• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרויות למינוף לתושב ישראלי

העלות לפוזיציה אחת
החוזה הקטן (e-mini) עולה כ 150K$ ללא מינוף , אמנם צריך רק כמה אחוזים מגובה הפוזיציה אבל ירידה של כמה אחוזים תמחק אותך
תוכל להסביר טיפה על מנגנון המינוף שעומד מאחורי חוזים עתידיים?
ולא ברור לי איך הירידה תמחק אותי

יש כבר E MINI MICRO בעלות של 1/10 מזה.
האם העלות מתייחסת לגובה ההון העצמי לעסקה, או למחיר הכולל של החוזה? ואיך יודעים מהו גובה המינוף על כל חוזה?

תוכל להסביר טיפה על מנגנון המינוף שעומד מאחורי חוזים עתידיים?
כמו בכל כלי אחר
אם יש לך חצי מעלות החוזה אז הברוקר משלים לך, כביכול אתה ממנוף פי 2
אם יש לך 10% משווי החוזה אז אתה ממונף פי 10
אם תהיה ירידה של כ 10% (אפילו פחות) במדד, הבטחונות בשווי 10% ימחקו כי הברוקר יצטרך לסגור את הפוזיציה ולקחת את כספו חזרה (Margin Call)

בחוזים על המדד S&P 500 או מדדים גדולים אחרים הברוקר (או הבורסה) מאפשרים למנף עד פי 20, משמע גובה הבטוחה שלך יכול להיות 5%
אבל תזוזה קלה במחיר ולא לטובתך, תעיף אותך מיידית מהפוזיציה או שתמכור לך נכסים אחרים בתיק

אני לא הולך להכנס לטקטיקה אבל זה כלי מסוכן מאוד כי אנשים לא יכולים תמיד להתאפק על מינופים נמוכים "מדי" :)

חוזים זה זול לגלגל והאפשרויות גדולות(החל מלהתמנף פי 1.1 ועד לפי 20- שבכנות נשמע כמו רכבת הרים מפחידה מאוד) אבל זה כן כלי מסובך יחסית להבנה(לקח לי חודש טוב של קריאה מרובה מאוד והסברה מהרבה אנשים נחמדים מאוד בפורום), ממליץ להתחיל לקרוא באינווסטפידיה ובאתר של cme, יש אחלה סרטוני מידע פשוטים יחסית.
אנשים לא יכולים תמיד להתאפק על מינופים נמוכים "מדי"
אותם אנשים כנראה מחפשים "כסף מהיר" ולא כסף יציב לטווח ארוך..

אותם אנשים כנראה מחפשים "כסף מהיר" ולא כסף יציב לטווח ארוך..
שני הדברים לא סותרים
הבעיה שפוציזיית ההימור "גולשת" להשקעה הארוכה אם זה באותו ברוקר, במיוחד כשמדובר בבטחונות

למה חוזים עתידיים הם מינוף זול? איך בכלל הם מהווים מינוף?

כפי שכתבו כבר אתה יכול לרכוש חוזה בכל רמת מינוף מ1.1 ועד פי עשרים. הסיבה שהמינוף בחוזים הינו זול, זה שהריבית המגולמת בחוזה הינה ריבית חסרת סיכון. אין שום כלי אחר בשוק שמאפשר לך כמשקיע קטן ללוות כסף להשקעה בשוק ההון בריבית חסרת סיכון.

לא ממש (חיסרון)
אלא אם אתה מבצע שינויים בפוציזיות אתה יכול להחזיק בחוזה מתמשך

וכשכתבת "התעסקות" תוכל לכתוב את הפעולות שכלולות בזה?

אני לא מכיר מספיק את הכלי של חוזה מתמשך, ואינני נוהג להשתמש בכלים שאינני מכיר מספיק.

