• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Retrolyzer + BQL

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
@מתכנת
יש לך טעות טכנית קטנה, עשית קרולציה רצה על חלון של יום אחד, במקום על חלון של שנה למשל (רשמת 1d).
אבל הטעות האמיתית היא מהותית - קורלציה בין נכסים בודקים על התשואות שלהם, ולא על גרף השווי שלהם.
תחשוב למשל על אג"ח ומניות שקיימת קורלציה מושלמת שלילית בינהם (מינוס 1), אבל שניהם בעלי תוחלת חיובית. לאורך זמן, שני הגרפים עולים ועולים, אבל תמיד עם תנודה יומית הפוכה זה לזה.
הקורלציה בין הגרפים (ה-equity curves) תהיה חיובית, כי שני הגרפים עולים, אבל זה לא מה שאנחנו רוצים - אנחנו רוצים להסתכל על הקרולציה בין התשואות שלהם, אפשר להתסכל על תשואות יומיות, שבועיות, חודשיות וכן הלאה. הבחירה ברזולציה של התשואות תלויה בידע ובהנחות שלנו לגבי הנכסים.
אני בד"כ מעדיף להסתכל על קורלציה של תשואות חודשיות, כי זה מחליק את הרעש של תשואות יומיות, אבל זה לא מהותי.

להלן דוגמא: http://retrolyzer.com/?s=7V4bhSqxciXb

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
@adamshalev קודם כל תודה, הנחתי שיש קורלציה חיובית חזקה, רציתי לוודא את זה.
אבל הטעות האמיתית היא מהותית - קורלציה בין נכסים בודקים על התשואות שלהם, ולא על גרף השווי שלהם.
זהו, פספסתי שיש פונקציות עם סיומת ret...
למה corret מחזירה קו אחיד? כי זה ממוצע על כל התקופה? (צללתי פנימה אבל לא יודע מה משמעות הספרה 1 שמועברת בפרמטר השני לפונקציה ret)

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
למה corret מחזירה קו אחיד? כי זה ממוצע על כל התקופה?
לא בדיוק ממוצע, אלא חישוב שלוקח את כל התקופה.
ה-1 שמקבלת הפונק' ret זה מספר הימים שעליהם יש לחשב תשואה.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
תודה.

עצלנות נטו – יש דרך ליצא את הטבלה?

חשבתי שהתגברנו על הבעיה כשדנּו במתאם. כנראה שהפתרון לא מדויק מספיק מבחינתך. לא נורא.

אשתמש בVFINX וVUSTX. תוספת השנים מוסיפה תקופה שונה מבחינה פיסקלית והתנהלות הבנקים.
לרוע המזל, מדובר בתקופה בה הריבית ירדה בלבד. (הריבית הראלית ירדה מ5% ל0% בתנודתיות גבוהה.)

תוצאה ראשונה:
9I6VJJS.png

1. ציר הX הוא סטיית התקן.
  2. ציר הY הוא הCAGR.
  3. העקומות משמאל לימין:
    1. ללא מינוף
    2. ×1.1
    3. ×1.2
  4. נקודת החיתוך היא ב85% מניות (ללא מינוף).
  5. תיק 85% מניות ו15% אג"ח ארוכות, ממונף פי 1.2, הכה את הסנופי ב0.2% בתשואה, במשך יותר משלושים שנה.
@adamshalev
@מתכנת
בשם הפורום(כן אני מייצג את כולם:lol:) , אודה אם תעבירו את הקטע הזה מתוך הדיון לאשכול חדש.

nick

משתמש בכיר
דירוג
2,586
@adamshalev
התלבטתי אם לכתוב כאן או בשרשור על volatality
אבל נראה לי זה יותר ענין רטרולייזרי.
האם יש דרך לגרום לאיזון על פי סיגנל?
הייתי רוצה לבדוק תיק בסגנון הזה, שהחלק ה"נורמלי" בו מאוזן באופן קבוע(לא משנה כרגע אם חודשי או רבעוני ), והחלק שבו שמתנהל על פי סיגנל מאוזן עם הנורמלי רק בעת הסיגנל.
קיצר, הרעיון הוא רק כשמחליפים אסטרטגיה בחלק האקטיבי לשפוך ממנו לתיק הרגיל(או לשאוב מהתיק הרגיל אליו)
יש דרך לעשות דבר כזה?

ג"נ: לא מחזיק באסטרטגיה שבדוגמה.

נערך לאחרונה ב:

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
@nick
טכנית אתה לא יכול לערבב (לאזן) בין אסטרטגיה אקטיבית לאסטרטגיה פסיבית, אבל כן בין אקטיבית לאקטיבית ופסיבית לפסיבית.
אז הדרך לעקוף את זה מבלי לתקן את המגבלה זה לעשות אסטרטגיה אקטיבית שהיא תמיד פסיבית.
דוגמא

nick

משתמש בכיר
דירוג
2,586
טכנית אתה לא יכול לערבב (לאזן) בין אסטרטגיה אקטיבית לאסטרטגיה פסיבית
זה סבבה, בזה לא הייתה לי בעיה.
אני רוצה, למשל על פי הדוגמה שלך, שכל עוד לא החלפתי סיגנל ב - s1 , אני לא מבצע איזון.
איזון בין s1 ל s2 יתבצע אך ורק בזמן נתינת סיגנל להחלפת האסטרטגיה.
הרעיון הוא שלפעמים אסטרטגיה אקטיבית הרבה יותר מצליחה בזמן של רצף ארוך ללא סיגנלים.
שם לא ארצה להפריע לה לעבוד על ידי איזון, מעדיף להשאיר אותה לנפשה. רק רוצה לשהרטרולייזר יגיד לי אם ההגיון הזה באמת נכון ולא רק הגיוני

