• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פמילי אופיס

• פותח הנושא Nds
  • פורסם בתאריך
אתה לא טועה אבל בסופו של דבר אג״חים הם לא מוצרים שדומים להשקעות האלטרנטיביות שמניתי בשום צורה. אג״ח לא אמור לעשות פי 2.3 ב-3 שנים (43% irr) כמו אחת ההשקעות האלטרנטיביות בתיק שנסגרה השבוע במכירה של הנכס. הטענה של אהוד ואורי היא שהמוצר שאני משקיע בו הוא נחות בהרבה בחינות אל מול אלטרנטיבות בשוק הסחיר. כנראה וזה נכון אבל זה קצת כמו להשקיע בנדל״ן אל מול להשקיע במניות. אי הנזילות היא פקטור חשוב בשקט הנפשי וככה יוצא האבסורד שאני בתיק פסיבי בשוק ההון ואקטיבי ויקר בשוק הלא סחיר.
האם בדקת שאחרי תשלום דמי ניהול ועמלות אתה מגיע בהשקעות האלטרנטיביות לתשואה שתקבל באג"ח?

:lol:בעיקר מחפש גישה לתחליפי אג"ח כמו קרנות חוב, ההיצע גדול ואין לאדם פרטי שאינו מהתחום דרך לנתח ולהשוות את האותיות הקטנות של כל קרן, וזה גם רק מתוך אלו שמפרסמות בישראל.
מחפש מעין "מייק" לגיוון בסיסי בעזרת השוק הלא סחיר (למי שיש לו את סכומי הרף כניסה ולא מחפש הרפתקאות, אלא רק לתחזק אפיק שיהיה רווחי בתרחישי מיתון ממושך וכו')
זו חלק מהבעיה, אנשים התרגלו לאמל"ק...ורוצים כמה שורות שמסבירות כמו על תעודות סל משהו קל שאפשר לעשות ולהרוויח איתו כסף עם מעט סיכון/בלי קורולציה לשוק ההון...לצערי אין באמת.(לפחות שאני מכיר)...וכמו שאמרתי...למה שזה יהיה קל לעשות כסף?.
בין להחזיק תעודות סל...לבין צורות אחרות של השקעה...יש מרחק.

אתה לא טועה אבל בסופו של דבר אג״חים הם לא מוצרים שדומים להשקעות האלטרנטיביות שמניתי בשום צורה. אג״ח לא אמור לעשות פי 2.3 ב-3 שנים (43% irr) כמו אחת ההשקעות האלטרנטיביות בתיק שנסגרה השבוע במכירה של הנכס. הטענה של אהוד ואורי היא שהמוצר שאני משקיע בו הוא נחות בהרבה בחינות אל מול אלטרנטיבות בשוק הסחיר. כנראה וזה נכון אבל זה קצת כמו להשקיע בנדל״ן אל מול להשקיע במניות. אי הנזילות היא פקטור חשוב בשקט הנפשי וככה יוצא האבסורד שאני בתיק פסיבי בשוק ההון ואקטיבי ויקר בשוק הלא סחיר.
Waymore?D:
כולם על אותן עסקאות ...

יזמים טובים, עסקה קטנה, לא קרן, נסגרה על הבאזר לפני סוף התקופה הטובה...

מחזיק בלאקסטון וקרן סל על חברות PE נסחרות.
למה זאת לא דרך עדיפה להחשף להשקעות אלטרנטיביות לא סחירות?
מעבר לצורך הפסיכולוגי בחוסר נזילות שעלה כאן בשרשור.

* אפשר להשקיע בכל סכום בלי טובות ובקשות מאף אחד.
* חברה עם רקורד מרשים שמנהלת קרוב לטרליון דולר, ולא איזה דגיגון תל אביבי.
* כיוון שמחזיקים בעלות על החברה אז יש זהות אינטרסים עם הצד שתמיד יודע להרוויח, כפי שעולה מהשרשור.
* פיזור על פני עסקאות רבות כולל: נדל"ן, קרנות גידור, חוב, PE.
* משער שכיוון שהחברה ציבורית היא עומדת בפני יותר רגולציה פורמלית או "רגולציה ציבורית" מאשר קרנות שפונות למשקיעים כשרים בלבד. לא בדקתי את ההבדלים אבל אני רואה את זה כסוג של יתרון. לכל הפחות יש דוחות, אנליזות ואת עיני הציבור.
* סחירה ונזילה בכל זמני המסחר של הבורסה. מקריאת השרשור עולה שזה גם חיסרון ואני מבין זאת, אך בעיניי זה יתרון. גם אם השערוך התמידי יכול להכאיב לפעמים. עצם האופציה לצאת בכל רגע שווה את זה. ולא נראה שיש ממש פרמיה על חוסר הנזילות.

אני חושב שחלק גדול מהעניין זה משפחות/אנשים עם הון גדול, בעיקר כאלו חסרי הבנה בשוק ההון, שמרגישים (אולי בעיקר בזכות המון שיווק שדובר עליו פה) שמגיע להם יותר מההשקעות הפתוחות לכלל הציבור ושבאמת יש להם סיכוי משמעותי לתשואה גבוהה יותר מהשוק הסחיר רק בגלל דרך השיווק והתפיסה שלהם.
אני ראיתי את זה כך מקרוב כמקרה אנקדוטלי, אמנם לא מעורב הון גדול מאוד אבל כנראה מספיק גדול.

מחזיק בלאקסטון וקרן סל על חברות PE נסחרות.
למה זאת לא דרך עדיפה להחשף להשקעות אלטרנטיביות לא סחירות?
מעבר לצורך הפסיכולוגי בחוסר נזילות שעלה כאן בשרשור.

* אפשר להשקיע בכל סכום בלי טובות ובקשות מאף אחד.
* חברה עם רקורד מרשים שמנהלת קרוב לטרליון דולר, ולא איזה דגיגון תל אביבי.
* כיוון שמחזיקים בעלות על החברה אז יש זהות אינטרסים עם הצד שתמיד יודע להרוויח, כפי שעולה מהשרשור.
* פיזור על פני עסקאות רבות כולל: נדל"ן, קרנות גידור, חוב, PE.
* משער שכיוון שהחברה ציבורית היא עומדת בפני יותר רגולציה פורמלית או "רגולציה ציבורית" מאשר קרנות שפונות למשקיעים כשרים בלבד. לא בדקתי את ההבדלים אבל אני רואה את זה כסוג של יתרון. לכל הפחות יש דוחות, אנליזות ואת עיני הציבור.
* סחירה ונזילה בכל זמני המסחר של הבורסה. מקריאת השרשור עולה שזה גם חיסרון ואני מבין זאת, אך בעיניי זה יתרון. גם אם השערוך התמידי יכול להכאיב לפעמים. עצם האופציה לצאת בכל רגע שווה את זה. ולא נראה שיש ממש פרמיה על חוסר הנזילות.

אני חושב שחלק גדול מהעניין זה משפחות/אנשים עם הון גדול, בעיקר כאלו חסרי הבנה בשוק ההון, שמרגישים (אולי בעיקר בזכות המון שיווק שדובר עליו פה) שמגיע להם יותר מההשקעות הפתוחות לכלל הציבור ושבאמת יש להם סיכוי משמעותי לתשואה גבוהה יותר מהשוק הסחיר רק בגלל דרך השיווק והתפיסה שלהם.
אני ראיתי את זה כך מקרוב כמקרה אנקדוטלי, אמנם לא מעורב הון גדול מאוד אבל כנראה מספיק גדול.
לא רק...

אנשים עושים כסף יפה בהייטק/אקזיט/יזמויות וכו... ואז פתאום מלהיות אופרטורים/יזמים/שכירים שהרוויחו טוב...הם צריכים להתעסק בהון מהותי...זה יכול להפחיד/לעורר חשש...וחלק פשוט לא מעוניינים להתעסק בזה..."רק שמישהו שאני סומך עליו יקח את זה ממני"... אין כאן איזה פשע או שחצנות ...פשוט סיטאוציה שהיא באמת לא פשוטה לאנשים.
ויש שכבה שלמה של אנשים שניזונים מזה...אבל מעטים מאד מהם באמת מוסיפים ערך חיובי מבחינת השקעות ובעיקר "ממסדים" את עצמם פנימה לתוך ההון והופכים לסוג של מס.

אלו שכן מסוגלים לייצר ערך חיובי(והם מועטים יחסית) ודואגים אך ורק לאינטרסים של הלקוח, מסוגלים לזהות ולהביא השקעות ביחסי סיכון/סיכוי טובים וכו...הם גם מעט וגם כנראה בהגדרה אלו שמחפשים אותם כנראה לא ידעו לזהות אותם...ברגע שאין את הכלים/רצון/ידע ניסיון וכו לזהות השקעות טובות...בהגדרה אין גם את היכולת להפריד בין המשקיעים הטובים לשרלטנים/סוכני המכירות.(יכול לראות את זה גם בשוק הציבורי...בהמון מקרים...כולל זו שלא נזכיר את שמה).

מה שכן, אלא אם כן מדובר בהונאה(וגם זה קורה), ברוב המקרים פשוט מדובר בשורה התחתונה בתשואות חסר ביחס לסיכון/סיכוי שנלקחים...אבל אני חושב שהרוב מבינים את זה.

נערך לאחרונה ב:
אגב מהסתכלות בהשקעות האלטרנטיביות ששלחתי פה. מה דעתך על מה שיש אצלי?
אני פחות משקיע בקרנות מהסיבות שציינתי כאן ….
רוב הקרנות הללו בד״כ הם יקרות יחסית, לא נזילות , והתשואה לא מפצה על הסיכון .

רוב הקרנות הללו בד״כ הם יקרות יחסית, לא נזילות , והתשואה לא מפצה על הסיכון .
שלא לדבר שהם לא בדיוק דוברי אמת לגבי התשואה, יותר נכון מציגים את המספרים בצורה שמאד נוחה להם אבל לא כ"כ משקפת את המציאות.

אתה יכול לפרט? איזה?
מה הקורלציה לשוק המניות?
תודה
סימול bx. זאת אחת החברות הגדולות בתחום. כאמור מנהלת קרוב לטרליון דולר.
זאת מנייה סחירה של חברה ציבורית כמו כל מנייה אחרת, נכללת במדדים שונים. לא יודע אם יש טעם לדבר על קורולציה של חברה בודדת לשאר השוק.
בתקופת הקורונה היא התנהגה יפה מאוד >:D . למזלי נכנסתי בשלהי הקפיצה הגדולה שעשתה.

מעבר לכך יש מדדים שונים שעוקבים אחר חברות PE, לדוגמה:
Red Rocks Global Listed Private Equity Index , Morningstar PitchBook Developed Markets Listed Private Equity.
הם לא קיימים הרבה זמן אבל סתם לראות גרף, כדי שיהיה יפה בעין.
אפשר לראות השוואה מול קרן רחבה פאסיבית על שווקים מתפתחים. המגמות היו זהות אבל עם הרבה יותר תנודתיות.morningstar.png

אשמח לשמוע בכל אופן התייחסות/דעתכם של מי מהכותבים פה בשרשור ליתרונות שכתבתי בהודעה הקודמת ובכלל על הרעיון של החזקת חברת PE ציבורית כפלח האלטרנטיבי בתיק, במקום השקעות אלטרנטיביות אחרות. מה פספסתי או איפה אני טועה.

אשמח לשמוע בכל אופן התייחסות/דעתכם של מי מהכותבים פה בשרשור ליתרונות שכתבתי בהודעה הקודמת ובכלל על הרעיון של החזקת חברת PE ציבורית כפלח האלטרנטיבי בתיק, במקום השקעות אלטרנטיביות אחרות. מה פספסתי או איפה אני טועה.
אותם שיקולים תופסים לגבי כל שוק הפיננסים - בנקים וכו׳. הסיכון הוא תמחור גבוה מראש ושאם ה PE נכשלת אנשים ימשכו את הכסף והחברה יכולה לפשוט את הרגל. הפיזור כמובן עוזר כאן.
בכל אופן - הרעיון יפה וחכם.

אשמח לשמוע בכל אופן התייחסות/דעתכם של מי מהכותבים פה בשרשור ליתרונות שכתבתי בהודעה הקודמת ובכלל על הרעיון של החזקת חברת PE ציבורית כפלח האלטרנטיבי בתיק, במקום ה
הראיות המדעיות לא תומכות בכך שהשקעה ב private equity נותנת תשואה עודפת כלשהי על השוק הסחיר. גם מבחינת סיכון אני לא בטוח שיש יתרון כלשהו

חם מהתנור:

1659333179232.png

ומה הם עשו עם האחריות הכבדה שבניהול 10B ש"ח:

1659333235688.png

אני מבטיח לכם שלא השתנה דבר בFO השונים, אני לא אומר שהם נותנים כסף לרמאים חלילה אבל כן נותנים כסף למי שמתגמל אותם היטב. אני אומר זאת מידיעה.

Back
למעלה