• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור

זה אולי היה נכון פעם עכשיו הם לא בכיוון כבר הרבה שנים, תראה גרף של חוב ביחס לGDP.
וזה עוד בלי לקחת בחשבון שבארה"ב החלק של השירותים ביחס ליצור בGDP גדל משמעותית.
ממה שנראה ארה"ב\אירופה הולכות בכיוון של יפן רק שהם פחות חרוצים והכסף שלהם משמש כרזרבה העולמית.

יכול להיות מעניין מהבחינה הזאת בשנים הקרובות.......

למה זה אומר שזה לא נכון?
מבחינה עקרונית המדינה צריכה רק לשלם את הריבית ולגלגל הלאה את החוב, כדאי עם מרווח ביטחון מסוים. היא לא יכולה להגדיל את החוב לאינסוף כי הריבית מגבילה אותה.
בסופו של דבר מה שמשנה זה המשקיעים, לא המדינה. כל עוד משקיעים מוכנים להתעלם מהחוב וממשיכים להלוות למדינה בריביות כמעט-חינם, היא כנראה תמשיך לקחת, וזה לא בהכרח התנהלות לא נכונה מצד המדינה, השאלה לדעתי היא איך מנצלים את הכסף שלווים.

אל תשכח שאותם שמוקים יכולים גם להכניס אותך לכלא, לקחת לך את החופש ולעשות בגדול מה שהם מצליחים לחוקק, ככה שלא היתי אומר שביטקוין הוא ביטוח לשום דבר. זה יפה בתיאורה, במציאות אנחנו חיים בעולם תחת ממשלות.
נכון. אבל ראשית, זה לא קרה עד היום, למרות שביטקוין ב- 10 דולר בשנת 2009 הפך למיליון דולר היום, ושוק הקריפטו כבר בטריליון דולר. יותר מכך, לא שמעתי אף גוף רגולטורי משמעותי מדבר על לאסור ביטקוין. כל מה שהגופים הרגולטורים רוצים זה לוודא שיהיו הכלים להפסיק את הלבנת הכספים דרכו. מכיוון שטכנולוגית ביטקוין אינה אנונימית בכלל (בניגוד למזומן), לא רואה מדוע יהיה קשה ליישם את זה. יותר מכך, יש כניסה של מוסדיים לביטקוין, מדובר בלוביסטים חזקים שכניסתם תקשה על מדינאים להוציא את הביטקוין מחוץ לחוק. אם הביטקוין באמת יגיע לכמה מאות אלפי דולרים השנה, כמו שחלק מהאנליסטים צופים, זה יתן לו את השווי שוק של כסף (Silver). האם ניתן לקחת נכס בשווי שוק מטורף כמו כסף ולאסור אותו על החוק במחי יד, ולפגוע בצורה אנושה בכ"כ הרבה אנשים ומוסדות? נשמע לי שעברנו את התקופות האפלות הללו של האנושות (גרמניה הנאצית, רוסיה של סטאלין וכו).

נערך לאחרונה ב:
נכון. אבל ראשית, זה לא קרה עד היום, למרות שביטקוין ב- 10 דולר בשנת 2009 הפך למיליון דולר היום, ושוק הקריפטו כבר בטריליון דולר. יותר מכך, לא שמעתי אף גוף רגולטורי משמעותי מדבר על לאסור ביטקוין. כל מה שהגופים הרגולטורים רוצים זה לוודא שיהיו הכלים להפסיק את הלבנת הכספים דרכו. מכיוון שטכנולוגית ביטקוין אינה אנונימית בכלל (בניגוד למזומן), לא רואה מדוע יהיה קשה ליישם את זה.
אם יגיע מצב שביטקוין יהפוך לאיזה שהוא כלי שיאיים בצורה משמעותית על כסף פיאט - כסף שהם שולטים בו במאה אחוז - אתה חושב שהם ישארו אדישים? אתה רואה מצב שארה״ב תגיד ״בסדר גמור, אנחנו מוותרים על הדולר״?
הרי הסיבה שארה״ב היא מעצמה פיננסית היא בגלל שהדולר נחשב למטבע ברירת המחדל בכל עסקה בינלאומית כיום והוא מתקבל בכל מקום בעולם העסקי. ברגע שהם מוותרים על זה, יש לזה השלכות צבאיות, חברתיות וכו׳.

הסיבה שאני בתיק האישי שלי מתחיל לצאת לאט לאט מ100% מניות היא כי אני רואה יותר עתיד בקריפטו ומאמין בטכנולוגיות והיתרונות של הבלוקצ'יין על גבי הפיאט ולכן לדעתי האישית והלא מקצועית זה חכם לי לעשות מעבר לקריפטו, עדיף שלשום אבל גם היום כשזה "חם" זה בסדר מבחינתי
אני באמת אשמח להבין את הגישה הזאת -
מה זה קריפטו? מה אתה יכול לעשות איתו? זה מטבע שניתן לקנות איתו נכסים כלשהם?
במידה וכן, האם ניתן לרכוש איתו מניות של חברות ברחבי העולם המספקות מוצרים ושירותים ומקבלות תמורתם תמלוגים וכך מעלות את ערכן?
אם כן, זה נשמע רעיון שראוי לשקול, אבל מצד שני, אתה כבר עכשיו ב-100% מניות, אז... מה עשית בזה?
באמת מנסה להבין.

אם יגיע מצב שביטקוין יהפוך לאיזה שהוא כלי שיאיים בצורה משמעותית על כסף פיאט - כסף שהם שולטים בו במאה אחוז - אתה חושב שהם ישארו אדישים? אתה רואה מצב שארה״ב תגיד ״בסדר גמור, אנחנו מוותרים על הדולר״?
הרי הסיבה שארה״ב היא מעצמה פיננסית היא בגלל שהדולר נחשב למטבע ברירת המחדל בכל עסקה בינלאומית כיום והוא מתקבל בכל מקום בעולם העסקי. ברגע שהם מוותרים על זה, יש לזה השלכות צבאיות, חברתיות וכו׳.
ביטקוין הוא לא מטבע, הוא נכס (לפחות היום). מהבחינה הזו הוא לא מתחרה של הדולר, אלא של זהב, כסף, נדל"ן, מניות וכדומה. אם הדולר ימשיך לאבד את ערכו, האמריקאים יגדרו את עצמם בנכסים שלא מושפעים מערך הדולר, ואם הממשל האמריקאי יאסור עליהם להחזיק ביטקוין, אז יצטרך לאסור עליהם גם להחזיק זהב, כסף, נדל"ן או מניות של שווקים זרים. ארה"ב תהפוך למדינה טוטליטרית השולטת בחיים של אזרחיה ביד רמה, כמו איראן, צפון קוריאה, רוסיה של סטאלין. אני פחות נמשך להאמין באפשרויות מהסוג הזה.

שנית, זה לא בידיים של ארה"ב להחליט אם המטבע שלה משמש כרזרבה של מדינות זרות, או מטבע ברירת המחדל העולמי. זו ההחלטה של מדינות העולם שאינן ארה"ב האם להמשיך לאמץ את הדולר או לא. בצורה הצינית והאגואיסטית שארה"ב מתייחסת לדולר, שמדפיסה ממנו עוד ועוד לטובת אזרחיה בלבד, על חשבון כל מדינות העולם שמשתמשות בו כרזרבה, ארה"ב מוציאה את האינטרס של מדינות העולם להמשיך להסתמך על המטבע הזה.

אני באמת אשמח להבין את הגישה הזאת -
מה זה קריפטו? מה אתה יכול לעשות איתו? זה מטבע שניתן לקנות איתו נכסים כלשהם?
במידה וכן, האם ניתן לרכוש איתו מניות של חברות ברחבי העולם המספקות מוצרים ושירותים ומקבלות תמורתם תמלוגים וכך מעלות את ערכן?
אם כן, זה נשמע רעיון שראוי לשקול, אבל מצד שני, אתה כבר עכשיו ב-100% מניות, אז... מה עשית בזה?
באמת מנסה להבין.
ביטקוין הוא נכס, הוא לא מטבע. מדובר בנכס שעלה פי מאה אלף ב 12 השנים האחרונות, ובכך הביס כל נכס אחר. נכון להיום, ההסתכלות על השקעה בו היא ע"מ לשמור על ערכו של כספך, ואף להגדילו מאוד, הרבה יותר ממה שיאפשרו רוב המניות ובטח המדדים. הפרופיל סיכוי/סיכון עם הביטקוין (לטווח הארוך) הוא לדעת רבים מהטובים ביותר שניתן למצוא כיום בעולם ההשקעות.

העליה בערך הביטקוין אינה כתוצאה מתרמית פונזי. לביטקוין יש ערך אמיתי כתחליף מודרני ומשודרג לזהב. טכנולוגיה בת אלפי שנים לשימור כוח קניה (זהב) מוחלפת ע"י טכנולוגיה מודרנית שנכון להיום (12 שנים לאחר היווצרותה) נראית עדיפה כמעט בכל פרמטר.

נערך לאחרונה ב:
הפרופיל סיכוי/סיכון עם הביטקוין הוא לדעת רבים מהטובים ביותר שניתן למצוא כיום בעולם ההשקעות.
אני חושב שחגיגת הביטקויין תיגמר ב5-10 שנים הקרובות , והמון מצחצחי נעליים הולכים להתאכזב .

העליה בערך הביטקוין אינה כתוצאה מתרמית פונזי. לביטקוין יש ערך אמיתי כתחליף מודרני ומשודרג לזהב. טכנולוגיה בת אלפי שנים לשימור כוח קניה (זהב) מוחלפת ע"י טכנולוגיה מודרנית שנכון להיום (12 שנים לאחר היווצרותה) נראית עדיפה כמעט בכל פרמטר.
צר לי אבל לעניות דעתי הלא מקצועית בעליל כל ההודעות שלך כאן מבוססות על שכנוע עצמי עמוק ומשוב חיובי ולא יותר.
המלך (=ביטקוין) עירום. תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

ואם הממשל האמריקאי יאסור עליהם להחזיק ביטקוין, אז יצטרך לאסור עליהם גם להחזיק זהב, כסף, נדל"ן או מניות של שווקים זרים. ארה"ב תהפוך למדינה טוטליטרית השולטת בחיים של אזרחיה ביד רמה, כמו איראן, צפון קוריאה, רוסיה של סטאלין
מחר בבוקר ארהב יכולה להכריז על הביטקויין ככלי למימון טרור , לחסום אותו בחלק מהערוצים ובמקביל להוציא גרסה אחרת למטבע וירטואלי בו כבר עכשיו תוכל לקנות באמאזון ,פייסבוק וכל הענקיות האחרות.
ומוודאים שהגרסה החדשה תהיה טובה יותר , העברה מיידית ותיקון כלל החסרונות של הביטקויין.
אל תזלזל בכוחן של מעצמות .

צר לי אבל לעניות דעתי הלא מקצועית בעליל כל ההודעות שלך כאן מבוססות על שכנוע עצמי עמוק ומשוב חיובי ולא יותר.
המלך (=ביטקוין) עירום. תעשה עם זה מה שאתה רוצה.
הגישה שלך חייבת להיות הגישה השלטת היום, כדי לאפשר Upside רציני. ה Upside קורה בגלל אנשים כמוך שנמלכים בדעתם.

ברגע שהגישה השלטת תשתנה ל-"כן, ביטקוין זה תחליף זהב, חבל שלא השקעתי בו בזמן" שלב העליות האקספוננציאליות בו אנו נמצאים יסתיים, וביטקוין יקבל את הלגיטימיות המלאה כתחליף הזהב של זמננו.

מומחים. ואם הם גם ספקולנטים, אינם קשורים לביטקוין.
לא דיברתי על ביטקוין אלא על הטענה שאנחנו לפני התפוצצות בועת חובות ממשלתית.
כמו כן תחסוך לי צםיה בסרט ותביא את שמות המומחים ישירות בבקשה?

לא דיברתי על ביטקוין אלא על הטענה שאנחנו לפני התפוצצות בועת חובות ממשלתית.
כמו כן תחסוך לי צםיה בסרט ותביא את שמות המומחים ישירות בבקשה?
במקרה של הסרט הדוקומנטרי הספציפי הזה:
James Turk, Jim Puplava, Peter Schiff, Mike Maloney, G.Edward Griffin, Alasdair Macleod, Adam Fergusson, Eric Sprott, James G. Rickards, Bill Murphy, Dimitri Speck

נכון, כרגע הוא כזה. אני דיברתי על מצב שהוא מאיים על כסף הפיאט.
הנקודה שלי היתה שאם הדולר ימשיך במסלול ההחלשות שהוא תוצאה ישירה של מדיניות ההדפסות, כל נכס שאינו תלוי בדולר, "יאיים" על הדולר. לחסל את ביטקוין לא יחזיר לאמריקאים את הבטחון בדולר או הרצון להיות תלויים בדולר, יהיו אינסוף אפשרויות אחרות לגדר מהדולר, ואם ממשלת ארה"ב תאסור על האמריקאים את כל הנכסים שאינם תלויים בדולר, ארה"ב תפסיק להיות Land of the free. קצת אפוקליפטי, לא?

ברוקר זהב. לא כלכלן.
משקיע ופובליציסט, מאמין באסכולה האוסטרית (כלומר כופר בהסקה מהמציאות כבסיס לתיאוריה כלכלית). לא מומחה.
ברוקר. בנקאי. ניסה להיות פוליטיקאי. Dr. Doom ידוע בתחזיותיו הכושלות לקטסטרופה פיננסית. לא מומחה.
מעצב/מהנדס, בעל עסק, ספקולנט זהב אוטודידקט. לא מומחה.
חחחחחח
טוב הספיק לי.
אני אשמח לשמוע טיעונים רציניים אבל אלה אינם מומחים לכלכלה.
דרך אגב אני מציק כי ברור לי שיש כאן תופעה מעניינת שראוי לחקור ולהבין. אשמח אם תביא טיעונים מעניינים או מומחים אמיתיים.

במקרה של הסרט הדוקומנטרי הספציפי הזה:
James Turk, Jim Puplava, Peter Schiff, Mike Maloney, G.Edward Griffin, Alasdair Macleod, Adam Fergusson, Eric Sprott, James G. Rickards, Bill Murphy, Dimitri Speck

לכמה מהם יש תואר שלישי עם התמקדות במקרו כלכלה?

ברוקר זהב. לא כלכלן.

משקיע ופובליציסט, מאמין באסכולה האוסטרית (כלומר כופר בהסקה מהמציאות כבסיס לתיאוריה כלכלית). לא מומחה.

ברוקר. בנקאי. ניסה להיות פוליטיקאי. Dr. Doom ידוע בתחזיותיו הכושלות לקטסטרופה פיננסית. לא מומחה.

מעצב/מהנדס, בעל עסק, ספקולנט זהב אוטודידקט. לא מומחה.

חחחחחח
טוב הספיק לי.
אני אשמח לשמוע טיעונים רציניים אבל אלה אינם מומחים לכלכלה.
דרך אגב אני מציק כי ברור לי שיש כאן תופעה מעניינת שראוי לחקור ולהבין. אשמח אם תביא טיעונים מעניינים או מומחים אמיתיים.
לא נשמע שאתה מחפש טיעונים רציניים, אלא טיעונים מאדם שתסכים להגדיר כמומחה.

הטיעון הרציני הוא שכאשר אדם נכנס לחובות, ולוקח הלוואה כדי לכסות את החוב, וכשמגיע מועד הפירעון של ההלוואה הוא לוקח הלוואה נוספת כדי לכסות את החוב, וכך הלאה, והחוב רק גדל וגדל ללא הרף, והדרך היחידה לשלם אותו בכל מועד פירעון היא לקחת הלוואה גדולה יותר וגדולה יותר. כמה מומחה צריך להיות כדי להבין שזו דרך כלכלית מסוכנת עם השלכות שעלולות להיות הרסניות?

הנקודה שלי היתה שאם הדולר ימשיך במסלול ההחלשות שהוא תוצאה ישירה של מדיניות ההדפסות, כל נכס שאינו תלוי בדולר, "יאיים" על הדולר. לחסל את ביטקוין לא יחזיר לאמריקאים את הבטחון בדולר או הרצון להיות תלויים בדולר, יהיו אינסוף אפשרויות אחרות לגדר מהדולר, ואם ממשלת ארה"ב תאסור על האמריקאים את כל הנכסים שאינם תלויים בדולר, ארה"ב תפסיק להיות Land of the free. קצת אפוקליפטי, לא?

טוב, קודם כל בוא ניישר קו עם הדעות שלנו: אני לא מאמין שארה"ב יכולה להדפיס דולרים כמו פסיכית, ושהכל יעבור בשלום
לא, תהיה התנגדות ויהיו תוצאות - כמו שוקי מניות שעולים עם קורולציה (כן, זאת עדיין לא סיבתיות, אבל קורולציה מחשידה) לעליית המאזן של הפד, פיחות של המטבע, ובהמשך, אני מאמין שנראה גם אינפלציה
על סמך המעבר של הפד לאינפלציה "ממוצעת" במקום אינפלציה שנתית, הבנק המרכזי יכול פשוט להשאיר את הריבית אפסית גם בזמני אינפלציה של 2,3,4,5 אחוזים וצפונה - כי היה עשור ללא אינפלציה אז "בממוצע" זה 2% לשנה
אז התרחיש שאני רואה כסביר בעיניי הוא כזה: אחרי הדפסת הדולרים של הפד, לאחר סיום מגפת הקורונה, משתחרר הביקוש הכבוש של הצרכנים והאינפלציה תתחיל לעלות - עדות לתהליך הזה אפשר לראות בייקור עלות המשלוח מסין לארה"ב (מחסור עולמי במכליות), בפיחות העולמי של הדולר (שאמור להוביל לייקור המוצרים) ובעליית מחירי הסחורות
האינפלציה מתחילה לשחוק את החוב הלאומי של ארה"ב, עד שהוא חוזר לרמה סבירה של GDP, ואז הריבית תעלה דרמטית כדי לחנוק את האינפלציה (משהו סטייל "השוק של וולקר")

התרחיש שאני רואה לא בעיניי כסביר זה שארה"ב באה ואומרת "אמממ...כל העולם עובר לביטקוין במקום דולר. טוב נו, מה הבעיה"
ארה"ב נשענת על היותו של הדולר מטבע הרזרבה הבינלאומי דה פקטו, כדי להינות מפריוולגיות כמו הדפסת כספים שלא גורמת ישירות לאינפלציה
זאת לא תגלית חדשה, פשוט רק לאחרונה ארה"ב התחילה לנצל את הכוח הזה שוב, אחרי המשבר העולמי של 2008

עכשיו, מה אם אגיד לך, שתרחיש כזה "אפוקליפטי" שלא תואם לדימוי של ה"Land of the free"... כבר קרה? כי הוא באמת קרה:
בשנת 1933, הוציא הקונגרס האמריקאי צו שגרם להחרמת כל הזהב הפרטי - כל הזהב הפרטי - והחליפה אותו תמורת 20.67$ לאונקייה. תקופה קצרה מאוחר יותר, הדולר הוצמד מחדש לזהב - הפעם בערך של 35$ לאונקייה - פיחות של 70% בחסות המעצמה הגדולה בתבל תוך תקופה קצרה

זה קרה פעם אחת, וזה יכול לקרות גם שוב - ארה"ב לא איבדה את הכוח שלה לעקל נכסים, למעשה היא מגלה אותו מחדש עכשיו עם ביטקוין

אני אישית מאמין שאנחנו נראה מופע כזה, הרבה לפני שנראה את הביטקוין כנכס רזבה בינלאומי
למעשה, אחד הגורמים שבאמת מניעים אותי מהשקעה בזהב (או לחילופין, עוד סיבה למה לא להשקיע בביטקוין) היא שאם יום אחד באמת הדולר יקרוס, זה עדיין לא אומר שהרווחתי - כי לך תדע אם יעקלו גם את הזהב שלי ב-GLD

*המילים האדומות הן היפר-קישור לכתבות רלוונטיות

נערך לאחרונה ב:
ביטקוין יקבל את הלגיטימיות המלאה כתחליף הזהב של זמננו.
הביטקוין נשלט על ידי מס׳ מצומצם של חבר׳ה רציניים עם asics חדישים, זה לא הסיפור הרומנטי של פעם, כשזו היתה רשת p2p אמיתית כשאנשים תחזקו את הרשת באמצעות המחשב האישי שלהם. אבל בסדר אם אתה אומר שלהסתמך על כמה מגה-כורים כתחליף לזהב...

כי לך תדע אם יעקלו גם את הזהב שלי ב-GLD
בדיוק. בארה״ב כל עוד אתה בגודל מסוים, הם יאפשרו לך לעשות מה שאתה רוצה. ברגע שחצית רף מסוים ואתה מתחיל להפריע - פייסבוק/גוגל וכל הסאגה הזאת, פתאום אנשים צריכים לתת דין וחשבון לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ביטקוין כרגע הוא בשלב שהוא לא מפריע במיוחד לארה״ב, זה עדיין בגדר משחק של כמה ילדים וחצי עיניין מכמה בנקאי השקעות וחברות בורסאיות. אם מישהו חושב שאין אנשים בסוכנויות ממשלתיות כאלו ואחרות בארה״ב שעוקבים אחריי הביטקוין וכל הנוגעים בדבר בזכוכית מגדלת ושיש להם קו אדום שמסומן בצורה מאד ברורה, הוא הוזה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה