• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות

ניר אילון

משתמש רשום
דירוג
0
שלום , אני חייל שיש לו תיק השקעות קטן באקסלנס, שחסכתי ועבדתי עליו שגודלו כ70 אלף שח. אני יודע שהמיסוי על הרווחים נעשה רק ברגע שאני מממש את הרווחים שלי בזמן מכירה, אולם הבנתי שעליי לדווח לרשות המיסים כל תקופה. רציתי לשאול את בעלי הניסיון 1.האם עלי לדווח על סכומים כאלה קטנים יחסית?
2. כיצד אני מדווח? אילו טפסים ומה הפרוצדורה
3. האם אני משלם את המיסים למרות שלא מימשתי את הרווחים? והאם זה ירד מהחלק המזומן שבתיק ההשקעות
4. מה עלול לקרות אם לא דיווחתי
5. מהו הדד ליין לדיווח

תודה לכל העונים וסליחה אם לחלק מהשאלות יש כבר תשובות בפורום פשוט אני קצת הלכתי לאיבוד

אני יודע שהמיסוי על הרווחים נעשה רק ברגע שאני מממש את הרווחים שלי בזמן מכירה, אולם הבנתי שעליי לדווח לרשות המיסים כל תקופה
אני מקווה שזה לא נכון. יש לי תיק השקעות הרבה יותר גדול ולא דיווחתי כלום למס הכנסה כי לא מכרתי כלום. מאיפה הבנת שצריך לדווח?

@ניר אילון אולי אתה מבלבל עם ברוקר זר? בברוקר ישראלי (כמו אקסלנס) מנכים את המס עבורך ואתה לא צריך לדווח בעצמך לרשות המסים.

כל עוד לא מכרת (מימשת) בסכום כלשהו, גם אם כמה אגורות בודדות - בעצם לא קרה כלום. אתה לא צריך לדווח על קיום החשבון (בניגוד ל-FBAR האמריקאי), ומיסוי יתרחש במקור עם הברוקר ברגע המכירה. אין מה לדווח ידנית.

בהנשך למה שנאמר מעליי, רק אציין ששווה לך לבדוק כל שנה אם מגיע לך החזר מס. לעתים בתי ההשקעות לא מנכים מס כמו שצריך מהרבה סיבות.
הדגש על המילה לבדוק.
אם מגיע לך החזר מס, תגיש את הבקשה להחזר מס.

כל עוד לא מכרת (מימשת) בסכום כלשהו, גם אם כמה אגורות בודדות - בעצם לא קרה כלום. אתה לא צריך לדווח על קיום החשבון (בניגוד ל-FBAR האמריקאי), ומיסוי יתרחש במקור עם הברוקר ברגע המכירה.
שוב - כפי שדובר בשרשור מקביל אתמול, ככל שפות"ש משלם דמי ניהול על חשבונו - יש לו מגן מס שנצבר אצל הברוקר. אם לא יגיש דיווח על השנה תוך 6 שנים, לא יוכל להעביר את מגן המס שלו לשנים העוקבות, ולקזז מול מימושים עתידיים. (@בת העמק )

בנק/בית השקעות ישראלי מנקה את המס כחוק. אני חושב שחובת דיווח היא בהיקפים הרבה יותר גדולים.
בכל מקרה אין סכנה ל"העלמת מס" שכן הבנק/בית השקעות לא ישתף איתך פעולה בזה.

נעשה קצת סדר, אבל כמו תמיד: אני לא יודע כלום ואין לקחת את מה שאני אומר ברצינות.

אתה יכול לחפש שרשורים בפורום פה אודות דיווחים למס הכנסה.
1.האם עלי לדווח על סכומים כאלה קטנים יחסית?
2. כיצד אני מדווח? אילו טפסים ומה הפרוצדורה - בעיקרון,
3. האם אני משלם את המיסים למרות שלא מימשתי את הרווחים? והאם זה ירד מהחלק המזומן שבתיק ההשקעות
4. מה עלול לקרות אם לא דיווחתי
5. מהו הדד ליין לדיווח

לעניין זה אני ממליץ לך לקרוא (פיזית לקרוא) את הפרקים הרלוונטים מחוברת "דע זכויותיךך וחובותיך 2017" של מס הכנסה. לפי דעתי הוא עושה סדר בעניין של הדיווח ודוחה טיפה פגישה עם רו"ח. בנוסף, לא ברור מה אתה מחזיק בתיק ההשקעות (איזה סוגים של ני"ע והאם הם זרים או לא), כך שזה עלול להשפיע.ֳ
1. לפי מה שאני יודע, אם השקעת בני"ע ישראלים בלבד ואתה משקיע באמצעות ברוקר ישראלי, הדיווח למס הכנסה אמור להתבצע על ידו, ואתה אמור להיות פטור מהגשת דוח לפי "דע זכויותיך וחובותיך 2017" פרק א סעיף 2 (הוראות מיוחדות בדבר פטור מהגשת דין וחשבון על הכנסה).
2. שוב, כתוב בחוברת.
3. לא - מס הכנסה הוא לא בית השקעות והוא לוקח לך מס עבור הכנסה. אם לא היו הכנסות לא תשלם מס.
4. שוב, מתוך החוברת: "אי הגשת דוח במועד ללא אישור פקיד השומה, גורר (10) או נוסף על כך ניתן להגיש נגד הנישום הטלת קנסות כתב אישום לבית המשפט, שכן אי הגשת דוח במועד (11) היא עבירה על-פי החוק, שדינה מאסר שנה או קנס או שני העונשים כאחד".
5. שוב - "מי שאינו מנהל את חשבונותיו לפי שיטת החשבונאות הכפולה, או שכיר החייב בהגשת דוח, עליו להגיש את הדוח עד ליום 2018.4.30 ,על נישום המנהל מערכת חשבונות מלאה לפי שיטת החשבונאות הכפולה ומצרף לדוח מאזן וחשבון רווח והפסד, להגיש את הדוחות עד ליום 2018.5.31. יחיד החייב בהגשת דוח מקוון יגיש אותו עד ליום 2018.5.31 ,אלא אם ניתנה לו אורכה למועד אחר."

