחה
והתאהבתי במקום ובאווירה.המדינה שלווה בטוחה לתיירים ובעלת מערכת בריאות מודרנית,
והעובדה שיש לי שם קרובים מקומיים מספקת לי רשת בטחון מסוימת בצידו השני של העולם..
אני מתכנן להגיע לארץ 4 פעמים בשנה ,עלות הטיסות כבר שוקללה בתוך התחשיב החודשי של 7000 שקל להוצאות קבועות
(ולכן הסכום הכולל יחסית גבוה )
בתוך חישוב העלויות כללתי עלות ביטוח רפואי בכ100$ לחודש אבל זהו מספר שרירותי ויתכן שצטרך להוסיף עד 100$ נוספים אליו ולסכום הכולל.
אני בודק בימים אלו מה העלות האמיתית לביטוח ,מתוך כוונה לבחור ביטוח איכותי ולא להסתפק בבסיסי בלבד.
הרושם שלי הוא שככל שאתה מנסה לדייק ולדקדק בצד של ההכנסות, אתה קצת עושה לעצמך חיים קלים ומעגל פינות בצד של ההוצאות, במיוחד כשמסתכלים על הטווח הרחוק והרחוק מאוד.
אתה מדבר על שהות של כרבע מזמנך בישראל (שבועיים בחודשיים), מה קורה בזמן הזה? אתה חי מאוויר? ישן על הספה אצל קרוב משפחה? איפה הרבע חיים הזה, שבו יש לך הוצאות גם שם וגם כאן, מחושב? ולכל תשובה שתענה צריך גם לחשוב- עכשיו זה בסדר, אבל התשובה הזאת תהיה תקפה גם בגיל 80?אתה מדבר באופן כללי על חיים של "קצת פה וקצת שם", זה לא אורח חיים זול, וככל שמזדקנים הוא נהיה יותר יקר.

הנחה שמדובר בדרישה טכנית
אבל הכתבה בדיוק מדברת על זה שלא מדובר בדרישה טכנית אלא בדרישה מהותית, וכזאת שלדעתי בהתנהלות זהירה צריכה לפחות להעמיד בספק (גדול) את ההנחה שלך כשבהגיע היום תקבל קצבת זקנה ויותר חשוב מכך- שבהגיע היום ותזדקק לכך תקבל את שירותי ביטוח הבריאות הממלכתי בארץ (בשביל להיות ברורים- השאלה הזאת תעמוד לראשונה למבחן כשיגיע הרגע ותצטרך לצרוך את השירות ואז יקבע אם אתה עומד בקריטריונים באותו רגע או לא. העובדה שעד לאותו רגע שלמת ביטוח לאומי כל חודש כמו טטלה לא תעניין אף אחד).
בהתחשב בהשפעה ארוכת הטווח של ההחלטה אני הייתי במשנה זהירות מניח ( כמו שגם הביטוח הלאומי מניח) שזכויות מסויימות שקשורות עם תושבות לא יהיו זמינות לך ברגע שלא תתגורר יותר בארץ. זכויות מסויימות- כולל גם מצבי חירום רפואיים, מצבים גריאטריים ועוד כל מיני דברים שעלולים להגיע. את הדברים האלו הייתי מניח שאצטרך לצרוך בקוסטה ריקה או לשלם בנפרד (או לבטח בנפרד) על צריכתם בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם לדעתכם אני יכול לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
ה לפרוש מבלי לכתוב קוד התפתחות אישית 2
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
M לפרוש מקבע עתודאי - התלבטות התפתחות אישית 7
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
E בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל יומני מסע אישיים 74
N האם אני יכול לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
S האם לדעתכם הם יכולים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
M ללמוד תואר שיגשים אותי תואר שאוכל לפרוש באמצעותו? התפתחות אישית 3
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
K כמה כסף צריך כדי לפרוש? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
א לפרוש אפילו מוקדם יותר: איך לשחרר את הפנסיה בלי קנס? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 37
ש מה סכום הקיצבה החודשי שאיתו הייתם/מתכננים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 256
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ר הרצון ליציאה לפנסיה יורד עם הגיל. הרוב לא רוצים לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
M הם ממשיכים לעבוד כדי שאנחנו נוכל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
A בשלב החסכון, רוצה לפרוש בחו"ל יומני מסע אישיים 38
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך? השקעות אלטרנטיביות 48
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה