• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סעיפים שנראים לי בעייתיים בחוזה של בית השקעות

Yuval2842

משתמש סולידי
דירוג
7
חשבתי לפתוח חשבון השקעות בבית השקעות מוכר, פשוט כדי לחסוך את העמלות הגבוהות שיש לי בבנק (ולא הצלחתי להוריד יותר מדי).
נתקלתי בכמה סעיפים שנראים לי די בעייתיים בחוזה וצירפתי למטה.
מהסעיפים האלה אני מקבל את הרושם שבמקרה של תקלות או בעיות אבטחה שעשויים לגרום לי לנזק כספי גבוה - אני לא ממש מכוסה.
מצד שני, אני בכלל לא בטוח אם בבנק המצב טוב יותר מהבחינה הזאת - מה דעתכם?

1. הלקוח פוטר את <בית ההשקעות> מכל אחריות בגין נזקים שיגרמו ללקוח בנסיבות שאין ל<בית ההשקעות> שליטה עליהן, כגון:
שביתה, השבתה, תקלות מחשב, דואר, תקשורת, פעולות איבה וכיו"ב תקלות צפויות ובלתי צפויות.

2. חבר הבורסה יהיה פטור מכל אחריות לכל נזק, הפסד או הוצאה העלולים להיגרם ללקוח, במישרין או בעקיפין,
כתוצאה מביצוע/אי ביצוע או מביצוע חלקי של איזו הוראה שנתקבלה באמצעי תקשורת, בין היתר
בשל חוסר בהירותה של ההוראה או כל תקלה באמצעי התקשורת. במקרה ויתברר כי הוראה כאמור
הופנתה אל חבר הבורסה בשם הלקוח על-ידי מי שלא הוסמך לכך או נחתמה ע"י מי שלא היה מוסמך
לכך ו/או במקרה שחתימת הלקוח על גבי ההוראה זויפה. הלקוח פוטר את חבר הבורסה מכל אחריות
בגין נזק שיגרם לו, ככל שייגרם לו, כתוצאה מביצוע או מאי ביצוע ההוראה, כאמור.

3. הלקוח מודע, מסכים ומבין כי מערכת המסחר הינה פרי פיתוחם של צדדים שלישיים, הנשען על
מקורות מידע ומערכות של צדדים שלישיים שאינם בשליטת חבר הבורסה ו/או באחריותו. הלקוח
מודע מסכים ומבין כי חבר הבורסה ו/או ספק התוכנה לא ישאו באחריות לתקלות מחשוב, תוכנה
ו/או כל תקלה אחרת במערכת המסחר ואופן התחברותן והעברת ההוראות באמצעותן ותוצאותיהן.

4. פטור מאחריות - הלקוח מצהיר בזה כי ידוע לו שהשימוש במערכת המסחר כרוך בסיכונים רבים, הן
בשל הטכנולוגיה הכרוכה בנושא והן בשל גורמים אנושיים הפועלים באמצעות האינטרנט וצדדים
שלישיים נוספים. הלקוח מקבל על עצמו בזה את מלוא האחריות בקשר לסיכונים אלו ולכל תוצאה
אפשרית שתנבע מהאמור לעיל, לרבות שימוש לרעה בסיסמאות ו/או שיבוש בקבלת השירות ו/או
תקלה בהגדרת נתונים ו/או באופן דיווחם, מהימנותם, העברתם, בקליטתם או בביצועם, לרבות
בעיתוי ההעברה ו/או ביצוע, וכן לרבות תקלה בקליטת הוראות המסחר ו/או באישורי הביצוע ו/או
בציתות להוראות המשתמש ו/או בזיופן.

5. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, הלקוח פוטר בזאת את חבר הבורסה, וספק התוכנה מאחריות כל שהיא לנזק ישיר
ו/או עקיף לרבות רווח נמנע, הוצאות ותשלומים שייגרמו ללקוח, הנובעים מקבלת השירות באמצעות
מערכת המסחר, עקב ביצוע ו/או אי ביצוע של הוראות מסחר, וזאת כתוצאה משימוש ו/או מתקלה
באמצעי התקשורת, בחומרה, במערכות המחשוב אצל חבר הבורסה, ספק התוכנה. ו/או במחשב
הבורסה ו/או כל סיבה אחרת. הלקוח מצהיר כי מודע לכך שכתוצאה מהשימוש בערוצי התקשורת
באינטרנט עשויים פרטים הנוגעים לחשבונו להגיע לידיעת צדדים שלישיים וכי לא תהא לו כל תביעה
ו/או דרישה כלפי חבר הבורסה ו/או ספק התוכנה בקשר לכך.

זה מה יש, take it or leave it.
רובינו בבתי השקעות ולמרות כל הסעיפים המחריגים כנראה שלא יפתור אותם מאחריות בבית משפט.
לא ממליץ ולא מייעץ.
זה דיון שנדוש כבר, אפשר לנעול?

זה מה יש, take it or leave it.
רובינו בבתי השקעות ולמרות כל הסעיפים המחריגים כנראה שלא יפתור אותם מאחריות בבית משפט.
לא ממליץ ולא מייעץ.
זה דיון שנדוש כבר, אפשר לנעול?

תוכל לשלוח לינקים לדיונים שדיברו על סעיפים בעייתיים בחוזים של בתי השקעות או משהו בסגנון?
כן ראיתי שמדברים על בעיות אבטחה בבתי השקעות ישראליים, אבל לא זכור לי שדיברו על הנושא הספציפי הזה.

אם יש דיונים מהסוג הזה מבחינתי אפשר לנעול.

אני לא מוצא בשלוף, אבל חפש בגוגל
חוזה דרקוני
חוזה אחיד

עם "הסולידית בית השקעות"

אני לא עו"ד, אבל לדעתי אם הרגולטור/החוק דורש מהם משהו הם מחויבים לכך גם אם אתה חותם אחרת.
אם אין דרישה רגולטורית כלשהי והם מחתימים אותך על כך שהם לא אחראים לכלום אם יש תקלה אצל יצרן התוכנה, אז עלול להיות קשה להוציא מהם משהו בהיעדר חוק או תקנה מפורשת הקובעת אחרת.

"חוזה אחיד" רלוונטי כאשר יש סעיפים שלא מנוסחים באופן ברור.

"חוזה דרקוני"? אף אחד לא מכריח אותך לפתוח חשבון השקעות.

על מה חותמים כשמצטרפים לבנק ובפרט לשירותי מסחר?

ברור שזו לא ההגדרה. התכוונתי מה חיפוש של חוזה אחיד יניב ומדוע זה כנראה לא רלוונטי כאן.
ועל כך עניתי - אין קשר בין בהירות הסעיפים בחוזה לבין ההגדרה של סעיפים מקפחים בחוזה אחיד.

ועל כך עניתי - אין קשר בין בהירות הסעיפים בחוזה לבין ההגדרה של סעיפים מקפחים בחוזה אחיד.
צודק, לא הכרתי את הסעיפים המקפחים שבית משפט יכול לבטל.
דיברתי על מקרה בו סעיף אינו חד משמעי ואז יש לפרשו לרעת המנסח.

Back
למעלה