• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש לכם שאלה? תתחילו כאן

מצב
הנושא נעול.

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
ברוכים הבאים לפורום!

קראתם, הקשבתם, הפנמתם - ויש לכם שאלה. מעולה!

רק לפני שאתם פותחים עוד שרשור, יש סיכוי טוב שקיים כבר שרשור מקיף ונרחב באותו הנושא בדיוק.
כאשר אתם פותחים שרשור עם שאלה שכבר נשאלה ונידונה ע"י רבים מחברי הפורום - אתם קצת מעליבים את כל אלו שטרחו מזמנם וכתבו לטובת הכלל בכך שלא טרחתם לבדוק בעצמכם אם הנושא כבר נידון.

רוב הסיכויים - שהשאלה שלכם נשאלה כבר בעבר.
מעבר לכך - שאלה באותו הנושא צריך להמשיך בשרשור הרלוונטי שכן זה מרכז את הידע ויאפשר ליותר אנשים להחשף לשאלות ולדעות שלכם.

רצוי חובה ומומלץ לראות את הסרטון הזה של xda-developers לפני שמתחילים:

מאיפה מתחילים?

קראתם כמובן את כל הבלוג של הסולידית לפחות פעם אחת, ועברת על קטלוג הנושאים וראיתם שהסולידית לא ענתה לכם כבר על השאלה.

ניסיתם לחפש בפורום.

עברתם על ענן התגיות - שבו כמעט כל נושא בפורום מתוייג בתגית מתאימה ועדיין לא מצאתם תשובה.

רוב הסיכויים, שהשאלה שלכם היא סביב נושא פופולרי, ותוכלו בכל זאת למצוא תשובה באחד הנושאים הללו:

אתם אולי תוהים דרך איפה כדאי לכם להשקיע, דרך בנקים, או בתי השקעות בארץ או בחו"ל.
אתם בוודאי גם לא רוצים שלם עמלות גבוהות ומעוניינים לדעת כמה משלמים אנשים אחרים.

אתם בטח מתלבטים אם להשקיע דרך קרנות ישראליות, אמריקאיות או איריות, מה יותר משתלם לטווח ארוך ואיזה מוצרים הם הכי זולים.

סוגיות של מיסוי אולי מטרידות את משנתכם, ואתם תוהים איך לתכנן את המיסוי באופן חוקי כך שיעלה לכם פחות.

אתם אולי רוצים להבין נושאים שקשורים לפנסיה שלכם, קרנות הגמל או לקרנות ההשתלמות וה-IRA ובטח רוצים לשלם על זה כמה שפחות עמלות.

יתכן ויש לכם כסף פנוי להשקעה או שאתם בשלבי התכנון או היישום של התיק שלכם ואתם רוצים לדעת מה אנחנו חושבים. זה בסדר ... אבל חשוב מאד להקפיד על כללי הפורום בנושא.

אתם אולי מתעניינים בסוגי השקעות שונים כמו נדלן, הלוואות עמית לעמית, השקעות אקטיביות או השקעות ערך, מניות דיבידנד או אפילו השקעות פסיביות. כדאי מאד להעיף מבט על התיקים שאנשים אחרים בנו לעצמם בגלריית התיקים שלנו.
אם יש לכם בתיק ני"ע במט"ח אתם בטח חוששים מסיכון של שינויים בשער החליפין ומתחבטים האם כדאי לגדר.

אולי קראתם שהבורסה עולה\קורסת בחדשות ואתם רוצים לדעת מה יהיה עם השוק או איך כדאי למשקיע נבון להתנהג.

ואם עדיין לא הצלחתם למצוא מענה ראוי - אז D:מזל טוב!D: אתם באמת מיוחדים והשאלה שלכם בסבירות גבוהה תעניין הרבה אנשים.
אתם מוזמנים להמשיך ולפתוח שרשור חדש בתת-פורום המתאים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@adamshalev נראה לי הוגן שאם אתה רוצה למנוע redundancy (=הדירות?) מינימאלי שתתקן את הלינקים שאתה מפנה אליהם
הוגן. אך הלינקים שבורים כי הסולידית הסירה את מנגנון ה-tags עקב בעיית אבטחה בתוסף שמימש אותם.

איך מפרסמים כאן נושא חדש?

לפעמים זה Overwhelming ללמוד משהו חדש, הבלוג של הסולידית הוא מקום מעולה להתחיל בו, בארכיון של הבלוג הזה יש המון מאמרים, חלקם יכולים להיות יותר רלוונטים עבורך וחלק פחות, אולי הלוח הזה שעשיתי יעזור לך כמו שעזר לי, זה מחולק פלוס מינוס לנושאים כללים, כל כרטיס כולל קישור לפוסט, כל הפוסטים רק בנושא השקעות מיסים וכו' עם קטלוג לפוסטים יותר פרקטיים וקריטיים לקריאה:

https://trello.com/b/V7BNkMQn/investing-jump-start
@Generics מה קרה ללוח?

[לא מצאתי שרשור הולם ולא רציתי לפתוח אחד]

באחד מהפוסטים של הסולידית היה מחשבון [אתר לא ישראלי] שהיה בו 3 אופציות לחישוב הפקדות [+תשואה] בד בבד עם הכנסת שלושה נתוני דמי ניהול שונים.
ככה היה אפשר לראות בתוצאה את השינויים בין כולם ב"מכה אחת".
אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי למחשבון הנ"ל או דומה.

שלום לכולם ,אני חדש בפורום , מעוניין להתחיל ללמוד ולהתעסק בשוק ההון מאפס , האם יש פה שירשורים שיכולים לעזור לי ?

שלום,
גם אני חדש כאן.
נחשפתי לבלוג של הסולידית לפני מספר חודשים, ואני מודה שעניין תיקי ההשקעות תמיד הרתיע אותי כי תמיד שמעתי על אלו שהפסידו הכל.
במהלך החודשים האחרונים כנראה שהפנמתי שתיק פאסיבי הוא אומנם "הימור" אבל מושכל וניתן לבנות אותו בצורה כזו שהתיק מאזן את עצמו(הארי בראון).

אני חושב שהרגע שבו הבנתי שאני מסוגל לנהל תיק השקעות בעצמי,היה לאחר שהעברתי סכום כסף שחסכתי לקופת גמל להשקעה, לאחר מחקר על התשואות השונות במסלול מנייתי ומיד לאחר מכן התיק מחק כ6% מערכו.
מכיוון שאני יודע שלטווח הארוך השוק מתייצב גם אם זה יקח שנים, לא עשיתי דבר ולא עברתי למסלול "סולידי" יותר. נראה שסיבול להפסדים יש לי.

בימים האחרונים צרכתי המון מידע ואני מודה שלא פשוט לעכל אותו.
אני מרגיש שיקח לי כמה חודשים להפנים הכל וגם אז לא אדע יותר מידי... מרגיש לי קצת כמו "בזבוז זמן". חשבתי ללכת על מודל ההשקעה של הארי בראון ולראות איך העניין מתגלגל אך הדבר הזה סותר את ההמלצה של תכנון מוקפד של התיק לפני פתיחות וזה החזיר אותי לנקודת האפס.

מתי אדע שאני מוכן לפתוח את התיק? איך אדע שהתמהיל שביניתי מוגן מפני תרמיות, מאוזן יחסית (לצרכים שלי)?

מתי אדע שאני מוכן לפתוח את התיק?
לפני שתענה על "מתי"
תנסה להחליט על ה"מה"
מה טווח ההשקעה
מה מטרת ההשקעה
מה אחוז החיסכון
מה סיבולת הסיכון (או כמה אתה מוכן להפסיד)
ברגע שסיימת עם ה"מה" , תעבור ל"איך"
איך מבצעים\קונים\מתחזקים
ברגע שתרגיש שאתה סגור על כל הכלים בחגורה שלך, אתה מוכן

עוד משהו קטן, זה בסדר לא להרגיש בנוח, כאילו ההחלטה כלשהי מתגלה כשגויה באופן זמני, יש לחשוב על הטווח הארוך ובחינת היעדים במועדים רחוקים יותר ממספר חודשים

לפני שתענה על "מתי"
תנסה להחליט על ה"מה"
מה טווח ההשקעה
מה מטרת ההשקעה
מה אחוז החיסכון
מה סיבולת הסיכון (או כמה אתה מוכן להפסיד)
היי,
תודה על המענה.
אני עוקב אחרי הפוסט של הסולידית - "איך להשקיע בבורסה - המדריך למתחילים"
כבר רשמתי במסמך מה טווח ההשקעה(13 שנים)
המטרה היא להשיג תשואה של 3 אחוז בשנה(אני רוצה להוכיח שאני מסוגל להתנהל בעולם הזה בצורה שתביא לי רווח סביר)
אחוז הסיכון יהיה 50% ואחרי 5 שנים יהיה חישוב מחדש האם להגדיל אול להקטין אותו.
הסכום ההתחלתי שאיתו ארצה להשקיע הוא לא גבוה ויהיה 20K כאשר במהלך השנה יופקדו לחשבון עוד 10K כל שנה. לאחר 3 שנים תעשה בדיקה האם ניתן להגדיל את ההפקדות לתיק.
כמה אני מוכן להפסיד? כנראה שהכל ולכן בחרתי בסכום יחסית נמוך והםקדות מאוד מתונות של 10K בשנה.

לפני שתענה על "מתי"
איך מבצעים\קונים\מתחזקים
ברגע שתרגיש שאתה סגור על כל הכלים בחגורה שלך, אתה מוכן

השלב הנוכחי שלי הוא הבנה איך לפזר את התיק בצורה כזו שידע לאזן את עצמו.
אחרי שאבין את המושגים הללו אתחיל לחפש דרך איזו חברה לבצע את ההשקעה ואז אעשה סקר שוק של דמי ניהול ואתייעץ בפורום על עוד פרמטרים שינגסו בתשואה(אם תיהיה) כמו דמי קנייה ומכירה ועוד.

אני פשוט מרגיש שהדבר הזה יקח לי כמה חודשים אבל מצד שני הריצה כאן היא לטווח רחוק שנה לפה ושנה לשם לא אמורה לשנות.

אני פשוט מרגיש שהדבר הזה יקח לי כמה חודשים אבל מצד שני הריצה כאן היא לטווח רחוק שנה לפה ושנה לשם לא אמורה לשנות
זה מאוד אינדיבידואלי, אבל עבורי להתחיל להשקיע היתה הדרך הטובה ביותר ללמוד.

זה מאוד אינדיבידואלי, אבל עבורי להתחיל להשקיע היתה הדרך הטובה ביותר ללמוד.
זו גם הדעה שלי שיש להתחיל לנהל את התיק בשביל ללמוד אבל גם בשביל להגיע למצב הזה יש לעשות מחקר בסיסי בשביל להבין למה נכנסים.

שלום כלום,
שמתי לב שבאקסלנס גמל להשקעה יש מסלולים מחקי מדדים.
פירוט מסלולי קופות גמל להשקעה מחקות מדדים:
1. אקסלנס גמל להשקעה כללי פאסיבי
2.אקסלנס גמל להשקעה פאסיבי - מדדי מניות

לא כול כך הבנתי איך אני יכול לוודא שזה באמת מסלול מחקה מדדים והיכן אני יכול לראות באילו מדדים הם משקיעים.
האם מישהו מכיר את המסלולים הללו?

שאלה נוספת, האם מעבר בין מסלולים בקופת גמל להשקעה הוא אירוע מס? לפי הבנתי לא.

תודה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
M האם עליות המחירים פוגעת לכם בחיסכון? אוף טופיק 97
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
נ יש לכם המלצה על ספר העוסק באינפלציה ונזקיה התפתחות אישית 0
נ נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה? פוסטים מאיכות נמוכה 8
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ג אחרי המבול - מה קונים? יש לכם נתונים מ2009? שוק ההון 3
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
Myrath תקריות צרכניות שהיו לכם אוף טופיק 0
נ האם ההשקעות במניות תרמו לכם בהבטים לא כלכליים? שוק ההון 11
K ציטוטים שגרמו לכם לחשוב אוף טופיק 189
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
bobby TWS של Interactive Brokers - גם לכם הוא איטי? אוף טופיק 82
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
L יש לכם המלצה למזרן? אוף טופיק 63
ביולוג ירושלמי התוספים הכי טובים שיש לכם בדפדפן Chrome. אוף טופיק 70
I חישוב תשואה בתיק בסגנון "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד" שוק ההון 3
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ליאת - איפה שיש רצון... מה קשה לכם במעבר לסולידיות? (הפוסט באישורה של דורין) אוף טופיק 32
Nimrod ביג שוט ?? גם לכם קופצות כל הזמן פרסומות שלהם בפייסבוק דרך מלא דפים שהם משתמשים בהם ? אוף טופיק 18
K האמת האוביקטיבית חשובה לכם? אוף טופיק 61
מתכנת TheMarker - בעלי אזרחות אמריקאית? האמריקאים רוצים להכניס לכם יד לכיס שוק ההון 28
H בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 89
adamshalev קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים שוק ההון 810
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה