• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחובות לחופש

זו בסך הכל החלטה פיננסית , זה לא שאתה נלחם כאן במחלה קשה.

החיים לא עובדים ככה ידידי. מדברייך אז כל מי שאין לו סרטן אז בעיותיו הם ״בסך הכל״ קלות? כי זה מה שמשתמע מדברייך
אנחנו לא בסרט של הנוקמים שבו תאנוס לוחץ על האגודל והבעיה הופכת בין רגע לנחלת העבר. כפי שאמרתי ולצערי אני צריך לחזור על זה מפעם לפעם כאן - זה תהליך.

אם ב״החלטה אחת״ אנשים היו יכולים להיפתר מבעיותיהם אז לא היית רואה מכונים כמו אברהמסון וכמו הלן קאר משגשגים.
לא היית רואה קורסים למינהם ליציאה מהבעיה, קבוצות תמיכה רבות אנונימיות או בפייסבוק ולעיתים אף פסיכולוגים עם טיפולים ארוכים.

סלח לי אבל על אותו משקל :
אתה בדיכאון? מה הבעיה פשוט בהחלטה אחת תהייה מאושר, זה לא שאתה חולה במחלה קשה.
אתה שמן? מה הבעיה, פשוט זרוק את הדוריטוס כבר מהבית problem solved .
אתה עם התקפי זעם בכביש? מה הבעיה פשוט תחליט להיות רגוע פעם הבאה שאתה עולה על ההגה.
אתה אלכוהוליסט? די להתבכיין, אתה לא גוסס מסרטן, פשוט תפסיק לשתות כבר בנאדם. תניח את הוויסקי וסע לשלום.

אבל דרך המילים נראה שאתה מוותר לעצמך .

אני מבין שמהצד זה נראה שאני לא לוחץ מספיק על הדוושה, ואין ספק שאני יכול ללחוץ יותר. ואולי באמת צריך ואפשר ללחוץ קצת יותר כרגע, זה לא שחור ולבן ויש גם צדק בדברייך ובדבריי @A42 .
אבל אני פשוט מנסה ללכת בצורה הדרגתית וזהירה יותר מפעם שעברה.
קצת כמו הצפרדע בסיר מים רותחים. תשים אותה בהם וישר היא תקפוץ החוצה, החוכמה היא לחמם בהדרגה שבקושי תרגיש את השינוי.
לעבוד על המוח שמנסה למשוך אותך לשגרה הקודמת, שבעצם לא השתנה הרבה. לאט לאט ובזהירות. גם שיורדים במשקל המלצה
היא לא לרדת יותר מחצי קילו עד קילו בשבוע, כי אחרת אתה גם תאבד שריר, וגם סיכוי גבוה מאוד שתישבר ותעלה חזרה.

סה״כ הכנסתי סכום יפה בחודש שעבר מבלי להישחק יותר מדי, ואני אשתדל להמשיך בקו הזה. ההצלחה זה לא קו לינארי, אלא מבחינתי היא יותר דומה לרכבת הרים: כי יהיו לעיתים ירידות מהירות לצד עליות איטיות, ויהיו גם מקטעים ללא שינוי רב . אז כן, צפויים עוד הרבה קשיים ואתגרים, החכמה היא לא להרים את מעקה הבטיחות ולרדת באמצע, כי אז באמת תיפגע. פשוט תישאר על המסילה, והרכבת תגיע בסוף לקו הסיום.

אני קצת מקבל כאן את הרושם שיש אולי כמה אנשים כאן בפורום שמצפים לאיזה quickfix וhappy ending מהיר עם עוד סיפור הצלחה מסחרר ביומני מסע כאן,
אז צר לי לאכזב את חלקכם. זה ייקח זמן.

נערך לאחרונה ב:
נלך עם הגישה שלך.

- כמה זמן? חודש? שנה? 10 שנים?

- מה המדד שלך להצלחה? להכרזה חגיגית שנגמלת?

- מה המדד שלך לכישלון? באיזו נקודת זמן - שקבעת מראש - תקבל על עצמך שהגישה שלך לא עובדת?

מקריאת השרשור אני נוטה להצטרף לתחושה של אחרים, שבחרת לעשות רציונאליזציה של הישארות באותו אזור נוחות, עם תזוזה קטנה לכאן או לשם. אבל ללא שינוי פנימי אמיתי.

קצת כמו הצפרדע בסיר מים רותחים. תשים אותה בהם וישר היא תקפוץ החוצה, החוכמה היא לחמם בהדרגה שבקושי תרגיש את השינוי.
אתה יודע, המטאפורה הזאת עובדת גם הפוך.

אם היית במים רותחים של תיקים בהוצאה לפועל ועיקול חשבונות בנק, אולי היית מתאפס וקופץ החוצה. אלא שאתה מתבשל לאט לאט במים חמימים של יצירת חובות שאתה מצליח לגלגל לאני העתידי שלך.

נערך לאחרונה ב:
החיים לא עובדים ככה ידידי. מדברייך אז כל מי שאין לו סרטן אז בעיותיו הם ״בסך הכל״ קלות? כי זה מה שמשתמע מדברייך
אנחנו לא בסרט של הנוקמים שבו תאנוס לוחץ על האגודל והבעיה הופכת בין רגע לנחלת העבר. כפי שאמרתי ולצערי אני צריך לחזור על זה מפעם לפעם כאן - זה תהליך.

אם ב״החלטה אחת״ אנשים היו יכולים להיפתר מבעיותיהם אז לא היית רואה מכונים כמו אברהמסון וכמו הלן קאר משגשגים.
לא היית רואה קורסים למינהם ליציאה מהבעיה, קבוצות תמיכה רבות אנונימיות או בפייסבוק ולעיתים אף פסיכולוגים עם טיפולים ארוכים.

סלח לי אבל על אותו משקל :
אתה בדיכאון? מה הבעיה פשוט בהחלטה אחת תהייה מאושר, זה לא שאתה חולה במחלה קשה.
אתה שמן? מה הבעיה, פשוט זרוק את הדוריטוס כבר מהבית problem solved .
אתה עם התקפי זעם בכביש? מה הבעיה פשוט תחליט להיות רגוע פעם הבאה שאתה עולה על ההגה.
אתה אלכוהוליסט? די להתבכיין, אתה לא גוסס מסרטן, פשוט תפסיק לשתות כבר בנאדם. תניח את הוויסקי וסע לשלום.

אני מבין שמהצד זה נראה שאני לא לוחץ מספיק על הדוושה, ואין ספק שאני יכול ללחוץ יותר. ואולי באמת צריך ואפשר ללחוץ קצת יותר כרגע, זה לא שחור ולבן ויש גם צדק בדברייך ובדבריי @A42 .
לעבוד על המוח שמנסה למשוך אותך לשגרה הקודמת, שבעצם לא השתנה הרבה. לאט לאט ובזהירות. גם שיורדים במשקל המלצה
היא לא לרדת יותר מחצי קילו עד קילו בשבוע, כי אחרת אתה גם תאבד שריר, וגם סיכוי גבוה מאוד שתישבר ותעלה חזרה.

סה״כ הכנסתי סכום יפה בחודש שעבר מבלי להישחק יותר מדי, ואני אשתדל להמשיך בקו הזה. ההצלחה זה לא קו לינארי, אלא מבחינתי היא יותר דומה לרכבת הרים: כי יהיו לעיתים ירידות מהירות לצד עליות איטיות, ויהיו גם מקטעים ללא שינוי רב . אז כן, צפויים עוד הרבה קשיים ואתגרים, החכמה היא לא להרים את מעקה הבטיחות ולרדת באמצע, כי אז באמת תיפגע. פשוט תישאר על המסילה, והרכבת תגיע בסוף לקו הסיום.

אני קצת מקבל כאן את הרושם שיש אולי כמה אנשים כאן בפורום שמצפים לאיזה quickfix וhappy ending מהיר עם עוד סיפור הצלחה מסחרר ביומני מסע כאן,
שאלה קטנה צחי,
להבנתי אתה מכניס קבוע כ11,000 שח וההוצאות שלך הן סביב 2,000 שח?
ובנוסף החזר הלוואות קבוע של 4000?

עדכון לינואר 23
אם הבנתי נכון, יש לך פורטפוליו מניות של בערך 10 אש"ח והלוואה של 10 אש"ח בריבית שנתית של 17.50% (של amex).
זה עלה בהודעות אחרות, אבל קשה רציונלית להבין למה אתה לא מוכר את הפורטפוליו פרט לאינדאוטמנט אפקט שציינתי. המצב הנוכחי שקול לכך שלקחת את ההלוואה הנ"ל כדי לקנות את המניות. זה טירוף. 17.50% *בתוחלת* זו תשואה שנתית נפלאה למישהו *שיכול* להרשות לעצמו סיכון ואתה בחובות יכול לקבל אותה בלי סיכון בכלל.

נערך לאחרונה ב:
נלך עם הגישה שלך.

- כמה זמן? חודש? שנה? 10 שנים?

כפי שציינתי מאז חידוש היומן, אני משתדל לא לנקוב הפעם בתאריכים ויעדים.

- מה המדד שלך להצלחה? להכרזה חגיגית שנגמלת?

שניקיתי את החוב, ותקופה ממושכת לאחר מכן אני לא יוצר חדש, אלא דואג לחיות מתחת להכנסה שלי ולשים בצד חיסכון.
אז באמת אדע שיצרתי שינוי התנהגותי אמיתי.

- מה המדד שלך לכישלון? באיזו נקודת זמן - שקבעת מראש - תקבל על עצמך שהגישה שלך לא עובדת?

לא אקבע תאריך, אך אני מעריך שעם עוד, חצי שנה - שנה מעכשיו, אני באותה נק׳ של החוב או צפונה משם, אז סביר שזה ידרוש חשיבה וההיערכות מחדש לגבי האסטרטגיה שנקטתי.

מקריאת השרשור אני נוטה להצטרף לתחושה של אחרים, שבחרת לעשות רציונאליזציה של הישארות באותו אזור נוחות, עם תזוזה קטנה לכאן או לשם.

אני לא יכול להתווכח עם תחושות שלך ואחרים כאן. זה שלכם.

אבל ללא שינוי פנימי אמיתי.

שינוי פנימי לא נמדד מעכשיו לעכשיו. זה תהליך. אך אני סמוך ובטוח שאני במקום הרבה יותר טוב מאשר הייתי בפתיחת היומן.

אתה יודע, המטאפורה הזאת עובדת גם הפוך.

אם היית במים רותחים של תיקים בהוצאה לפועל ועיקול חשבונות בנק, אולי היית מתאפס וקופץ החוצה.

אולי כן ואולי לא, וטוב שלא הייתי בסיטואציה הזו כדי לבדוק.
אנשים רבים שהם מגיעים לנק׳ זו, מדרדרים מאוד. ואף לנק׳ אל חזור במובנים רבים בחייהם מעבר לפן הכלכלי. חלקם לא מתאוששים חזרה, לעולם.
חלק גדול מהם גם מתאבדים שהם מגיעים לדברים הקיצוניים שציינת, כך שלקפוץ ישר למים העמוקים יכול לעבוד לשני הכיוונים, שלאחד מהם כמובן, אין דרך חזרה..

אלא שאתה מתבשל לאט לאט במים חמימים של יצירת חובות שאתה מצליח לגלגל לאני העתידי שלך.

נכון להחל מה - 1/1/23 ועד כה, לא יצרתי שום חוב חדש, אלא נהפוכו - אני במגמה חיובית של צמצום עקבי שלו בתקופה הנ״ל.
שרק נמשיך כך.

לא גם, רק.
הפוך ממה שצחי כתב...

לא ירדתי לסוף דעתך, אשמח להסבר.

שאלה קטנה צחי,
להבנתי אתה מכניס קבוע כ11,000 שח וההוצאות שלך הן סביב 2,000 שח?
ובנוסף החזר הלוואות קבוע של 4000?

לא. אני ציינתי שההכנסה שלי נתונה לשינויים.
ספציפית חודש ינואר 2500 שקל מהכנסות היו שילוב של מכירת יד2 והחזרים שהגיעו לי מהמעסיק.

החזר הלוואות קבוע של 2000.
כרגע זה 4000 עקב ההלוואה לתקופה הקצרה שלקחתי.

אם הבנתי נכון, יש לך פורטפוליו מניות של בערך 10 אש"ח והלוואה של 10 אש"ח בריבית שנתית של 17.50% (של amex).
זה עלה בהודעות אחרות, אבל קשה רציונלית להבין למה אתה לא מוכר את הפורטפוליו פרט לאינדאוטמנט אפקט שציינתי. המצב הנוכחי שקול לכך שלקחת את ההלוואה הנ"ל כדי לקנות את המניות. זה טירוף. 17.50% *בתוחלת* זו תשואה שנתית נפלאה למישהו *שיכול* להרשות לעצמו סיכון ואתה בחובות יכול לקבל אותה בלי סיכון בכלל.

הבנת לא נכון.
הפורטפיליו עומד נכון לעכשיו על 3k
הריבית השנתית הגבוהה על ההלוואה של החוץ בנקאי מסתכמת ב450 שח בלבד. ואין לה קשר למניות. לקחתי אותה בלית ברירה כדאי לא להיכנס לחריגה.

נערך לאחרונה ב:
לא. אני ציינתי שההכנסה שלי נתונה לשינויים.
ספציפית חודש ינואר 2500 שקל מהכנסות היו שילוב של מכירת יד2 והחזרים שהגיעו לי מהמעסיק.

החזר הלוואות קבוע של 2000.
כרגע זה 4000 עקב ההלוואה לתקופה הקצרה שלקחתי.
מה ההכנסה נטו הקבועה שלך לשנה הקרובה ,אם זה בסדר לשאול?

לא ירדתי לסוף דעתך, אשמח להסבר.
משל הצפרדע המתבשלת
המשל מספר שכאשר צפרדע תוכנס למים רותחים, היא תנסה לקפוץ החוצה ולהימלט. אבל אם תוכנס הצפרדע למים קרירים שיחוממו באופן הדרגתי, היא לא תבחין בסכנה, היא תתרגל לעלייה האיטית בטמפרטורה ולא תנסה להימלט, ובסופו של דבר תתבשל ותמות.

ואין לה קשר למניות
זה לא משנה אם יש לה או אין לה קשר למניות.
מה ריבית ההלוואה הכי גבוהה שלך כרגע (אחוזים שנתיים, לא מספר אבסולוטי)?
*הריבית כפול 1.33* (בגלל מס רווחי הון) היא התשואה שאתה מצפה לה מהמניות שברשותך כדי שיהיה רציונלי לא למכור אותן ולסגור חלק מההלוואה.

ההקבלה היא זו: באותה מידה יכולת להיות בלי הלוואה או מניות, ואז להחליט לקחת את ההלוואה ולקנות בכסף מניות ולהגיע למצב שלך. אם מה שאמרתי עכשיו לא הגיוני כלכלית, גם אי-מכירת המניות היא לא הגיונית.

נערך לאחרונה ב:
אם מה שאמרתי עכשיו לא הגיוני כלכלית, גם אי-מכירת המניות היא לא הגיונית.
בסכומים קטנים אפשר להיות לא רציונלי, זה כמו למלא כרטיס לוטו בשביל הפנטזיה הנעימה על הזכייה.

אני מציע שוב עזרה מקצועית, בין אם עזרה פסיכולוגית או משהו יותר ספציפי כמו "פעמונים".

לא מקבלים נקודות על התמודדות לבד - מקבלים נקודות על התמודדות מוצלחת. אני משוכנע שעזרה מקצועית תעזור להתמודדות עם האתגרים; ואין באמת סיבה לא לחפש אותה ולקבל אותה. צחי, בשורה התחתונה יש פה המון עצות מצויינות שאתה לא מוכן לקבל, ואני חושב שיעזור מאוד לרדת לשורש הסיבות שבגללן אתה גם לא מקבל עצות מהשרשור הזה וגם מתקשה לבנות שגרה שבה אתה מוציא פחות משאתה מכניס לאורך זמן, ומרגיש טוב עם זה.

העניין היחיד שלי בסיפור הזה הוא שאני רוצה לקרוא בעוד שנה פוסט על איך צחי הצליח לסגור את החובות שלו. לדעתי יש איפשהו אתגרים שיש שלהתגבר עליהם. בינתיים בלי עזרה ההתגברות עליהם לא צלחה, ולכן אני מציע לנסות עם עזרה. בסופו של דבר זו החלטה שלך; אני אומר, לך על מה שאתה חושב שיש סיכוי הכי גבוה שיצליח.

"
To many people get caught up in trying to progress as quickly as possible that they completely forget about the critic factor of sustainability.
"They go all out on some extreme diet protocol or “12 week muscle shredding workout plan

And while things are novel and exciting in the initial stages and results are being seen, they eventually burn out because the program just wasn’t practical as a long term strategy.

Keep in mind that the simple fact of reaching your fitness goal period is far more important than the exact time frame it takes to get there.

So, rather than just trying to produce results in the fastest way possible, aim to find the right balance between speed and sustainability.

That means striving for a rate of progress that you find motivating and where the changes can be clearly seen/measured, but while also utilizing a

"training and nutrition approach that you can truly stick to day to day for the long haul.

Sean Nalewanyj -​

כאן:

נערך לאחרונה ב:
זה לא משנה אם יש לה או אין לה קשר למניות.
מה ריבית ההלוואה הכי גבוהה שלך כרגע (אחוזים שנתיים, לא מספר אבסולוטי)?
*הריבית כפול 1.33* (בגלל מס רווחי הון) היא התשואה שאתה מצפה לה מהמניות שברשותך כדי שיהיה רציונלי לא למכור אותן ולסגור חלק מההלוואה.

ההקבלה היא זו: באותה מידה יכולת להיות בלי הלוואה או מניות, ואז להחליט לקחת את ההלוואה ולקנות בכסף מניות ולהגיע למצב שלך. אם מה שאמרתי עכשיו לא הגיוני כלכלית, גם אי-מכירת המניות היא לא הגיונית.

אתה ממשיך להיתפס על זה חבר. זה באמת זוטות.
ההלוואה הזו מסתיימת בתחילת מאי. אין באמת טעם להתעסק איתה.

בסכומים קטנים אפשר להיות לא רציונלי, זה כמו למלא כרטיס לוטו בשביל הפנטזיה הנעימה על הזכייה.

קודם @איניגו מונטויה על ההשוואות ללוטו ועכשיו אתה? אין באמת קשר בין הלא רציונליות של מילוי לוטו עם סיכויי הצלחה הזעירים/אפסיים שלו,
לזו של מניות שנבחרו בקפידה.

הלוואי ו-3 אש"ח היה סכום קטן עבור פותח השרשור.

חח אתה לא משחרר על זה.

אני מציע שוב עזרה מקצועית, בין אם עזרה פסיכולוגית או משהו יותר ספציפי כמו "פעמונים".

אבהיר שאין לי שום הכרות איתם וייתכן שהם הכי טובים שיש.
אבל לי אישית קשה להאמין שיש משהו מיוחד בהם. ככל הנראה מדובר בעוד ארגון שלא מחדש שום דבר ופשוט ממחזר קומן סנס ומידע שנמצא בשפע באינטרנט. היתרון הגדול שלהם לדעתי שהם טובים לאנשים מאותגרים טכנולוגית, ולאנשים שצריכים מישהו לתת לו עדכונים ודין בחשבון, כמו דיאטנית שאתה בא להישקל אצלה פעם בחודש.
ובשביל זה יש לי את היומן מסע כאן. כפי שאתה רואה רבים ממכם נותנים לי בשפע דין וחשבון שאני בא להישקל פה עם כל עדכון, אז הכל בסדר.

ואני באופן אישי, לא מרגיש בנוח יותר מדי עם ארגונים ללא מטרות רווח, אין באמת דבר כזה מבחינתי.
לדעתי תמיד יש אינטרסים סמויים וקאצ׳ים למינהם בהתקשרות עם ארגונים כאלה.
כן אני יחזור על שוב - אין חינם בחיים.

לא מקבלים נקודות על התמודדות לבד -

עוד פעם, עצם העובדה שאני ואתה מנהלים פה דיון בפומבי בפורום די משמיט את הטיעון שלך על כך שאני מתמודד עם זה לבד.
בנוסף מזכיר שוב - יש מספר בני משפחה וחברים קרובים אותם אני משתף על בסיס קבוע.

מקבלים נקודות על התמודדות מוצלחת.

הצלחה נתונה לפרשנות, והיא לא נמדדת בהכרח לפי מה שאתה החלטת שהיא צריכה להיות.
שאני מודד את השינויים שעברתי בשנתיים האחרונות בהבנה של המצב שלי וההתמודדות העכשווית שלי עם המצב, מבחינתי זו הצלחה.

אני משוכנע שעזרה מקצועית תעזור להתמודדות עם האתגרים;

אתה משוכנע שכן, ומישהו אחר משוכנע שלא.
אגב יש כאן כאלה שמשוכנעים שלא, ודיברו איתי בפרטי, הם פשוט כנראה מעדיפים לא לנהל דיונים אין סופיים על זה פה בשרשור.

ואין באמת סיבה לא לחפש אותה ולקבל אותה. צחי,

אוקיי

בשורה התחתונה יש פה המון עצות מצויינות

רב העצות שלך ושל אחרים פה הם, להגיד לך את האמת, פחות או יותר מיחזור של אותם עצות שנתתם לכל אדם אחר בפורום עם בעיות כלכליות.
שהם בין היתר : ״ הריבית שלך גבוהה, תקוף את ההלוואה עם הריבית הגבוהה קודם, תתאבד על החוב הזה, קח 5 עבודות, תחייה על אורז מים
תתכלב ותפסיק לחיות עד סוף החוב״ אה כן ו:״ צלצל בפעמונים ולך לפסיכולוג ״

זה הבעיה כאן, אין באמת יותר מדי חשיבה מחדש והתאמה פרטנית לסיטואציה. ובמקום יש יותר מדי התעסקות יבשה במספרים ופחות מדי בהתעסקות
למה האדם הגיע לחוב מכתחילה ואיך משנים לו את דפוסי ההתנהגות. פשוט אומרים לו ״לך לפסיכולוג״ וכך סגרו לעצמם את הפינה הזו.
מה גם שקלף הפסיכולוג זה קלף שאני רואה שנשלף פה יותר מדי פעמים בפורום כל שאדם חושף איזשהי בעיה/התמודדות בחייו.
אז זה שלכם, אני לא רואה דברים ככה. אתם באים לזה ממקום של אנשים שלעולם לא היו בחובות, ולכן קשה לכם להיכנס לראש של אדם שהיה שנים בחובות.

שאתה לא מוכן לקבל,

אני יכול להגיד אותו דבר עלייך. אתה וכמה אחרים פה לא מוכנים לקבל את איך אני רואה את הדברים, את המסע שאני עובר והאני מאמין שלי בדרך לפיתרון.
חלקכם כל כך מקובעים על הדרך שלכם, של: פסיכולוג, גובה הריבית ולתת עבודה 24/7 ללא שינה , ומתעלמים כמעט לחלוטין מהפן הפסיכולוגי, המנטלי, והתנהגותי שצריך לעבור אדם עם חובות, כדי באמת לא רק לצאת מזה ״מהר״ , אלא גם לא לחזור לזה. וזה די אירוני בהתחשב בעובדה שאתה מציע לי פסיכולוג.
ואלה הדברים שבין היתר דייב רמזי נוגע בהם - האספקטים ההתנהגותיים, ולא רק התעסקות אם הריבית היא 7 אחוז או 10 אחוז או 20 אחוז.
תאזין לו קצת, אולי ישנה לך קצת את הדרך שאתה רואה את הדברים.

ואני חושב שיעזור מאוד לרדת לשורש הסיבות שבגללן אתה גם לא מקבל עצות מהשרשור הזה

I can say the same to you

וגם מתקשה לבנות שגרה שבה אתה מוציא פחות משאתה מכניס לאורך זמן, ומרגיש טוב עם זה.

אתה יודע זה מרתק, במקום אני יהייה עכשיו חסר סבלנות במסע שלי, חלקכם הם אלו שקצרי סבלנות. זה כאילו שאתם צופים באיזה סרט וכבר מתים לראות את הסוף.
רק לפני חודש חידשתי את היומן מסע. לפני חודש! פירטתי בפרוטרט את השינויים החיוביים שעברתי בשנה וחצי האחרונות בעקבות הטעויות שעשיתי עם החוב, ועל הדרך החדשה והמפוכחת שאני צועד בה כעת, עם גרסה הרבה יותר משופרת של עצמי. אז תנו לי איזה 100 ימי חסד אה? מה רק לביבי מגיע? הוא כבר 12 שנה חסד ועדיין הציבור ממשיך לתת לו עוד.
בינתיים כבר חודשיים חלפו מאז הלכתי בדרכי המשופרת והמתוקנת, והחוב בינתיים במגמה חיובית של צימצום.

העניין היחיד שלי בסיפור הזה הוא שאני רוצה לקרוא בעוד שנה פוסט על איך צחי הצליח לסגור את החובות שלו.

אז תהייה סבלני. אין לי ספויילרים לתת לך בינתיים על מתי גיבורנו יסיים את מסעו.

לדעתי יש איפשהו אתגרים שיש שלהתגבר עליהם.

תמיד ישנם אתגרים להתגבר עליהם, מי שאין לו אתגרים להתגבר עליהם זה כי הוא מתחת לאדמה.

בינתיים בלי עזרה ההתגברות עליהם לא צלחה,

חולק עלייך. מבחינה מספרית של החוב עצמו, כן הכל הדרדר מאוד, זה נכון. אך מבחינה התנהגותית, מנטלית והבנתית, הכל במקביל מבחינתי השתפר.
תהייה קצת יותר אופטימי בשבילי, אני הפעם יוצא למסע הזה הרבה יותר מפוכח,שקול וזהיר.

ולכן אני מציע לנסות עם עזרה. בסופו של דבר זו החלטה שלך; אני אומר, לך על מה שאתה חושב שיש סיכוי הכי גבוה שיצליח.

איזה עזרה? אתה רק אומר לי כל הזמן: ״פעמונים״ ״פסיכולוג״ ״עזרה״ ״לא לבד״. אתה לא נותן בשר ולא מסביר בכלל, בשטח, מה הם יקנו לי. ככה לא משכנעים.
בוא וספר לי איזה תובנות פיננסיות התנהגותיות ארגון כזה או אחר, או הפסיכולוג ייתן לי שאני כבר לא יודע , אשמח לשמוע תובנות אמיתיות ממך.
.

נערך לאחרונה ב:
חלקכם כל כך מקובעים על הדרך שלכם, של: פסיכולוג
ומתעלמים כמעט לחלוטין מהפן הפסיכולוגי
להיפך. אני חושב שהדיבורים על פיננסים מיותרים בשלב זה, ולא מכאן תבוא הישועה.

בכל אופן, אתה נשמע לי מאוד סגור לרעיון. מאחל לך המון המון בהצלחה.

צחי, אתה עובד בסדר גמור ואתה בדרך נכונה!
אחרים רואים ממרחק המקלדת דברים בצורה אחרת
אולי נכונים ואולי לא
אתה בסופו של דבר היחידי שידע לשפוט מה מתאים לך ומה לא
ואני באופן אישי, לא מרגיש בנוח יותר מדי עם ארגונים ללא מטרות רווח, אין באמת דבר כזה מבחינתי.
גם אני חושב שיש הרבה ארגונים ללא מטרות רווח שמנציחות בעיות במקרה הטוב או משמנות כיסים של קרובים לצלחת במקרה הרע

במקרה של פעמונים זה מעט שונה
יש כמה חברים בפורם שמתנדבים שם ויכולים לפרט יותר
אני אישית ביקשתי להתנדב שם ועוד לא קיבלנו אותי

כן כמו שאנחנו פה משקיעים זמן לכתוב תגובות ולעזור לאנשים
אז יש כאלה שרוצים לעשות את זה גם ברמה האישית
אני תמיד שמח לעזור בחינם ללא שום כוונת רווח
מלבד ההרגשה האישית שעזרתי למישהו להצליח יותר
או להתקשות פחות מול הרי הבירוקרטיה / סבך המידע

אני אישית לא חושב שללכת לפעמונים או כל דבר שכזה יעזור לך כרגע
כי אתה בתקופה מאוד נקודתית ולא מייצגת בחיים

לדעתי הדבר הכי חשוב לך זה לייצר הרגלים בריאים
שיעזרו לך לאזן הוצאות כספים אימפולסיביות/ חצי אימפולסיביות (כמו הציוד כושר)

מעבר לזה רק זמן, ניסיון וגישה חיובית (-:

אתה ממשיך להיתפס על זה חבר. זה באמת זוטות.
ההלוואה הזו מסתיימת בתחילת מאי. אין באמת טעם להתעסק איתה.

קודם @איניגו מונטויה על ההשוואות ללוטו ועכשיו אתה? אין באמת קשר בין הלא רציונליות של מילוי לוטו עם סיכויי הצלחה הזעירים/אפסיים שלו,
לזו של מניות שנבחרו בקפידה.

חח אתה לא משחרר על זה.

אבהיר שאין לי שום הכרות איתם וייתכן שהם הכי טובים שיש.
אבל לי אישית קשה להאמין שיש משהו מיוחד בהם. ככל הנראה מדובר בעוד ארגון שלא מחדש שום דבר ופשוט ממחזר קומן סנס ומידע שנמצא בשפע באינטרנט. היתרון הגדול שלהם לדעתי שהם טובים לאנשים מאותגרים טכנולוגית, ולאנשים שצריכים מישהו לתת לו עדכונים ודין בחשבון, כמו דיאטנית שאתה בא להישקל אצלה פעם בחודש.
ובשביל זה יש לי את היומן מסע כאן. כפי שאתה רואה רבים ממכם נותנים לי בשפע דין וחשבון שאני בא להישקל פה עם כל עדכון, אז הכל בסדר.

עוד פעם, עצם העובדה שאני ואתה מנהלים פה דיון בפומבי בפורום די משמיט את הטיעון שלך על כך שאני מתמודד עם זה לבד.
בנוסף מזכיר שוב - יש מספר בני משפחה וחברים קרובים אותם אני משתף על בסיס קבוע.

הצלחה נתונה לפרשנות, והיא לא נמדדת בהכרח לפי מה שאתה החלטת שהיא צריכה להיות.
שאני מודד את השינויים שעברתי בשנתיים האחרונות בהבנה של המצב שלי וההתמודדות העכשווית שלי עם המצב, מבחינתי זו הצלחה.

אתה משוכנע שכן, ומישהו אחר משוכנע שלא.
אגב יש כאן כאלה שמשוכנעים שלא, ודיברו איתי בפרטי, הם פשוט כנראה מעדיפים לא לנהל דיונים אין סופיים על זה פה בשרשור.

אוקיי

רב העצות שלך ושל אחרים פה הם, להגיד לך את האמת, פחות או יותר מיחזור של אותם עצות שנתתם לכל אדם אחר בפורום עם בעיות כלכליות.
שהם בין היתר : ״ הריבית שלך גבוהה, תקוף את ההלוואה עם הריבית הגבוהה קודם, תתאבד על החוב הזה, קח 5 עבודות, תחייה על אורז מים
תתכלב ותפסיק לחיות עד סוף החוב״ אה כן ו:״ צלצל בפעמונים ולך לפסיכולוג ״

זה הבעיה כאן, אין באמת יותר מדי חשיבה מחדש והתאמה פרטנית לסיטואציה. ובמקום יש יותר מדי התעסקות יבשה במספרים ופחות מדי בהתעסקות
למה האדם הגיע לחוב מכתחילה ואיך משנים לו את דפוסי ההתנהגות. פשוט אומרים לו ״לך לפסיכולוג״ וכך סגרו לעצמם את הפינה הזו.
מה גם שקלף הפסיכולוג זה קלף שאני רואה שנשלף פה יותר מדי פעמים בפורום כל שאדם חושף איזשהי בעיה/התמודדות בחייו.
אז זה שלכם, אני לא רואה דברים ככה. אתם באים לזה ממקום של אנשים שלעולם לא היו בחובות, ולכן קשה לכם להיכנס לראש של אדם שהיה שנים בחובות.

אני יכול להגיד אותו דבר עלייך. אתה וכמה אחרים פה לא מוכנים לקבל את איך אני רואה את הדברים, את המסע שאני עובר והאני מאמין שלי בדרך לפיתרון.
חלקכם כל כך מקובעים על הדרך שלכם, של: פסיכולוג, גובה הריבית ולתת עבודה 24/7 ללא שינה , ומתעלמים כמעט לחלוטין מהפן הפסיכולוגי, המנטלי, והתנהגותי שצריך לעבור אדם עם חובות, כדי באמת לא רק לצאת מזה ״מהר״ , אלא גם לא לחזור לזה. וזה די אירוני בהתחשב בעובדה שאתה מציע לי פסיכולוג.
ואלה הדברים שבין היתר דייב רמזי נוגע בהם - האספקטים ההתנהגותיים, ולא רק התעסקות אם הריבית היא 7 אחוז או 10 אחוז או 20 אחוז.
תאזין לו קצת, אולי ישנה לך קצת את הדרך שאתה רואה את הדברים.

I can say the same to you

אתה יודע זה מרתק, במקום אני יהייה עכשיו חסר סבלנות במסע שלי, חלקכם הם אלו שקצרי סבלנות. זה כאילו שאתם צופים באיזה סרט וכבר מתים לראות את הסוף.
רק לפני חודש חידשתי את היומן מסע. לפני חודש! פירטתי בפרוטרט את השינויים החיוביים שעברתי בשנה וחצי האחרונות בעקבות הטעויות שעשיתי עם החוב, ועל הדרך החדשה והמפוכחת שאני צועד בה כעת, עם גרסה הרבה יותר משופרת של עצמי. אז תנו לי איזה 100 ימי חסד אה? מה רק לביבי מגיע? הוא כבר 12 שנה חסד ועדיין הציבור ממשיך לתת לו עוד.
בינתיים כבר חודשיים חלפו מאז הלכתי בדרכי המשופרת והמתוקנת, והחוב בינתיים במגמה חיובית של צימצום.

אז תהייה סבלני. אין לי ספויילרים לתת לך בינתיים על מתי גיבורנו יסיים את מסעו.

תמיד ישנם אתגרים להתגבר עליהם, מי שאין לו אתגרים להתגבר עליהם זה כי הוא מתחת לאדמה.

חולק עלייך. מבחינה מספרית של החוב עצמו, כן הכל הדרדר מאוד, זה נכון. אך מבחינה התנהגותית, מנטלית והבנתית, הכל במקביל מבחינתי השתפר.
תהייה קצת יותר אופטימי בשבילי, אני הפעם יוצא למסע הזה הרבה יותר מפוכח,שקול וזהיר.

איזה עזרה? אתה רק אומר לי כל הזמן: ״פעמונים״ ״פסיכולוג״ ״עזרה״ ״לא לבד״. אתה לא נותן בשר ולא מסביר בכלל, בשטח, מה הם יקנו לי. ככה לא משכנעים.
בוא וספר לי איזה תובנות פיננסיות התנהגותיות ארגון כזה או אחר, או הפסיכולוג ייתן לי שאני כבר לא יודע , אשמח לשמוע תובנות אמיתיות ממך.
.
הערך של ארגוהים כאלה הוא שהם נותנים לך נקודת מבט אחרת על הדברים , וזה טוב גם אם כל המידע קיים כבר אצלך.
בגדול אתה יכול לקבל את זה גם כאן בפורום אם תיתן לנו את כל הנתונים.

אני חושב שאתה לוקח את זה אישית , אבל הכוונה של כולם כאן היא לנסות ולעזור.

בכל אופן, אתה נשמע לי מאוד סגור לרעיון. מאחל לך המון המון בהצלחה.

צר לי אם קיבלת ממני את הרושם שאני נעול לדעות אחרות. ממש לא. היומן הזה נועד בין היתר לשמוע גם פידבקים ממכם, דעות ועצות.
אבל אשמח שאתה נותן עצה, גם תיתן קצת בשר ללמה לדעתך היא נחוצה ואיזה כלים היא תעניק.
כי חוץ מלתת לי רק את הכותרת של : ״פסיכולוג ו״אל תתמודד עם זה לבד״ לא נתת כמעט בשר ולא הרחבת בנושא.

נושאים דומים

Back
למעלה