• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לכידת עכבר

דווקא נראה חמוד.
שחררתי אותו בקצה הרחוב. נקווה שלא יחזור. אם כן יחזור ויתפס שוב, אשחרר אותו בעיר אחרת.
תושבי קצה הרחוב מודים לך.

אתם יודעים שעכברושים הרגו בערך 200 מיליון אנשים כן?

אתם יודעים שעכברושים הרגו בערך 200 מיליון אנשים כן?
גוגל קצר לתהליך מגיפת הדבר, ולדרך הידבקות האדם בו, מגלה שהסיכוי שזה יקרה בימינו בכלל ובעיר מערבית בפרט שואף לאפס. התפרצויות שקרו בעשורים האחרונים בארצות שונות הובילו לאלפי חולים בודדים ועשרות מתים מתוכם. לא ממש מגיפה.
וכמובן שלא העכברושים הרגו, חיידקי הדבר שהגיעו דרך פרעושים שנדבקו בהם מחיות בר אחרות הם שהרגו.

שחולדות אשכרה זה סוג של שייט-עטלף ומסוגלים לצאת לי מהאסלה.
מה ? מתי? מאיפה אתה יודע? חולדות הן נוף ילדותי אפשר להגיד אבל על התרחיש הזה עוד לא שמעתי
מקווה שלא היית ממוקם מעליה

על התרחיש הזה עוד לא שמעתי
לצערי לנו היה קטע כזה. זה יכול לקרות למי שגר בבית קרקע כאשר מכסה בריכת הביוב בחוץ שבור ואז היא נכנסת דרך זה ומופיעה באסלה מלמטה :(
לי היו סיוטים מזה במשך זמן לא קצר (נדמה לי שגם נחשים יכולים להפתיע ככה) אבל בעל הבית הזמין מיד קבלן שהתקין בריכה, מכסה וצנרת חדשים ומאז זה לא חזר.

לצערי לנו היה קטע כזה. זה יכול לקרות למי שגר בבית קרקע כאשר מכסה בריכת הביוב בחוץ שבור ואז היא נכנסת דרך זה ומופיעה באסלה מלמטה :(
לי היו סיוטים מזה במשך זמן לא קצר (נדמה לי שגם נחשים יכולים להפתיע ככה) אבל בעל הבית הזמין מיד קבלן שהתקין בריכה, מכסה וצנרת חדשים ומאז זה לא חזר.
מה ? מתי? מאיפה אתה יודע? חולדות הן נוף ילדותי אפשר להגיד אבל על התרחיש הזה עוד לא שמעתי
מקווה שלא היית ממוקם מעליה
קרה לנו במגורי הקצינים בבסיס, הניקוז של השירותים לא היו סגור מחוץ לחדר אז נכנסו לנו כמה חיות דרך האסלה.

גוגל קצר לתהליך מגיפת הדבר, ולדרך הידבקות האדם בו, מגלה שהסיכוי שזה יקרה בימינו בכלל ובעיר מערבית בפרט שואף לאפס. התפרצויות שקרו בעשורים האחרונים בארצות שונות הובילו לאלפי חולים בודדים ועשרות מתים מתוכם. לא ממש מגיפה.
וכמובן שלא העכברושים הרגו, חיידקי הדבר שהגיעו דרך פרעושים שנדבקו בהם מחיות בר אחרות הם שהרגו.
ברור שזאת לא סכנה אמיתית בעולם שיש בו אנטיביוטיקה...

אני רק אומר שזאת חייה בעייתית מבחינת סניטציה...

מצד שני, אני מגדל שני חתולים, וגם הם יכולים להעביר דבר... אז לא יודע...

ראיתי חולדה על אדן החלון במטבח.
בהתה בי, בהיתי בחזרה ואז טרקתי לה את החלון בפנים.

עכשיו כשחזרתי לנשום באתי לפה להתייעץ..
אין לי אפשרות לרשת את כל החלונות (דירה שכורה ובעל דירה שלא מעוניין להשקיע בזה).
איך אפשר למנוע מחולדות להיכנס חוץ מלסגור חלונות 24/7?
אולי לפזר רעל בכל המסילות של החלונות?

איך אפשר למנוע מחולדות להיכנס
תשאיר אותה בפנים
תן לה ליטוף, היא בעצמה לא תרצה לצאת יותר :)

עכשיו ברצינות, אם היא לא הבינה את הרמז אז תחכה למספר "מופעים" לפני שאתה הופך לצייד-מלקט :)

ראיתי חולדה על אדן החלון במטבח.
בהתה בי, בהיתי בחזרה ואז טרקתי לה את החלון בפנים.

עכשיו כשחזרתי לנשום באתי לפה להתייעץ..
אין לי אפשרות לרשת את כל החלונות (דירה שכורה ובעל דירה שלא מעוניין להשקיע בזה).
איך אפשר למנוע מחולדות להיכנס חוץ מלסגור חלונות 24/7?
אולי לפזר רעל בכל המסילות של החלונות?

לבקש מהרשות המקומית לבצע הדברה באזור הבית שלך.

לפני 3 ימים נוסף לי דייר משנה.
עכבר, קצת גדול יותר מהפעם האחרונה.
איך הם מגיעים לקומה 6?!
זה קרה לאחר הגשמים ואולי הצפה של ביוב או מרזבים.
ניסיתי הכול, מלכודת רגילה וגם מלכודת דבק ושום דבר לא עוזר.
הבחור הזה חכם והוא כנראה מה שניקרא street smart ומכיר הכול.
איך נפטרים ממנו?

ניסיתי הכול, מלכודת רגילה וגם מלכודת דבק ושום דבר לא עוזר.
הבחור הזה חכם והוא כנראה מה שניקרא street smart ומכיר הכול.
איך נפטרים ממנו?
יש טענה שבמבה / חמאת בוטנים / שוקולד במלכודת מצליחים למשוך אותם בצורה יעילה.
לא ממליץ לא מייעץ.

יש טענה שבמבה / חמאת בוטנים / שוקולד במלכודת מצליחים למשוך אותם בצורה יעילה.
לא ממליץ לא מייעץ.
שמתי היום דבש במלכודות, נראה מה יקרה הלילה.
הברנש הזה ניסה גם לפצח קופסת שימורים של פלפלים קלויים שהשארתי על השיש...

הברנש הזה ניסה גם לפצח קופסת שימורים של פלפלים קלויים שהשארתי על השיש...

יש לי נסיון עשיר בזה לצערי. העלתי הרבה מהם לשמימה. בעיקר עכברושים.
אל תתעסק עם רעל, רק עם מלכודות. בעיה עם רעל שאתה לא יודע איפה תמצא את הגופה, זה לוקח להם כמה ימים למות והם מרגישים לא טוב אז הולכים לגסוס באיזה היחבא, וזה יגיע לריקבון מתקדם עד שתמצא את זה. עוד בעיה עם רעל, שאם חתול,כלב או עורב יאכל את הפגר הוא גם יפגע קשות.
הם גם נוגסים ברעל ומפזרים חתיכות שלו בכל מיני מקומות, וזה מסוכן אם אחד הילדים יגע בזה כי יש לזה צבע כמו של סוכריה.

רק מלכודות רגילות.
מלכודות רגילות מאוד יעילות מהנסיון שלי. צריך פשוט לדעת איזה לקנות ואיך למקם ולטפל בהם:
יש מספר מלכודות שאני ממליץ מאמאזון, אם מותר לשים קישורים של מוצרים מהאתר, תעדכן אותי ואערוך אחכ. אם לא אשלח לך בפרטי.
פתיון היעיל ביותר - זה חמאת בוטנים של סקיפי. הם פשוט מתים על סקיפי (תרתי משמע). גם שוקולד שחר עשוי לעבוד אבל פחות אפקטיבי.
והחמאת בוטנים הטבעית של bd הם לא אוהבים.

למקם מלכודת צמוד לקיר, למסילות. הם אוהבים ללכת שם כמו הנמלים, על הפינות, כי הם מרגישים מוגנים יותר צמוד לקיר.
לטפל במלכודת עם כפפות שאתה שם את הפתיון ולהשתמש בכפית נקייה. החוש ריח שלהם מטורף, אם יריחו יד אדם על המלכודות ייתכן ולא יתקרבו.

אם עכבר נלכד, וזו מלכודת שרק לכדה ולא הרגה, תטביע אותו בדלי עם מים. זה מוות הכי הומני ומהיר.
אל תשחרר אותו כי הוא עלול להתרבות ולחזור. אני משחרר רק קיפודים.
תחטא טוב את המלכודת אם אתה רוצה להשתמש בה עוד פעם, , כי העכבר הבא עלול לא להיכנס למלכודת אם יריח שהיה שם עכבר אחר.

נערך לאחרונה ב:
@yossik
שכחתי גם לציין חשוב מאוד - העכברים/עכברושים לרב מאוד פחדנים. ויתחבאו ממך, כך שבזמן שהם מסתובבים אצלך בתוך הבית אין ממש מה לחשוש מנשיכה.
אבל הכל משתנה ברגע שלכדת אותם. בזמן שאתה מטביע את העכבר עם המלכודת מאוד תיזהר לא לחטוף נשיכה ממנו מבעד לרשת של המלכודת. הוא במצוקה, הוא בסטרס אדיר מאוד במלכודת, אחד הסימנים לכך שאתה תראה את הפרווה שלו מסמירה. הוא ינסה לנשוך אותך בכל דרך אפשרית. קח את המלכודת מאוד בזהירות עם איפה שאתה מניח את האצבעות שלך עליהם בדרך לדלי. אתה לא רוצה לחטוף ביס ממנו עקב כל המחלות והחיידקים שהוא נושא.
אם אתה רוצה לללכת על בטוח קנה מלכודת שהורגת, כזו עם קליפס שנתפס לו על הראש והורג אותו מיד.
אבל בשביל מקסימום סיכוי לתפוס אותו , אני ממליץ להשתמש בשני הסוגים בו זמנית במיקומים שונים בבית.

אגב אם באמת רוצים שקט נפשי לתמיד - תאמץ חתול, ואז אני מאמין שלא יהיה לך צרות עם עכברים.
ראיתי במו עיניי באזור מגוריי איך חתול ביתי תופס עכברוש זריז ללא מאמץ מיוחד. וזה חתול שהשכנים מאכילים אותו, ועדיין לא ויתר על ארוחה טרייה.
גם אחת האקסיות שלי, מאז שהתחילה להאכיל חתולי רחוב בחצר שלה, אמרה לי שבעיית העכברושים אצלה בבית נעלמה כלא הייתה.

אחת הסיבות שמעציב אותי שמעקרים אותם העיריות הנחמדות שלנו, (כל חתול שרואים ברחוב עם אוזן חתוכה זה סימן שהוא מעוקר)
אין להם מושג איזה נזק תברואתי הם כבר גורמים ויגרמו בעתיד. אני צופה מגפת דבר בעתיד עקב היהירות של האדם והנסיון שלו לשחק אלוהים.

אנחנו משחקים אלוהים ומתעסקים באיזון העדין של אמא טבע, ואנחנו נשלם על כך ביוקר.

חשוב להדגיש כל מה שאני אומר זה מנסיון רב -
שלא ידעתי יותר טוב, לפני כמה שנים השתמשתי רק עם רעל עכברים . היה נראה יחסית בטוח כי זה דאגתי לא לרכוש גרגרים שמתפזרים בכל מקום, אלא רעל בצורת ריבוע כחול גדול ואחיד.
פיזרתי כמה כאלה במיקומים שהעכברושים היו בהם. וזה עשה את העבודה , אני לא יגיד לכם שלא, אבל זה עשה גם הרבה נזק על הדרך -

א. סבל אדיר לעכברושים. מוות איטי בייסורים שנמשך כמה ימים. בסופו של יום הם סהכ רוצים אוכל ומחסה כמו כולנו ו, גם אם דינם מוות בביתנו, לא מגיע להם לסבול כך.

ב. הם לקחו את הרעל איתם לכל מיני מקומות בבית ופיזרו ממנו חתיכות רבות. כמו ילד שמשאיר אחריו פירורים בכל מקום אליו הוא הולך.
מצאתי חתיכות של הרעל בין היתר בתוך הדלי של האבקה כביסה! וכנראה שגם עשיתי כביסה של אבקה מהולה איתו בטעות. מסוכן מאוד. שאף מדביר לא יבלבל לכם את השכל שהרעל בתוך תיבת ההאכלה. העברושים לוקחים את הרעל איתם ומפזרים אותו ברחבי הבית והחצר.

ג. לא מצאתי אותם שהם מתו, כי שהם גוססים הם חשים זאת והולכים להסתתר בהיחבא. מנגנון הישרדותי נגד טורפים בטבע. אפשר לראות בערוצי הטבע שכל בע״ח מתנהגים ככה. אפילו אריות ולביאות.
איך מצאתי אותם? שהריח של הריקבון נהייה כל כך חזק והתפשט כבר בכל הבית. גם אחרי שנפטרת מהפגר הריח נשאר כמה ימים טובים ולעיתים אף שבועות. זה הריח הכי נוראי שהרחתי בחיי ועד היום זוכר אותו טוב.

ד. בסופו של יום זה חומר הדברה, והוא מסוכן לסביבה, לבני אדם לבע״ח ובמיוחד לילדים קטנים שמתרוצצים בבית ובחצר. כי הוא בצבעים חזקים של אדום/כחול/ירוק ונראה כמו סוכריה. בחלק מהרעלים יש מנגנון מרירות כדי לגרום לילדים וחיות משק בית לירוק אותו אבל עדיין לא הייתי מסתמך על זה.

המלכודות זה קצת יותר מאמץ כן, אבל היתרונות עולים לאין שיעור על רעל:

- מוות הומני ומהיר. ואפשר גם לבחור גם במלכודת שרק לוכדת ולשחרר אותו בטבע אם מצפונכם מקשה עליכם, אבל לא ממליץ כי העכברושים מאוד אבל מאוד חכמים . חלקם יותר חכמים מהכלב שלכם אני אומר לכם. הם הרבה פעמים יודעים לחזור לא משנה כמה רחוק שיחררתם אותם, זוג עכברים בודד ששיחררתם יכול להתרבות בזמן קצר לעשרות. וגם אם לא יחזרו אל ביתכם, הפכתם אותם עכשיו למטרד של מישהו אחר.
אני בעד חיה ותן לחיות לכן אני משחרר קיפודים שאני תופס אצלי בבית. כי קיפודים לא מהווים סכנה . אבל בואו לא נתייפיף, להבדיל מקיפודים, עכברושים הם מעבירי מחלות מאוד מסוכנות ועדיף להמית אותם לטובת הכלל. לכן כל ההודעות כאן בתחילת השרשור שהגנו בחירוף נפש על זכות העכברושים לחיות פשוט מנותקות לגמרי מהמציאות ואין לי צל של ספק שרשמו אותם אנשים שלעולם לא היו צריכים להתמודד עם בעיה זו.

- אתה תמצא את העכברוש בדיוק איפה ששמת את המלכודת, לא צריך לחפש אותו אחרי שנלכד כמו עם רעל.

- ידידותי לסביבה ללא רעלים שמסכנים אותך ואת הילדים שלך.

יעיל מאוד. אפילו לעיתים יותר מרעל. צריך פשוט לדעת איזה מלכודת לבחור, איזה פתיון להשתמש, ואיפה למקם. מאוד מזכיר דיג באספקט הזה.

בהצלחה

נראה לי שהבוחרצ'יק לא אוהב דבש.
מה שכן ראיתי שנגס בכיף בחציל ובסלרי שהיו במדף הירקות במרפס שירות...
אז אנסה מחר מלכודת עם ירקות.

שים לב גם לעצה שקיבלת להשתמש בכפפות, ריח אדם עלול להרחיק אותם.

פלפל אדום.כן כן.
הטריק, וזה חשוב ביותר: לא לנגוע בפלפל בידיים חשופות, אלא עטויות כפפות . הסיבה: כפי שצוין לעיל, מדובר ביצורים נבונים מאד, ובעלי חוש ריח מעולה, ולא יכנסו למלכודת אם יריחו את הממלכד .
בהצלחה, זה אכן לא נעים להתקל בעכבר (/ וש) באמצע הלילה .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ממליצים על עכבר ורטיקלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה