• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תנור ומכונת כביסה לרווק ביחידת דיור

the_newbie

משתמש רגיל
דירוג
150
היי,

אעזוב בקרוב את הקן המשפחתי ליחידת דיור באזור חיפה. לאחר חיפושים נרחבים ביד 2, נראה כי בהמון דירות חסרים תנור ומכונת כביסה. חלק מהדירות נראות בסדר גמור וחבל לי לפסול אותן על חוסר ציוד שכזה.
כרגע התוכנית היא לחיות בשנים הקרובות ביחידות דיור שונות בארץ ואני מאמין שהמצב בארץ דומה למצב בחיפה (אין לי בעיה להשקיע סכום ראשוני גבוה).

שאלות:
1. האם טוסטר אובן הינו תחליף ראוי לתנור? יש המלצות ?
2. יש למישהו ניסיון עם מכונת כביסה ניידת?

טוסטר אובן ליחיד או זוג זה מצוין. ממש לא חייבים תנור.

ברוך הבא לפורום!
1. טוסטר אובן הוא לא תחליף ראוי לתנור מפאת הגודל, ז"א קטן מידי. אם יתחשק לך להכין אפילו עופיון [כבר לא מדבר על תרנגולת או סיר חמין קטן] ממולא לא יהיה מספיק מרווח ולסירקולציה של החום האחיד מסביב כי יהיה קרוב מדי לאלמנטים המחממים ותמיד ישרף. התחליף לטוסטר אובן הוא תנור "על השיש" של 30 ליטר וצפונה. עדיף עם טורבו. וגם אפשר לנייד לדירה הבאה. צריכת חשמל מקסימאלית כ 2500 וואט ולכן צריך לבדוק אם יש קו חשמל יעודי לתנור.
2. אין כזה דבר מכונת כביסה ניידת. יש גודל "סטנדרטי" ויש גדולות יותר. הצעתי לקנות את הזולה ביותר עם בקר אנלוגי ולא דיגיטאלי, בין 700- 1000 ש"ח.

לא כתבת אם יש כיריים על גז או חשמל ביחידת הדיור. אם יש כיריים גז אז עדיף להנתק מהגז ולרכוש כיריים קרמיים [שתי להבות עד 300 ש"ח] ואם אתה בשלן אז כיריים אינדוקציה אבל יקר יותר בערך כפליים. ניתוק מהגז יחסוך לך כמה עשרות שקלים בחודש על פא...ן דמי שרות עוד לפני שהתדלקת את הלהבה.
בהצלחה.

ניתוק מהגז יחסוך לך כמה עשרות שקלים בחודש על פא...ן דמי שרות עוד לפני שהתדלקת את הלהבה.
בהצלחה.
רק אם זו מערכת מרכזית. אני בדירתי הנוכחית כ-4 שנים, וחוץ מ3-4 בלוני גז לא שילמנו כלום לחברת הגז.

כסטודנט, טוסטר אובן מספיק לי בהחלט לכל צרכיי. משתמש בו בעיקר לחימום ואפייה בסיסית (פשטידות לדוגמה). לא יצא לי להכין בו בשר רציני.
יכול להיות שאם הייתי מסתכל לטווח הארוך הייתי בוחר לקנות תנור, פשוט כי זה משהו שברור שאני אצטרך מתישהו. אבל כרגע הטוסטר אובן הישן מבית המשפחה מספיק לי בהחלט.

אעזוב בקרוב את הקן המשפחתי ליחידת דיור באזור חיפה
כאמא לשני זאטוטים שגרים כל אחד בשכירות באזור אחר, רק מציינת שבשביל לקבל החלטה עם איזה ציוד כדאי לעבור מדירה לדירה (כמה שפחות כמובן) כדאי שתיקח בחשבון:
1. אתה אוהב לבשל? תרצה להתפתח בתחום דווקא עכשיו? לא תקבל קופסאות מאמא? יהיה לך זמן? אם לפחות תשובה אחת לא - טוסטר אובן וכיריים הכי פשוטות.
2. אתה הולך לגור בעיר? אתה מתכוון לבקר את ההורים פעם בשבועיים? אתה הולך לגור בקיבוץ עם מכבסה? אם לפחות תשובה אחת חיובית- עזוב מכונת כביסה.

...התחליף לטוסטר אובן הוא תנור "על השיש" של 30 ליטר וצפונה...
לא כתבת אם יש כיריים על גז או חשמל ביחידת הדיור. אם יש כיריים גז אז עדיף להנתק מהגז ולרכוש כיריים קרמיים
אין לי דירה ספציפית כרגע.
1. לא הצלחתי למצוא תנור "על השיש". יש דוגמה? כן מצאתי טוסטר אובן גדול עם טורבו.
2. תודה על ההמלצה של הכיריים. נשמע טוב להשקיע בכיריים טובות עכשיו שאעביר איתי בין הדירות. אני מניח שאין הבדל משמעותי בין עלות הגז לעלות החשמל בשימוש?

בהנחה שאתה רווק... תחליף ראוי לחלוטין. מה תשתמש בזה לאפות פיצה?
כן, בסגנון הזה: פיצות, פשטידות, מאפים...
לא מבין בנושא - איזה נפח לדעתכם מתאים לדרישות הללו? 30, 40 ,50...?

אתה הולך לגור בעיר? אתה מתכוון לבקר את ההורים פעם בשבועיים? אתה הולך לגור בקיבוץ עם מכבסה? אם לפחות תשובה אחת חיובית- עזוב מכונת כביסה.
לא מתכוון לבקר את ההורים בתכיפות גבוהה (יגורו מאוד רחוק לצערי).
במידה ואגור בעיר (או ליד) - דעתך היא ששירותי המכבסה עדיפים על קניית מכונת כביסה? אכן ארצה להעביר כמה שפחות ציוד בין הדירות (אך לא כאשר אשלם הרבה כסף מיותר שאוכל לחסוך ע"י רכישת המוצר)

תודה על התגובות.
עוד שאלה: (למי שמכיר) אני איש קבע עם כרטיסי חבר השונים. לדעתכם משתלם לרכוש חפצים לבית בחנויות היקרות עם ההנחה של החבר הצהוב ? אף פעם לא השתמשתי בו האמת.

ממליצה לקנות מכונת כביסה. מנסיון הסתובבות עם שקי כביסה מסבכת את החיים.
מכבסות פרטיות הן לא זולות. מכבסות במעונות אוניבסיטה וכדומה זה פתרון אפשרי, ממש לא בטוחה שעלות שנתית כולל תחבורה לצורך כביסה וחזרה פחותה מזו של רכישת מכונה ושימוש בה.
כיום יש בשוק מכונות כביסה לא יקרות שעושות את העבודה. כשאתה מפנה דירה הרבה פעמים השוכר הבא ישמח לקנות ממך את המכונה.

לא מתכוון לבקר את ההורים בתכיפות גבוהה (יגורו מאוד רחוק לצערי).
מצער לשמוע :(
ממליצה לקנות מכונת כביסה. מנסיון הסתובבות עם שקי כביסה מסבכת את החיים.
אלא אם יש רכב. הבן שלי היה מביא את הכביסה פעם בשבועיים- שלושה הביתה כשהגיע לסופ"ש. היום גר עם שותפים בדירה שכוללת מכונת כביסה. זה, אגב,
פתרון לא רע לחפש מלכתחילה דירה שמצויידת בה. מכונת כביסה זה חפץ כבד לאללה וכל טלטלה במעבר דירה יכולה לקלקל משהו.
עוד שאלה: (למי שמכיר) אני איש קבע עם כרטיסי חבר השונים. לדעתכם משתלם לרכוש חפצים לבית בחנויות היקרות עם ההנחה של החבר הצהוב ? אף פעם לא השתמשתי בו האמת.
מניסיונו של הבן שלי- לא! המחירים ההתחלתיים כ"כ גבוהים שגם הנחה של 30% השאירה מחיר יקר. בכלל, תשתדל להמעיט בקניית חפצים. אפשר גם לקחת מהבוידעם של ההורים שמיכה, מצעים, 3-4 ספלים וכן הלאה. מזרון חדש זה חשוב. אפשר גם בלי מיטה אלא רק קרש למטה.

כן, בסגנון הזה: פיצות, פשטידות, מאפים...
לא מבין בנושא - איזה נפח לדעתכם מתאים לדרישות הללו? 30, 40 ,50...?
טוסטר אובן הכי פושטי, יד שניה יספיק לך.

בתכלס, לרוב הרווקים, מיקרו וכירה חשמלית זה יותר ממספיק.

חשוב, שיהיה מקום במקרר לבירות, ואספקה מאמא.

מנסיון שלי, לפחות באיזור המרכז, גם בדירות שיש תכולה לרוב אין מכונת כביסה.
זה משהו שכנראה ישרת אותך היטב בדירות הבאות שלך. דווקא לא הייתי קונה מכונה יד2 כי אם מכונת כביסה מתקלקת זה מעצבן.

מבחינת תנור זה כבר יותר טריקי.
בהרבה דירות יש תנור, או משולב עם כיריים או stand alone וזה ייתכן שיצריך אותך להתעסק עם קניות ומכירות עתידיות.
לדירה ראשונה לא הייתי קונה תנור (למרות שנשמע שאתה די חובב אפייה)

אני נוטה להסכים עם @בת העמק שכדאי למעט בקניית מטלטלין בדירה הראשונה

היי,

אעזוב בקרוב את הקן המשפחתי ליחידת דיור באזור חיפה. לאחר חיפושים נרחבים ביד 2, נראה כי בהמון דירות חסרים תנור ומכונת כביסה. חלק מהדירות נראות בסדר גמור וחבל לי לפסול אותן על חוסר ציוד שכזה.
כרגע התוכנית היא לחיות בשנים הקרובות ביחידות דיור שונות בארץ ואני מאמין שהמצב בארץ דומה למצב בחיפה (אין לי בעיה להשקיע סכום ראשוני גבוה).

שאלות:
1. האם טוסטר אובן הינו תחליף ראוי לתנור? יש המלצות ?
2. יש למישהו ניסיון עם מכונת כביסה ניידת?
טוסטר אובן מהגדולים שמגיע לפחות ל250 300 מעלות יהיה מצוין.
תביא מכונה משומשת מאגורה..

טוסטר אובן גדול עם טורבו לגמרי מספיק. נשואה קרוב ל3 שנים ורוב הזמן הזה היה לנו טוסטר אובן שעשה את העבודה יפה מאד.
מכונת כביסה- קנה הכי פשוטה שתמצא.

בשנת 2008 קניתי מכונת כביסה בוש שכבר היתה בת 5 ב 400 שקל.
אני אוהב את הסיפור הזה, כי הוא קוריוז.
מפה לשם, היא עדיין בבעלותי, עובדת ללא שום טיפול/תיקון.

כי הוא קוריוז
הזכרת לי - בסביבות 2004 אחי קנה מכונת כביסה משומשת בת 10 לפחות בסכום עתק של 600 שח. לאחר כמה שנים עברה לשרת את אימי ולאחר עוד כמה שנים עברה לידינו. עדיין אצלנו בשימוש תדיר, היתה צריכה רק כמה שיפצורים קטנים במהלך השנים.
היום כבר לא מייצרים אותן ככה, שוקלת כמו טנק וסוחטת כמו החדישות של היום (1200 סל"ד). מילה (Miele) כמובן.

נערך לאחרונה ב:
הזכרת לי - בסביבות 2004 אחי קנה מכונת כביסה משומשת בת 10 לפחות בסכום עתק של 600 שח. לאחר כמה שנים עברה לשרת את אימי ולאחר עוד כמה שנים עברה לידינו. עדיין אצלנו בשימוש תדיר, היתה צריכה רק כמה שיפצורים קטנים במהלך השנים.
היום כבר לא מייצרים אותן ככה, שוקלת כמו טנק וסוחטת כמו החדישות של היום (1200 סל"ד). מילה כמובן.
בוש של אז יוצרו בגרמניה.
בוש היום בדגמים הפשוטים רק בטורקיה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א המלצה על תנור מובנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5
N תיקון או רכישה של תנור משולב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
אורי ג. למסירה: תנור עם כיריים, מיטה ו2 שידות, 4 דלתות ועוד אוף טופיק 10
Kipodi טוסטר אובן או תנור אוף טופיק 8
עצמאית המלצה על תנור אפייה אוף טופיק 1
N תספורת ביתית ומכונת תספורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ת התלבטות בין 2 מכונת כביסה Bosch או Constructa ? צרכנות פיננסית 16
נ האם קונה יכול להתקין מכונת כביסה בעצמו או שצריך טכנאי מוסמך אוף טופיק 16
G מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
amidar מייבש כביסה - הדבר הכי חסכוני שאי פעם היה לי! (האמנם?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 79
יונתן אופק מידע לגבי חסכוניות מכונות כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א מיקרוגל+מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
waskindalost למישהו יש המלצה למכונת כביסה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56

נושאים דומים

Back
למעלה