• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנסת ומדינה עם רוב חרדי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
הולכת להיות ממשלת ימין "על מלא"...ה"שמאל"(מצביעי לפיד, ליברמן, העבודה מרץ, המחנה הממלכתי) הובס ולא יהיה באזורי קבלת ההחלטות. הרצונות והאינטרסים של המצביעים הללו פחות רלוונטים מעתה. אין יותר "אויב" כזה.

ממשלה חרדית-מתנחלת-עסקנית ליכודית...אין יותר תירוצים...הם הולכים למשול.
זו המדינה וזו הדמוגרפיה.

בואו נראה מה יהיה...מה שנקרא, פופקורן.

הולכת להיות ממשלת ימין "על מלא"...ה"שמאל"(מצביעי לפיד, ליברמן, העבודה מרץ, המחנה הממלכתי) הובס ולא יהיה באזורי קבלת ההחלטות. הרצונות והאינטרסים של המצביעים הללו פחות רלוונטים מעתה. אין יותר "אויב" כזה.

זו המדינה וזו הדמוגרפיה.

בואו נראה מה יהיה...מה שנקרא, פופקורן.
פופקורן בשביל מי?
נראה לי ש 45% מהציבור יהיה צריך קוצב לב

פסימי... בטווח המאוד ארוך..

רב חרדי.
פחות עובדים במשק.
המיעוט שעובד משלם יותר מסים.
חילונים הופכים לאזרחים סוג ב, נרדפים.
ערבים הופכים לרב משמעותי במדינת ישראל.
אין ביטחון.
פשע עולה.
ערים ושכונות הופכות לאיזורים מבוצרים כי על חלק מהאזורים בישראל כבר לא ניתן לפקח.
חילונים בעלי אזרחות אירופאית בורחים לאירופה.
אחוז החילונים יורד עוד יותר.
החרדים הופכים לעניים יותר.
הערבים הופכים לחלק החזק במדינה.
החילונים שנשארו בורחים כפליטים לכל מקום אפשרי.
חרדים מסתגרים באיזור שלהם וחיים בעוני.
המדינה הופכת למדינה ערבית.
גם אם החלק החילוני יקטן משמעותית הרוב עדיין יהיה יהודי-חרדי-דתי, אבל כן, הנורמות ישתלבו היטב בסביבה.
ברור שיש תירוצים. המון המון תירוצים .
הרי כל דבר רע הוא אשמת ההגמוניה - בית המשפט - פקידים - ממשלת השינוי.
למה שזה ישתנה?

גם אם החלק החילוני יקטן משמעותית הרוב עדיין יהיה יהודי-חרדי-דתי, אבל כן, הנורמות ישתלבו היטב בסביבה.

ברור שיש תירוצים. המון המון תירוצים .
הרי כל דבר רע הוא אשמת ההגמוניה - בית המשפט - פקידים - ממשלת השינוי.
למה שזה ישתנה?
לא ישתנה

מה ההצעות לבעל אזרחות זרה שלא רוצה להתנתק לגמרי מהמדינה, אבל מבין שבטווח הארוך זאת אופציה? רעיונות שעלו לי:
מכירת נכסי נדל''ן בארץ
החזקת התיק בברוקר זר
החזקת הון בחשבונות זרים
הנהלת קרן השתלמות והעברה לברוקר זר

מה ההצעות לבעל אזרחות זרה שלא רוצה להתנתק לגמרי מהמדינה, אבל מבין שבטווח הארוך זאת אופציה? רעיונות שעלו לי:
מכירת נכסי נדל''ן בארץ
החזקת התיק בברוקר זר
החזקת הון בחשבונות זרים
מה תעשה עם הפנסיה?

מכירת נכסי נדל''ן בארץ
החזקת התיק בברוקר זר
החזקת הון בחשבונות זרים
השאלה היא מפני איזה סיכון רוצים להתגונן.
בעיני יש הבדל גדול בין סיכון לשווי הנכסים הנמצאים בישראל לבין סיכון להחזקת נכסים במוסד פיננסי בישראל
הסיכון במקרה הראשון די שגרתי וגם במדינות דמוקרטיות למהדרין מחירי נכסים התרסקו כתוצאה מארועים שונים, כך שבישראל ודאי הדבר עלול לקרות בסבירות לא מבוטלת.
הסיכון במקרה השני צריך להיות קשור להלאמה בדרך כלשהי, וגם זה לא בטוח אם הנכס מוחזק פיזית על ידי ברוקר בחו"ל. אני לא חושב שזה לא ייתכן, אבל זה ארוע מסדר גודל אחר לגמרי מאשר הסיכון הראשון.
חשוב גם לזכור שכל שלטון, החל ממשטר אייתולות ועד גדולי הליברלים, יעשה הכל כדי לא להגיע למצב בו המדינה חדלת פרעון / השקעות חוץ מפסיקות לזרום. זו מכת מוות לכלכלה, ודאי במדינה קטנה וחסרת משאבי טבע משמעותיים.

בעיקר סיכון לשווי הנכסים, אבל גם מבחינת מדיניות מיסוי.
לפחות לפי המצב היום, העברת נכסים לברוקר זר לא משנה את חבות המס בישראל. רכישת דירה מחוץ לישראל אפילו כדאית פחות מאשר רכישה בישראל.
בכל מקרה, בדרך כלל המס לא חל רטרואקטיבית, אבל למי שחושש משינויים מפליגים, זה לא נותן בטחון כי כך יהיה גם בעתיד.