מה שאני עושה, פעם ברבעון (בערך ב10 לחודש שזה יוצא פחות משבועיים לפני הפקיעה) אני קונה חוזים לרבעון הבא או לרבעון שאחריו (תלוי בספרד שאני רואה באותו זמן ואיזה ריבית מחיר החוזים מגלם) ומיד מוכר את החוזים שעומדים לפקוע. בנוסף, אני רוכש/מוכר AGG לפי כמות המזומן שאני רוצה להשאיר לMTM וכמות הביטחונות שאני רוצה לשמור (היעד שלי הינו 2% מערך החוזים במזומן לMTM ו73% מערך החוזה בAGG, מה שמשקף מינוף של 133%. אם החריגה הינו מינורית יחסית, אני כמובן לא מתקן אותה בגלל עמלות מינימום ומתקן ברבעון הבא), ואני מנצל את ההזדמנות גם כדי לאזן את התיק (ממילא אני מוסיף הפקדות פעם בחודש ואם ישנם רווחים/הפסדים מהחוזה אז זה הזמן לבצע את ההתאמות הנדרשות).
זה לא לוקח יותר מ10-15 דקות. רמת מינוף כזו בתיק חייב הינה שוות ערך לסיכון של תיק פטור וממילא אני לא רואה שום סיבה הגיונית שלא לעשות זאת כשאני מחזיק בתיק פטור.

ועל הדרך, טיפ קטן, אם משתמשים בחוזי מיקרו (כמוני), ורואים שיש שם ספרד גדול, אפשר להכניס את הביד/האסק של חוזה מיני (ששם הספרד מאוד נמוך) וכמעט תמיד הפקודה מתבצעת כמעט מיד.
הסיבה היא שהחוזים הללו הם שקולים (ניתן להמיר 10 חוזי מיקרו לחוזה מיני 1) ולכן ישנם אלגוריתמים שלא נותנים לארביטראז' להתקיים לאורך זמן במערכת, כך שהפער בין חוזי מיקרו ומיני נסגר מאוד מהר.

נקודה ששכחתי להעלות וזה היבט המיסוי.

בחוזים יש חסרון של מימוש, שכן כל גלגול יש מימוש של כל הרווח (או ההפסד) ואין דחיית מס. לעומת זאת בחוזים יש יתרון מס על פני מימון באמצעות מרג'ין או הלוואה מהבנק שבגלל שהריבית מגולמת בעלות החוזה (ואינה מחושבת בנפרד) ולכן לא חל סעיף 101א(ב) לפקודה וכך כל הוצאות הריבית מנוכה מהמס (מה שלא מתקיים במרג'ין, כי על פי רוב לא שווה לתבוע הוצאות ריבית).

שני הדברים לא סותרים
הבעיה שפוציזיית ההימור "גולשת" להשקעה הארוכה אם זה באותו ברוקר, במיוחד כשמדובר בבטחונות
אני לא רואה איך להחזיק מינוף של פי 20 זה לא הימור אלא השקעה מחושבת, זה יותר לאנשים שמתלהבים מהריגוש של המון כסף מהר ולא מהאנשים שחושבים שיש סיכוי לא רע בכלל שבשבוע או אפילו ביום יהיו ירידות של יותר מ5 אחוז ואתה תצא מפוזיציה ותפסיד כסף לתמיד.

אני לא רואה איך להחזיק מינוף של פי 20 זה לא הימור אלא השקעה מחושבת
זה פשוט
ה Stop-Loss הוא קביעת הסיכון, לא גובה המינוף
בכל מקרה, סוחרים יומיים משתמשים בטקטיקה כזאת, מינוף גבוה - SL צפוף
זה פחות מסוכן אם יודעים מה עושים

זה כמובן לא סותר השקעה פאסיבית במקביל בפוזיציות לטווח ארוך

זה פשוט
ה Stop-Loss הוא קביעת הסיכון, לא גובה המינוף
בכל מקרה, סוחרים יומיים משתמשים בטקטיקה כזאת, מינוף גבוה - SL צפוף
זה פחות מסוכן אם יודעים מה עושים
זה ברור, מה שכן זה לא שונה ממסחר יומי רגיל בגישה שהם מנסים לתזמן את השוק האם לשים לונג או שורט באותו יום כמו הטלת מטבע..
אני בגישה של שימוש בחוזים בהתעסקות מינמלית(רבעונית) כחלופה לETF ממונף כי לדעתי החסרונות שלו עולים על החסרונות של מינוף עצמי באמצעות חוזים על סנופי.

זה ברור, מה שכן זה לא שונה ממסחר יומי רגיל בגישה שהם מנסים לתזמן את השוק האם לשים לונג או שורט באותו יום כמו הטלת מטבע..
אני בגישה של שימוש בחוזים בהתעסקות מינמלית(רבעונית) כחלופה לETF ממונף כי לדעתי החסרונות שלו עולים על החסרונות של מינוף עצמי באמצעות חוזים על סנופי.
כמובן, אתה בוחר את גובה המינוף, מעל 2 זה פשוט מעל ומעבר לכל משקיע ממוצע
זה שיש אפשרות עד 20 לא אומר שחייב להתשמש בזה

כמובן, אתה בוחר את גובה המינוף, מעל 2 זה פשוט מעל ומעבר לכל משקיע ממוצע
ומתחת לזה אני לא רואה סיבה טובה להעדיף חוזה על פני תעודה ממונפת אא"כ משתמשים באסטרטגיות מורכבות יותר.

ומתחת לזה אני לא רואה סיבה טובה להעדיף חוזה על פני תעודה ממונפת אא"כ משתמשים באסטרטגיות מורכבות יותר.

לדעתי חוזה מתאים להשקעה לטווח ארוך הרבה יותר מאשר תעודה ממונפת, אלא אם כן לא הבנתי נכון את המנגנון של תעודות ממונפות.

לדעתי חוזה מתאים להשקעה לטווח ארוך הרבה יותר מאשר תעודה ממונפת, אלא אם כן לא הבנתי נכון את המנגנון של תעודות ממונפות.
לא רואה איך. לדעתי ההפך.

תעודה ממונפת מתאפסת יומית לרוב לא? זה נותן ביצועים שונים,לדעתך האיפוס עדיף לטווח ארוך?
מה בקשר לעלויות מינוף ודמי ניהול?
השוואה מאוד מעניינת.

תעודה ממונפת מתאפסת יומית לרוב לא? זה נותן ביצועים שונים,לדעתך האיפוס עדיף לטווח ארוך?
התעודות עם האיפוס היומי באמת לא מומלצות, אני מדבר על התעודות עם האיפוס החודשי.
מה בקשר לעלויות מינוף ודמי ניהול?
נמוכות מאד, יתכן ויש פה חיסכון קטן בשימוש בחוזים אבל הוא מתקזז עם מיסוי גבוה יותר, עלויות גלגול בשימוש בחוזים וצורך בהתעסקות שוטפת.

יש לך דוגמה לתעודה חודשית (לא מכיר את התחום פשוט)?
גם אני לא כ"כ, צריך להחליט כל כמה זמן מאפסים את המינוף בשימוש בחוזים, ברור שבשימוש בחוזים יש גמישות מלאה וזה דווקא יתרון.

יש לך דוגמה לתעודה חודשית (לא מכיר את התחום פשוט)?
אין תעודות חודשיות ככל הידוע לי
אבל יש קרנות נאמנות, אני מכיר אחת DXSLX
לא זמין לישראלים (לא אמריקאים)

אין תעודות חודשיות ככל הידוע לי
אבל יש קרנות נאמנות, אני מכיר אחת DXSLX
לא זמין לישראלים (לא אמריקאים)
אז אם כך, נשארנו עם תעודות יומיות שלא מתאימות להשקעה לטווח ארוך.
לכן, לדעתי, האפשרויות הן מרג'ין מהברוקר או חוזים, ודי ברור לי שחוזים עדיפים על מרג'ין גם בהתחשב ביתרון המס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
J אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..) שוק ההון 23
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ד אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ שוק ההון 14
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
B אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים שוק ההון 37
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2
ד משכנתא למינוף בתקופת ריביות גבוהות נדל"ן 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1