• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שברי מניות בPEPPER INVEST

InvestSince97

משתמש רשום
דירוג
0
שלום :) זהו ה'פוסט' ראשון שלי, מקווה כי תעזרו לי ושאוכל לעזור לכם.

היום החלטתי לפתוח חשבון מסחר עצמאי בבית השקעות 'מיטב דש טרייד', לאחר כחצי שנה בפפר INVEST.
שווי התיק הוא 30Kש"ח ומתכוון להוסיף עוד 15Kש"ח (רוצה לעשות לימונדה מהמשבר). החלטתי לעבור מכיוון שדמי הניהול בפפר יקרים בטווח הארוך- אין עמלות טיפול או עמלות ק\מ, אלא דמי ניהול בגובה 0.8% משווי התיק, שנתי. יורד כל רבעון.

פניתי לפפר על מנת להעביר את ני"ע שלי לחשבון החדש בבית ההשקעות, ואז גליתי שניתן להעביר רק מניות שלמות ולא שברי מניות. מה? שברי מניות? כן מסתבר שזה קיים רק בפפר (לפחות בארץ) למיטב ידעתי. הייתי רוכש מניות לפי סכום, נניח קונה מניה של אמזון בשווי 1000דולר ומקבל 0.4מניה. חייתי באשליה שככה זה עובד בכל פלרטפורמה של חבר בורסה. הם עשו את זה כנראה כי פפר משווק כבנק לצעירים, ויש מניות 'יקרות' שמרבית הצעירים לא יכולים לקנות אותם בשלמותם..כמו אמזון. השורה התחתונה, אני לא יכול להעביר את אותם שברי מניות הקיימים בתיק שלי לחשבון החדש. יש לי מניות שהן רשומות לזכותי כ-9.98 מניות..די מצחיק.

השאלה-
האם לקנות עוד מניות בפפר ע"מ להשלים למניה שלמה ולהעביר לחשבון החדש? זה יעלה באזור ה9Kש"ח. לכאורה, על הנייר זה לא נשמע ביג דיל, אבל זה ישנה לי את כל התוכניות. תכננתי לרכוש ETFים עם אותם 15Kש"ח הנוספים שאני מקציב לתיק. אני חייל משוחרר, צעיר שכרגע בחל"ת, אמנם איו לי הוצאות גדולות ואני מקבל קצבה אך אין לי עוד 10Kשח להוציא מהכיס באופן לא מתוכנן בשביל משהו כזה. מה שנשאר אני שומר ל'יום שחור'.

האפשרות השניה, היא להעביר את מה שאני יכול, לקנות את מה שתכננתי כרגיל, ולהשאיר את אותם שברי המניות בפפר.
יתרון- פיזור הני"ע בכמה בתי השקעות..פחות סיכון
החסרון- אני משלם גם דמי ניהול קבועים במיטב דש וגם דמי ניהול בפפר.

אני חושב שנסכים כי החסרון עולה על היתרון..

מה אתם הייתם עושים? מצב מוזר..
תודה לעונים, בריאות לכולם :)

Izelman

משתמש ותיק
דירוג
282
מבלי להתייחס לייעוץ שאתה מבקש, מאוד לא הוגנת האזנה שאתה מטיל על פפר, לא רק שהם לא העלימו את העובדה שהם היחידים שמאפשרים רכישת חלקי מניות, למעשה הם אף הבליטו את זה וזה היה חלק בלתי נפרד מהפרסום שלהם בהשקת השרות.
אז יכול להיות שזה לא מתאים לך כעת ואתה מעדיף לעבור לשרות טוב/זול יותר וזה לגיטימי לחלוטין, מה שלא אהבתי זה את הנסיון להאשים את פפר בהסתרה

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
838
דמי הניהול שלך בשני בתי השקעות הם לא ״גם וגם״ אם אתה משלם רק אחוז מסוים ולא עמלה קבועה. הם יהיו ממוצע משוקלל של גודל התיק ואחוז דמי הניהול.

InvestSince97

משתמש רשום
דירוג
0
מאוד לא הוגנת האזנה שאתה מטיל על פפר

לא רק שלא האשמתי באף שורה את פפר, ה'פשלה' היא כולה שלי ואני לוקח אחריות, אלא אף החמאתי והסברתי כי פפר עשו את זה על מנת לעזור לצעירים להשקיע בשוק ההון את הונם. שזה דבר חיובי.
אנא אל תוציא את דברי מהקשרם.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
779
למה לא להעביר את השלם הקרוב ובעתיד שתרצה להעביר את החלק מנייה שלך פשוט תוסיף כמה שתצטרך אז ותעביר גם אותה?

InvestSince97

משתמש רשום
דירוג
0
בעתיד שתרצה להעביר את החלק מנייה שלך פשוט תוסיף כמה שתצטרך אז ותעביר גם אותה
מכיוון שאני אצטרך לשלם דמי ניהול פעמיים. גם בפפר וגם במיטב דש. לא נשמע כמו רעיון טוב אבל כנראה הכל עדיף כרגע.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,526
לסיכום האופציות הן לקנות לשבר הקרוב השלם
או למכור לשבר הקרוב השלם

אני אישית הייתי מעדיף הקצאה על פני עמלות כי הסולידית שכנעה אותי שזה סולם השיקולים הנכון בפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע.
כלומר אני הייתי מוותר על חישובים ארוכים ופשוט מוכר לשבר הקרוב גם אם הוא 0 וקונה כרצוני בפלטפורמה החדשה

אפשרות נוספת היא לפתוח אקסל ולהתחיל לעשות את החישובים של מה העלות של מהלך כזה ולמצוא איזה אופטימום שנראה לך עבור התיק שלך בהתחשב גם בעמלות הנוספות וגם בהקצאה. ככה תדע את המחיר הישיר של כל אפשרות שלבך חפץ בה.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
779
מכיוון שאני אצטרך לשלם דמי ניהול פעמיים. גם בפפר וגם במיטב דש. לא נשמע כמו רעיון טוב אבל כנראה הכל עדיף כרגע.
0.8 על פחות ממנייה אחת זה יוצא שום דבר בערך

InvestSince97

משתמש רשום
דירוג
0
0.8 על פחות ממנייה אחת זה יוצא שום דבר בערך

אני אתן לך דוגמא, יש לי כ700דולר מנית אמזון(0.341 מניות), משמע 5.6דולר דמי ניהול שנתי, 20 שח בשנה והמניה צפויה עוד לזנק יפה.
תוסיף לזה עוד המון מניות שישארו 'לבד' בתיק ההשקעות בפפר.. התוצאה היא באזור ה100שח שאני משלם כל שנה לפפר רק כי אין לי דרך להעביר את המניה..אני רואה את זה כבזבוז יקר של כסף. בעיקר שעות משבר.

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
838
התוצאה היא באזור ה100שח שאני משלם כל שנה לפפר רק כי אין לי דרך להעביר את המניה..אני רואה את זה כבזבוז יקר של כסף

תשמע, אני מבין אותך, אבל זה עדיין לא המון כסף. הייתי רואה את זה כשכר לימוד, עד שתוכל להוציא משם את הכסף.
ואם זה לא מקובל בעיניך, תמכור את חלקי המניות שלך וזהו.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
779
אני אתן לך דוגמא, יש לי כ700דולר מנית אמזון(0.341 מניות), משמע 5.6דולר דמי ניהול שנתי, 20 שח בשנה והמניה צפויה עוד לזנק יפה.
תוסיף לזה עוד המון מניות שישארו 'לבד' בתיק ההשקעות בפפר.. התוצאה היא באזור ה100שח שאני משלם כל שנה לפפר רק כי אין לי דרך להעביר את המניה..אני רואה את זה כבזבוז יקר של כסף. בעיקר שעות משבר.
אתה אמור להשאיר אותן כמה חודשים עד שתגיע למניה שלמה, לא שנים

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
779
איך אני אגיע למניה שלמה בלי לקנות מניות? הערך שלהם כן משתנה..לא הכמות.
ברור שאתה קונה תוך כדי, הכוונה שתשים כל חודש בעתיד במקום לתיק במיטב אז תשים בפפר, כמה חודשים והכל יתעגל לך שם

InvestSince97

משתמש רשום
דירוג
0
לסיכום האופציות הן לקנות לשבר הקרוב השלם
או למכור לשבר הקרוב השלם

אני אישית הייתי מעדיף הקצאה על פני עמלות כי הסולידית שכנעה אותי שזה סולם השיקולים הנכון בפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע.
כלומר אני הייתי מוותר על חישובים ארוכים ופשוט מוכר לשבר הקרוב גם אם הוא 0 וקונה כרצוני בפלטפורמה החדשה

אפשרות נוספת היא לפתוח אקסל ולהתחיל לעשות את החישובים של מה העלות של מהלך כזה ולמצוא איזה אופטימום שנראה לך עבור התיק שלך בהתחשב גם בעמלות הנוספות וגם בהקצאה. ככה תדע את המחיר הישיר של כל אפשרות שלבך חפץ בה.

כנראה אפעל כך בחלק מן המניות, בחלקן מן הסתם אני בהפסדים לא קטנים אז אמתין קצת..
המון תודה.

YYY

משתמש סולידי
דירוג
20
מקפיץ את השרשור על מנת לא לפתוח אחד חדש באותו נושא.

כיוון שהכסף שיש לי להשקיע לא פוגע 1:1 במחירי ה-ETF אותם אני מעוניין לרכוש, נשאר לי כסף "מזומן" בחשבון IB שלי לאחר רכישה.

לשם הדוגמא, רכשתי VTI ב-234.10 דולר ליחידה, ונשאר לי 193 דולר שלא נכנסים במחיר מנייה אחת. אני יכול להשקיע את ה-193 דולר ולקבל 0.8 אחוז מנייה, או להשאיר את הכסף בחשבון עד האיזון. כמובן שאין שום הבטחה, וכנראה אפילו סיכוי נמוך, שזה יתחבר יחד לשאר הכסף שמוקצה לאיזון לכדי מחיר מניה לכשאאזן את התיק. תמיד יישאר עודף מסוים. מה אתם עושים עם העודף הזה?
האם ישנן חסרונות ברכישת שברי מניות (נגיד של אותו VTI) על פני המתנה לאיזון והשלמת השארית הזו אז?

YYY

משתמש סולידי
דירוג
20
מקפיץ את השרשור על מנת לא לפתוח אחד חדש באותו נושא.

כיוון שהכסף שיש לי להשקיע לא פוגע 1:1 במחירי ה-ETF אותם אני מעוניין לרכוש, נשאר לי כסף "מזומן" בחשבון IB שלי לאחר רכישה.

לשם הדוגמא, רכשתי VTI ב-234.10 דולר ליחידה, ונשאר לי 193 דולר שלא נכנסים במחיר מנייה אחת. אני יכול להשקיע את ה-193 דולר ולקבל 0.8 אחוז מנייה, או להשאיר את הכסף בחשבון עד האיזון. כמובן שאין שום הבטחה, וכנראה אפילו סיכוי נמוך, שזה יתחבר יחד לשאר הכסף שמוקצה לאיזון לכדי מחיר מניה לכשאאזן את התיק. תמיד יישאר עודף מסוים. מה אתם עושים עם העודף הזה?
האם ישנן חסרונות ברכישת שברי מניות (נגיד של אותו VTI) על פני המתנה לאיזון והשלמת השארית הזו אז?
יש למישהו/י תשובה לנושא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מכירת שברי יחידות של קרנות ישראליות שוק ההון 1
Q שילוב מניות דיבידנד בתיק פסיבי שוק ההון 4
I מניות vested נעלמו בחשבון של Etrade שוק ההון 2
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
ה השקעה במדידי מניות דיבידנד בשקלים שוק ההון 14
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
XpH העברת מניות מברוקר ישראלי לאמריקאי שוק ההון 1
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
י ETF - מניות כל העולם שוק ההון 11
A כמה שאלות על מניות ערך שוק ההון 8
C מניות דיבידנדים לצעירים? שוק ההון 3
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
F מניות Small Cap - למה לי WSML? ולא ZPRV? שוק ההון 7
T הלוואה כנגד תיק מניות שוק ההון 6
V קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה שוק ההון 15
מ חברות המחזיקות מניות שוק ההון 5
K מכירת מניות לאחר הנפקה ולוקדאון שוק ההון 20
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
F מניות צמיחה בתקופת אינפלציונית + ריבית גבוהה שוק ההון 16
ה העברת מניות מברוקר זר לחשבון בנק בארץ שוק ההון 4
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 8
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 3
S הגנה על מניות שוק ההון 7
yancuk מניות סיניות ומחיקה ממסחר בארהב שוק ההון 6
Y רישום בעלי מניות בדוחות צרכנות פיננסית 0
Y העברת מניות מברוקר אמריקאי לבנק ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
D רכישת מניות כשיש (אולי) משכנתא באופק שוק ההון 10
מ בירור בנושא התאוששות ממשבר - מניות למול מדדים שוק ההון 28
י למה מניות הביוטק נופלות בשנה האחרונה? שוק ההון 11
D העברת מניות זרות ממיטב לברוקר אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
Vivic בונוסים,מניות ופיצויים ברגע ההתפטרות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
נ מיטב דש משנה את מדיניות ההשקעה של מסלול מניות פאסיבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
H נתונים לגבי מניות הנסחרות בארץ פוסטים מאיכות נמוכה 2
הבורח מהמירוץ IB לא מספקים מספר חשבון להעברת מס"ב והעברת מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R האם חל מס ירושה על מניות אמריקניות הנסחרות בבורסת לונדון שוק ההון 5
O מסלול פנסיה - מדדי מניות חו"ל פסיבי מול מסלול מניות רגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב מימוש מניות עובדים מיסים 17
R רכישת מניות בבורסות בחו"ל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ה תמחור נוכחי של מניות ארה"ב (בועה?) שוק ההון 69
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
O REIT ETF - נדלן או מניות? נדל"ן 0
N כלי שעוזר לנתח מניות ספציפיות שוק ההון 2
הק995 עליית ערך מניות מוחזקות ע"י חברה נחשבת רווח? מיסים 2
M קניית מניות של חברה אחת והחזקה לתקופה ארוכה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
P הצגת מניות בדולרים בספארק (פסגות) ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1

נושאים דומים

למעלה