כל עוד לא מכרת (מימשת) בסכום כלשהו, גם אם כמה אגורות בודדות - בעצם לא קרה כלום. אתה לא צריך לדווח על קיום החשבון (בניגוד ל-FBAR האמריקאי), ומיסוי יתרחש במקור עם הברוקר ברגע המכירה. אין מה לדווח ידנית.

אני חושב שיותר נכון יהיה לומר "אירוע מס" מאשר "מכרת". ריביות ודיבידנדים גם עלולים לדרוש דיווח למס הכנסה.

בהצלחה.

אם לא יגיש דיווח על השנה תוך 6 שנים, לא יוכל להעביר את מגן המס שלו לשנים העוקבות, ולקזז מול מימושים עתידיים. (@בת העמק )
אבוי! בפעם האחרונה שבדקתי, הצטברו לי כמה עשרות ש"ח כמגן מס. לא חושבת שזה מה שיריץ אותי לדווח לפני שבכלל ביצעתי מכירה :)
ריביות ודיבידנדים גם עלולים לדרוש דיווח למס הכנסה.
ככל הידוע לי, קרנות מחקות ישראליות צוברות את הדיבידנדים לתוך הקרן. לא משהו שאני יכולה לראות בדו"חות אבל ככה קראתי כאן. זה דורש דיווח?

@בת העמק
אני לא רו"ח, וכדאי לוודא את זה כמו שצריך, אבל איך שאני מכיר:
* קרנות מחקות, אשר מחקות מדדים לא ישראליים לא מחזיקות במניות, ולכן בהכרח לא ישלמו דיבידנדים.
* בכללי, אם יש קרן שהיא צוברת, הניכוי מס מתבצע בצבירה וזה שקוף לך, לא ניתו לדווח על זה.

ככל הידוע לי, קרנות מחקות ישראליות צוברות את הדיבידנדים לתוך הקרן. לא משהו שאני יכולה לראות בדו"חות אבל ככה קראתי כאן. זה דורש דיווח?
כל עוד את לא קיבלת דיבידנד לא הייתה לך הכנסה ואין על מה לדווח. מה שקורה בתוך הקרן זה בעיה של הקרן.

לפי מה שאני יודע, אם השקעת בני"ע ישראלים בלבד ואתה משקיע באמצעות ברוקר ישראלי, הדיווח למס הכנסה אמור להתבצע על ידו,
עד כמה שאני יודע, זה לא רק לני"ע ישראליים אלא באופן כללי כשעובדים עם ברוקר ישראלי

אבוי! בפעם האחרונה שבדקתי, הצטברו לי כמה עשרות ש"ח כמגן מס. לא חושבת שזה מה שיריץ אותי לדווח לפני שבכלל ביצעתי מכירה :)
אכן, אבל זה שבעינייך מגן המס הזה לא מצדיק הגשה, לא אומר שאין צורך להגיש, כפי ששאל פות"ש (שייתכן וכן ירצה להגיש בשביל מגן מס קטן / שירצה לדעת על האפשרות להעביר מגני מס).

עד כמה שאני יודע, זה לא רק לני"ע ישראליים אלא באופן כללי כשעובדים עם ברוקר ישראלי
אתה צודק, עד כמה שאני יודע (שאלתי נציג מאקסלנס) ברוקר ישראלי לנכות בשבילך ולדווח כנדרש. עם זאת (ושוב, מקריאה של הדוח השנתי), במידה ויש לך הכנסות חוץ מעל 334 אש"ח, אתה מחויב בדיווח למס הכנסה באמצעות הדוח השנתי.

נערך לאחרונה ב:
אכן, אבל זה שבעינייך מגן המס הזה לא מצדיק הגשה, לא אומר שאין צורך להגיש, כפי ששאל פות"ש (שייתכן וכן ירצה להגיש בשביל מגן מס קטן / שירצה לדעת על האפשרות להעביר מגני מס).
פות"ש == פותח האשכול?
דבר ראשון, אם אם אני לא טועה, בשביל גלגול הפסדים לשנים הבאות יש צורך בהגשת דוח שנתי למס הכנסה. דבר שני, מילוי הדוח השנתי עלול לקחת זמן ו\או כסף אם אתה משתמש ברו"ח. לכן, יש אנשים (כמוני) שלא ימלאו דוח שנתי בשביל שווי של 200 ש"ח.

פות"ש == פותח האשכול?
יאפ. "פותח השרשור".
דבר ראשון, אם אם אני לא טועה, בשביל גלגול הפסדים לשנים הבאות יש צורך בהגשת דוח שנתי למס הכנסה
אכן - על זה הדיון, לא? :) פות"ש שאל אם יש סיבה לדווח
דבר שני, מילוי הדוח השנתי עלול לקחת זמן ו\או כסף אם אתה משתמש ברו"ח. לכן, יש אנשים (כמוני) שלא ימלאו דוח שנתי בשביל שווי של 200 ש"ח.
הוא ייקח זמן או כסף גם אם לא תשתמש ברואה חשבון. יש היום גם אתרים שמגישים עבורך תמורת אחוזים מהרווח.
ושוב, נקודת המבט האישית שלך לא רלוונטית לדיון. נשאלנו האם יש סיבה לדווח. התשובה היא כן. לגבי הכדאיות - שכל אחד יעשה את החישוב שלו.
זה שלך לא בא להגיש, לא אומר שאין סיבה עקרונית לעשות זאת (הגם שכנראה כשכיר גם אני לא הייתי מגיש עבור מגן מס זעום).

נערך לאחרונה ב:
יאפ. "פותח השרשור".

אכן - על זה הדיון, לא? :) פות"ש שאל אם יש סיבה לדווח

הוא ייקח זמן או כסף גם אם לא תשתמש ברואה חשבון. יש היום גם אתרים שמגישים עבורך תמורת אחוזים מהרווח.
ושוב, נקודת המבט האישית שלך לא רלוונטית לדיון. נשאלנו האם יש סיבה לדווח. התשובה היא כן. לגבי הכדאיות - שכל אחד יעשה את החישוב שלו.
זה שלך לא בא להגיש, לא אומר שאין סיבה עקרונית לעשות זאת (הגם שכנראה כשכיר גם אני לא הייתי מגיש עבור מגן מס זעום).

1. סה"כ תיארתי את התהליך שצריך לעשות בשביל לגלגל את ההפסדים, את העלויות שעלולות להיות בעקבות זאת והוספתי דעה אישית (וכמו כל דבר שאני כותב, לא מחייבת מן הסתם).
2. במהלך השרשור כתבת "...אכן, אבל זה שבעינייך מגן המס הזה לא מצדיק הגשה, לא אומר שאין צורך להגיש, ..."
ולזה הגבתי - רציתי לומר שאפשרות של גלגול מס אינו דורש בפנו עצמו חובה לדווח (במידה ולא רוצים לגלגל באותה שנה). פות"ש שאל שאלות כלליות בנוגע לדיווח למס הכנסה, והנחתי שמטרידה אותו השאלה בנוגע לחובת הדיווח החלה עליו.

רציתי לומר שאפשרות של גלגול מס אינו דורש בפנו עצמו חובה לדווח
זה הדבר היחיד שאנחנו חלוקים עליו. אפשרות גלגול מס כן מחייבת דיווח - כי בלי דיווח אין יכולת העברה קדימה של ההפסד. אולי זה עניין של סמנטיקה :)

אתה גם צודק שפות"ש התעניין בעיקר בחובת הדיווח. היות ויצאתי מנקודת הנחה ששאלותיו מעידות על אי-היכרות עם האפשרות לדווח בנסיבות שחורגות מהחובה לדווח (בהן יכול הנישום להפעיל שיקול דעת ולהגיש מסיבות המיטיבות עמו, ולא עם רשויות המס), ראיתי לנכון להרחיב בעניין, כדי שיעשה את שיקוליו.

ולזה הגבתי - רציתי לומר שאפשרות של גלגול מס אינו דורש בפנו עצמו חובה לדווח (במידה ולא רוצים לגלגל באותה שנה)
זה הדבר היחיד שאנחנו חלוקים עליו. אפשרות גלגול מס כן מחייבת דיווח - כי בלי דיווח אין יכולת העברה קדימה של ההפסד
מסכים עם @Glazgo.
מבלי שתגיש דוח שנתי/החזר מס, למס הכנסה אין שום דרך לדעת אם קיזזת את ההפסדים הללו כבר או לא.
לפי החוק, חייבים לקזז הפסדים עם רווחים מאותה שנה גם אם זה לא משפר את מצב המס שלך (למשל אם אתה יכול לקזז מס רווחי הון עם נקודות זיכוי).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
ביולוג ירושלמי בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3
I מורה פרטי - כיצד מתחילים התפתחות אישית 17
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
T יומנה של מורה יומני מסע אישיים 21
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
ה IRA מורה נבוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
S קרח-מכונת קרח/מורה נבוכים צרכנות פיננסית 28
S עצמאי - אבדן כושר עבודה - מורה נבוכים צרכנות פיננסית 14
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17

נושאים דומים

Back
למעלה