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
זה סבבה, בזה לא הייתה לי בעיה.
אני רוצה, למשל על פי הדוגמה שלך, שכל עוד לא החלפתי סיגנל ב - s1 , אני לא מבצע איזון.
איזון בין s1 ל s2 יתבצע אך ורק בזמן נתינת סיגנל להחלפת האסטרטגיה.
הרעיון הוא שלפעמים אסטרטגיה אקטיבית הרבה יותר מצליחה בזמן של רצף ארוך ללא סיגנלים.
שם לא ארצה להפריע לה לעבוד על ידי איזון, מעדיף להשאיר אותה לנפשה. רק רוצה לשהרטרולייזר יגיד לי אם ההגיון הזה באמת נכון ולא רק הגיוני
הבנתי. זה לא נתמך. איזון לרוב זאת פעולה שהיא לא תלויית סיגנל אקטיבי. אם האסטרטגיה האקטיבית מצליחה, למה לא לקטוף את פירותיה ולאזן עם הפסיבית בלי קשר לסיגנל? הרי שום דבר לא מבטיח שהיא תצא בזמן. אחרת, לא היית צריך את הפסיבית.

nick

משתמש בכיר
דירוג
2,586
איזון לרוב זאת פעולה שהיא לא תלויית סיגנל אקטיבי. אם האסטרטגיה האקטיבית מצליחה, למה לא לקטוף את פירותיה ולאזן עם הפסיבית בלי קשר לסיגנל? הרי שום דבר לא מבטיח שהיא תצא בזמן.
גם מה שאתה אומר נשמע לי הגיוני.
זה הבעיה שלי עם הגיון כאן, ולכן רציתי לבדוק את זה ברטרולייזר.
בכל מקרה - תודה רבה!
אחרת, לא היית צריך את הפסיבית.
הרעיון שלי בסוף הוא לממש אסטרטגיה אקטיבית שמשתמשת במינוף בלבד(של 10% נוספים מערך התיק)
הרעיון הוא שכאשר הסיגנל מחזיר אותי למזומן - אני מחזיר את החוב לברוקר - מפסיק לשלם על מינוף, ואת הרווח, שופך לאסטרטגיה הפאסיבית.
ברגע שאני מקבל סיגנל לחזור לקרן - אני קונה אותה בעזרת מינוף חדש.
אני מנסה פה גם לנצל מומנטום של האסטרטגיה כשהיא מצליחה, וגם לא לבזבז זמן של כסף במזומן, וגם לא לשלם על מינוף כשאני לא צריך אותו.

nick

משתמש בכיר
דירוג
2,586
למה לא לקטוף את פירותיה ולאזן עם הפסיבית בלי קשר לסיגנל? הרי שום דבר לא מבטיח שהיא תצא בזמן. אחרת, לא היית צריך את הפסיבית.
טוב, יכול להיות שהצלחתי לתחמן את המערכת, באמצעות החלפת ניירות בסיגנל.
אפשר לומר שההגיון שלך צדק במקרה הזה, ואכן עדיף לאזן את התיק באופן פריודי מאשר לעשות abuse ולאזן לפי הסיגנל.
אני אבדוק את זה בעתיד עם אסטרטגיה נוספת, אבל בסך הכל האיזון הרגיל ניצח.

avshi

משתמש רשום
דירוג
2
שאלה לגבי הרטרולייזר.

אם אני רוצה לבחון אסטרטגיות השקעה אקטיבית. כמו הרובוט של דורפמן (או יינון אריאלי) הכלבים של דאו וכו, אפשר לעשות את זה דרך הרטרולייזר?

הייתי רוצה להגריל עשרות/מאות תקופות רנדומליות ולבחון אם בצורה מובהקת האסטרטגיה מכה את השוק.
בהמשך ניתן לבחון גודל אופטימאלי למניות שקונים ותקופת החזקה. (ספציפית לרובוט,אולי עדיפות 8 מניות לפרק זמן של 6.5 חודשים, ולא 10 לשנה).

אני יודע תשואות העבר לא מנבאות דבר.
אני גם מבין שאני עושה אוברפיטינג.

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
@avshi להבנתי האסטרטגיות שציינת מתבססות על מידע פונדמנטלי על חברות. זה משהו שלא נגיש ברטרולייזר ולכן לא ניתן לבדיקה.
רק אסטרטגיות שמתבססות על מחיר בעיקר.
סייג לכך הוא שרטרולייזר תומך ב Quandl שכן כולל מידע פונדמנטלי (למניות ארהב בעיקר) אבל בתשלום.
אם יש לך מנוי בתשלום זה יהיה אפשרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev Backtesting עם Retrolyzer שוק ההון 38

נושאים דומים

למעלה