• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

stock yield enhancement program IB

solidix2

משתמש רגיל
דירוג
292
קיבלתי מייל מib לגבי התוכנית הזו, קראתי את הסיכונים ורציתי לדעת מה אתם חושבים על התוכנית?
הסיכון עולה על התמורה? הייתם נכנסים?

אני חושב שהסיכון הוא זניח, וזו עוד דרך לקבל כמה שקלים.
אני מאפשר לib להשאיל את הניירות שלי.

עשית חיפוש?
יש כבר כמה דיונים בנושא.

עשית חיפוש?
יש כבר כמה דיונים בנושא.
צודק, יש את השרשור הארוך הזה.
נראה שהסיכוי ממש קטן - אני לא מתכוון למכור בקרוב, מגיש דו״ח שנתי עם עורך דין אז החיסרון של חובת דיווח יורד.
במייל רשום שעל הניירות שלי אוכל להרוויח כמה מאות דולרים בשנה.
יש עוד משהו שחשוב לשים אליו לב?

במייל רשום שעל הניירות שלי אוכל להרוויח כמה מאות דולרים בשנה.
אני לא יודע איזה ניירות אתה מחזיק אבל לפי הניסיון שלי מדובר בדולרים בודדים.

אני לא יודע איזה ניירות אתה מחזיק אבל לפי הניסיון שלי מדובר בדולרים בודדים.
זה תלוי בגודל התיק.
דולרים בודדים על תיק של עשרות אלפים אומר מאות דולרים על תיק של מיליונים...

זה תלוי בגודל התיק.
דולרים בודדים על תיק של עשרות אלפים אומר מאות דולרים על תיק של מיליונים...
אני לא בטוח שזה אכן גדל לינארית, תלוי במנגנון ההקצאה שלהם שאין לי מושג איך הוא עובד. אני יודע שיש לי פוזיציות עם מחיר מניה נמוך ומספר גדול של ניירות שבכלל לא מושאלים אז יכול להיות שזה לא מתחלק שווה בשווה בין המחזיקים.

בכל מקרה אני מדבר על דולרים בודדים בתיקים של מאות אלפי שקלים.

אני לא בטוח שזה אכן גדל לינארית
זה גדל לינארית.
אני יודע שיש לי פוזיציות עם מחיר מניה נמוך ומספר גדול של ניירות שבכלל לא מושאלים אז יכול להיות שזה לא מתחלק שווה בשווה בין המחזיקים.
זה מתחלק בשווה בין המחזיקים, זה פשוט מאוד משתנה בין ניירות שונים. יש ניירות עם הרבה דרישה ויש כאלה בלי דרישה בכלל.

זה מתחלק בשווה בין המחזיקים
איפה זה כתוב?
אני לא אומר שזה לא נכון, אבל יש אצלי 3 חברות עם בערך 200 מניות כל אחת ולמיטב זכרוני רוב הזמן לא מושאלות מניות מאף אחת מהן, נשמע קצת חשוד.

איפה זה כתוב?
חושב שאיפשהו בתנאים שלהם
, אבל יש אצלי 3 חברות עם בערך 200 מניות כל אחת ולמיטב זכרוני רוב הזמן לא מושאלות מניות מאף אחת מהן,
תמכור 199 מהן ותראה אם זה משתנה :)

מה שאני אומר שזה תלוי במניה עצמה ולא בכמות. יש מניות שישאילו ממך 50% ממה שאתה מחזיק ויש כאלה שישאילו 0 כי אין ביקוש. זה כמובן גם משתנה במהלך הזמן, יש תקופות שיותר אנשים רוצים לעשות שורט ותקופות של פחות.

בקיצור, יש דעות נגד המהלך?

בקיצור, יש דעות נגד המהלך?
הסיכון כנראה קטן. מצד שני גם הרווח די קטן.
הבעיה העיקרית שזה נחשב הכנסה "שלא מיגיעה אישית" וממוסה לפי מדרגות המס הרגילות שלך (עם מינימום של 31%).

הסיכון כנראה קטן. מצד שני גם הרווח די קטן.
הבעיה העיקרית שזה נחשב הכנסה "שלא מיגיעה אישית" וממוסה לפי מדרגות המס הרגילות שלך (עם מינימום של 31%).
בדיונים קודמים כמדומני נכתב שעבור מס הכנסה זה כמו ריבית/דיבידנד, כלומר מס של 25% שמנוכה במקור (עבור לא אמריקאים), ושלאמריקאים יש חיסרון כלשהו בדיווח ל-IRS כי המיסוי גבוה מדיבידנד רגיל/לא ניתן להזדכות על משהו/מסובך יותר לדווח (לא סגור, כי לא התעמקתי).

יש מצב ואני מבלבל דברים? יש תשלום במקום הדיבידנד שמתקבל (אם המניה מושאלת באותו זמן), ותשלום על עצם השאלת המניה (שממנו IB גם מורידים מס מלא אמריקאים).

בדיונים קודמים כמדומני נכתב שעבור מס הכנסה זה כמו ריבית/דיבידנד, כלומר מס של 25% שמנוכה במקור (עבור לא אמריקאים), ושלאמריקאים יש חיסרון כלשהו בדיווח ל-IRS כי המיסוי גבוה מדיבידנד רגיל/לא ניתן להזדכות על משהו/מסובך יותר לדווח (לא סגור, כי לא התעמקתי).
אתה מתבלבל בין הריבית שהם משלמים לך עבור ההשאלה לבין ה"דיבידנד" שהם נותנים לך על חלוקת הדיבידנד של המניה בזמן שהיא לא אצלך.
ה payment in lieu of dividends, זה בעצם כסף שהמשאיל משלם לך אם המניה חילקה דיבידנד בזמן שהשאלת אותה. בארה"ב יש חיסרון כי המיסוי של זה גבוהה ממיסוי של דיבידנד רגיל, בארץ זה לא משנה ושניהם ממוסים כדיבידנד.
לעומת זאת הריבית עבור עצם ההשאלה ממוסה בארץ כ"הכנסה שלא מיגיעה אישית".

חושב שאיפשהו בתנאים שלהם
לא זכור לי שקראתי משהו כזה.
מה שאני אומר שזה תלוי במניה עצמה ולא בכמות.
הכמות חשובה כי אם רק אחוז קטן מושאל אז צריכים כמות מספיק גדולה כדי לראות שחלק מהמניות מושאלות, כלומר אם יש לי מעל 200 מניות ואף אחד לא מושאלת אני אמור להסיק שהם לא משאילים אפילו 0.5% מהמניות של החברות האלה, ואולי אפילו חצי מזה או פחות, כתלות באיך מעגלים? זה לא נשמע לי כ"כ סביר.

בדקתי עכשיו - $2.76 בשנה האחרונה, תיק של מעל $100K.
בדקתי גם על תיק של 3.5M$ שאני מנהל:
12.58$ בשנת 2022
189.99$ בשנת 2021 (היו קצת אחזקות איזוטריות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K מישהו יודע משהו על Stock Yield Enhancement Program של IB? שוק ההון 9
ב Dow Jones Global Total Stock Market Index שוק ההון 0
T Stock split סטוק ספליט שוק ההון 3
יבגני_ל הרשאות מסחר ב stock options and index options בשווקים בארה"ב לישראלים שוק ההון 4
S stock split/stock dividend - אירוע מס? שוק ההון 1
P Vanguard Total World Stock שוק ההון 2
Ben Dover Preferred stock - עבור משקיע ישראלי שוק ההון 7
S Global ex-US Stock Market total return כממוצע לשנה משנת 1950 אם אפשר גם לפני... שוק ההון 1
Liron2035 אינטרקטיב ברוקר פרסמו: Access the Tel Aviv Stock Exchange שוק ההון 12
AbuNafha נייר מחקה ישראלי - Total Stock Market שוק ההון 3
ס Stock dividend שוק ההון 13
Matias Katz Direct-Purchase Stock Plans שוק ההון 14
Matias Katz רכישה עצמית (share buyback או stock repurchase) שוק ההון 57
מ Vanguard Emerging Markets Stock Index Fund begins move to include China A-shares שוק ההון 1
R VANGUARD TOTAL STOCK M שוק ההון 7
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
D SEC Yield שוק ההון 17
ה HYG אגח High Yield שוק ההון 3
sogi Ten year yield שוק ההון 53
romrom Inverted yield curve שוק ההון 2
ע הסבר על חישוב ה-SEC Yield של bond etf שוק ההון 5
omertal Yield עבור אג"ח ממשלת ארה"ב שוק ההון 12
adamshalev איך רואים Yield של קרן אג"חים ישראלית? שוק ההון 6
Hamato Yoshi Distribution Yield שוק ההון 3

נושאים דומים

Back