• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פינת תסכול מהמין האנושי והפעם סוגיית התחממות כדור הארץ

אם נפסיק לעשות ילדים היום, אז עוד 18 שנה הקרבות עם חמאס יסתיימו בניצחון טכני לחמאס.

מרבית הריבוי. טבעי היום בישראל נמצא אצל האוכ׳ החרדית והערבית.

המזרח התיכון הוא מקום מאוד מאוד גדול, אפילו אם מורידים ממנו את מדבריות שאינם ראויים למחיה.

ואמנם רוב רובו של המזרח התיכון איננו מצוי בטרטוריה של מדינת ישראל,
אבל באיזה שלב בהיסטוריה של הישוב היהודי נטשנו את השיח על הרחבת שטחי המדינה שהיה קיים בימי הקמתה, ואימצנו שיח שיוצא מנקודת הנחה שנועדנו להצטופף בתוך גטו קטנטן מוקפים בגדרות מכל עבר; וע"פ חלק מהמגיבים כאן גם לחכות בסבלנות למוות הקרב ובא?

קיצר, חלאס עם תודעת הקורבן הזאת.
כשזה מגיע לבחירה בין שחזור של ששת הימים לבין הצבה של שוטרים בחדרי השינה לוודא שזוגות עושים סקס עם קונדום (איך עוד אתם הולכים לאכוף את צמצום הילודה הזה שלכם?), אני בוחר באפשרות הראשונה.

מסכים בהחלט. אגב, אנחנו גם המדינה היחידה בתולדות המין האנושי שמסרה שטחים מעמדת ניצחון, פשוט הזיה.
מסרנו שטח שהיה גדול פי 2 ממדינת ישראל, שטח גם עם חשיבות הכי גדולה מבחינה תנכית. שטח עם חשיבות עצומה להכנסות ֿ עתק לכלכלת המדינה מתיירות, חשיבות אדירה לביטחון המדינה וצפיפות אוכלסין. אם השטח הזה היה עדיין אצלנו, היינו היום באמת מעצמה מכל הבחינות.
ועד היום אנשים קוראים לאיש הזה מנהיג דגול. אין אדם שגרם יותר נזק למדינה מהאיש הזה.

נערך לאחרונה ב:
כשזה מגיע לבחירה בין שחזור של ששת הימים לבין הצבה של שוטרים בחדרי השינה לוודא שזוגות עושים סקס עם קונדום (איך עוד אתם הולכים לאכוף את צמצום הילודה הזה שלכם?), אני בוחר באפשרות הראשונה.
זו לא הבחירה.
בוא נתחיל מהודעה שכל הטבה ישירה או עקיפה שתלויה במספר ילדים מסויים נניח מעל 2-ילדים) בטלה. תתפלא איך כל שוחרי ההתרבות יתחילו לעשות חשבון ולהתנהג בהתאם.
אבל אתה צודק שאלו שמביאים 10 ילדים מפנטזים על כיבושים כדי לאכלס אותם. צודקים. הם ממילא לא אלא שישפכו דם על המלחמות האלו.

מדינות קטנטנות / עניות מאד. ובישראל מדבר גדול שכנראה יהיה מאד קשה לגור בו בעשורים הבאים.
סינגפור למשל יותר קטנה מישראל אבל גם הרבה יותר צפופה והיא ממש לא ענייה.
אני מסכים שיישוב המדבר זה פתרון אפשרי לצפיפות.
נתון מעניין בקישור זה שישראל צפופה כמו הודו.

אבל באיזה שלב בהיסטוריה של הישוב היהודי נטשנו את השיח על הרחבת שטחי המדינה שהיה קיים בימי הקמתה, ואימצנו שיח שיוצא מנקודת הנחה שנועדנו להצטופף בתוך גטו קטנטן מוקפים בגדרות מכל עבר
מוכן להרחיב את הטיעון? אני לא מצליח להבין אותו.
כפי שאני רואה את הטיעון אתה אומר חסר שטח אז נכבוש מדינות אחרות.
לפי ההגיון הזה מחר יהיה חסרים משאבים במדינה אז אפשר לגנוב אותם ממדינות אחרות.
אפשר להרחיב את הטיעון הזה להרבה כיוונים מאוד קיצוניים.

נערך לאחרונה ב:
מוכן להרחיב את הטיעון? אני לא מצליח להבין אותו.
כפי שאני רואה את הטיעון אתה אומר חסר שטח אז נכבוש מדינות אחרות.
לפי ההגיון הזה מחר יהיה חסרים משאבים במדינה אז אפשר לגנוב אותם ממדינות אחרות.
אפשר להרחיב את הטיעון הזה להרבה כיוונים מאוד קיצוניים.
זה לא שאמרתי "בוא נכריז מלחמה על שוויץ כי משעמם לי בחיים".
אני מדבר על סכסוך בן 75 שנה, גם אם לפעמים אנחנו שוכחים שהוא קיים.
אז מה זה "לגנוב ממדינות אחרות"? המדינות האחרות האלו מאיימות להשמיד את ישראל מלכחתילה, זה לא שאנחנו גונבים מאיכרים תמימים וחפים מפשע.

זו לא הבחירה.
בוא נתחיל מהודעה שכל הטבה ישירה או עקיפה שתלויה במספר ילדים מסויים נניח מעל 2-ילדים) בטלה. תתפלא איך כל שוחרי ההתרבות יתחילו לעשות חשבון ולהתנהג בהתאם.
אבל אתה צודק שאלו שמביאים 10 ילדים מפנטזים על כיבושים כדי לאכלס אותם. צודקים. הם ממילא לא אלא שישפכו דם על המלחמות האלו.
אני לא חושב שביטול הטבות על ילודה יביאו לירידה במספר הילדים למשפחה.
יאללה, זו טענה שלך, חובת ההוכחה היא עליך.

נערך לאחרונה ב:
אז מה זה "לגנוב ממדינות אחרות"? המדינות האחרות האלו הן מדינות שמאיימות להשמיד את ישראל מלכחתילה, זה לא שאנחנו גונבים מאיכרים תמימים וחפים מפשע.
אני מניח שאתה מדבר על לבנון וסוריה?
החיזבאללה מקים אוהלים בשטח ישראל ואנחנו שותקים אתה חושב שכיבוש דרום לבנון זוהי אופציה? ואם נכבוש את סוריה נקבל זירת קרב של מלחמת אזרחים
יאללה, זו טענה שלך, חובת ההוכחה היא עליך.
היתה ירידה קלה אחרי הקיצוץ של 2003. סביר שתהיה ירידה גדולה עם קיצוץ מוחלט לכל ילד אחרי ילד שני.

אז מה זה "לגנוב ממדינות אחרות"? המדינות האחרות האלו מאיימות להשמיד את ישראל מלכחתילה, זה לא שאנחנו גונבים מאיכרים תמימים וחפים מפשע.
אוקי אז לפי מה שאני מבין הטיעון הוא שעקב כך שאי אפשר לקיים שלום עם מדינות מסויימות אז צריך להשמיד אותן.
למה לא לשמר מאזן אימה כלכלי וצבאי עד שניתן יהיה לכונן שלום? בסוף כן יש שלום עם ירדן ומצרים.
איפה גבולות ארץ ישראל לפי המודל הזה?

נערך לאחרונה ב:
יאללה, זו טענה שלך, חובת ההוכחה היא עלי
אין בעיה.
וזה כשנקטו בצעד הכי מינורי שאפשר לדמיין ורק בתחום של קצבאות הילדים. תאר לך מה היתה ההשפעה של מדיניות כוללת.
בכל מקרה, הטענה שהחרדים והערבים הם זן נדיר של ההומוספיינס שלא מושפע ממריצים כלכליים, מוזרה בעיני.

סינגפור למשל יותר קטנה מישראל אבל גם הרבה יותר צפופה והיא ממש לא ענייה.
אז יש עוד 2-3 מדינות עשירות עם בעיה דומה.
זו תחרות מפוקפקת בה המטרה היא לא להגיע למקום הראשון ונדמה לי שבסינגפור אכן הריבוי הטבעי נמוך מאד וודאי לא מעודדים ילודה של 10 ילדים למשפחה.

אם נפסיק לעשות ילדים היום, אז עוד 18 שנה הקרבות עם חמאס יסתיימו בניצחון טכני לחמאס.
הפוך. אם נמשיך לעודד ילודה של 10 ילדים למשפחה נהפוך לעוד מדינה ברמה של עולם 3 שלא יכולה להגן על עצמה.

קיצר, חלאס עם תודעת הקורבן הזאת.
צמצום ילודה בסין למשל עבד מצוין עם קנסות. זוג שהביא ילד ללא אשרה (וקל לגלות את זה, במיוחד היום עם AI) שילם קנס אסטרונומי שאו הכניס את ההורים לכלא והילד לאימוץ (ואז הוא נשלח לחול נניח) או שהם איבדו את הבית וכל יכולת לממן את הילד.

אני חושב שקנס של 2500 שח צמוד למדד פר ילד יצמצם ילודה באופן משמעותי. רב אלו שמביאים יותר ילדים אלו האוכלוסיות העניות ולכן הקנס הזה ימוטט אותם כלכלית אחר ילד אחד. בשלב מסוים יגמרו להם המשאבים לדאוג לילד והוא ימות או שימסרו אותו ואז הם לא ינסו להביא את הילד הבא.

אני חושב שקנס של 2500 שח צמוד למדד פר ילד יצמצם ילודה באופן משמעותי. רב אלו שמביאים יותר ילדים אלו האוכלוסיות העניות ולכן הקנס הזה ימוטט אותם כלכלית אחר ילד אחד. בשלב מסוים יגמרו להם המשאבים לדאוג לילד והוא ימות או שימסרו אותו ואז הם לא ינסו להביא את הילד הבא.
קנס נמוך ולא אפקטיבי, לדעתי ביטול עידוד הילודה מספיק. אבל אם הולכים בקו הזה, מבחינה מוסרית וכלכלית, כמו שאנחנו משלמים אגרת רכב, הורים צריכים לשלם אגרה שנתית על עצם זה שיש להם ילדים מתחת לגיל 18 שצורכים את שירותי המדינה. אפשר לתת פטור לשני ילדים הראשונים.

קנס נמוך ולא אפקטיבי, לדעתי ביטול עידוד הילודה מספיק. אבל אם הולכים בקו הזה, מבחינה מוסרית וכלכלית, כמו שאנחנו משלמים אגרת רכב, הורים צריכים לשלם אגרה שנתית על עצם זה שיש להם ילדים מתחת לגיל 18 שצורכים את שירותי המדינה. אפשר לתת פטור לשני ילדים הראשונים.
התכוונתי לתשלום חודשי פר ילד, זה די שקול לביטול הסבסוד של חינוך חינם ורפואה חינם וקצבאות ילדים ונקודות זיכוי על ילדים והטבות מס אחרות. זה נגזר מבערך חצי מליון שח עד גיל 18 שזה נראה לי הוגן לאור העלויות הכבדות של המדינה. אפשר גם בתור אגרה שנתית.

המדרך הפחמני של ישראל הוא פשוט 0 ביחס לעולם. לכן כלל לא משנה מה נעשה מבחינת אנרגיות מתחדשות וצמצום צריכה.
רוצה לדבר על הפיל שבחדר? דבר על סין, הודו וארה״ב.

אני לא מדבר על המזהמים הגדולים. אני מדבר על הטמטום האנושי וחוסר יכולת לעשות מחקר בסיסי כאשר כמויות עצומות של מידע זמינות בחינם בלחיצת כפתור.

אני מדבר על הטמטום האנושי וחוסר יכולת לעשות מחקר בסיסי כאשר כמויות עצומות של מידע זמינות בחינם בלחיצת כפתור.
אכן, כמו של אלה שתמוכים בממשלה, שפועלת להפוך את ישראל ללבנון, ואז גם גרוע יותר. באמת אין גבול לטמטום האנושי. ובניגוד להתחחמות הגלובלית, שדורשת רמה הרבה יותר גדולה של ידע והבנה כדי באמת להבין את מה שקורה, במקרה של מה שקורה בישראל, זה באמת לא נתפס בעיני איך יש אנשים שלא מבינים, ועוד תומכים בהשמדה של מדינתם.

וזה באמת מוזר שהבאת דווקא את הדוגמה של התחממות גלובלית. ל-99.9% מהאנשים אין את הכלים להבין באמת אם מתרחשת התחממות גלובלית או לא, והם משתמשים בכל מני קיצורי דרך כדי להגיע למסקנה. נראה לי שאני יכול די בקלות להפריך את הטעיונים של רובם, אם ינסו להוכיח לי שיש התחממות גלובלית. שיהיה ברור, אני בהחלט חושב שיש התחממות גלובלית. אני פשוט חושב שזה נושא מורכב, שרוב האנשים לא מבינים, ואם ינסו להגן על עמדתם, הם יביאו טיעונים שגויים.
לעומת זאת בשביל להבין את האסון שקורה בישראל באמת שלא צריך להיות מומחה לשום דבר. הייתי מצפה שכל אדם בר דעת יבין את זה, אבל באופן מצער זה לא המצב.
בעניין ההתחממות הגולבלית המצב עוד טוב. יש כמה בעיות אחרות לא פחות חמורות, שבכלל לא מדברים עליהן ואנשים לא מבינים אותן בכלל.

לבוא ולהגיד לעם היהודי הנרדף שעבר שואה, השמדות, עבדות ומלחמות לאורך כל ההיסטוריה שיצמצם ילודה?
לא נולד הפוליטקאי האמיץ שיסכים לאבד את הכסא שלו על אמרה כזו.
רק אחד. קוראים לו ירון ידען.

@Shnizelia לי יש דעה מורכבת בנושא. יש את הסרטון הזה של sabine על בחירה חופשית. היא טוענת שאין לאדם בחירה חופשית ואנחנו בעצם פונקציה שמורכבת מהעבר והווה שלנו כprior, לאחר מכן אנחנו מסבירים לעצמנו למה בחרנו במה שבחרנו וזה יוצר לנו תחושה של בחירה חופשית. בהינתן שבחירה חופשית לא קיימת, התצורה בה אנחנו בונים את החברה האנושית יש משמעות הרת גורל על ההחלטות שנקבל כמין וכקבוצה. לדעתי התצורה שבה המין האנושי מאוגד היום הוא תהליך דיי אקראי ולא תוכנן בצורה טובה על מנת לאפטם את מה שחשוב לאזרחים ועל מנת להבטיח את הישרדות המין וכד'. בעבר הכוח שהיה בידי הקבוצה היה קטן, שום החלטה של אף קבוצה לא יכלה להביא לנזק בלתי הפיך לסביבה לבעלי החיים או לאנושות ולכן מערכת חברתי בינונית הייתה מספיק טובה או לפחות לא הרסנית...המצב הזה השתנה ואנחנו במצב בו החלטות שממשלות ומדינות מקבלות משפיעות בצורה ישירה על עתיד האנושות ..

נושאים דומים

Back
למעלה