• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

200k שחלקם אצטרך עוד כשנה

gal_v

משתמש רשום
דירוג
3
הי,

יש לי כ200k (פלוס מינוס) חצי מהסכום אצטרך בעוד כשנה לצורך כניסה לדירה/ריהוט וחצי אחר עדיין לא החלטתי אם אני סוגר את המשכנתא או משאיר אותו בשוק ההון.

אני רוצה להרוויח קצת על הסכום הזה שבינתיים יושב לי בעו"ש.
בנק ירושלים נותן ריביות מצחיקות כי אני דורש נזילות גבוהה.
חשבתי לשים הכל על VTI עם פקודת stop loss של 5%-10% ממחיר הרכישה.

האם נשמע לכם רעיון חכם?

תודה

לא זה נשמע כמו רעיון גרוע, אתה סתם תנעל הפסדים בכוח. את החלק מהסכום שאתה לא צריך תשקיע ובשני לא תגע או שתשים אותו באפיק סולידי

דרך מעולה להתחרט על אי תאימות בין התחייבות לנכסים.

נשמע לי רעיון גרוע וכפי שצויין, תאר לך שהיית מבצע את ההשקעה הזו בנובמבר האחרון, והיית מוכר אחרי ירידה של 10% בדצמבר.

נשמע לי רעיון גרוע וכפי שצויין, תאר לך שהיית מבצע את ההשקעה הזו בנובמבר האחרון, והיית מוכר אחרי ירידה של 10% בדצמבר.
אבל אל תשכח שאם הייתי יוצא אחרי צניחה של 10%, מתישהו הייתי נכנס שוב לפוזיציה כשהשוק עלה ומחיר התעודה הגיע קצת מעל המחיר שיצאתי, ככה לא הייתי נועל הפסד גדול...

מסכים עם כל מה שהגיבו, אבל דבר אחד לא ברור לי...
אתה הולך לרהט בית ב100,000₪?

אבל אל תשכח שאם הייתי יוצא אחרי צניחה של 10%, מתישהו הייתי נכנס שוב לפוזיציה כשהשוק עלה ומחיר התעודה הגיע קצת מעל המחיר שיצאתי, ככה לא הייתי נועל הפסד גדול...
וואלה. מה היה קורה אם המכירה הייתה מתממשת ומייד השוק היה עולה חזרה (שוק תנודתי)? לא היית מספיק לשים עוד לימיט והשוק ברח לך.

אני מת על השירשורים הללו...
במיוחד משפטים כמו:
אני רוצה להרוויח קצת על הסכום הזה שבינתיים יושב לי בעו"ש

אנשים חושבים שככל שהסכום גדול ככה אז אפשר לסכן אותו "בקטנה", כי הוא "גדול" מספיק
להיפך, ככל שהסכום יותר גדול ככה אתה צריך לשמור עליו יותר
מניות כתבת? לא ממש לא מניות
רוצה להרוויח עליו? אל תיגע בו, רק תזוזה שלו והפיכתו לנכס ריאלי תעלה לך
תחסוך את העלות הזאת ואת העלות להחזיר למזומן
הנה, כבר הרווחת, והשוק אפילו לא זז מילימטר

איך? על מה?
מחירים ממוצעים :
מטבח 25000-40000
פינת אוכל ל8-12 אורחים 6000-12000
מוצרי חשמל בסיסיים 8000-15000
מזגנים 8000-20000
מזנון ושולחן סלון 2000-5000

לא נגענו בחדרי שינה , ארונות ,ספריות , אם זה בית קרקע -צמחיה ודשא...

מטבח 25000-40000
זה כבר לא ריהוט, אלא שיפוץ.

לגבי כל השאר, זה תלוי מאד בגודל הדירה ובדרישות.
אנחנו , למשל, קנינו ריהוט בסיסי + מוצרי חשמל בסכום משוער של 20Kאולי 25
(לא כולל מזגנים )

איך? על מה?
מחשבון שעשיתי השיפוצים יעלו בין 100k ל120k כי אני מקבל רק קירות (צריך לקנות מזגן, מטבח, סלון, חדר שינה ועוד דברים).
אבל כמה יעלה השיפוץ זה לא מהות השאלה ששאלתי.
אז איך אתם מציעים להרוויח קצת על הכסף שבינתיים יושב בעו"ש?

אם הFOMO חשוב לך יותר משנאת הסיכון, אתה יכול להמר על שוק ההון.
לדוגמא, אם תשים 120 במניות, ו80 תחזיק בעו"ש מפוזר, אתה תוכל בוודאות גבוהה למשוך 100 בעוד שנה. מדובר בהימור בסיכון גבוה עם תוחלת חיובית, כך שאם תחזור על המהלך פעמים רבות, תרוויח בוודאי, אבל הכוויה מהפעם הראשונה עשויה לשתק לנצח.
למד על מינוף.

לא ממליץ. מחזיק מניות לטווח בינוני.

בנק ירושלים נותן ריביות מצחיקות כי אני דורש נזילות גבוהה.
אז תצחק ותיקח את הריבית שהם מציעים.

אני ממש לא מבין את ההגיון שלך. אתה מוכן להפסיד 5%-10% אחוז אבל מתנגד להרוויח ריבית נמוכה שהיא רווח כמעט ודאי?

עוד מעט מתחילה הליגה, נסה טוטו ווינר

מדובר בהימור בסיכון גבוה עם תוחלת חיובית, כך שאם תחזור על המהלך פעמים רבות, תרוויח בוודאי
אבל הוא צריך את הכסף בעוד שנה ולא אמור לחזור על המהלך...
תוחלת חיובית לא שווה כלום כשהתנודתיות גבוהה ואין אופק השקעה ארוך.

Back
למעלה