• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פמילי אופיס

• פותח הנושא Nds
  • פורסם בתאריך

Nds

משתמש רשום
דירוג
1
יודע שהיו דיונים בעבר באשר לתועלת ניהול פיננסי חיצוני, אבל בכל זאת בודק -
האם למישהו יש היכרות או ניסיון עם משרדים הפועלים עם לקוחות קטנים על גבול הכשירים כמו גלובלנט, אינווסטור 360, דה סרוויס, או אחרים?

מחפש התרשמות מרצינות, קרנות, עמלות, תשואות וכו'

כמובן הכל בגדר רעיונות עבור מייק המשקיע ההיפותטי שעשה אקזיט ומעוניין לפזר מעבר למדדים.

תודה

ניסיון רק עם משרדים גדולים.
המטרה שלי בפמילי אופיס היא גישה להשקעות לא סחירות (נדל״ן, הלוואות, פרייבט אקוויטי ועוד)
משלם עמלה גבוהה מדי של 0.4% עבור התענוג.

המטרה שלי בפמילי אופיס היא גישה להשקעות לא סחירות (נדל״ן, הלוואות, פרייבט אקוויטי ועוד)
יש לך גישה להרבה השקעות כאלה, רק צריך לחפש קצת, דווקא בפמילי אופיס יש לך גישה רק לדברים שיש להם גישה אליהם ויתכן שהרבה יותר חמור מכך: שמשלמים להם עמלות על כך ככה שיש פה ניגוד אינטרסים מובהק.

יש לך גישה להרבה השקעות כאלה, רק צריך לחפש קצת, דווקא בפמילי אופיס יש לך גישה רק לדברים שיש להם גישה אליהם ויתכן שהרבה יותר חמור מכך: שמשלמים להם עמלות על כך ככה שיש פה ניגוד אינטרסים מובהק.
1. הדיל פלואו של הפמילי אופיס הרבה הרבה יותר טוב ממה שאני יכול להגיע אליו.
2. כמות הכסף שיש לפמילי אופיס משחקת תפקיד משמעותי בהקצאה שכל אחד מקבל. יש קרנות שדורשות צ׳ק של 5m בעוד בעזרת הפמילי אופיס אני יכול לשלם רק 200k. נפוץ מאוד וקריטי לכניסה לקרנות איכותיות.
3. על פניו הפמילי אופיס מחזיר לי את הכספים שהוא מקבל מהקרנות. האם הוא מחזיר לי הכל? אין לי שמץ.
4. הפמילי אופיס מטפל בכל הניירת. סומך עליהם ועל היעוץ המשפטי הנלווה שהם שומרים על המשקיעים.

אתן לך כמה שמות ותקבל דיל פלואו פי כמה מהפמילי אופיס.
2. כמות הכסף שיש לפמילי אופיס משחקת תפקיד משמעותי בהקצאה שכל אחד מקבל. יש קרנות שדורשות צ׳ק של 5m בעוד בעזרת הפמילי אופיס אני יכול לשלם רק 200k. נפוץ מאוד וקריטי לכניסה לקרנות איכותיות.
דווקא מאד לא נפוץ מינימום צ'ק של 5M, מה גם גודל לא גורר איכות, ההפך הוא הנכון פעמים רבות, יש יתרון לקרנות קטנות דווקא ולא לדינוזאורים, מה גם מול דינוזאור אין לך יכולת מיקוח בסכום של 5M, בקרן קטנה או בינונית אתה יכול כן להתמקח על התנאים.
3. על פניו הפמילי אופיס מחזיר לי את הכספים שהוא מקבל מהקרנות. האם הוא מחזיר לי הכל? אין לי שמץ.
תלוי בהסכם שלך איתם, אם הם מפירים או לוקחים KICKBACKS מהצד זה כבר רמאות.
4. הפמילי אופיס מטפל בכל הניירת. סומך עליהם ועל היעוץ המשפטי הנלווה שהם שומרים על המשקיעים.
ניירת לא שומרת על המשקיעים, ניירת זה קשקוש משפטי לעורכי-דין שאולי תעזור אם וכאשר יגיע המקרה לבית משפט.

נערך לאחרונה ב:
אפשר לבקש כיוון לאיזה משרד באיזו דרך?

האם העמלה שאתה משלם היא על כלל הנכסים, כמו גם גמל/פוליסת חיסכון (ואז יש כפל דמי ניהול) או רק על האלטרנטיבי דרכם?

אני הייתי בפמילי אופיס על מנת לקבל את הדיל פלו הזה והמסקנה העיקרית שלי היא שהם באמת אגרגטורים של כל מיני עסקות/קרנות וכו שבאות לגייס מהם כי זה מאפשר עבורן גישה נוחה להון.

ואז מאד חשוב:
1. כמה אתה באמת סומך על הפמילי אופיס.
2. כמה באמת יש לו יכולות לזהות ולנתח עסקאות טובות.(וכמובן מראש לקבל אותן)
3. כמובן צריך להיות בטוח שהוא משרת רק אותך ולא מקבל Kickbackים כמו שצויין(משהו שנשמע טריוואלי...אבל מסתבר שלא).

זה שוק די פרוץ שוק הפמילי אופיס ואני לא בטוח כמה רובם מספקים ערך ולא פשוט סוג של סוכני מכירות/אדימנסטרטורים...הייתי מאד מחפש המלצות מאנשים שאתה מכיר/סומך עליהם לפני שהייתי משתמש באחד.(ואני הלכתי לאחד בזמנו בהתבסס על המלצות...אבל מה שהתאים למישהו שלא רוצה להתעסק בהון שלו...לא התאים עבורי...+ צריך לזכור שהאינטרס שלהם לא תמיד חופף לשלך...יפזרו אותך בין המון עסקאות והשקעות לא תמיד בשל הצורך או פוטנציאל התשואה שלהם...פשוט בשביל שהכל יראה מורכב ולא תעזוב אותם).

אתן לך כמה שמות ותקבל דיל פלואו פי כמה מהפמילי אופיס.
קודם כל אשמח. אני חושב שחלק מהעניין כמו שאמרו פה זה שאני סומך על הפמילי אופיס שימצא קרנות טובות ואיכותיות. חלקן גדולות ודורשות צ׳ק גדול וחלקן קטנות אבל בכל מקרה היכולת והרצון שלי לנתח את האנשים מאחורי הקרנות פחותה לאין שיעור מהפמילי אופיס.
דווקא מאד לא נפוץ מינימום צ'ק של 5M, מה גם גודל לא גורר איכות, ההפך הוא הנכון פעמים רבות, יש יתרון לקרנות קטנות דווקא ולא לדינוזאורים, מה גם מול דינוזאור אין לך יכולת מיקוח בסכום של 5M, בקרן קטנה או בינונית אתה יכול כן להתמקח על התנאים.
5m זאת הגזמה אבל 1m זה משהו די נפוץ בקרנות חזקות וגדולות. בסופו של דבר זה עניין של משאבים ופיזור. אני לא רוצה לשים צ׳ק של מיליון דולר ואני רוצה פיזור בין מספר קרנות.
ניירת לא שומרת על המשקיעים, ניירת זה קשקוש משפטי לעורכי-דין שאולי תעזור אם וכאשר יגיע המקרה לבית משפט.
טוב תשמע מה שאתה אומר עכשיו תקף לכל הסכם שאתה עושה ובכל מקרה הרבה פעמים למשקיע הפשוט קשה לנתח את מבנה העסקה. אני מרגיש ביטחון שמישהו מנתח את זה בשבילי אחרי שנעזר בשירותים משפטיים וביועצי מס. אולי אני טועה
אגב כאשר אני מושקע ב- 10 עד 20 קרנות גם הניהול של כל הדבר הזה והמעקב דורש זמן והתעסקות.

אפשר לבקש כיוון לאיזה משרד באיזו דרך?

האם העמלה שאתה משלם היא על כלל הנכסים, כמו גם גמל/פוליסת חיסכון (ואז יש כפל דמי ניהול) או רק על האלטרנטיבי דרכם?
אני לא יודע אם המשרד שאני עובד איתו רוצה שאפרסם את שמו בגלוי אבל לדעתי נפגשתי עם 10 משרדים לפני שבחרתי. אני אחפש את הרשימה (לא בטוח שאמצא) ותשלח לי הודעה בפרטי.
אני משלם עמלה על כל סכום שמושקע דרכם.

אני הייתי בפמילי אופיס על מנת לקבל את הדיל פלו הזה והמסקנה העיקרית שלי היא שהם באמת אגרגטורים של כל מיני עסקות/קרנות וכו שבאות לגייס מהם כי זה מאפשר עבורן גישה נוחה להון.

ואז מאד חשוב:
1. כמה אתה באמת סומך על הפמילי אופיס.
2. כמה באמת יש לו יכולות לזהות ולנתח עסקאות טובות.(וכמובן מראש לקבל אותן)
3. כמובן צריך להיות בטוח שהוא משרת רק אותך ולא מקבל Kickbackים כמו שצויין(משהו שנשמע טריוואלי...אבל מסתבר שלא).

זה שוק די פרוץ שוק הפמילי אופיס ואני לא בטוח כמה רובם מספקים ערך ולא פשוט סוג של סוכני מכירות/אדימנסטרטורים...הייתי מאד מחפש המלצות מאנשים שאתה מכיר/סומך עליהם לפני שהייתי משתמש באחד.(ואני הלכתי לאחד בזמנו בהתבסס על המלצות...אבל מה שהתאים למישהו שלא רוצה להתעסק בהון שלו...לא התאים עבורי...+ צריך לזכור שהאינטרס שלהם לא תמיד חופף לשלך...יפזרו אותך בין המון עסקאות והשקעות לא תמיד בשל הצורך או פוטנציאל התשואה שלהם...פשוט בשביל שהכל יראה מורכב ולא תעזוב אותם).
מחזק את כל מה שאתה אומר. אני אישית קיבלתי המלצות ובדקתי את האנשים שעומדים מאחורי הפמילי אופיסס שנפגשתי איתם.

אני לא יודע אם המשרד שאני עובד איתו רוצה שאפרסם את שמו בגלוי אבל לדעתי נפגשתי עם 10 משרדים לפני שבחרתי. אני אחפש את הרשימה (לא בטוח שאמצא) ותשלח לי הודעה בפרטי.
אני משלם עמלה על כל סכום שמושקע דרכם.
אשמח תודה, אני עוד לא פרסמתי מספיק הודעות כדי לשלוח לך קודם בפרטי

אני חושב שחלק מהעניין כמו שאמרו פה זה שאני סומך על הפמילי אופיס שימצא קרנות טובות ואיכותיות
מה זה "קרנות טובות ואיכותיות"
אם תלך על הגדולות הסיכוי שיעקצו אותך הוא אפסי.
אבל בכל מקרה היכולת והרצון שלי לנתח את האנשים מאחורי הקרנות פחותה לאין שיעור מהפמילי אופיס.
אתה נותן להם יותר מדי קרדיט, איזה ניתוחים אתה חושב שהם עושים לאנשים מאחורי הקרנות? את הCV יש לך של כולם (מידע פומבי).
אגב כאשר אני מושקע ב- 10 עד 20 קרנות גם הניהול של כל הדבר הזה והמעקב דורש זמן והתעסקות.
בהחלט, זה סיפור אחר. חיסכון בזמן וכאב ראש שווה כסף.
5m זאת הגזמה אבל 1m זה משהו די נפוץ בקרנות חזקות וגדולות
זה לא, אני לא אומר שזה לא קיים אבל זה בטח לא נפוץ, זה נכון שרובם מפרסמים מינימומים כאלה כדי לתת הרגשה שהם עובדים רק עם הגדולים אבל בפועל הם יסכימו גם לקבל צ'קים הרבה יותר קטנים.

טוב תשמע מה שאתה אומר עכשיו תקף לכל הסכם שאתה עושה ובכל מקרה הרבה פעמים למשקיע הפשוט קשה לנתח את מבנה העסקה
בקרנות אין "מבנה עסקה", זה מין חור שחור שאתה זורק אליו כסף בשאיפה לקבל אותו בחזרה ביום מן הימים חזרה בתוספת תשואה.
אם מדובר על עסקאות ספציפיות אז בהחלט יש יתרון גדול כשאיש מקצוע עושה בדיקות נאותות מטעמך, בהנחה והוא לא משווק במסווה של העסקה.

בהחלט, זה סיפור אחר. חיסכון בזמן וכאב ראש שווה כסף.
הסתכלתי עכשיו ויש לי יותר מ-30 השקעות אלטרנטיביות o_o
אתה נותן להם יותר מדי קרדיט, איזה ניתוחים אתה חושב שהם עושים לאנשים מאחורי הקרנות? את הCV יש לך של כולם (מידע פומבי).
במידה וישראלים היכרות אישית במידה ולא יש כל מיני דקויות מעבר ל-CV. מסכים שיכול להיות שאין לעניין משמעות יתרה.
מה זה "קרנות טובות ואיכותיות"
כאלה עם טרק רקורד מרשים. מקומות שיש עודף ביקוש לקרן ובגלל היכרות אישית או גודל הפמילי אופיס יש גישה.
בקרנות אין "מבנה עסקה",
אני מתכוון מבנה שותפות. כל מיני ״רכבים״. אולי זה לא מסובך ואני סתם עושה את זה כזה

מה הסיכוי שביחד ההשקעות האלו ייצרו תשואה מתואמת סיכון טובה? וכמה עלויות יש בדרך?
זה פיזור רחב מאד...מגן מתוצאה(בתקווה) גרועה מאד...אבל מה הסיכוי לתוצאה ששווה את הסיכון והעלויות...

מחזק את כל מה שאתה אומר. אני אישית קיבלתי המלצות ובדקתי את האנשים שעומדים מאחורי הפמילי אופיסס שנפגשתי איתם.
אני אישית עברתי למסלול של תשלום פר עסקה...הם גם ככה עושים את העבודה...אם יש עסקה מעניינית שעוברת כמה פילטרים ראשוניים שלי(אחוז הון מינמלי שמושקע על ידי היזם, היסטוריה, Cap rate וכו...) אז אני אשמח לשלם אם אכנס.

כאלה עם טרק רקורד מרשים. מקומות שיש עודף ביקוש לקרן ובגלל היכרות אישית או גודל הפמילי אופיס יש גישה.
למקומות שבאמת רציתי להכנס, נגיד בעולם ה VC, כמו sequoia, a16z, benchmark וכו...לא היה דרך לפמילי אופיס להכנס...ואם כן, היה דרך עוד פידר...עוד גוזר קופון בדרך...מה שהפמילי אופיס יכול היה להביא...היה פחות מעניין...

במידה וישראלים היכרות אישית במידה ולא יש כל מיני דקויות מעבר ל-CV. מסכים שיכול להיות שאין לעניין משמעות יתרה.
האמת שאין הרבה דקויות מעבר לCV, למעט הכרות אישית ו/או המלצות וכו'
כאלה עם טרק רקורד מרשים
יש אינסוף כאלה, קח את ה50 PE הגדולים בארה"ב או באירופה, לכולם רקורד מרשים.
. מקומות שיש עודף ביקוש לקרן ובגלל היכרות אישית או גודל הפמילי אופיס יש גישה.
בעסקאות ישירות יש דברים כאלה, בקרנות אין, ישמחו לקחת כל סכום שתזרוק עליהם.
הסיכוי לדעתי לקבל תשואה עודפת מעל השוק הסחיר המקביל שואף ל0.

נערך לאחרונה ב:
נערך לאחרונה ב:
הסיכוי לדעתי לקבל תשואה עודפת מעל השוק הסחיר המקביל שואף ל0.
כי קשה למצוא 30 מנהלים טובים? בכל מקרה אני חושב שברמה האישית אני מעדיף להיות יותר בהשקעות לא סחירות דווקא בגלל החוסר סחירות. עניין של טעם. מודע לחסרונות הרבים של זה.

Screen Shot 2022-07-27 at 12.00.11.png
אגב אם זה מעניין אז הנה הרשימה של רוב הקרנות וההשקעות הריאליות הישירות שאני מושקע בהן דרך הפמילי אופיס

כי קשה למצוא 30 מנהלים טובים?
כי אחרי כל העמלות שכולם גובים ממך לאורך השרשרת קשה מאד להכות את השוק, בשוק הלא סחיר אין הרבה בוננזות וכשיש כאלה הם הולכות למקורבים, לא לקרנות PE.
תזכור שהשנים האחרונות זה לא ממש דוגמא טובה בה "כל מטאטא יורה" זה לא ממש חוכמה גדולה.

Back
למעלה