• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לכידת עכבר

תגובות נגד הרג החולדות בעוד 3, 2, 1.....
הנושא בעד/נגד כבר נטחן היטב בעמודים האחרונים ומיותר לחזור עליו.
צחי לא היה מהמתנגדים אז הרשיתי לעצמי להפנות אליו את השאלה בצורה כזו..

יש המלצה על מלכודת יעילה שגם הורגת ?
מלכודת קפיץ תעשה את העבודה. עדיין צריך לפנות את "השאריות" ואם יש ילדים קטנים אז זה מעט מסוכן

המליצו פה על מלכודת נדנדה, אהבתי אותה כי בניגוד למלכודות רשת, אין סיכוי שהעכבר מצליח להגיע לפתיון בלי להילכד
אין לי ניסיון עם מלכודת נדנדה, אבל מלכודת כלוב/רשת תעשה את העבודה, לא היה לי מקרה שהפתיון נאכל מבלי שנתפסה החולדה, ובעסק שלי יש לצערי לא מעט(אזור תעשיה). מה שכן אם המלכודת מעט "עייפה" ומדובר בחולדה רצינית, קרה לי שכשהבהלתי את החולדה היא פשוט נכנסה בכל הכוח בדלת של הכלוב וכמעט הצליחה לפתוח אותה.

איך אתה ממליץ לחטא ?
תציב את המלכודת סמוך לקיר בצורה מקבילה. הן אוהבות לרוץ בצדדים של החדרים לאורך הקירות כי כך הן חשות יותר מוגנות.
תשתמש בכפפות כשאתה שם את הפיתיון ויהיה בסדר.
אם אתה יכול לבודד את החולדה באחד החדרים בדירה אז בכלל נהדר. אני משתמש בנקניק סלמי כפיתיון, זה עובד לי נהדר.

@מתכנת טוב ערכתי ושולח בפרטי במקום.

נערך לאחרונה ב:
מלכודת נדנדה + עוגיה/במבה חמה מהמיקרוגל.
רק לא להשתמש במלכודת דבק אכזרית.

תפסיקו להקפיץ את הפוסט ולהזכיר לי את הרגע בו הרגתי עכבר חמוד :/

נו מה תגידו, צחי כמובן צדק.
טענתי כאן בתוקף שההשמדה ההמונית וההאכלה ההמונית שאנחנו עושים לאוכלסיית החתולים בארץ כאן באופן שיטתי שנים רבות, תביא לאסון אקולוגי של מכת חולדות בשטחים האורבניים בארץ ורובכם זילזלתם. בבקשה תראו מה קורה בבני ברק, וזו רק ההתחלה. יש גבול כמה הדברה כימית יכולה לעבוד שמפרים את האיזון הטבעי בטבע.

חדל לעקר חתולים ולהאכיל אותם. כל התערבות באמא טבע סופה לחזור אלינו כבומרנג.
כי מי שמשחק אלוהים, סופו לגלות את זעם אפו עליו.

על אותו משקל בוא נעקר כל אדם שחי בעוני, כדי שילדיו לא יסבלו
לך מושג איך אתה משבש בצורה בלתי הפיכה את האיזון ההורמונלי שלהם?
גם גלולות למניעת הריון משבשות את האיזון ההורמונלי. גם ללידה כל שנה, וגם ללא ללדת בכלל יש השלכות הורמונליות. יש לאדם אמצעי מניעה ובתרבויות המערביות לא מביאים ילדים אם לא יכולים לפרנס אותם.
תרצה או לא תרצה - האדם משפיע על הסביבה, ולא כל החתולים יודעים לצוד. ברגע שאדם מספק לחתול אוכל - בין אם בגלל שהוא לא מקפיד לזרוק זבל אך ורק לפח סגור, בהאכלה אקטיבית או במחויבות של אימוץ - החתול מתרבה בקצב אכספונניצלי - המלטה של כמה גורים כל חצי שנה - כך שרוב הגורים ידרסו-ירעבו-יפצעו וימותו.

האם עדיף לסבול ולמות מאשר לא להוולד בכלל ?
זו כבר שאלה פילוסופית, אבל ברור מה האדם בחר עבור עצמו. עד לפני כמאתיים שנה היו יולדים הרבה ילדים ורובם היו מתים בגיל צעיר. כיום אנחנו יכולים, ובוחרים, להתערב רפואית ולהאריך חיים - ויולדים פחות.

