• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
בוקר טוב,

התחלתי לעבוד בפברואר שנה שעברה, ולאחר שהגשתי טופס בקשה להקלה במס עקב סיום לימודים אקדמאיים, אמרו לי שעלי להמתין שנה עם בקשה זו. עברה שנה, שוב פעם שלחתי בקשה בגין הקלה במס לשנת 2018, האם הם צפויים שוב לומר לי להמתין שנה כי איחרתי את המועד? אם כן, מהו חלון הזמנים להגשת בקשות בגין ענייני מס?

בבקשה לא להפנות אותי לאתרים המיותרים כגון: רשות המיסים, "כל זכות", המוסד לביטוח לאומי וכדומה, בינתי מצומצמת מידי מלהבין את הכתבים המסובכים שלהם.

סוף שבוע נעים :]

נערך לאחרונה ב:
הזכאות להקלות מס עקב סיום לימודים הם החל מהשנה שעוקבת את שנת סיום התואר.

אם לדוגמא סיימת את התואר ב-2017, תהיה זכאי להקלות מס ב-2018 (ייתכן גם ב-2019-2020 תלוי איזה תואר סיימת).
אם כן, מהו חלון הזמנים להגשת בקשות בגין ענייני מס?
החל מהשנה שאתה זכאי להקלת המס הזאת ועד 6 שנים אחרי השנה שהיית זכאי להקלה הזאת.

הזכאות להקלות מס עקב סיום לימודים הם החל מהשנה שעוקבת את שנת סיום התואר.
שוב חשבתי על עניין זה ודיי מסקרן אותי לדעת מהי הסיבה לכך? מדוע דווקא שנה עוקבת ולא מייד בתום סיום הלימודים?
יתכן שזה בגלל שחלק ממסיימי התארים לא מקבלים דיפלומה בסופו של דבר וכדומה?

נערך לאחרונה ב:
שוב חשבתי על עניין זה ודיי מסקרן אותי לדעת מהי הסיבה לכך? מדוע דווקא שנה עוקבת ולא מייד בתום סיום הלימודים?
יתכן שזה בגלל שחלק ממסיימי התארים לא מקבלים דיפלומה בסופו של דבר וכדומה?
הבטחתי לעצמי שאפסיק לנחש כוונות מחוקק, אבל נראה לי שהם רוצים שזה פשוט יחול על שנה שעבדת באופן מלא, כך שההטבה תנוצל במלואה.

הבטחתי לעצמי שאפסיק לנחש כוונות מחוקק, אבל נראה לי שהם רוצים שזה פשוט יחול על שנה שעבדת באופן מלא, כך שההטבה תנוצל במלואה.
אם כך, יתכן ובבקשתי אני אמור לציין את שנת 2017 ולא 2018?

סיימת תואר במהלך 2017, אז בטופס ה-101 של שנת 2018 אתה אמור לרשום שסיימת תואר במהלך 2017 ולצרף אישורים לכך, ועוד טופס של מס הכנסה שעליך להוריד מהאתר שלהם.
זה הטופס:
https://taxes.gov.il/taxesformslist/itc119_11.pdf
אם לא עשית זאת, אז תוכל במקום זאת לבקש החזר מס לאחר שתקבל מהמעסיק את טופס ה-106 שמאשר כמה מס נגבה ממך במהלך השנה וכמה הרווחת.

@shirbi, תודה רבה על ההתייחסות! האם אפשר לשאול עוד מספר שאלות?

אז בטופס ה-101 של שנת 2018 אתה אמור לרשום שסיימת תואר במהלך 2017 ולצרף אישורים לכך
הביאו לי בשלהי 2017 לחתום על טופס 101 לקראת 2018, לא היה שם שום סעיף שמדבר על לימודים (אם זכור לי טוב, הטופס היה תחליף ל-101 ולא טופס 101 עצמו, יש דבר כזה?).

ועוד טופס של מס הכנסה שעליך להוריד מהאתר שלהם.
אכן עם בקשת הקלה במס ששלחתי להם, צירפתי את הטופס הזה.

האם אהנה מנקודת מס אחת במהלך 2018 או שיספקו לי החזר כספי עבור 2017?

נ.ב. - אני מקווה שהפוסט הזה מהווה שיעור טוב לכמה חכמולוגים שחושבים כי דפי מידע אינטרנטיים יכולים להוות תועלת בנושאים הללו. שימו לב איך תמיד (תמיד!) המקרים בעולם האמיתי (ולא אלו המתוארים בדפי האינטרנט), יתרחשו על הגבול הדק או יהוו מקרים עמומים ושלאינטרנט לעולם לא יהיו תשובות חד-משמעיות בהקשר למקרים הדקים והעמומים הללו.

שלא נדבר על בלוגים המתיימרים לממש את הסיסמא "קרא אותי ותחייה טוב/ותהיה עצמאי/ותהיה עשיר/ותהיה בריא".

נערך לאחרונה ב:
האם אהנה מנקודת מס אחת במהלך 2018 או שיספקו לי החזר כספי עבור 2017?
2018
מעסיקים לא נותנים זיכויי מס על שנים קודמות, אם למשל היית מעדכן אותם באמצע 2018 על התואר אז הם היו יכולים לתת לך את הזיכוי מס רטרואקטיבית לתחילת השנה

נ.ב. - אני מקווה שהפוסט הזה מהווה שיעור טוב לכמה חכמולוגים שחושבים כי דפי מידע אינטרנטיים יכולים להוות תועלת בנושאים הללו. שימו לב איך תמיד (תמיד!) המקרים בעולם האמיתי (ולא אלו המתוארים בדפי האינטרנט), יתרחשו על הגבול הדק או יהוו מקרים עמומים ושלאינטרנט לעולם לא יהיו תשובות חד-משמעיות בהקשר למקרים הדקים והעמומים הללו.
א. אתה בדף אינטרנט
ב. איפה היה הגבול הדק במקרה הזה? להבנתי היה לך חוסר הבנה עם מחלקת שכר בעבודה (חוסר הבנה שלהם אמנם, אבל עדיין חוסר הבנה)

הביאו לי בשלהי 2017 לחתום על טופס 101 לקראת 2018, לא היה שם שום סעיף שמדבר על לימודים (אם זכור לי טוב, הטופס היה תחליף ל-101 ולא טופס 101 עצמו, יש דבר כזה?).
אמור היה להיות סעיף שמדבר על סיום לימודים אקדמאים. תראה את הטופס:
https://taxes.gov.il/taxesformslist/itc101_2017.pdf
שים לב לסעיף 15 בעמוד השני.

נקודת זיכוי עבור סיום לימודים (אחת עבור תואר ראשון וחצי לתואר שני) אפשר לקחת בשנה שאחרי סיום הלימודים או שנה אח״כ.
כלומר, אם סיימת לימודים ב2017 תוכל לקבל את הנקודה ב2018 או ב2019.
(כך שלדעתי תמיד עדיף לחכות לסוף השנה כדי לבדוק אם מגיעים לניצול מלא של הנקודה בשנה הראשונה)
לגבי טופס 101, חוץ ממנו צריך לצרף גם טופס 119 ואישור זכאות לתואר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
Gari האם קרן ההשתלמות נכללת בהון בהקשר של חוק המשיכה הבטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
D העדפה של מק"מ מול קרן כספית בהקשר של תשואה שוק ההון 6
A אזרח ארה"ב - PFIC בהקשר קרן השתלמות מיסים 9
ו טופס "סוכן זר" בהקשר לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
A שאלה בנושא "מקנה מתנה" ואפוטרופוס בהקשר של קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
לא חשוב שמות בהקשר לאנטי-צרכנות - גיוס סיכות לפיצוץ בועת הנדל"ן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 75
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
H בכיוון ההפוך: מצרכניזם לחסכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
ביולוג ירושלמי בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה