• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני לא מבין איך יכול להיות שהריבית על אג"ח ל-3 חודשים בארה"ב היא מעל 2%

• פותח הנושא lama
  • פורסם בתאריך

lama

משתמש רשום
דירוג
0
ברור לי שמדובר בריבית שנתית, אבל לא ברור לי איך יכול להיות שאג"ח ל-3 חודשים בארה"ב נותן ריבית דומה לאג"ח ל-10 שנים של ממשלת ישראל.
בהנחה שממשלת ארה"ב לא עומדת לפשוט את הרגל בטווח זמן של 3 חודשים, מדובר בנכס חסר סיכון. אפשר להחזיק אותו לפדיון ולקנות מחדש כל 3 חודשים. אז למה לא כולם מוכרים את האג"ח של ישראל וקונים אג"ח של ארה"ב? (מה שהיה גורם לתשואות בארץ לעלות) אנשים חוששים שהדולר עומד להיחלש ב-2% לעומת השקל בשנה הקרובה? בשנה האחרונה התשואות בארה"ב עלו והדולר במגמת התחזקות בכלל. אז מה אני מפספס?

ברור לי שמדובר בריבית שנתית, אבל לא ברור לי איך יכול להיות שאג"ח ל-3 חודשים בארה"ב נותן ריבית דומה לאג"ח ל-10 שנים של ממשלת ישראל.
בהנחה שממשלת ארה"ב לא עומדת לפשוט את הרגל בטווח זמן של 3 חודשים, מדובר בנכס חסר סיכון. אפשר להחזיק אותו לפדיון ולקנות מחדש כל 3 חודשים. אז למה לא כולם מוכרים את האג"ח של ישראל וקונים אג"ח של ארה"ב? (מה שהיה גורם לתשואות בארץ לעלות) אנשים חוששים שהדולר עומד להיחלש ב-2% לעומת השקל בשנה הקרובה? בשנה האחרונה התשואות בארה"ב עלו והדולר במגמת התחזקות בכלל. אז מה אני מפספס?
גם אם כל הציבור יחליט למכור את המקמים הישראלים שלהם ולקנות אגח אמריקאי- התשואות בארץ לא יעלו כי הבנק המרכזי מתערב וסופג את כל לחץ המכירה- הוא בעצם קונה את כל המקמים שהציבור מוכר(כמובן במידת הצורך- אם יש ביקוש שיספוג אז הוא לא חייב להתערב) וככה שומר על הריבית שלהם קבועה- זו המהות של קביעת שער הריבית.

בארצות הברית הבנק המרכזי החליט להחזיק את הריבית על 1.75%-2% על המקבילה המריקאית למקמים ולכן זו התשואה שאתה רואה שם- כל ניסיון של השוק לקנות או למכור כך שהמחיר ינוע מתחת או מעל לשער הרשמי- הבנק המרכזי נכנס וקונה\מוכר כמה שצריך כדי שהשער יישאר קבוע.

גם אם כל הציבור יחליט למכור את המקמים הישראלים שלהם ולקנות אגח אמריקאי- התשואות בארץ לא יעלו כי הבנק המרכזי מתערב וסופג את כל לחץ המכירה-
זה בלתי אפשרי מעבר לטווח מאוד קצר, תפקיד האג"ח הוא גיוס כסף.

התשובה היא שהמון המון אנשים ומוסדות מודדים את עצמם מבחינת תשואה ביחידות של שקל כי ככה הם רגילים ורוצים. תחת נק המוצא הזאת, אגח דולרי הוא תנודתי ואגח שקלי הוא לא תנודתי. כאשר רוצים בטחון בדמות מעט תנודתיות, אגח אמריקאי לא עונה על הדרישה הזאת.

רק לדוגמה, הדולר נחלש ב4% בחודש האחרון.
ובלי קשר ברמה הפרקטית לרוב לא קונים אג"ח, קונים תעודת סל אג"ח דולרית. יש כאלו גם בארץ.

זה בלתי אפשרי מעבר לטווח מאוד קצר, תפקיד האג"ח הוא גיוס כסף.
אני לא אפתח איתך כאן ויכוח מה אפשרי ומה לא, תחפש מידע בגוגל על איך בנק מרכזי קובע את שער הריבית, אתה תמצא שהוא עושה זאת על ידי התערבות בשוק המשני של המקמים על ידי קניה\מכירה. אתה שואל על 3 חודשים- כן, שלושה חודשים זה טווח מאוד קצר. כשהתשואה על נכס חסר סיכון מוחזקת נמוך, זה מרסן גם את התשואות הארוכות יותר.

התשובה היא שהמון המון אנשים ומוסדות מודדים את עצמם מבחינת תשואה ביחידות של שקל כי ככה הם רגילים ורוצים. תחת נק המוצא הזאת, אגח דולרי הוא תנודתי ואגח שקלי הוא לא תנודתי. כאשר רוצים בטחון בדמות מעט תנודתיות, אגח אמריקאי לא עונה על הדרישה הזאת.

אבל גם כשאתה קונה היום אג"ח ממשלת ישראל יש לך תנודתיות - התנודתיות של האג"ח. ואני לא נכנס לשאלה האם התשואות בארץ יעלו או לא, מצידי שלא יעלו. אני שואל למה לא למכור את האג"ח של ממשלת ישראל ולקנות במקומן אג"ח 3 חודשים של ממשלת ארה"ב?
אגב, יש תעודת סל כזאת שמשקיעה רק באג"חים של 3 חודשים? ולמה בעצם אין אפשרות לקנות את האג"חים ישירות?

אני לא אפתח איתך כאן ויכוח מה אפשרי ומה לא, תחפש מידע בגוגל על איך בנק מרכזי קובע את שער הריבית, אתה תמצא שהוא עושה זאת על ידי התערבות בשוק המשני של המקמים על ידי קניה\מכירה. אתה שואל על 3 חודשים- כן, שלושה חודשים זה טווח מאוד קצר. כשהתשואה על נכס חסר סיכון מוחזקת נמוך, זה מרסן גם את התשואות הארוכות יותר.
אתה צודק,
רק ציינתי שמדינת ישראל לא תוכל לשמור לאורך זמן על ריבית נמוכה יותר ממדינות אחרות באותו דירוג אשראי, כי אז היא תתקשה לגייס כסף.
לכן פות"ש צודק בעיקר הטענה שלו - ישראל לא תוכל להתמיד לאורך זמן בריבית נמוכה לעומת ארה"ב, כי משקיעים ימכרו את האגחי"ם של מדינת ישראל ויקנו אגחי"ם בחו"ל. בנק ישראל לא יוכל לספוג זאת לאורך זמן.

אבל גם כשאתה קונה היום אג"ח ממשלת ישראל יש לך תנודתיות - התנודתיות של האג"ח. ואני לא נכנס לשאלה האם התשואות בארץ יעלו או לא, מצידי שלא יעלו. אני שואל למה לא למכור את האג"ח של ממשלת ישראל ולקנות במקומן אג"ח 3 חודשים של ממשלת ארה"ב?
אגב, יש תעודת סל כזאת שמשקיעה רק באג"חים של 3 חודשים? ולמה בעצם אין אפשרות לקנות את האג"חים ישירות?
קטן בהרבה. תבדוק.

במונחי כח קנייה דולרי.
האם בהכרח עבור כח קנייה שקלי?
ברור שלא.
בהתחשב במגמה שבנק ישראל נלחם בה (ולא בדרך שנלחם), יש גם סיכון מט"ח משמעותי.

רק ציינתי שמדינת ישראל לא תוכל לשמור לאורך זמן על ריבית נמוכה יותר ממדינות אחרות באותו דירוג אשראי, כי אז היא תתקשה לגייס כסף.
כבר כמעט שנה והריבית בישראל יותר נמוכה מארה"ב ונראה שזה ימשיך כך בחצי השנה הקרובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
בובין חוט-השני דירה עם קאץ' על השולחן ועדיין אני לא מבין אותו ... נדל"ן 21
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
Tsachi01 לא מבין את ההגיון של חברת אפל (WWDC22) אוף טופיק 9
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
R להתחיל להשקיע בלי שאני מבין בזה שוק ההון 62
א לא מבין - התשואות על האג"ח עלו שוק ההון 0
נ קרנות נאמנות - משהו קריטי שאיני מבין שוק ההון 5
H בדיקת איכות מים ביתית - מישהו מבין בנושא? אוף טופיק 2
R לא מבין את זה אוף טופיק 49
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
שרון מישהו פה מבין ב-css? אוף טופיק 16
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
yossik משהו מבין מה קורה כאן? אוף טופיק 1
עצמאית אנטנות סלולריות- מישהו מבין בזה? אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23

נושאים דומים

Back
למעלה