נערך לאחרונה ב:
גם גלולות למניעת הריון משבשות את האיזון ההורמונלי. גם ללידה כל שנה, וגם ללא ללדת בכלל יש השלכות הורמונליות. יש לאדם אמצעי מניעה ובתרבויות המערביות לא מביאים ילדים אם לא יכולים לפרנס אותם.
תרצה או לא תרצה - האדם משפיע על הסביבה, ולא כל החתולים יודעים לצוד. ברגע שאדם מספק לחתול אוכל - בין אם בגלל שהוא לא מקפיד לזרוק זבל אך ורק לפח סגור, בהאכלה אקטיבית או במחויבות של אימוץ - החתול מתרבה בקצב אכספונניצלי - המלטה של כמה גורים כל חצי שנה - כך שרוב הגורים ידרסו-ירעבו-יפצעו וימותו.

האם עדיף לסבול ולמות מאשר לא להוולד בכלל ?
זו כבר שאלה פילוסופית, אבל ברור מה האדם בחר עבור עצמו. עד לפני כמאתיים שנה היו יולדים הרבה ילדים ורובם היו מתים בגיל צעיר. כיום אנחנו יכולים, ובוחרים, להתערב רפואית ולהאריך חיים - ויולדים פחות.

על אותה הסתכלות מעוותת לך תעקר אנשים עניים מדרום תלאביב, אולי גם תוציא משלחות לאפריקה ותתחיל לעקר שם. אבל אנחנו לא עושים את זה נכון? כי אנחנו גיבורים גדולים על אלה שאין להם קול. מי שם אותך ואותי להחליט מי יחיה ומי ימות? אל תעקר, אל תאכיל, אל תתערב. תן לטבע לאזן את עצמו.ֿ

אהבתי שאתה לוקח דוגמא של גלולות שכל מטרתן זה הבאת הנאה בראש שקט לנוטל אותה ותו לא. ואהבתי שאתה משווה השהייה זמנית של 24 שעות שגלולה נותנת לעיקור לצמיתות.

ובנוגע לכתבה שהבאת - אני דווקא בעד שלא יאמצו. אימוץ אולי מטיב עם הדור הנוכחי של בע״ח, אך גורם לסבל של הדורות הבאים כי הוא מעודד ומנציח את בעיית הנטישה. ברגע שיפסיקו לאמץ, אנשים יחשבו פעמיים אם לנטוש. אני בכלל בעד להוציא חוק דין פלילי עם קנס כספי כבד ואף מאסר על נושטי בע״ח. כמו שאסור לנטוש ילד אסור לנטוש כלב, שהוא בן משפחה לכל דבר. לקחת אחריות על עצמך תעמוד בה, מה חשבת זה רק ליטופים וקוצ׳י מוצי שהוא גור? כלב זה אחריות .

נערך לאחרונה ב:
על אותה הסתכלות מעוותת לך תעקר אנשים עניים מדרום תלאביב
כי אנחנו גיבורים גדולים
אהבתי שאתה לוקח דוגמא של גלולות שכל מטרתן זה הבאת הנאה בראש שקט לנוטל אותה ותו לא. ואהבתי שאתה משווה השהייה זמנית של 24 שעות שגלולה נותנת לעיקור לצמיתות.
אישתך לוקחת גלולות למניעת הריון או משהו הורמונלי אחר ? אתה יודע שיש להם תופעות לואי? עוד לא שמעתי על בעל חיים שנמנע מיחסי מין. אשתך לא לוקחת גלולות בשביל הנאה בראש שקט, אלה בגלל שגם להריון יש השלכות - גם הורמונליות וגם ילדים. אתה יודע שיש גם גלולות לגבר ? הם לא תפסו כי גם להם יש להם תופעות לוואי. אז כן. אנחנו גיבורים על חלשים.

בקשר להאכלה - לא צריך האכלה אקטיבית. מספיק שהפח לא סגור היטב.

בדבר אחד חשוב אתה צודק - הטבע אכזר. האדם המודרני רך. אנחנו לא מסוגלים להכיל מוות. לא של ילדים, לא של קשישים, ולא של חתול או כלב שמסתכל עלינו בעיניים עגולות וגדולות שבמקרה או שממש לא לגמרי במקרה גורמות לנו לרצות לדאוג לו, להאכיל אותו ולהגן עליו.

בבקשה לחזור הנושא הדיון שהוא - לכידת עכבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ממליצים על עכבר ורטיקלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה