• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי גוזר קופון מהסיפור הזה של ייבוא העגבניות?

לגבי משגיחי כשרות...
לא לשכוח שבמדינת ישראל, כל שנה שביעית היא שנת שמיטה...
והם יודעים שזו המצאה... שמן זית של שנת שמיטה, נמכר במחיר שהרב קובע.
אבל בין לזרוק את התוצרת ללמכור במחיר פיקס מהרב'... עדיף למכור בסכום כלשהו ..
ראיתי מישהו השבוע בסופר, בכה בדמעות של תנין על העגבניות מטורקיה, כשהכניס לשקית.
הזכרתי לו שהוא לא חייב לקנות.
לא הסתדר לו הרעיון.

והם יודעים שזו המצאה... שמן זית של שנת שמיטה, נמכר במחיר שהרב קובע.
רב קובע מחיר? מה הוא מקבל קומיסיון?
אז קונים ב 20% פחות שמן זית מספרד או איטליה.

נערך לאחרונה ב:
עוד כתבה טובה בנושא
אתר מידה, באמת?! קראתי וזה קישקוש מקושקש שאפילו מצליח לסתור את עצמו תוך כדי.
אם רוצים מידע רלוונטי, עדיף לחפש מחקרים וסקירות. לכנסת יש את מרכז המחקר והמידע ויש שם ניתוחים לא רעים. הנה אחד לדוגמא מהשנה:
http://fs.knesset.gov.il/globaldocs...f196-6412-e811-80de-00155d0a0235_11_10647.pdf

לא יכול להיות שהייבוא מצד אחד לא מוריד מחירים ומצד שני "מוריד את החקלאים הישראלים על ברכיים".
ומרווח השיווק של הרשתות לא גבוה (לא מכירה ספציפית בירקות - באופן כללי שול הרווח הקמעונאי בארץ נע בין 2 ל-4 אחוזים). איפה הדיבור על המרווח של החקלאים? קונים זרעים בחצי אגורה לקילו ומוכרים ב-3 שקלים לקילו! אלפי אחוזי מרווח!

לא יכול להיות שהייבוא מצד אחד לא מוריד מחירים ומצד שני "מוריד את החקלאים הישראלים על ברכיים".
אתה כנראה לא מעודכן.
עגבניות מטורקיה עולות 3.90 [אצל פייסל 2.90] ועגבניות כחול/לבן עולות מ 5.90 צפונה.
ראיתי בכמה סופרים כמו י... בי...ן שמוכרים מטורקיה ב 6.90 ועובדים על הציבור בעיניים, חוצפה והונאה.

לשטות כזאת לא ציפיתי. הרב קובע מחיר של שמן זית ?
מאיפה הגרלת את הטענה הזאת
אני אמנם לא דתי...
אבל בהתחשב שקונה שמן זית, מכיר כמה בכל גווני קשת הכיפה.
אחד החברים שלי הציע לי להצטייד בסטוק, אמור להגיע אחד לבית הכנסת עם פחיות של 18 ליטר, במחיר שנקבע לשנת שמיטה.
לא היה מה לחפש בתי כנסת אחרים, המחיר אחיד.
לחקלאי זה גם מוריד סיבובים, מגיע עם משאית לנקודה X, מובטח לו למעשה שהכל נפרק ונמכר.
חושב 500 או 550 שח ל-18 ליטר.

אני אמנם לא דתי...
אבל בהתחשב שקונה שמן זית, מכיר כמה בכל גווני קשת הכיפה.
אחד החברים שלי הציע לי להצטייד בסטוק, אמור להגיע אחד לבית הכנסת עם פחיות של 18 ליטר, במחיר שנקבע לשנת שמיטה.
לא היה מה לחפש בתי כנסת אחרים, המחיר אחיד.
לחקלאי זה גם מוריד סיבובים, מגיע עם משאית לנקודה X, מובטח לו למעשה שהכל נפרק ונמכר.
חושב 500 או 550 שח ל-18 ליטר.

אני גם לא דתי ,מה שאתה מתאר זה קנייה מרוכזת דרך בית כנסת (שווה להתפלל מידי פעם) או משהו כזה במחיר מיוחד.
מכאן ועד הרב קובע את מחיר השמן בשנת שמיטה לא מוצא קשר, אפילו לא וירטואלי.
עכשיו אחרי שהסברת את עצמך אני מבין שהדברים שכתבת יותר חמורים .-מציע לך חבר לקנות שמן זית במחיר מבצע ואתה מצאת דרך למנף את זה נגד ציבור שלם.
מה שמדהים זה שאף אחד בשרשור לא מצא לנכון להעיר לך, מה שעוד יותר מדהים שקיבלת לייק מ @yossik @בת העמק אנשים שבד"כ יש הגיון בהודעות שלהם, מניח שיש להם ידע או בדקו את הטענה לפני.... (אולי...)

קוראים לזה הסתה

ראיתי מישהו השבוע בסופר, בכה בדמעות של תנין על העגבניות מטורקיה, כשהכניס לשקית.

אני מניח שלא ראית באמת מישהו בוכה כשהכניס עגבניות מטורקיה לשקית. ....פשוט בחרת להקצין את זה

אתר מידה, באמת?! קראתי וזה קישקוש מקושקש שאפילו מצליח לסתור את עצמו תוך כדי.
אם רוצים מידע רלוונטי, עדיף לחפש מחקרים וסקירות. לכנסת יש את מרכז המחקר והמידע ויש שם ניתוחים לא רעים. הנה אחד לדוגמא מהשנה:
http://fs.knesset.gov.il/globaldocs...f196-6412-e811-80de-00155d0a0235_11_10647.pdf

אין שום סתירה בין מה שכתוב במידה (שהוא אתר מעולה) לבין מה שכתוב במחקר הנדון.

באתר מידה כתוב שצריך לפתוח ליבוא כדי להוריד מחירים , ושהקמפיין של החקלאים נגד כחלון בנושא יבוא העגבניות הוא מוטעה.

במחקר של הכנסת כתוב שצריך לפתוח היבוא, וכדי לשמור על החקלאות המקומית לעבור לתשלום ישיר לחקלאים (כמו באירופה), וכך החקלאים ירויחו ישירות ולא המתווכים.

הדברים משלימים אחד את השני, ולא סותרים.

הרב קובע את מחיר השמן בשנת שמיטה
נדמה לי שזה (חלק מ)המושג של אוצר בית דין.
אני מכיר גם שיין מאוצר בית דין נמכר בבתי כנסת (לא רק, גם במקומות אחרים) במחיר שנקבע על ידי בית הדין בלי קשר למכירה קבוצתית, כך שהתיאור של @c881 נראה לי אמין.
אגב, בין עשרות המליונים שהוקצו בשמיטה הקודמת מהמדינה לטובת תמיכה באוצרות בית דין ופיצויים קשורים, 17.5 מתוכם הוקצו לפיצוי חקלאים עבור הפער בין מחיר רגיל למחיר שמיטה. אני לא משוכנע שזה קשור, נראה לי שכן אבל אשמח להסבר ממי שיודע.

כך שהתיאור של @c881 נראה לי אמין
אני בטוח שזה קשקוש.
שאתה הולך לסופר בשנת שמיטה תמצא מגוון של מחירים של שמן זית.בדיוק כמו פירות וירקות שחל עליהם שנת שמיטה.

בסוף אני עוד יאמין לשטות הזאת

אני בטוח שזה קשקוש.
שאתה הולך לסופר בשנת שמיטה תמצא מגוון של מחירים של שמן זית.בדיוק כמו פירות וירקות שחל עליהם שנת שמיטה.

בסוף אני עוד יאמין לשטות הזאת
אתה מכיר את המושג אוצר בית דין? זו לא המשמעות שלו?
עריכה: משיטוט מהיר ברשת נראה שכן, היבול שייך לבית הדין והוא זה שמוכר (לכיסוי הוצאות בלבד, ולכן בזול) כלומר בהגדרה קובע את המחיר.
לשאלה על המחירים בסופר- ההתמודדות עם שמיטה בישראל נעשה כיום בשני אופנים: היתר מכירה, ואוצר בית דין. השני מועדף, בחלוקה גסה, על ידי האשכנזים, והמדינה דוחפת היום ליישום שלו כשאפשר בעדיפות על היתר מכירה.
אני לא יודע פרטים, אבל המחירים השונים יכולים לנבוע גם מהוצאות שונות (עבור אוצר בית דין), וגם כנראה מהיתר מכירה.

נערך לאחרונה ב:
אתה מכיר את המושג אוצר בית דין? זו לא המשמעות שלו?
עריכה: משיטוט מהיר ברשת נראה שכן, היבול שייך לבית הדין והוא זה שמוכר (לכיסוי הוצאות בלבד, ולכן בזול) כלומר בהגדרה קובע את המחיר.
לשאלה על המחירים בסופר- ההתמודדות עם שמיטה בישראל נעשה כיום בשני אופנים: היתר מכירה, ואוצר בית דין. השני מועדף, בחלוקה גסה, על ידי האשכנזים, והמדינה דוחפת היום ליישום שלו כשאפשר בעדיפות על היתר מכירה.
אני לא יודע פרטים, אבל המחירים השונים יכולים לנבוע גם מהוצאות שונות (עבור אוצר בית דין), וגם כנראה מהיתר מכירה.

עשית סמטוחה (סלט) ,הייתי רוצה לתת הסבר מזיכרוני בבית ספר דתי ,אבל אני יודע שזה לא יצא מדויק,עדיף לחכות למוצ"ש אולי מישהו מהדתיים יסביר בצורה יותר טובה.(יצאתי לעשות פיפי כשהמורה הסביר על שנת שמיטה)
בכל מקרה אתה יכול להיות בטוח שהרב לא קובע את מחירי שמן זית בסופר וגם לא של העגבניות (צריך לשמור על זיכה לנושא השרשור)
וגם הפתרון של היתר מכירה לא משפיע על המחיר בסופר

קונים זרעים בחצי אגורה לקילו ומוכרים ב-3 שקלים לקילו! אלפי אחוזי מרווח!
מה שמייאש אותי במשפט הזה, שהוא נכתב לפני 4 שעות ואף אחד מהמגיבים אחריו לא התייחס אליו. כאילו מה? @אורי ג. עשית לייק לזה כי אתה מסכים לו?
אז רגע לפני שאני פורשת מויכוח חסר תועלת:
1. קילו זרעים עולה אלפי ש"ח. לא חצי אגורה. אני גידלתי זרעים לחב' "הזרע" לפני 30 שנה ומכרתי להם באלפי שקלים אז תנחשי כמה הם מכרו לחקלאי?
2. הוצאות החקלאי מתחילות ונגמרות בקניית חבילת זרעים? את עושה צחוק מעצמך? זאת התשומה הכי נמוכה בסיפור.
במחקר של הכנסת כתוב שצריך לפתוח היבוא, וכדי לשמור על החקלאות המקומית לעבור לתשלום ישיר לחקלאים (כמו באירופה), וכך החקלאים ירויחו ישירות ולא המתווכים.
אני מסכימה עם זה. הסבסוד העקיף הוא חולירע. יבוא יכול להיות מצויין אבל לא על חשבון החקלאות בארץ אלא לצידו. בכל מקרה המחירים לא נקבעים ע"י החקלאי.
אין שום סתירה בין מה שכתוב במידה (שהוא אתר מעולה) לבין מה שכתוב במחקר הנדון.
יש סתירה בתוך המאמר של מידה וזה מה שכתבתי. ובעיניי האתר הזה הוא פשקוויל ימני ולא יותר. גם פשקווילים שמאלנים לא אהובים עלי.

כאילו מה? @אורי ג. עשית לייק לזה כי אתה מסכים לו?
אז רגע לפני שאני פורשת מויכוח חסר תועלת:
עשיתי לייק לחלק הזה:
ומרווח השיווק של הרשתות לא גבוה (לא מכירה ספציפית בירקות - באופן כללי שול הרווח הקמעונאי בארץ נע בין 2 ל-4 אחוזים).
ברור שהטיעון השני סתם דמגוגי.
2. הוצאות החקלאי מתחילות ונגמרות בקניית חבילת זרעים? את עושה צחוק מעצמך? זאת התשומה הכי נמוכה בסיפור.
הטיעון זהה גם למפיץ וגם לסופרמרקט.

Back
למעלה