• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות בישראל - פורק תסכול

לעניות דעתי

משתמש רגיל
דירוג
453
אני מצטער שאני מטריח את מי שבחר לקרוא.
אגב, אם זה לא מתאים ומותר- נא למחוק.

אני נורא מאמין בשוק המקומי (יותר מדי לדעת כמעט כולם כאן ומעבר)
ולמרות זאת, אננ מתוסכל מכך שהפער בעמלות הוא משמעותי מול מסחר דרך ברוקר זר (אינטרי״ל>>IB) כאשר שם אין דמי אחזקה ורק עלויות ק/מ.
כיום התיק שלי בבנק עם עלויות (באחוזים):
0.09 שנתי אחזקה (טוב, לא מושלם)
0.21 ק/מ בארץ (בינוני, לא מספק בטווח של צמיחת התיק בעוד שנה-שנתיים)
27₪ מינימום (שערוריה!)
אני מנסה לדחוק אותם למזער את המינ׳, אך בעוד כמה חודשים שוב אצטרך להתמקח על העלויות ק/מ...

במקביל אני בתהליכי פתיחת חשבון באינטרי״ל, ותוהה לעצמי עד כמה והאם להילחם בתחנות רוח במקום לעבור טוטלית להשקעה רק במוצרים זרים.

אם כבר לנסח שאלה, אז לידיעתכם או הערכתכם- באיזה גודל תיק ניתן לדחוק את עלות האחזקה לאפס או קרוב, ואת עלות הפעולות ל0.1 אחוז?
בדקתי בגיליון הסקר שכמדומני אדם שלו פרסם בעבר אך לא הצלחתי להסיק מסקנה ברורה וגם נראה לי שזה לא כל-כך מעודכן.

סליחה שהתפרקתי בפניכם, וגזלתי מכם זמן פנוי לקרוא את מילותיי.

שרשור קשור

לידיעתכם או הערכתכם- באיזה גודל תיק ניתן לדחוק את עלות האחזקה לאפס או קרוב, ואת עלות הפעולות ל0.1 אחוז?
זה משתנה לפי מנהל הסעיף וכמה הם באמת מאמינים שתעזוב, הרבה פעמים פשוט לא איכפת להם שתעזוב, עגום אבל זה המצב.

מה זה "אינטרי״ל" ?
ואף אחד לא מחייב אותך להשקיע דרך הבנק.
יש אחלה עמלות בחברות השקעות אחרות, תבצע סקר שוק (מיטב דש, הראל, IBI, מגדל, אקסלנס וכו').

ולמרות זאת, אננ מתוסכל מכך שהפער בעמלות הוא משמעותי מול מסחר דרך ברוקר זר (אינטרי״ל>>IB) כאשר שם אין דמי אחזקה ורק עלויות ק/מ.
כיום התיק שלי בבנק עם עלויות (באחוזים):
הפערים ממש לא גדולים כמו שאתה אומר, סתם דופקים אותך כי אתה בבנק, תעבור לבית השקעות ותגלה שהעמלות נמוכות הרבה הרבה יותר.

לעומת כסף אבסולוטי.
שמצטבר ככל שיש יותר פעולות...
נאמר משקיע 800$ מדי חודש, זה יוצא 1% מהפקדה.
אתה מדבר מפוזיציה של פעולות בסכומים גדולים...

@wa11a - אינטרי"ל= אינטראקטיב ישראל
אחלה עמלות? הכי טוב ששמעתי עליו כאן ומחוץ, זה 10 ש"ח לחודש, ולאחרונה נכתב כאן שעקב מיעוט פעולות ואחזקת קרנות מחקות (שם זה ללא עמלת ק/מ) אזי התשלום עולה. אשמח אם תלחש באוזני איזו 'אחלה' עיסקה, אפשר גם בפרטי אם זה לא מתאים בפומבי.

@אורי ג. פערים בין מי למי? טרם שמעתי על בית השקעות שמציע עלות אפסית של אחזקה, במקביל, לא שמעתי על סכום התיק/הפעולות/אחר הנדרש בשביל תנאים כאלו.

@מתכנת לא כ"כ מעניין אותי עלות הקניה הזרה בברוקרים ישראליים, לא מפריע לי להחזיק שני ברוקרים, ומהמעט שקראתי העסקה דרך אינטרי"ל מספקת את העלות שאני שואף אליה.

אחלה זה יחסי כמובן. אין לי משהו מיוחד, אני משלם 15 ש"ח לחודש אבל זה פחות ממה שנותנים בבנק.

הכי טוב ששמעתי עליו כאן ומחוץ, זה 10 ש"ח לחודש, ולאחרונה נכתב כאן שעקב מיעוט פעולות ואחזקת קרנות מחקות (שם זה ללא עמלת ק/מ) אזי התשלום עולה.
אתה מתכוון לאקסלנס.
באינראקטיב ישראל יש לך פטור מעמלות חודשיות. המרת שקלים לדולר עמלת מינימום 5 דולר, קניית מניות עמלת מינימום 1.5 דולר. אם תצטרף דרך קבוצת דיבידעת המרה לדולר 2.5 דולר, קניית מניות 1.4 דולר.
כמובן שאלו עמלות המינימום אבל צריך חתיכת רכישה בשביל לעבור אותם

אבל, וזה אבל גדול, אינטראקטיב ישראל נחשב חשבון זר לכל דבר, לטוב ולרע

@לעניות דעתי שוחטים אותך בעמלות בלי קשר. בבית השקעות תקבל תנאים הרבה יותר טובים, לפי מה שמופיע בסקר עמלות. זה לא משנה אם הוא עדכני או לא, זה הסדרי גודל שאתה יכול צפות לקבל.
גם בבנק אפשר לקבל תנאים סבירים, צריך כושר מיקוח \ סכום מכובד של גודל תיק.

באופן כללי, כן העמלות בארץ מתסכלות. אבל - זה עקום לשפוט לבחור באילו נכסים להשקיע לפי השיקול הזה. בחירת הנכס חשובה יותר מעמלות המסחר, בפרט בהינתן שאתה יכול לקבל עמלות סבירות לחלוטין במאמץ מינימלי.

אם כבר לנסח שאלה, אז לידיעתכם או הערכתכם- באיזה גודל תיק ניתן לדחוק את עלות האחזקה לאפס או קרוב, ואת עלות הפעולות ל0.1 אחוז?

בנק לאומי?
אזור המיליון שח אולי תצליח לקבל אחזקה פיקס 100 שח שנתי לני"ע ישראלים. עמלת מסחר 0.12%, מינימום 12 שח.
אם תגיע עם תיק יותר מכובד תקבל אחזקה חינם, עמלת מסחר 0.1%, מינימום 10 שח.
לני"ע חו"ל (ETF למיניהם) עדיין יהיו דמי ניהול באזור ה-0.16% שנתי או 1600-2000 שח פיקס.

תלוי בבנק ובכמה פעולות תבצע בשנה, סביר להניח שעדיין תצטרך להשאר עם אצבע על הדופק ולעדכן עמלות אחת לחצי שנה-שנה.

תודה רבה על התגובות והתמיכה.
כנראה שבתקופה הקרובה פשוט אחזק את הפלח הזר דרך הברוקר הזר, שדרכו אין דמי אחזקה, רק עמלת קניה (והמרת המט"ח).

בהתחשב בגודל התיק המקומי (ובאופיו- קרנות מחקות בלבד), אני עדיין לא "נשחט" כ"כ, ולפי החשבון שלי בהשוואה לתנאים בבתי השקעות שעבורם יש לשלם עלות חודשית- רק כאשר אחצה את ה200 אלף ש"ח בערך, העלות תהיה דומה למצבי הנוכחי. עד אז היא תהיה יקרה יותר. (בשווי התיק כיום עלות האחזקה בבית השקעות תעלה על 1 אחוז בשנה, דמיינו שאלו היו דמי הניהול של קרן/תעודה)
עם זאת אני מסכים @adamshalev שזה לא אמור להשפיע על רציונל ההשקעה, זאת למרות הנ"ל ששיפור תנאים במקרה שלי איננו בקלות כל כך.

אגב, עדכון מהבוקר: המינימום ירד ל15 ש"ח. באותה שיחה הבנקאי הודה בפה מלא שלעולם התנאים בבתי השקעות יהיו טובים יותר מאשר בבנק... הוא כמעט עודד אותי לעבור...:lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H חשבון בנק ללא עמלות בישראל צרכנות פיננסית 3
רומן השקעה דרך קרנות שלא בישראל (עמלות, שוב עמלות) שוק ההון 4
י עמלות עו״ש בישראל בהשוואה למדינות המפותחות צרכנות פיננסית 6
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
E עמלות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9