• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור

האם רמת הקושי של משקיע בודד "להכות את השוק" שקולה למנהל השקעות שנדרש להשקיע סכומי כסף גדולים בהרבה ולהציג רווחיות לאורך כל רבעון?
תקח את כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל. ב-5 השנים שקדמו למשבר הקורונה, כל אחת ואחת מהן הפסידה ל- S&P500 (לדעתי לא רק במצטבר, אלא גם בכל שנה ושנה). הטיעון תמיד היה שהקרנות המנוהלות מגדרות את עצמן למשברים, כך שכאשר יגיע המשבר, הן יפגעו הרבה פחות מהמדדים. ואז הגיע משבר הקרונה בשנת 2020. ומה קרה בשנת 2020? כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל הציגו שנה קטסטרופלית, עם ביצועים מחרידים. וה- S&P500? עוד שנה מצוינת עם קרוב ל- 20% תשואה. אנחנו משלמים דמי ניהול כדי שיפסידו לנו כסף.

• אהבתי
Reactions: HHH
תקח את כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל. ב-5 השנים שקדמו למשבר הקורונה, כל אחת ואחת מהן הפסידה ל- S&P500 (לדעתי לא רק במצטבר, אלא גם בכל שנה ושנה). הטיעון תמיד היה שהקרנות המנוהלות מגדרות את עצמן למשברים, כך שכאשר יגיע המשבר, הן יפגעו הרבה פחות מהמדדים. ואז הגיע משבר הקרונה בשנת 2020. ומה קרה בשנת 2020? כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל הציגו שנה קטסטרופלית, עם ביצועים מחרידים. וה- S&P500? עוד שנה מצוינת עם קרוב ל- 20% תשואה. אנחנו משלמים דמי ניהול כדי ש-"המקצוענים" יפסידו לנו כסף.
זו לא אותה רמת סיכון

תקח את כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל. ב-5 השנים שקדמו למשבר הקורונה, כל אחת ואחת מהן הפסידה ל- S&P500 (לדעתי לא רק במצטבר, אלא גם בכל שנה ושנה).
לא בדקת את הטענה הזו לפני שטענת אותה והיא שגויה.

* לא תומך, לא ממליץ ולא משתמש בניהול אקטיבי.

ומה קרה בשנת 2020? כל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל והפנסיות המנוהלות בישראל הציגו שנה קטסטרופלית, עם ביצועים מחרידים. וה- S&P500? עוד שנה מצוינת עם קרוב ל- 20% תשואה
S&P500 עלה בכ-16% דולרית, או בכ-8% שקלית.
מסלול מניות בגמל להשקעה של מור עשה 20% לא כולל דצמבר (עדיין לא פורסמו נתונים).

(ב-2019, S&P500 עלה בכ-29% דולרית וכ-19% שקלית. אותו מסלול של מור עשה 49%.)

אני לא אומר שאקטיבי עדיף, אבל אי אפשר להכליל.
וגם, אם האקטיביים היו פחות תנודתיים (לא בדקתי), גם לזה יש ערך.

גם אלטשולר הכו יפה בשנים האחרונות.

(ב-2019, S&P500 עלה בכ-29% דולרית וכ-19% שקלית. אותו מסלול של מור עשה 49%.)

המסלול שאתה מדבר עליו קם בדצמבר 2018. אין אפילו 5 שנים לדבר עליהם. אז את המשבר הזה הוא צלח טוב. בוא נמתין עוד שנתיים שלוש שיהיה קצת ותק.

המסלול שאתה מדבר עליו קם בדצמבר 2018. אין אפילו 5 שנים לדבר עליהם. אז את המשבר הזה הוא צלח טוב. בוא נמתין עוד שנתיים שלוש שיהיה קצת ותק.

רק התייחסתי ל:
הפסידה ל- S&P500 (לדעתי לא רק במצטבר, אלא גם בכל שנה ושנה)

לגבי 5 שנים, בסיכום השנתיים האחרונות, בשקלים, המסלול מוביל כרגע ב-50% (נקודות). אז בלי אירועים ממש קיצוניים הוא כנראה יוביל בסה"כ גם עוד 3 שנים. אבל בשביל השוואה מלאה צריך לבדוק גם תנודתיות.

לא בדקת את הטענה הזו לפני שטענת אותה והיא שגויה.

* לא תומך, לא ממליץ ולא משתמש בניהול אקטיבי.
בדקתי עד כמה שיכולתי לבדוק (בעזרת מנוע ההשוואות של Supermarker). מתוך מאות קרנות (ואני מדבר על קרנות שקיימות לפחות 5 שנים), יש אולי אחת של אנליסט שהגיעה לביצועים של ה S&P500.

לא. התשואה הממוצעת השנתית של מסלול השתלמות מניות גבוהה מזו של סנופי בחמש השנים האחרונות.

לא. התשואה הממוצעת השנתית של מסלול השתלמות מניות גבוהה מזו של סנופי בחמש השנים האחרונות.
אני לא יודע על מה אתה מדבר, נתתי לך לינק לקרנות של אלטשולר שם רואים ביצועים נמוכים מה- S&P500.

אני לא יודע על מה אתה מדבר, נתתי לך לינק לקרנות של אלטשולר שם רואים ביצועים נמוכים מה- S&P500.
עד המשבר הם גבוהים מסנופי, אחרי המשבר סנופי מנצח בקצת עד נובמבר (רק עד שם יש נתונים) ולגבי הרבעון הראשון של 2021 נצטרך לחכות.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה