• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

life hacks סולידיים מחיי היומיום שלכם

שמפו פינוק ב 7 שקלים (לעולם לא אבין את מי שמשלם יותר עבור
אני, יוצא לי מידי פעם להשתמש בשמפו זול בנסיעות וכו. לא עושה לי טוב לשיער וכתוצאה עושה לי רע לנפש. משתמשת בפנטן שנקנה במבצע. מאז שהייתי מתבגרת אפשר למצוא אריזה גדולה ב19 שח במבצע. שמפו ומרכך מספיקים לשנינו לחודשיים שלושה, לא כל כך נורא. הפסיקו לייצר לפני הרבה שנים את השמפו ומרכך באחד (הסוג הספציפי שאני אוהבת, יש אחרים של שניים באחד) וזה מרגיז (ומייקר) כי צריך באמת פי שניים חומר אבל זה עדיין שווה את זה בעיני. (גם לחפוף מידי פעם בלי מרכך יצא לי, לא אהבתי)

iherb
amazon
ebay
ali express

מה עוד? המלצות?

לקנות קינדל או קורא דיגיטלי אחר ולהוריד ספרים בחינם מאחת האופציות הבאות:
1) פרוייקט גוטנברג (חוקי) - רק כאן יש ספרים שמספיקים לכל החיים אם אתם בקטע של קלאסיקה
2) archive.org (חוקי)
3) [נערך+חסימה לצמיתות]
אני קורא המון ואני לא זוכר מתי הוצאתי את השקל האחרון שלי על ספרים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
וחוזרת למנהג שהיה לי כסטודנטית למזוג אבקה מאריזת הענק החסכונית לכלי פלסטיק שאפשר להשתמש בו :)
באותו עניין: שוקולית בשקית 850 גרם ממלאת 2 קופסאות רגילות במחיר נמוך יותר. אצלי בנוהל.

עוד:
- בגדים - מאז שהייתי סטודנטית כשליש מהארון מחברות/ קרובות משפחה שמסדרות ארונות. מדובר בבגדים באיכות גבוהה ולא פעם עם האטיקט. מסתבר שכל מה שצריך זה ליידע אותן שאת מעונינת ופריטים מתחילים לזרום...
- נעלי התעמלות כשקונה בישראל אז משוק הימאים
- תרופות שניתן לקנות ללא מרשם קונה עם מרשם ואז אם התרופה כלולה בסל מקבלים הנחה. בגדול עדיף בבית מרקחת של הקופה.
- מאד אוהבת אודיובוקס ומסתבר שיש רבים בחינם ביו טיוב
- ריהוט ואומנות לבית - לא לפספס הזדמנויות פז שנוצרות כשחברים/ משפחה עוברים דירה.

יש לי חבר תחום המסעדנות,
אני מבקש ממנו נס קפה של עלית (מוסדי) ויש גם שוקולית
נייר כמו שיש במסעדות במקום נייר סופג - מחזיק למשך חודשים
חומרי ניקוי ועוד.

iherb
amazon
ebay
ali express

מה עוד? המלצות?
gearbest.
שבוע שעבר קניתי שם אוזניות ear bud של Xiaomi ב28 שקל. יש גם אוזניות יותר זולות של חברות פחות מוכרות. יש באתר הרבה מוצרים של Xiaomi שעושה רושם שהיא חברה שנותנת תמורה טובה לשקל.

מים כחולים לוישרים - מעט נוזל חלונות + חומץ + מים מהברז.
לא מומלץ, ייסתם לך השפריצר מהאבנית.
מים מזוקקים לעומת זאת, מהמזגן למשל, זה אחלה.
אני מוסיף טבליית סבון לוישרים מעליאקספרס

לקנות קינדל או קורא דיגיטלי אחר ולהוריד ספרים בחינם מאחת האופציות הבאות:
1) פרוייקט גוטנברג (חוקי) - רק כאן יש ספרים שמספיקים לכל החיים אם אתם בקטע של קלאסיקה
2) archive.org (חוקי)
3) טורנטים/onion/soulseek וכו (לא חוקי)

אני קורא המון ואני לא זוכר מתי הוצאתי את השקל האחרון שלי על ספרים.

עוד שיטה: לשאול ספרים מהספריה העירונית. עובד לי מעולה.

www.pricez.co.il
האתר ולא האפליקציה!
במידה וקפצתם לסופר, מומלץ ביותר לחפש לפי מיקום החנות ולסנן לפי מציאות. לפעמים מוצאים דברים מעניינים ושווים.
אומנם זה מצריך לפעמים קנייה גדולה של מוצרים כמו שימורים\סוכר\מלח\אורז וכו' אבל תגלו שיש אחלה מבצעים.
לדוגמה ביקור בשופרסל דיל אקסטרה סגולה, שימורי מלפפון בחומץ גודל 13-17 במחיר של 1.40 לקופסה. לעומת זאת אם נגיד לקחתם מלפפון במלח או גודל אחר של מלפפון בחומץ תגלו בקופה שהמחיר כפול ומכופל ויכול להגיע ל5 שקל לקופסה..
*שימו לב שאין לרוב שילוט של מבצעים בחנות עצמה! כמו הדוגמה שנתתי..

רצוי להשתמש ב-VPN כשמורידים טורנטים כי אין לדעת מתי בעתיד ספק האינטרנט ימכור את ה-log-ים שיוכיחו שהורדתם תכנים פיראטיים.

אם נגיע פה למצב שמוכרים לוג של לקוח פרטי שהוריד טורנט, אז לא זו תהיה הבעיה שלנו בחיים....

טוב לא ממש life hack אבל אולי יעזור למישהו -
השבוע הוזמנתי לארוחת שישי אצל משפחה מורחבת.
מקובל אצלינו שכל אחד מביא משהו. בתור אחת שבדרך כלל בקושי יש לה זמן לעבור בחנות באופן מסורתי הייתי אחראית על סעיף היין.
עכשיו תקופה יותר רגועה, אז אמרתי שאביא קינוח.
מצאתי את האתר "מתכונים בעשר דקות"
http://www.10dakot.co.il/
והכנתי עוגת בננות בחושה במטבח שציוד האפיה המשוכלל ביותר שלו הוא טוסטר אובן. הכנתי במקביל שתי עוגות, עבודה של כרבע שעה, הכלים - ישר למדיח. יצא מצוין. לדעתי עלות משוקללת לא עולה על 40 שקלים.
בני המשפחה היו מופתעים ומרוצים.
המארחת אמרה שממש הקלתי עליה הפעם שהורדתי ממנה את סעיף הקינוח (כבר היה שווה)

את העוגה השניה חתכתי לפרוסות ושמתי במקפיא. יומיים לאחר מכן ידיד ותיק עבר בעיר ושאל אם אפשר לקפוץ. ברוררר. מיד שלפתי שתי פרוסות מהמקפיא. הכנתי תה מעשבים שאני מגדלת באדנית. הרגשתי שהידיד מרגיש "אירוח", זה חימם לי את הלב, נזכרתי בסבתא שלי שלא משנה באיזה שעה ביממה היית קופץ אליה מיד היית מקבל כוס תה ועוגה. תמיד היה משהו. וזכרתי את ההרגשה הנהדרת הזאת....

שווה ביותר!
גם אני מכינה עוגת בננות ושוקולד בחושה ומקפיאה בפרוסות. :)
זה התחיל מכמיהה למתוקים יחד עם הרצון לא לזלול את העוגה השלמה..
עובד מצויין עם אורחים. כולל תה צמחים וקפה שחור בפינג׳אן.

כמו שאמרת,
אל סבון - ג'ריקן מbeauty care ב20 שקל שמספיק למליון שנה. אפשר להשתמש בבקבוקונים של IKEA בשביל המיתוג.
.
מגניב. לא מתכננת קפיצה לשם אבל מישהו אולי התנסה בסבונים הזולים של מותג הבית של רמי לוי ומוכן לשתף? אצלינו אוהבים בגדול את הריחות של המוצרים הכחולים והסגולים. מעניין אם מאחורי הבקבוק כתוב שמיוצר על ידי נקה....

נושאים דומים

Back
למעלה