• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

20K "נעלמו" מהחשבון. לתבוע?

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
היי כולם.
בקצרה, יש לי חשבון טרייד בבית השקעות ישראלי. אתמול קיבלתי מייל שאני בחריגה שקלית, שזה דבר מאד יקר שאני כמובן נמנע ממנו. בנוסף העברתי עוד 10,000 שקלים לאחרונה אז הייתי בפלוס שקלי של מעל 11,000.
הבוקר התקשרתי לחשבון ואמרו לי שאני במינוס 8000 ומשהו שח (השיחה מוקלטת)
התקשרתי לשירות הלקוחות והתאוננתי שנלקחו ממני כ20,000 שקלים ושאני מאד מודאג. הנציגה בדקה, התנצלה, ואמרה שזאת היתה טעות מערכתית ושהכסף יחזור אל החשבון. גם השיחה הזאת מוקלטת.

אז בהנחה והכסף יחזור במלואו - לא נגרם לי נזק ממשי.
אך באותה מידה יכולתי שלא לשים לב. לא לראות את המייל. לא לזכור. אני פתחתי גם לאמא שלי חשבון שם והיא פאסיבית לגמרי. מה זאת השיטת מצליח הזאת? או הכשל המערכתי החמור לכל הפחות? האם עלי לתבוע אותם?

האם עלי לתבוע אותם?
לא. טעויות קורות ולא נגרם לך נזק.

אני רק אוסיף שמעולם לא קרה לי מקרה כזה בבנק, אולי זה אומר משהו על רמת האבטחה של בנק מול בית השקעות.

אך באותה מידה יכולתי שלא לשים לב. לא לראות את המייל. לא לזכור. אני פתחתי גם לאמא שלי חשבון שם והיא פאסיבית לגמרי. מה זאת השיטת מצליח הזאת? או הכשל המערכתי החמור לכל הפחות? האם עלי לתבוע אותם?
עוד סיבה טובה לעכיבה עצמאית אחת לרבעון באקסל משלך

אחרי שהכסף יוחזר, אתה יכול לבקש שיחה עם מנהל בשביל להבין למה זה קרה ואיך להימנע ממצב כזה בעתיד (אולי קשור למשהו שעשית לא סטנדרטי וזה באג במערכת)
מניח שאם תבקש יפה תוכל לקבל פיצוי של פתור משנה של דמי ניהול
אבל באמת סה"כ טעיות קורות, מספיק פקיד שהזמין מספר חשבון לא נכון וכו

אני רק אוסיף שמעולם לא קרה לי מקרה כזה בבנק, אולי זה אומר משהו על רמת האבטחה של בנק מול בית השקעות.
לי קרה כבר3 פעמים ב2 בנקים שונים

וזה היה מלחמת עולם לקבל את הכסף חזרה באחד מהם
מקרה ראשון בחשבון של ההורים, עליתי על טעות שמשכו דמי ניהול על תיק ני"ע פי 3 מההסכם במשך 5 שנים!!
לקח 3 חודשים של התכתבויות (ולמזלי כל שנה הייתי מתכתב ושומר את האישור על הדמי ניהול)
ורק שהגעתי למנהלת הסניף קיבלתי החזר חלקי
נתנו לי שנתיים אחורה (8 אלף שקל) החזר ולא 5 שנים (שזה היה אמור להיות עוד 12 אלף בערך)

מקרה שני זה היה ברמות של 20 שקל בבנק אחר , כי שכחו לעדכן פתורים וכו - אבל את זה החזירו מיד

וכן גם היה מקרה שמשכו לי 4 אלף שקל מעיר אחרת מהחשבון, כנראה בטעות והחזירו אחרי שאמרתי להם במיידי

כן, בוא נחליט על סמך מקרה אנקדוטלי אחד שכל הבנקים גרועים וכל בתי ההשקעות אחלה (או להיפך).

זה שלך לא קרה מקרה כזה בבנק לא אומר שמקרים כאלה לא קורים.
אתה יודע כמה אנשים יש שדבר כזה מעולם לא קרה להם בבית השקעות?

היי כולם.
בקצרה, יש לי חשבון טרייד בבית השקעות ישראלי. אתמול קיבלתי מייל שאני בחריגה שקלית, שזה דבר מאד יקר שאני כמובן נמנע ממנו. בנוסף העברתי עוד 10,000 שקלים לאחרונה אז הייתי בפלוס שקלי של מעל 11,000.
הבוקר התקשרתי לחשבון ואמרו לי שאני במינוס 8000 ומשהו שח (השיחה מוקלטת)
התקשרתי לשירות הלקוחות והתאוננתי שנלקחו ממני כ20,000 שקלים ושאני מאד מודאג. הנציגה בדקה, התנצלה, ואמרה שזאת היתה טעות מערכתית ושהכסף יחזור אל החשבון. גם השיחה הזאת מוקלטת.

אז בהנחה והכסף יחזור במלואו - לא נגרם לי נזק ממשי.
אז בוא שמע סיפור הזוי יותר
יש לי חבר ששכח שהוא יכול להעביר כספים לברוקר (ישראלי) אך ורק מהחשבון שלו שהוגדר מול הברוקר מראש (אלה הנהלים לדעתי אצל כל הברוקרים יש חשבון בנק אחד שמקושר לחשבון המסחר)
הוא העביר מהחשבון של אבא שלו ישירות לחשבון אצל הברוקר סכום של 50 אלף שקל,
יום למחרת הוא מקבל פניה מהברוקר שהעברה כזאת אסורה כי הוא חייב להעביר רק מהחשבון שהוגדר מראש, ושהם מחזירים את הכסף לחשבון של האבא
ובאמת אחרי יומיים האבא מסתכל בחשבון ורואה שה50 אלף הוחזר מהברוקר לחשבון.

אבל מה מצחיק, החבר נכנס לחשבון המסחר , ורואה שהיתרה גדלה ב50 אלף, אז בכמה ימים הראשונים אמר לעצמו בטח לא הספיקו לעדכן את זה
מפה לשם עברה שנה, וה50 אלף נשארו :)

הוא מבין שיכול להיות שבשלב מסוים יבואו וידרשו את הכסף הזה בביקורת כזו או אחרת של הברוקר , אבל בינתיים נהנה מההפקר :)

הבעיה עם זה שברגע שהם ידרשו את הסכום אז הם גם יגבו את הריבית ואז נראה אם הוא יחייך.
נראה לי חבר שלך שכח מי הבעלים של הפלטפורמה.
יותר סביר שבשיל למשוך את הכסף בעתיד הוא פשוט יצטרך להפוך החשבון מחשבון סגור לחשבון פתוח. זה דורש חתימה על טפסים שבהם גורם שלישי מזהה את הלקוח ומאשר שהוא זה החתום עליו - יכול להיות עורך דין / בנקאי / עובד בית ההשקעות.

נושאים דומים

Back
למעלה