• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Pepper Invest

@דור ה-Z צריך להשוות מוצר לאותו מוצר, מדובר בקנייה של קרנות אמריקאית.
כרגע אני רוכש את הקרנות הישראליות של בלקרוק אבל לא מאוד מרוצה מהפשרה שאני צריך לעשות בפיזור או בפשטות של קניית ניע יחיד.
בנוסף, כפל המס על דיבידנדים בהנחה שלא אחזיק את הנייר 30 שנה.
שוקל לקנות בפפר אינווסט עד שהעלויות יעלו על העמלות בib פלוס הגשת דוח ואז להעביר.
אבל יכול להיות שההנחות שלי שגויות ויש עלויות נסתרות או שחישבתי לא נכון

@דור ה-Z צריך להשוות מוצר לאותו מוצר, מדובר בקנייה של קרנות אמריקאית.
כרגע אני רוכש את הקרנות הישראליות של בלקרוק אבל לא מאוד מרוצה מהפשרה שאני צריך לעשות בפיזור או בפשטות של קניית ניע יחיד.
בנוסף, כפל המס על דיבידנדים בהנחה שלא אחזיק את הנייר 30 שנה.
שוקל לקנות בפפר אינווסט עד שהעלויות יעלו על העמלות בib פלוס הגשת דוח ואז להעביר.
אבל יכול להיות שההנחות שלי שגויות ויש עלויות נסתרות או שחישבתי לא נכון

חוץ מדמי הניהול השנתיים (0.8 אחוז)+עמלת ההמרה, לא ידוע לי על עוד עמלות
יכול להיות מעניין ליצור אקסל שישווה את העלות לתעריפים הסטנדרטיים בבתי השקעות שתיארת ול-ib+דו''ח

מה בקשר ל-0.25 אחוז עמלה על קרנות זרות בתעריפון של פסגות? כן מצויינות שם עמלות סטנדרטיות כמו שתיארת על מניות, אבל כאמור גם מצויין שעל קנייה של קרנות זרות העמלה תהיה 0.25 אחוז ללא מינימום
מישהו משקיע דרך פסגות טרייד ויכול לאמת?

@דור ה-Z אני לקוח פסגות וניע אמריקאי זה סנט למניה ומינימום 8 וחצי דולר זה כולל etf, עמלת ההמרה שלהם יותר אטרקטיבית.
הסיבה שפפר קורץ לי לתוכנית דו שלבית היא שבבתי השקעות העמלה על העברת ניע זר אינה מפוקחת ובפסגות ראיתי שזה 10 דולר למניה, אם זה ליחידה ולא לסוג מניה כבר עדיף למכור ולשלם מס (אם זה לסוג נייר כמו למשל vt זה לא סוף העולם).
אם זו לא טרחה להסתכל או שכבר בדקת, האם יש vt/vxus או רק vti? חבל לי לפתוח חשבון השקעות רק כדי לבדוק, תודה.

נערך לאחרונה ב:
@דור ה-Z אני לקוח פסגות וניע אמריקאי זה סנט למניה ומינימום 8 וחצי דולר זה כולל etf, עמלת ההמרה שלהם יותר אטרקטיבית.
הסיבה שפפר קורץ לי לתוכנית דו שלבית היא שבבתי השקעות העמלה על העברת ניע זר אינה מפוקחת ובפסגות ראיתי שזה 10 דולר למניה, אם זה ליחידה ולא לסוג מניה כבר עדיף למכור ולשלם מס (אם זה לסוג נייר כמו למשל vt זה לא סוף העולם).
אם זו לא טרחה להסתכל או שכבר בדקת, האם יש vt/vxus או רק vti? חבל לי לפתוח חשבון השקעות רק כדי לבדוק, תודה.

רק את vti לצערי
אם זה אכן המצב בפסגות, ובשל העובדה שאין שום הצעה אטרקטיבית אחרת, יש מצב שבאמת פפר אינווסט שווה יותר משחשבתי...

תוכנית דו שלבית
הכוונה לקנות דרך פפר ואז פעם ב להעביר לבית השקעות?

ראיתי בתעריפון שכתוב:
"העברה לחשבון שלך בבנק אחר - 5 שקלים"
"העברה לחשבון אחר - 0.25% מכל נייר"

השאלה אם חשבון "שלך בבנק אחר" הוא גם "חשבון אחר"?

@קורא הדוק זה כבר פחות רלוונטי כי אין vt או vxus להשלמה.
חשבתי שברכישה חודשית, בהנחה שעמלת ההמרה דומה בין בתי ההשקעות לפפר, בבית השקעות זה יוצא 30-50 בגלל עמלת מינימום ודמי טיפול, ובסכומים קטנים פפר יהיו יותר זולים.
כשממוצע הצבירה הרבעוני שלך (כמה יש לך בסוף כל רבעון, לא מה הפקדת) הוא 50 אלף למשל העמלה החודשית הממוצעת היא 33.
חשבתי שעמלת העברת ניע זר בפסגות היא 10 דולר פר יחידה ואז אם אני רוצה לעבור לib עדיף פפר לעוד קצת צבירה אבל נראה שזה לניע מסויים ולא ליחידה שלו אז זה לא משנה.
מה שכן, לא רואה סיבה שצעירים או חיילים שמתחילים לצבור לא יקנו בפפר ויעבירו לבית השקעות, אחת הסיבות לצבור לפני שאתה מתחיל להשקיע זה שעמלות מנימום יאכלו לך את הכל אבל זה לא תקף פה, נראה לי כמו אחלה דרך לחייל או סטודנט להתחיל לצבור יחידות vti למשל.
ולשאלתך אני מניח שזה כולל גם בתי השקעות, זה עמלה מפוקחת והברוקר שלך הוא בנק לאומי. אולי אני טועה

נערך לאחרונה ב:
כיום, שיש את הקרנות של בלאקרוק בישראל, אני חושב שאפשר ליצור תיק פסיבי ומפוזר בעזרתן בצורה כמעט אידאלית.
20 ש''ח דמי ניהול חודשים+6 ש''ח לקניית 3 הקרנות פעם ברבעון (מינימום 2 ש''ח)=ממוצע דמי ניהול של 22 ש''ח לחודש

אגב, בתעריפון פסגות טרייד ראיתי שהם גובים 0.25 אחוז על קנייה של קרנות זרות, ללא מינימום
אני לא בטוח איזה קרנות, אבל שווה לבדוק
לא נראה לי לעניין לקנות רק אחת לרבעון. חבל על הזמן שהכסף זרוק.
גם למשקיע בטווח הארוך. 3 חודשים זה המון. ראה ערך 3 חודשים אחרונים.
אני בעד לקנות בחיסכון אחת לחודש. ואפילו פעמיים

אשמח להסבר על השורה הזאת. איך כפל מס מתקשר ל 30 שנה
שכפל המס הורס את היתרון במיסוי הדיבידנד המופחת, אלא אם כן אתה מחזיק 20-30 פלוס שנה (שאז ערך דחיית המס על המס דיבידנד שלא נגבה, עולה על הערך של המיסוי הכפול).

שכפל המס הורס את היתרון במיסוי הדיבידנד המופחת, אלא אם כן אתה מחזיק 20-30 פלוס שנה (שאז ערך דחיית המס על המס דיבידנד שלא נגבה, עולה על הערך של המיסוי הכפול).
לא ידעתי את זה.
אני מניח שזה לא מספר קסם , 20 30. אלא ניתן לומר כי ככל שעובר הזמן ומתקרבין ל20 שנה, היתרון בין אי מיסוי כפול הולך ומצטמצם לעומת מס שלא נגבה, עד שליט לאט בערך בין 20 ל 30 שנה זה מתהפך... והמתרון במס שלא נגבה גובר???
נשאל זאת כך. מה עדיף למי שמתכנן חיסכון ל 20 שנה?
או שבמקרה כזה זה לא משנה . ואין תשובה חד משמעית מה עדיף. לעומת חיסכון לחמש שנים שבו בוודאי עדיף לא לשלם מס כפול.
תודה

לא נראה לי לעניין לקנות רק אחת לרבעון. חבל על הזמן שהכסף זרוק.
גם למשקיע בטווח הארוך. 3 חודשים זה המון. ראה ערך 3 חודשים אחרונים.
אני בעד לקנות בחיסכון אחת לחודש. ואפילו פעמיים
תלוי בעמלות וגובה ההפקדות שלך,הפקדה פעם ברבעון יכולה לחסוך לך כסף והתעסקות במידה ואתה משלם עמלות גבוהות יחסית.

נשאל זאת כך. מה עדיף למי שמתכנן חיסכון ל 20 שנה?
ממה שאני זוכר זה צמוד בלאו הכי, ויש שיקולים יותר מהותיים כמו התעסקות, PFIC (למי שרלוונטי) וכו

@FIYaacov שאלה אחרונה בנושא, מקווה.
מי שחוסך לטווח ארוך של 20 30 שנה, בקרן אמריקאית מחלקת, אבל!!!!! , הוא משקיע כל פעם את הדיבנדים מחדש, העמלה נמוכה ואפילו אפסית. גם במקרה כזה לא יהיה לו יתרון על צוברות הכפל מס???

גם במקרה כזה לא יהיה לו יתרון על צוברות הכפל מס???
מה הכוונה גם? זה המקרה שמדברים עליו כל הזמן.

ה"מאבק" הוא בין המיסוי הכפול על הדיבידנד לבין דחיית המס על הדיבידנד.
כלומר במחלקת אתה משלם 25% (או אפילו 28%, תלוי בקרן) מס דיבדנד בכל חלוקה וזהו.
בצוברת אתה משלם 15% (או 12%) מס ברגע החלוקה, ואח"כ עוד 25% בפדיון. כלומר בינתיים יש לך 10-15% מהדיבינד שלא היו לך בקרן המחלקת, שממשיכים לצבור תשואה.

ככך שהזמן ארוך יותר ככה היתרון של דחיית המס גדול יותר, עד שב30 שנה (בערך) הוא "מנצח" את החסרון של המיסוי הכפול.

מה הכוונה גם? זה המקרה שמדברים עליו כל הזמן.

ה"מאבק" הוא בין המיסוי הכפול על הדיבידנד לבין דחיית המס על הדיבידנד.
כלומר במחלקת אתה משלם 25% (או אפילו 28%, תלוי בקרן) מס דיבדנד בכל חלוקה וזהו.
בצוברת אתה משלם 15% (או 12%) מס ברגע החלוקה, ואח"כ עוד 25% בפדיון. כלומר בינתיים יש לך 10-15% מהדיבינד שלא היו לך בקרן המחלקת, שממשיכים לצבור תשואה.

ככך שהזמן ארוך יותר ככה היתרון של דחיית המס גדול יותר, עד שב30 שנה (בערך) הוא "מנצח" את החסרון של המיסוי הכפול.
אהבתי והבנתי.
רק האם תוכל לדייק ספיציפי . מדובר על 30 שנה, או על כיוון של 20.
אני מתכנן חיסכון של בין 18 ל 24 שנים.

רק האם תוכל לדייק ספיציפי . מדובר על 30 שנה, או על כיוון של 20.
אין לי מושג. תחשב
זה איפשהו באזור הזה של בין 20 ומשהו ל30 ומשהו.
אבל מה זה משנה? מעל 20 ועד 35 בכל מקרה ההפרש קטן. מה זה משנה אם זה כמה שקליים לטובת צד אחד או לטובת הצד השני?

אם זה מעניין מישהו - מעדכנת שדיברתי עם פפר ואין עמלות על המרת מטח (מרווח ההמרה של 0.46% שהוזכר כאן) ואם רוצים להעביר את תיק ההשקעות העלות היא 5 שח לנייר

ואין עמלות על המרת מטח (מרווח ההמרה של 0.46% שהוזכר כאן)
מה זה משנה אם הם קוראים לזה "עמלה" או "מרווח"?
בסוף את משלמת 0.46% (שזה יפה יחסית לבנק, אבל עדיין המון כסף).

התכוונתי שאין את המרווח הזה וההמרה היא נטו לפי שער ההמרה הרציף של לאומי.
את בטוחה? לי הם אמרו בצ'אט שיש 0.46% מרווח על השער הרציף של לאומי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S Pepper Invest עמלות שוק ההון 1
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
S pepper invest - מוצר חדש מהבנק הדיגיטלי של לאומי(pepper) צרכנות פיננסית 1
ע Pepper Invest שוק ההון 2
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
Tsachi01 Pepper pay יפסיק שירותיו צרכנות פיננסית 91
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
G Pepper מפחיתה הטבות למשתמשים צרכנות פיננסית 27
T העברת כספים מ pepper ל IB צרכנות פיננסית 39