• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחובות לחופש

ברור, זה רק עניין של החלטה.
מסכימה איתך לגבי כל מה שכתבת מתחת לציטוט שהבאתי.
שינוי הרגלים הוא לא דבר שקורה ביום אחד ובאיבחת החלטה אחת.
אל תערבב את זה עם התמכרות וגמילה ממנה, אתה לא שם. אתה נמצא בהחלפת כיוון מחיים ספונטנים לחיים מחושבים, לפחות מבחינת התובנות שהגעת אליהן.
בעיניי הבעיה היא שהדרכים שבחרת לשינוי לא יובילו אותך לשם לדעתי. הלוואי שאני טועה.

אולי אפשר גם לנסות לשנות את ההסתכלות על טובין חומריים דרך קריאה על הסטואיקנים ,שפינוזה ,ושאר רעיונות מהסוג הזה

@kerenX
^למה התכוונת בשאלתך אל צחי?
לא הבנתי את השאלה שלך.

ברור, זה רק עניין של החלטה.

בגלל זה אדם שמן קם בבוקר מחליט שהוא רזה וכאן זה נגמר
בגלל זה מעשן , אלכוהוליסט, נרקומן, מהמר כפייתי, מחליטים שזהו , מחר יום חדש ולא נחזור לדרך הרעה.
אתה נופל לא מעט בכתיבה שלך (לדעתי) לדיבור מאוד יפה בסיסמאות, ולכן גם קיבלת הרבה לייקים, אך החיים והמוח האנושי הרבה יותר מורכבים איש יקר.

אפילו @בת העמק הייתה מספיק אמיצה להודות כאן בפומבי, שהיא עדיין מתמודדת עם גמילה מסיגריות, לאחר שנים רבות של עישון.
ואין לי ספק שכמעט כל אחד הכותב כאן בפורום זה, מתמודד עם התנהגות בעייתית כזו או אחרת שכבר מלווה אותו שנים. כי שום דבר כזה לא נגמר ״מהר״.

אתה חושב שאדם שמן לא מבין איפה הוא נמצא? למה הוא הגיע לשם? להבין רובם מבינים, הם פשוט מסתכלים במראה..
אך להפנים באמת שהם בבעיה, זה לוקח להם שנים ארוכות, ולתקן את זה, לוקח הרבה יותר. כי תיקון זה אף פעם לא בקו לינארי רציף ללא סטיות למעלה, רק אולי בסרטים.

תיקון לא נעשה ביום אחד. אין פתרון קסם. זה הרבה עבודה על עצמך, וזה לוקח זמן.
אז אתה אומר שאתה בעצם מכור להלוואות ולא שולט בעצמך? זה מה שמשתמע מדבריך.
הרושם שלי היה שנפלת בטעות ומחוסר הבנה ואתה מנסה לתקן את המצב.
אבל אם אתה אומר שזה יותר כמו התמכרות, זה כבר עניין אחר לגמרי וצריך להסתכל על הנושא בהתאם.
תודה רבה איש יקר. מעריך מאוד. גם אם אנו לא מסכימים על הדרך, שתינו רוצים להגיע לאותה תוצאה.
לגמרי. שוב המון בהצלחה!

אל תערבב את זה עם התמכרות וגמילה ממנה, אתה לא שם. אתה נמצא בהחלפת כיוון מחיים ספונטנים לחיים מחושבים, לפחות מבחינת התובנות שהגעת אליהן.
אז אתה אומר שאתה בעצם מכור להלוואות ולא שולט בעצמך? זה מה שמשתמע מדבריך.
אבל אם אתה אומר שזה יותר כמו התמכרות, זה כבר עניין אחר לגמרי וצריך להסתכל על הנושא בהתאם.

כן, לדעתי זה התמכרות לכל דבר ועניין. הריי מה זה התמכרות? התמכרות זה שהמוח למד לפעול ולהגיב לגירויים מסוימים בצורה פסולה לאורך שנים, בדרך שלהגיב בחיוב לגירויים אלו, ולהגיב להם בשימוש מוגזם ובתדירות גבוהה. ועם הזמן הוא פיתח תחושת תלות מסוימת בתגובה לגירוי וכל נסיון לשנות זאת, זה בעצם נסיון להיגמל מהדפוס המזיק.

אז אצל אחד הגירויים הפסולים זה הדחף לעשן והוא משתיק זאת באמצעות, הדלקת סיגריה.
ואצלי הגירויים הפסולים זה הדחף להשתמש בכסף שאני מרוויח לדברים שאני רוצה כאן ועכשיו, במקום לחסוך אותו בצורה מחושבת (בזבזנות במילים אחרות).

והכלים שאני משתמש בהם כגון תקציב ועדכונים קבועים ביומן מסע, אמורים תחילה יותר כלשמש שומר סף, אך התקווה שעם הזמן יהפכו להרגלים קבועים, ויצרו דפוסים חדשים ובריאים יותר במוח עד שנגיע למצב שכבר לא יהייה בשומרי סף אלו כמעט צורך, כי דפוסי ההתנהגות במוח כבר יחווטו מחדש לצורה בריאה ושכלתנית יותר.
בינתיים התקציב שהתחלתי בינואר בשילוב עם תחושת הדין והחשבון לעצמי שהעדכונים ביומן גורמים, באמת עצרו אותי מלקנות כמה דברים שרציתי.

אבל אני חושב שזה גם הדבר השני שציינת בת העמק. שאני גם בהחלט נמצא בתהליך של החלפה לחיים מחושבים יותר.
אז ייתכן וזה באמת שילוב של שני הדברים הבעיה שאני סובל ממנה עם התנהלותי עם כסף.

נערך לאחרונה ב:
צחי, המון בהצלחה נראה שאתה בדרך הנכונה.
אני חושב שזה בסדר לעשות זאת בדרכך.
ולגבי המגיבים שלא הסכימו איתך, טבעי שדיון בנושא זה (שאני מניח שהוא טעון ורגיש אצלך)
יעורר התנגדות מצידך.

ישר כוח!

עדכון לחודש אפריל 23 -
סהכ הכנסות - 11500
סהכ הוצאות - 8000
מתוכם הלוואות - 4450 ( קרן - 3750, ריבית - 700)
סהכ חוב נותר (כולל ריבית) - 125k

מצ״ב:
הלוואות -

תקציב -

סהכ הוצאות
אני רואה קצת מטושטש את הלינק של התקציב, אבל נראה לי שאתה חורג ב- 50% בפועל ממה שתיקצבת.
אולי תנסה לפרק את שורת ה"כללי" לסעיפים כדי לזהות לעצמך איפה אתה נופל.

4450 הלאוות + 3170 הוצאות = 7620, איך הגעת ל8000 בסך הכל?

יש לך החודש יתרה משמעותית ממה שהקבצתה, מה אתה מתכנן לעשות איתה?

עדכון לחודש אפריל 23 -
סהכ הכנסות - 11500
סהכ הוצאות - 8000
מתוכם הלוואות - 4450 ( קרן - 3750, ריבית - 700)
סהכ חוב נותר (כולל ריבית) - 125k

מצ״ב:
הלוואות -

תקציב -
איך הגעת ל125? משהו לא מסתדר לי.
לקחת הלוואה של 60,000 מפועלים , על כמה היא עומדת היום באפליקציה של הבנק?

עדכון לחודש מאי 23 -
סהכ הכנסות - 8300
סהכ הוצאות - 9650
מתוכם הלוואות - 4325 (קרן - 3625, ריבית - 700)
סהכ חוב נותר (כולל ריבית) - 127k

מצ״ב:
הלוואות -

תקציב -

עדכון לחודש מאי 23 -
סהכ הכנסות - 8300
סהכ הוצאות - 9650
מתוכם הלוואות - 4325 (קרן - 3625, ריבית - 700)
סהכ חוב נותר (כולל ריבית) - 127k

מצ״ב:
הלוואות -

תקציב -
תעשה לעצמך מאזן ותשווה כל תחילת חודש - ככה תקבל תמונה נכונה יותר.
לא עוזר להסתכל על מצבת הלוואות כשלא מופיעים נתוני חודש קודם.

תעשה אקסל כזה:
עוש 1000
פקדונות 5000
מניות 4000
הלוואות 60000-

הסה"כ יהיה ההון העצמי שלך לאותה נקודה -ואת זה תשווה בין חודש לחודש , תראה אם מצבך השתפר או הורע , ותנסה להבין מה קרה דרך ההוצאות וההכנסות.
תראה מה השינויים בטווח הארוך.

איך הגעת ל125? משהו לא מסתדר לי.
לקחת הלוואה של 60,000 מפועלים , על כמה היא עומדת היום באפליקציה של הבנק?

הכל מפורט במסמך המצורף של פירוט ההלוואות. נכון לחודש אפריל אליו התייחסת החוב היה -
סהכ הלוואות - 91k
סהכ ריביות עד תום התקופה - 16k
סהכ מינוס -18k

ביחד 125k

מה זה?
זה לא נכון בעיניי למדוד ריבית עתידית כשמודדים מצב עדכני, כמו שלא תמדוד את המשכורת העתידית שלך בתור הכנסה.

הכל מפורט במסמך המצורף של פירוט ההלוואות. נכון לחודש אפריל אליו התייחסת החוב היה -
סהכ הלוואות - 91k
סהכ מינוס -18k

ביחד 125k
תסדר את זה כמו שהראיתי לך ותרשום את ההלוואות והנכסים לפי הסכום שלהם בבנק לאותו היום בתחילת חודש. זה יעזור לך לקבל תמונה מזודרת וממש להבין לאן אתה הולך.
אין טעם לרשום 16k .

מה זה?
זה לא נכון בעיניי למדוד ריבית עתידית כשמודדים מצב עדכני, כמו שלא תמדוד את המשכורת העתידית שלך בתור הכנסה.

לא חושב שההשוואה שעשית מתאימה. לצורך העניין את המשכורת עוד לא הרווחתי ועוד לא עבדתי בשבילה, את הריבית ״הרווחתי״ ברגע שלקחתי את ההלוואה.
לא לקחת אותה בחשבון, זה יהייה טעות. בטח שעם כל ההעלאות בשנה האחרונה. זה סכום משמעותי שצריך לקחת בחשבון ולא להתעלם ממנו
וכל עוד לא ביצעתי פירעון מוקדם.

תסדר את זה כמו שהראיתי לך ותרשום את ההלוואות והנכסים לפי הסכום שלהם בבנק לאותו היום בתחילת חודש. זה יעזור לך לקבל תמונה מזודרת וממש להבין לאן אתה הולך.
אין טעם לרשום 16k .

מצטער אני עדיין מתקשה להבין למה אתה מתכוון.

4450 הלאוות + 3170 הוצאות = 7620, איך הגעת ל8000 בסך הכל?

יש לך החודש יתרה משמעותית ממה שהקבצתה, מה אתה מתכנן לעשות איתה?

יש עוד הוצאות שאני לא מכניס לתקציב. כמו הוצאות על קניות לבית שאני עושה להורים וכו׳. חלק מההוצאות הללו אני מתקזז בהמשך.
התקציב זה רק מה שלשימוש אישי שלי.
ולגבי היתרה, לצערי החוב לא הצטמצם בינתיים. כי כפי שראית חודש אחרי המגמה התהפכה וההוצאות גברו ב1.5k על ההכנסות.
חלק מכך זה ההעלאות הריביות שהיו עכשיו בפעם המי יודע כמה. אבל בעיקרון כל מה שלא שומש הולך לצימצום המינוס.

אני רואה קצת מטושטש את הלינק של התקציב, אבל נראה לי שאתה חורג ב- 50% בפועל ממה שתיקצבת.
אולי תנסה לפרק את שורת ה"כללי" לסעיפים כדי לזהות לעצמך איפה אתה נופל.

סיבה גדולה לחריגה זה העובדה שאני גורר את החריגה של חודש קודם תחילת כל תקציב חדש.
למשל התקציב של מאי היה רק 800 שח במקום 2k כי משכתי את החריגה של אפריל אליו.
אז זה כמובן מקשה לא להיכנס לחריגה בחודש שלאחריו.

נערך לאחרונה ב:
מצטער אני עדיין מתקשה להבין למה אתה מתכוון.
המטרה של הדוחות האלה שאתה עושה היא לשקף לך את המציאות בצורה ברורה ופשוטה .
אם תכין מאזן כמו שהראיתי לך ,יהיה לך יותר קל להבין איפה אתה עומד ולאן אתה מתקדם. אני יכול לעזור לך בזה כאן אם אתה רוצה.
פשוט תכתוב על כמה עומד כל נכס שיש לך וכל התחייבות, לפי מה שבבנק.

לא חושב שההשוואה שעשית מתאימה. לצורך העניין את המשכורת עוד לא הרווחתי ועוד לא עבדתי בשבילה, את הריבית ״הרווחתי״ ברגע שלקחתי את ההלוואה.
לא לקחת אותה בחשבון, זה יהייה טעות. בטח שעם כל ההעלאות בשנה האחרונה. זה סכום משמעותי שצריך לקחת בחשבון ולא להתעלם ממנו
וכל עוד לא ביצעתי פירעון מוקדם.
היי,
ריבית שעדיין לא שילמת אפשר כן לכתוב בתזרים הצפוי, אבל בטח שלא בחישוב השווי הנוכחי (למשל, אם תעשה פירעון מוקדם אז לא תשלם ריביות עתידיות)

צחי תן איזה עדכון על סיום התואר, בתחילת הפוסט רשמת שאתה עומד לסיים בקיץ 23 תואר במדמ"ח.
איפה זה עומד? מן הסתם כאשר תמצא עבודה תגדיל משמעותית את כושר ההשתכרות שלך ובהתנהלות נכונה תצליח לסגור את החובות תוך פחות משנה.

נושאים דומים

Back
למעלה