• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לכידת עכבר

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
אהלן,
אז אתמול גיליתי שיש לי אורח לא רצוי מתחת לתנור... זו דירת קרקע שעברתי אליה לפני חודש, להערכתי הוא נכנס לפני כ2-3 ימים (היה ריח מוזר בדירה ששיגע אותי).
מקום הימצאו די קרוב לדלת הכניסה לכן ניסיתי בלילה להשאיר אותה פתוחה ולהעיף אותו אבל כל פעם שראיתי אותו יוצא זה היה יותר לכיוון חדר השינה ולא לדלת הכניסה, דבר שאילץ אותי לקום ואז הוא חזר למאחורי התנור..
בקיצור בקל זה לא יילך D:
הלכתי לחנות ליד הבית שם היה להם מלכודת דבק ומלכודת כלוב... בשלב זה לפחות אני מעוניין לא להרוג אותו, אבל מצד שני המלכודת כלוב עולה 70 ש"ח דבר שנראה לי די מוגזם.
ניסיתי את דרך 4 ו1 כאן אבל עד כה ללא הועיל (מה שכן התעוררתי בלילה מהרעש D:)
https://www.youtube.com/watch?v=EDqAcM9FQRs

למישהו יש המלצות לשיטות DIY שעבדו לכם? נוכחותו כבר ממש מטרידה ומניח שרחמיי על הבחורצ'יק ייגמרו בימים הקרובים ואקנה בסוף את המלכודת דבק אם הוא לא יילכד (עולה 5 ש"ח בלבד.)

כמו כן אודה לעזרתכם בנושא קשור, מאז שגיליתי את הדייר החדש הדבר הראשון שניסיתי להבין זה איך הוא נכנס. עברתי על כל הדירה ולדעתי האופציה הכי ריאלית היא דרך הדלת שיש לה מרווח קטן בינה לבין הרצפה, וגם בצד שמאל שלה יש רווח קטן.... האם לטעמכם הגיוני שעכבר נכנס דרך פתח כזה? יש לציין שהעכבר די קטן.

https://ibb.co/6XQTMd0

https://ibb.co/XxMcZjy

אני מסתכל עכשיו על התמונות ונראה שקצת לא ברור בגלל השמש, אנסה בערב לצלם שוב שיהיה יותר ברור

תודה לעוזרים וחג שמח.

אין מה לעשות, הם נושאי מחלות ולכן רק מלכודת דבק.
אני גר בקומה 6 והגיעו שני עכברים חמודים למרפסת השירות כנראה דרך המרזב.
רצתי לטמבוריה וקניתי שתי מלכודות דבק [10 ש״ח למלכודת].
בלילה הראשון נתפס אחד ובלילה השני נתפס חברו.

נערך לאחרונה ב:
הטיפים שלי שיועילו לכל מלכודת שתבחר להשתמש בה:
1. עכברים מסתבר לא ממש אוהבים גבינה. עדיף חמאת אגוזים או נקניק.
2. תמקם את המלכודת בפינת החדר או ליד קיר, עכברים פחות אוהבים להסתובב במרכז החדר.
3. קח בחשבון שהעכבר ישתין במלכודת אז כדאי לשים מתחת למלכודת עיתון או משהו כזה.

יכול להיות שהעכבר נכנס דרך חלון או דלת שהיו פתוחים?

מלכודת דבק לא אומר גזר דין מוות לעכבר.
אפשר בעדינות ובזהירות ו*בסבלנות* (הזנב שלהם יכול להיתלש) להוציא אותו מהמלכודת במקום שאתה בוחר.

מלכודת דבק היא דבר אכזרי מאין כמוהו. העכבר פשוט יגסוס במשך כמה ימים ללא יכולת לאכול או לזוז. לדעתי כמו שכתבו, מלכודת כלוב. קודם כל זה רב שימושי, וזה מאפשר לך לקחת אותו לאיזה שדה ולשחרר אותו.
בזמנו גרנו בדירה ליד בית ישן שהרסו בקריות. הדירה שלנו התמלאה בעכברושים שהתחבאו במקומות שונים. קניתי מלכודת כלוב ובמצטבר תפסתי משהו כמו 10 עכברושים שאת כולם שחררתי בשדה מרוחק. לא רואה סיבה להרוג יצור חי רק בגלל שאני לא רוצה אותו אצלי בבית ומתקמצן על כמה עשרות שקלים

מלכודת דבק היא דבר אכזרי מאין כמוהו. העכבר פשוט יגסוס במשך כמה ימים ללא יכולת לאכול או לזוז. לדעתי כמו שכתבו, מלכודת כלוב. קודם כל זה רב שימושי, וזה מאפשר לך לקחת אותו לאיזה שדה ולשחרר אותו.
בזמנו גרנו בדירה ליד בית ישן שהרסו בקריות. הדירה שלנו התמלאה בעכברושים שהתחבאו במקומות שונים. קניתי מלכודת כלוב ובמצטבר תפסתי משהו כמו 10 עכברושים שאת כולם שחררתי בשדה מרוחק. לא רואה סיבה להרוג יצור חי רק בגלל שאני לא רוצה אותו אצלי בבית ומתקמצן על כמה עשרות שקלים
יש לך המלצה למוצר כזה ?
מה שמת בפנים ?

גם אם אקנה בסוף כלוב זה לא יהיה רב פעמי כי אין לי יותר מדי מקום לאחסון, מה שגם אני מתכנן לאטום את כמעט כל האופציות של עכברים להיכנס לדירה כך שאני לא מאמין (וכמובן מקווה מאוד) שלא יהיו עוד עכברים.
מצאתי ביוטיוב עוד שיטת DIY שאנסה, עם דלי... אנסה גם מחר ללכת לחנות אחרת אולי אמצא כלוב במחיר יותר שפוי.
בנוגע למלכודת דבק, גם אם אלך עליה בסוף כוונתי הייתה לגאול אותו מייסוריו ולא לתת לו לגסוס במשך ימים.

זה היה לפני 20 שנה כך שאני באמת לא זוכר מה שמתי בפנים אבל לפי דעתי זה היה איזה נקניק .
אלא אם כן אתה מתכוון להשאיר את הדירה שלך עם חלונות אטומים ולעולם לא לפתוח אותם אז תמיד יכול להיכנס עכבר כי הם גם מטפסים על קירות וכל חריץ קטן בחלון פתח כניסה עבורם.
מה שאתה קורא לו לגאול מייסורים אני מניח שאתה מתכוון להטביע אותו, רחוק מלהיות פתרון הומני ליצור חי שלא עשה לך שום רע. 70 שח לא נשמע לי יקר כל כך כדי למנוע סבל ומוות מייצור חי ובמיוחד שבעתיד תוכל תמיד להשתמש בו שוב זה לא כזה גדול ומצריך מקום אחסון רב.

זה היה לפני 20 שנה כך שאני באמת לא זוכר מה שמתי בפנים אבל לפי דעתי זה היה איזה נקניק .
אלא אם כן אתה מתכוון להשאיר את הדירה שלך עם חלונות אטומים ולעולם לא לפתוח אותם אז תמיד יכול להיכנס עכבר כי הם גם מטפסים על קירות וכל חריץ קטן בחלון פתח כניסה עבורם.
מה שאתה קורא לו לגאול מייסורים אני מניח שאתה מתכוון להטביע אותו, רחוק מלהיות פתרון הומני ליצור חי שלא עשה לך שום רע. 70 שח לא נשמע לי יקר כל כך כדי למנוע סבל ומוות מייצור חי ובמיוחד שבעתיד תוכל תמיד להשתמש בו שוב זה לא כזה גדול ומצריך מקום אחסון רב.
יש רשת בכל החלונות למזלי אז לפחות משם הם לא יגיעו. בכל מקרה ברור שיכול להיות מקרה שיהיה גם בעתיד, אבל אני מתכוון לעשות ככל שביכולתי כדי שזה לא יקרה מכיוון שיצור כל כך מטונף ומלא מחלות בבית שלי מעלה בי חלחלה. מבחינת המקום שוב זה לא משהו שאשמור, הבחור הראה לי את הגודל של הכלובים.
בנוגע לחיי העכבר, אני גם מקווה שלא אהרוג אותו, אבל אני חושב שאתה טיפה מגזים, "לא עשה לך כל רע", זה מזיק פולש ומלא מחלות, שמסריח לי את הדירה כבר כמה ימים.
ואם אהרוג אותו סביר יותר שאפיל עליו בלטה או משהו שימות בשנייה, להטביע אותו דווקא נשמע לי ממש אכזרי...

כמה רחוק צריך לקחת אותו כדי שלא יחזור?

הממזר עולה לי על העצבים, ניסיתי כבר 4 שיטות DIY שלא עבדו ואני לא מוצא בחנויות ליד הבית כלוב במחיר שפוי.
אני מתחיל לחשוב שהסרטונים האלו ביוטיוב של הDIY זה בעיקר בשביל הצפיות ולא באמת שיטות עם אחוזי הצלחה גבוהים... גם בתגובות שם בדרך כלל לא מצליח לראות תגובות של אנשים שניסו את זה ואומרים שהצליחו...
בכ"מ היום בלילה אשאיר 3 מלכודות DIY, אחת עם המגדל קערות ועוד 2 עם דלי, אם לא יילכד אז צפוי לו עתיד מלא דבק סביב גופו.
כמה רחוק צריך לקחת אותו כדי שלא יחזור?
לא בדקתי את הנושא אבל אני מניח שכמה מטרים אמורים להיות מספיקים לא? או שעכברים אשכרה חוזרים מרחקים (בשבילם)?
בכ"מ אני אשחרר אותו סביבות ה70 מטר מהבית איפה שיש מקום טיפה מבודד, אם סתם אעיף אותו באמצע השכונה הוא פשוט ייכנס לדירה אחרת.

שקלת לאמץ חתול?

70 מטר זה כלום לעכבר... ואם הבית שלך מצא חן בעיניו, הוא ידע לחזור אליו גם ממרחק יותר גדול. זאת לא חייה מפגרת...

שקלת לאמץ חתול?

70 מטר זה כלום לעכבר... ואם הבית שלך מצא חן בעיניו, הוא ידע לחזור אליו גם ממרחק יותר גדול. זאת לא חייה מפגרת...
אוהב חתולים אבל נראה לי ייצא יותר יקר בסוף D:
בנוגע למרחק זה מטורף.... אשכרה עכבר יילך 70 מטר ברחוב בין כמה בתים ויחזור אל שלי? זה די מדהים. אני יודע שכלבים יכולים לחזור גם מקילומטרים אבל עכברים חשבתי ברגע שאני נותן לו בעיטה החוצה מחפש מקום אחר... טוב כל יום לומדים משהו חדש.
בנוגע למלכודת כן גם אני הסתכלתי באינטרנט אבל זה בדרך כלל פחות רלוונטי כי אלו חנויות בערים אחרות, מה שאומר לחכות כמה ימים למשלוח ובתכלס כנראה עד שבוע הבא בגלל החג... מה שגם זה יוצא 60 ש"ח עם המשלוח.

שקלת לאמץ חתול?

יש לי שני חתולים וזה לא עזר כשהיו עכברים. גם מלכודות שונות ומשונות לא עזרו. בסוף הבאנו מישהו ששם מלכודת ממש טובה שתפסה הרבה עכברים. עלה קצת יותר אבל הוא כביכול נותן אחריות לתקופה כלשהי (שנה אם אני זוכר נכון)

לי יש את המלכודות המתנדנדת - העכבר נכנס ואז בגלל המשקל הפתח נסגר וככה אני יכול לשחרר אותו בלי לפגוע במניוק הקטן.
אבל הנקודות החשובות - לשים אוכל שהם אוהבים, חמאת בוטנים, משהו עם סוכר, אצלי גם גבינה צהובה הקלישאתית עובדת.
והכי חשוב - לעבוד עם כפפות, וככה אין את הריח שלך!

האם המלכודות הנ"ל הם גם אם מדובר בצב נינג'ה ?
יש לי הרגשה יש לי עכברוש-עלחלל במחסן.
אוכל ארגזים מפלסטיק ומפרק בקבוקים עם שמן זית.

תפסתי פעם חולדה בבית בעזרת מלכודת כלוב וקצה של מלפפון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ממליצים על עכבר ורטיקלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה