• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנסת ומדינה עם רוב חרדי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
זה מצחיק משום שהדיונים האלה קיימים כבר לפחות 30 שנה. האוכלוסיה החרדית רק גדלה וצוברת יותר כוח והכלכלה הישראלי ורמת החיים רק עולות. המדינה הזאת יוסדה ע"י סוציאליסטים וחלק עצום מהציבור כאן מאמין במושגים כמו סוציאליזם ומדינת רווחה, אלו אידיאולוגיות מפחידות ומסוכנות פי כמה מאלו שמחזיקים בהם החרדים.
הדבר הכי טוב שיכול לקרות הוא שהחרדים יהפכו להיות נטל גדול יותר ויובילו לתיסכול מצד השאר ומכאן להחלטות שימוטטו את מדינת הרווחה הסוציאליסטית, שהיא ולא החרדים האיום הכלכלי הגדול ביותר כאן.

זה מצחיק משום שהדיונים האלה קיימים כבר לפחות 30 שנה. האוכלוסיה החרדית רק גדלה וצוברת יותר כוח והכלכלה הישראלי ורמת החיים רק עולות. המדינה הזאת יוסדה ע"י סוציאליסטים וחלק עצום מהציבור כאן מאמין במושגים כמו סוציאליזם ומדינת רווחה, אלו אידיאולוגיות מפחידות ומסוכנות פי כמה מאלו שמחזיקים בהם החרדים.
הדבר הכי טוב שיכול לקרות הוא שהחרדים יהפכו להיות נטל גדול יותר ויובילו לתיסכול מצד השאר ומכאן להחלטות שימוטטו את מדינת הרווחה הסוציאליסטית, שהיא ולא החרדים האיום הכלכלי הגדול ביותר כאן.
ברור, כי כלכלית מדינות בהן שולטת אידיאוחוגיה דתית מצליחות בהרבה ממדינות רווחה.

אין תומכים גדולים יותר בסוציאליזם ומדינת רווחה יותר מאשר נושאי האידיאולוגיה הכלכלית החרדית.
כל מי שמנסה לחזות את הדמוגרפיה החרדית ל-200 שנה קדימה מבין שצריך נס בממדים תנכיים כדי שהמדינה תשרוד. איזה רב משפיע במגזר החרדי יהיה מוכן לצאת בעתיד בקריאה לצמצם ילודה או לגברים לצאת ללמוד לימודים שאינם לימודי קודש?
האם במדינה שתהפוך בעשורים הקרובים דה-פקטו לנשלטת על ידי מדיניות חרדית בנוגע לילודה ותמיכה בלומדי תורה, יש סיכוי שיתקבלו החלטות הפוגעות בילודה? או כאלו שיביאו חלק משמעותי מהחרדים לעשירוני ההכנסה ה-8 עד 10, המשלמים 90 אחוז מהמיסים הישירים?

נערך לאחרונה ב:
הרבה מאוד מהכסף ש-"מושקע" בכל אזרח (מתוך תקציב המדינה) הוא לא תקציב רווחה, אלא תקציב שנוגע לתפעול השוטף של המדינה:
מערכת בטחון, משרדי ממשלה, תשתיות וכו'.

גם ללא שום מדיניות רווחה, ברגע שיש לך ציבור לא יצרני - שלא משתתף במימון של הדברים האלה, אז האיכות של אלה תפגע, עד כדי חוסר יכולת לתפקד כלל (וכולנו יודעים איך זה נראה כשמשרדי ממשלה, משטרה, צבא או תשתיות וכו' לא מתפקדים כראוי).

המצב של המדינה הוא סביר למרות החרדים - רמת החיים וכו' עלתה בעיקר בגלל העליה המאסיבית מברית המועצות ובגלל ההצלחה של ההי-טק הישראלי, שני אלה רק דחו את הקץ אבל לא יצליחו למנוע אותו: הכח של הדת להחריב כל דבר טוב חזק יותר מהכל.

לולא החרדים, היינו אולי כבר קרובים יותר לשוויץ מאשר לבנון - שאליה אנחנו נתחיל להידמות בקצב הולך וגדל (וכבר דומים לא מעט).

אין תומכים גדולים יותר בסוציאליזם ומדינת רווחה יותר מאשר נושאי האידיאולוגיה הכלכלית החרדית.
ו"האידיוטיים השימושיים" שלהם בכלל המפלגות(מרץ, עבודה, ליכוד, וכו...) שבשמחה מעבירים כסף מהמצביעים שלהם למשפחות ברוכות ילדים.

אם היה כאן ידע אמיתי בכלכלה אצל רוב המצביעים(או יכולת ורצון של הפוליטקאים לשים את הנושא על השולחן):
FFHfiX7XwEI_J3N.jpg

רוב המצביעים מהעשירונים העליונים היו כנראה משמעותית בעד פירוק מדינת הרווחה והקטנת מיסים.
רוצים לא ללמוד ליב"ה? רוצים לא לעבוד?
אין שום בעיה...אבל כל אחד משלם בעצמו על שירותי רפואה, על חינוך וכו... יש נדבנים בחו"ל שישמחו לממן את זה ומאמינים בזה גם.

אבל זה לא ההסדר שהחרדים רוצים...אנחנו לא רוצים ליב"ה...אנחנו לא רוצים לעבוד. ואנחנו כן רוצים שאתם תממנו עבורנו חינוך, רפואה ובטחון ברמה של עולם ראשון.
ומה? ביבי נתן לנו עד היום...אז לא תמשיכו?? רשעים.

ולכל הצפרדעים שחושבות שהמרק חמים ונעים בשלב הזה - הנה כמה אפשרויות שיעמדו על שולחנו של שר האוצר בשנת 2050:

1. ההייטקיסטים החילונים ושאר משלמי המיסים יורדים מהארץ - אין בעיה: שלילת הזכות לקצבת זקנה למי שאינם תושבי ישראל, גם אם חיו בארץ תקופה מספיקה לרכישת זכויות קצבה.
2. הביטוח הלאומי פושט רגל - אין בעיה: כל הקצבאות: זקנה, ילדים וכו' - ניתנות לפי מבחני הכנסה. רק למי שהכנסתו לנפש נמוכה מ-X.
3. הכנסות המדינה ממיסים יורדות - אין בעיה: העלאת המס על הפנסיה.
4. הפנסיונרים יורדים מהארץ בגלל העלאת המס - אין בעיה: מס בשיעור 70% על תשלומים מקרנות פנסיה למי שאינם תושבי ישראל.

אני לא קונה את זה שיש איזה גנום יהודי שהופך את המוח של העם היהודי למבריק יותר או פחות משל עמים אחרים
אני לא מקבל ולא אוהב את המיתוסים האלו על כל היהודים החכמים והגויים הטיפשים. זה גם לא נכון וגם מתנשא. בדיוק סוג הדברים שסייע לשונאינו להרגיש צודקים לאורך ההיסטוריה.

דבר ראשון, לא כתבתי שהגויים טיפשים.

שנית, אם הייתי כותב שלאפריקאים יש עור כהה זה אמירה בעייתית? או שהסינים נמוכים? או שהאירים הם ג'ינג'ים?
היהודים לא טובים בכדורגל אבל בהחלט יש להם עליונות אינטלקטואלית, וזה לא מיתוס.

היהודים הם 0.2 מאוכלוסיית העולם, אבל קיבלו 22% מפרסי הנובל! זה 11,250% יותר מהממוצע!!!
היהודים למרות קוטנם המיספרי בולטים מאוד גם כיום וגם לאורך ההיסטוריה בכל תחום שקשור לאינטלקט, מדע, כלכלה, רפואה, ספרות, אמנות, ועוד.

יש קשר בין המבריקות לבין הדם הנוצרי במצות?
סליחה, זה משפט מכוער שגובל בזילות עלילות הדם.
אני לא הולך להתנצל על זה שליהודים יש מח חריף, לא אני חילקתי.

אני חושב שזה מסקרן הנושא של הזה "המוח היהודי"..
Lee kuan yew - אחד מהמדינאים הכי דגולים של המאה ה20(הפך את סינגפור, מדינה מוקפת אויבים עם ביצות ושום דבר...למדינה מובילה בעולם...מנהיג שיודע את העבודה עם יכולות ורצון...משנה עולמות וחיים)..אמר שאלא אם כן אתה ישראל, שיש לה ריכוז של כשרון לא ברור עם אוכלוסיה קטנה...אתה חייב לנקוט במדיניות הגירה אשר מזמינה ומעודדת עליה של אנשים מוכשרים והשתקעות שלהם בחברה.

אין לי תשובה לגבי "המוח היהודי", או הכשרון שקיים בישראל...

ברור לך שאם זה "הגן היהודי אשכנזי", אז כנראה זה לא הגן היהודי שעושה את ההבדל אלא הגן של הקוזאק שאנס את הסבתא רבתא,(או יותר נכון לומר הסבא רבא של הקוזאק שאנס את הסבתא רבתא של הסבתא רבתא) נכון?
למען האמת זה גם לא זה, אבל אין לי כח להסביר את ההסבר המלא של ההשפעות הסביבתיות שגורמות לעיוות החוזר ונשנה הזה.

נערך לאחרונה ב:
היסטורית דתות ברוב התקופות אפשרו לדתות ששונות מהם (למרות שהם היו כופרים לדעתם) להמשיך להתנהל בסוג של סטטוס קוו.
אכן נותנים, גם באירן וסעודיה. נשאלת השאלה אם חילוני עם אופציה לגור בארת אחרת ירצה להשאר.

• אהבתי
Reactions: HHH
ברור לך שאם זה "הגן היהודי אשכנזי", אז כנראה זה לא הגן היהודי שעושה את ההבדל אלא הגן של הקוזאק שאנס את הסבתא רבתא,(או יותר נכון לומר הסבא רבא של הקוזאק שאנס את הסבתא רבתא של הסבתא רבתא) נכון?
למען האמת זה גם לא זה, אבל אין לי להסביר את ההסבר המלא של ההשפעות הסביבתיות שגורמות לעיוות החוזר ונשנה הזה.
אם זה מעניין ,באחת התגובות שלי בהמשך יש מאמר מעניין עם 20 סיבות אפשריות לכך.

דעתי הפילוג בעם הוא הנזק הכי גדול מכל מערכות הבחירות החוזרות והנשנות האלו
הפילוג בעם הוא מערכתי. יש 4 מערכות חינוך שונות עם אידיאולגיות וערכים שונים בחסות המדינה. ככה לא בונים חומה.

גם ללא שום מדיניות רווחה, ברגע שיש לך ציבור לא יצרני - שלא משתתף במימון של הדברים האלה, אז האיכות של אלה תפגע,
אתה מדגים כאן כשל לוגי. גם ללא מדינת רווחה מי שעובד יממן את מי שלא עובד, זה לא אומר שלא צריך לחסל את מדינת הרווחה כדי להקטין את הפער הזה.

סליחה, זה משפט מכוער שגובל בזילות עלילות הדם.
גזענות לא חייבת להיות שלילית. גם אמירה בסגנון "כל האסיאתים טובים בחשבון" היא גזענית. האמירה שלי פשוט קישרה את שתי הצדדים של אותו המטבע. צדדים שמגוחכים בעיני באופן שווה.

אני לא הולך להתנצל על זה שליהודים יש מח חריף, לא אני חילקתי.
זה בסדר, גם תומכי ה-white supremacy לא מרגישים שום צורך להתנצל ומשתמשים ברטוריקה מאוד דומה ודטרמיניסטית . בעניין החלוקה על ידי חבר דמיוני זה כבר דיון שהוא לא לכתובת שלי.

היהודים הם 0.2 מאוכלוסיית העולם, אבל קיבלו 22% מפרסי הנובל! זה 11,250% יותר מהממוצע!!!
יש לי תחושה שבשביל המספרים האלה, בדיוק כמו בשביל למות בעד ארצו(אבל להיקבר מחוץ לגדר) אפשר להיות יהודי גם אם הקשר היחידי ליהדות הוא החתול של הסבא.

אתה מדגים כאן כשל לוגי. גם ללא מדינת רווחה מי שעובד יממן את מי שלא עובד, זה לא אומר שלא צריך לחסל את מדינת הרווחה כדי להקטין את הפער הזה.
לאחוז קטן מהאזרחים,ולך , מדינת רווחה היא אולי דבר פחות מועיל.
לרוב האזרחים זה דבר מועיל.

ואין ממש קשר בין ההתנהגות החרדית למדינת רווחה. הם פשוט מנצלים מערכות שקיימות כיום לצרכיהם באמצעות כוח פוליטי.

אם זה לא היה קיים ,היו משתמשים בכוח הפוליטי שלהם בדרכים אחרות -למשל לקבל הנחה ענקית על מחיר הקרקע ומיסים על הדירה.

ימצאו צידוק,כמו שמצאו צידוק לא לשרת.

לא ברור לי מדוע יש הפרדה בין אמונה בסוציאליזם ומדינת רווחה לבין אמונה באל אחד ובעשרת הדיברות. מדובר בשתי אמונות לא רציונליות.

אבל אם אני צריך להחליט מי מהן יותר מסוכנת, אני אבחר את הסוציאליזם הנחשל שהוביל לרצח של מאה מיליונים והפך מדינות לעניות, על פני היהדות שהביאה לעולם זוכי פרס נובל, מיליארדרים וגם את הסבא שלי שהיה לפי הגדרה מקובלת היום "חרדי" אבל העובדה שבחר לפני 100 שנה להגר לא"י הפכה אותי היום לבעל נכסים.

וצים לא ללמוד ליב"ה? רוצים לא לעבוד?
אין שום בעיה...אבל כל אחד משלם בעצמו על שירותי רפואה, על חינוך וכו... יש נדבנים בחו"ל שישמחו לממן את זה ומאמינים בזה גם.
מסכים בהחלט, רק תוסיף לרשימה את מי שבוחר ללמוד לימודי קולנוע, מגדר, היסטוריה ומצפה שהייטקיסט כמוני יממן אותו

גזענות לא חייבת להיות שלילית. גם אמירה בסגנון "כל האסיאתים טובים בחשבון" היא גזענית.
להגיד שאפריקאים הם כהי עור זה גזענות?
מה ההבדל?
ואם זה גזענות אז יודע מה? אני גזען.. וואלה
זה בסדר, גם תומכי ה-white supremacy לא מרגישים שום צורך להתנצל ומשתמשים ברטוריקה מאוד דומה ודטרמיניסטית .
אתה ממשיך עם הרטוריקה האלימה ומשווה אותי לנאצים. תרגע.

לגופו של עניין,
הבעייתיות מתחילה ברגע שקובעים שעם או קבוצה שהיא גבוהה יותר או בלונדינית יותר, מגיע להם יותר מהשאר.
אני לא מנסה לטעון שמגיע ליהודים יותר, רק משתדל לא להתכחש למציאות. היהודים הם עם סופר סופר חכם ומבריק. fact
יש לי תחושה שבשביל המספרים האלה, בדיוק כמו בשביל למות בעד ארצו(אבל להיקבר מחוץ לגדר) אפשר להיות יהודי גם אם הקשר היחידי ליהדות הוא החתול של הסבא.
במילים אחרות: אין לי שום תשובה, אבל המספרים, הלוגיקה, לא יבלבלו אותי.

מסכים בהחלט, רק תוסיף לרשימה את מי שבוחר ללמוד לימודי קולנוע, מגדר, היסטוריה ומצפה שהייטקיסט כמוני יממן אותו
אני הכי בעד צמצום של הממשלה וההשקעה שלה בהמון תחומים...אבל בעוד לומדי הקולנוע ומגדר וכו...מקבלים סיבסוד חד פעמי(וכנראה שלא מוצדק) ויצטרכו לחיות עם הבחירות שלהם ולהשתכר לאחר תקופת הלימודים...

החרדים לא. אתה לא מאפשר להם לקבל כלים בסיסיים...ובעזרת כוח פוליטי "מפחית/מבטל" את הכאב הכלכלי שהיה קורה בכל מדינה נורמלית כתוצאה מהדבר הזה.

אכן נותנים, גם באירן וסעודיה. נשאלת השאלה אם חילוני עם אופציה לגור בארת אחרת ירצה להשאר.
אם אירן וסעודיה היו מדינות שהשלטון לא היה גונב את הכסף או שלא היה מחליט לבזבז את הכול על פרויקטים צבאיים ובלי שחיתות, גם באיראן וגם בסעודיה היה חיים טובים.

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה