• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות.

ביולוג ירושלמי

משתמש בכיר
דירוג
3,288
היי לכולם :)
כותב את הפוסט הזה כבקשה לעזרה...
אני מתכוון להעביר הרצאות קלילות (בדגש על קלילות!) בכל נושא קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות לחבריי מהעבודה/מעבדה.
על חשבוני, תוך השקעה ממרצי ועל חשבון הסבלנות שלי.
החלטתי שאני חייב לעשות מעשה ולראות באמת אם אנשים אכן אדישים כל כך לגורלם, או שפשוט מעולם לא ישבו איתם, הסבירו להם ונתנו להם כלים ומוטיבציה אמיתית לשנות.
הגיע לי עד ______ (תשלימו לבד)) שאנשים פשוט לא מבינים שום דבר, לא מתעניינים, לא אכפת להם ולא יודע עוד איך להגדיר את זה, מקרן הפנסיה שלהם ומקרן ההשתלמות שלהם.
הם פשוט בורים מוחלטים, מרצון או לא מרצון. הדיוטים לחלוטין.
הרמה היא כל כך בסיסית ונמוכה שאין לי כבר איך לתאר את זה.
אני מעדיף לכרגע לחשוב שפשוט לא נתנו להם כלים. וזה לא משנה שרובם ככולם אקדמאים (!) ופשוט מסרבים במודע ללמוד נושא כל כך קריטי ומהותי למען רווחת החיים המאוחרים והמבוגרים שלהם.

מה הבקשה שלי?
כל מי שמחזיק ברשותו מצגות (Powerpoint) בנושא של קרן פנסיה וקרן השתלמות, אני ממש ממש ממש אשמח ואודה לקבלם במייל או כאן בפורום.
גם קבצי Word שמהם אפשר לקחת נתונים למצגת - יעזרו.
הכוונה שלי היא לא להעתיק בצורה גסה ובוטה, אלא לקבל תבנית פעולה להתחיל ממנה ולראות איך זה נראה ומה אחרים מיודעים בוחרים להדגיש ואיך. אני פשוט מקווה שלא להצטרך לבנות מצגת מ- 0 כשאני יודע שאחרים כבר בנו אותה לפניי (10% עצלנות, 10% בשביל מה לעבוד קשה, 80% למה לא להיות יעיל יותר).

את המצגת שאבנה על סמך המצגת שלכם אני מבטיח לשנות לצרכיי ולעוות אותה מספיק כדי שלא תהיה סוג של גניבת זכויות יוצרים.

ממש אשמח אם תפנו אותי להיכן אפשר להציג מצגות שכאלו, קלילות ואינפורמטיביות לאנשים קלילים, או תשלחו לי מצגות שכאלו.

@נדב D:

תודה!

חיפוש בגוגל של הביטוי "פנסיה גמל מנהלים type:ppt" מוביל לכמה תוצאות מעניינות תוכל לשחק עם זה ולהגיע לעוד מן הסתם.

אני יודע שיש כמה סרטונים של משרד האוצר שאפשר להוסיף למצגת, אני מניח שזה משהו שיקדם אותך ל"קלילות".

יש פוסט בבלוג של "אלון חיסכון" שמסביר בצורה הכי טובה שראיתי להדיוטות את ההבדלים בין המוצרים הפנסיוניים. זה יוכל לתת לך בסיס לאיזה נקודות צריך לעבור עליהן.
(עם כל הכבוד וההערכה לבעלת הבית, הפוסט שלה הרבה יותר קשה להבנה להדיוטות, והוא גם לא הכי עדכני).

אם מדובר במקום עבודה עם משכורות גבוהות, נראה לי שכדאי לדבר גם על פנסיה משלימה/כללית.

אם תצליח לעשות משהו מספיק טוב, ותעלה בעקבות זה דרישה מהשטח, אולי תצליח לגרש את דוידוף, ולהעביר את הסליקה לגורם מתפעל שאינו סוכן....
(עם זאת, אל תתייחס לזה כעיקר, אלא רק כעוד בונוס)

בהצלחה

אני גם "חייב" למקום העבודה שלי מצגת כזו, אך בינתיים התעצלתי.
מוזמן לקחת את שלי כשאסיים איתה ולהציג אותה בעצמך.
זה ייקח זמן עד שארכיב אותה לשביעות רצוני, ומשם אין לי שום בעיה עם זה.

יש פוסט בבלוג של "אלון חיסכון" שמסביר בצורה הכי טובה שראיתי להדיוטות את ההבדלים בין המוצרים הפנסיוניים. זה יוכל לתת לך בסיס לאיזה נקודות צריך לעבור עליהן.
מעולה! תודה.
אני כבר שם קורא במרץ :)

(עם כל הכבוד וההערכה לבעלת הבית, הפוסט שלה הרבה יותר קשה להבנה להדיוטות, והוא גם לא הכי עדכני).
על איזה פוסט של בעלת הבית אתה מדבר בדיוק?...

על איזה פוסט של בעלת הבית אתה מדבר בדיוק?...
זה.
עברתי עליו עכשיו. הוא באמת ישן. השתנו כמה וכמה דברים מאז. יש פנסיות ברירות מחדל (ואפילו כבר מכרז שני), דמי הניהול הממוצעים בפנסיה ירדו, יש גמל IRA לשכירים, פנסיה משלימה (כללית) יכולה למכור ביטוחים. אולי פספסתי עוד שינויים...
בנוסף, היא מכניסה לשם אג'נדה. עם זאת שאני שותף לחלק מהאג'נדה שלה, ומבין את כל מה שהיא מקדמת שם, אני חושב שזה מרתיע אנשים שרק באו ללמוד מה זה בכלל פנסיה, גמל, השתלמות וכו'

בהצלחה
מחכים לעדכונים.....

נערך לאחרונה ב:
הדברים ששאול אמסטרדמסקי כתב על פנסיה בכלכליסט ובכאן 11 יכולים לעזור לך.
למיטיבי לכת: אולי תמצא גם פה נקודות מבט מעניינות. זה לא הולך להיות קצר...
לאוהבי קיצורי דרך: יש וארציה גם בוידאו

כל מי שמחזיק ברשותו מצגות (Powerpoint) בנושא של קרן פנסיה וקרן השתלמות, אני ממש ממש ממש אשמח ואודה לקבלם במייל או כאן בפורום.
היי,
יש לי מצגות שבנינו לצורך כך (שכבר העברנו אותה בכל מיני ארגונים), אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי.
אתה יכול להשתמש במצגת כמו שהיא.

@ביולוג ירושלמי
חזק ואמץ, יישר כח !
שלחתי מייל לכל רשימת התפוצה שלי בנידון לקראת הסוףשנה / שכירים ועצמאים כאחד ... לא עבד :(
בטח מצגת כמו שלך הייתה עובדת יותר [אם אנשים היו טורחים לפתוח אותה].

תודה ענקית לכולם על התגובות, היחס החם ועל הניסיון לעזרה.
אתם אלופים!
לכרגע ממש הנחתי את זה בצד עקב התעסקות בדברים אחרים... אבל אחזור לזה ואעדכן :)
שוב תודה!

עברת עבודה לא? מה עם הקודמים!?
לא הבנתי :| עברתי עבודה לפני כשנתיים... מהאוניברסיטאות לתעשייה.
חבריי מהעבודה הקודמת?... מה איתם?

היי לכולם :)
כותב את הפוסט הזה כבקשה לעזרה...
אני מתכוון להעביר הרצאות קלילות (בדגש על קלילות!) בכל נושא קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות לחבריי מהעבודה/מעבדה.
על חשבוני, תוך השקעה ממרצי ועל חשבון הסבלנות שלי.
החלטתי שאני חייב לעשות מעשה ולראות באמת אם אנשים אכן אדישים כל כך לגורלם, או שפשוט מעולם לא ישבו איתם, הסבירו להם ונתנו להם כלים ומוטיבציה אמיתית לשנות.
הגיע לי עד ______ (תשלימו לבד)) שאנשים פשוט לא מבינים שום דבר, לא מתעניינים, לא אכפת להם ולא יודע עוד איך להגדיר את זה, מקרן הפנסיה שלהם ומקרן ההשתלמות שלהם.
הם פשוט בורים מוחלטים, מרצון או לא מרצון. הדיוטים לחלוטין.
הרמה היא כל כך בסיסית ונמוכה שאין לי כבר איך לתאר את זה.
אני מעדיף לכרגע לחשוב שפשוט לא נתנו להם כלים. וזה לא משנה שרובם ככולם אקדמאים (!) ופשוט מסרבים במודע ללמוד נושא כל כך קריטי ומהותי למען רווחת החיים המאוחרים והמבוגרים שלהם.

מה הבקשה שלי?
גם קבצי Word שמהם אפשר לקחת נתונים למצגת - יעזרו.
הכוונה שלי היא לא להעתיק בצורה גסה ובוטה, אלא לקבל תבנית פעולה להתחיל ממנה ולראות איך זה נראה ומה אחרים מיודעים בוחרים להדגיש ואיך. אני פשוט מקווה שלא להצטרך לבנות מצגת מ- 0 כשאני יודע שאחרים כבר בנו אותה לפניי (10% עצלנות, 10% בשביל מה לעבוד קשה, 80% למה לא להיות יעיל יותר).

את המצגת שאבנה על סמך המצגת שלכם אני מבטיח לשנות לצרכיי ולעוות אותה מספיק כדי שלא תהיה סוג של גניבת זכויות יוצרים.

ממש אשמח אם תפנו אותי להיכן אפשר להציג מצגות שכאלו, קלילות ואינפורמטיביות לאנשים קלילים, או תשלחו לי מצגות שכאלו.

@נדב D:

תודה!
לא מצגת, אך סיכום מאתר של רו"ח מאד מקצועי
http://www.ralc.co.il/מאמר-930,1942-קרן-השתלמות-תכנון-המס-לשכירים.aspx

היי,
יש לי מצגות שבנינו לצורך כך (שכבר העברנו אותה בכל מיני ארגונים), אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי.
היי,
תוכל לשלוח לי את המצגת בפרטי?

מישהו קיבל את המצגת ויכול לשלוח לי?

אפשר לשלוח גם לי? או לצרף פה?

היי,
@זאב יכול להעלות את המצגת לכאן - שכולנו מחכים?
(מתייג גם את @ביולוג ירושלמי - אם קבלת)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
י נמצאים בצומת החלטה ונשמח לעזרה נדל"ן 28
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
R מבולבל ואשמח לעזרה פוסטים מאיכות נמוכה 5
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3

נושאים דומים