אין לי פה עניין לשיח שנאה עם אחד
רק מחפש לשמוע את דעתכם

ברור לכולם שנתוני הילודה של האוכלוסיה החרדית גבוהה מאוד סביב 7-8 ילדים למשפחה ממה שראיתי
של יהודים דתיים סביב 4
וחילונים סביב 2.1-2.2

ודיי ברור לאן הדבר הזה הולך אקספוננציאלית

מה יקרה ביום שיהיה רוב לציבור החרדי בישראל? ויהיה גם רוב בכנסת? איך לדעתכם המדינה תתנהל?

ברור שבתור רוב הם ירצו יותר מעורבות של הדת בחיים וכו..

מה דעתכם?
יש כמה תופעות דמוגרפיות מעניינות
ששווה לשקול לתת עליהם את הדעת-

האחת היא-
לפני כ30 שנה, משפחה חרדית קלאסית, היתה עם כ7-12 ילדים. והיום זה סביב 5-9 לרוב.
לפני כמה עשורים, היה נדיר לראות זוג עם חזות לא דתית, עם 4 זאטוטים, בערים עם אוכלוסיה לא מזרחית. והיום זה כבר מראה יותר נפוץ.

והשניה-
מבחינת אחוזים מסך הקולות, ניתן בקלות לראות, שמפלגת ג' לא מצליחה להתרומם כבר 4 עשורים
אני בכוונה בוחר אותם כדוגמה. כי מאוד קל לבודד את קהל מצביעיהם (חרדים ממוצא אשכנזי, יחסית אדוקים, המתגוררים לרוב בקהילות ענק)
בשונה מש''ס, שמורכבת גם מהמון עמכה, כמו מסורתיים, משפחות במצוקה, ומוסלמים.

לגבי תופעה ב'-אין לי הסבר או תיאוריה לכך, מלבד א' שכתבתי.

שמפלגת ג' לא מצליחה להתרומם כבר 4 עשורים
בבחירות של 1992 יהדות התורה הייתה עם 4 מנדטים. אחרי 30 שנה הם קבוע על 7, ומתקרבים למנדט השמיני שלהם.
כך שזה גידול של 75% או יותר בחלק שלהם באוכלוסית הבוחרים.
דווקא ש"ס הייתה על 6 מנדטים ב1992 וגדלה לסביבות ה 10 מנדטים - גידול של 66% בחלקם מאוכלוסיית הבוחרים. עם זאת במקרה של ש"ס כמו שציינת, חלק מהבוחרים אינם מקרב החרדים וגם חלקם נוטים יותר לפנות למפלגות שכנות, דוגמת הליכוד/ציונות דתית.

האחת היא-
לפני כמה עשורים, היה נדיר לראות זוג עם חזות לא דתית, עם 4 זאטוטים, בערים עם אוכלוסיה לא מזרחית. והיום זה כבר מראה יותר נפוץ.
מה שכתבת פה עובדתית לא נכון

והשניה-
מבחינת אחוזים מסך הקולות, ניתן בקלות לראות, שמפלגת ג' לא מצליחה להתרומם כבר 4 עשורים
אני בכוונה בוחר אותם כדוגמה. כי מאוד קל לבודד את קהל מצביעיהם (חרדים ממוצא אשכנזי, יחסית אדוקים, המתגוררים לרוב בקהילות ענק)
בעבר הם עמדו על פחות מ 5 מנדטים באופן קבוע ולאט לאט עלו
מה שהביא להפסקה בעליה שלהם היא העליה מברית המועצות שהביאה המון אנשים שלא נתנו להם מנדטים
היום הם סביב 7-8 קבוע ובמגמת עליה ברורה

אנחנו רחוקים מלהיות מעצמה אפילו בגז.
אנחנו עצמאים אנרגטית ואף מייצאים גז, כמו כן יש עוד מאגרים שנפתחים ועוד בדרך. ביחס לגודלנו, אנחנו מעצמת גז אזורית.
כמובן לא לשכוח את מפעלי ים המלח וייצוא האשלג והפוספטים (משאבים קריטיים לחקלאות העולמית).

בקיצור, מה שהיה מעט נכון פעם, לא ממש נכון היום ויהיה נכון עוד פחות בעתיד.

בבחירות של 1992 יהדות התורה הייתה עם 4 מנדטים. אחרי 30 שנה הם קבוע על 7, ומתקרבים למנדט השמיני שלהם.
כך שזה גידול של 75% או יותר בחלק שלהם באוכלוסית הבוחרים.
דווקא ש"ס הייתה על 6 מנדטים ב1992 וגדלה לסביבות ה 10 מנדטים - גידול של 66% בחלקם מאוכלוסיית הבוחרים. עם זאת במקרה של ש"ס כמו שציינת, חלק מהבוחרים אינם מקרב החרדים וגם חלקם נוטים יותר לפנות למפלגות שכנות, דוגמת הליכוד/ציונות דתית.
בקצב הזה, שתי המפלגות החרדיות יחד יכולות להיות בגודל של מפלגת שלטון בעוד 30 שנה ויחד עם החרדלים לשנות את הסטטוס קוו באופן משמעותי.

אנחנו עצמאים אנרגטית ואף מייצאים גז, כמו כן יש עוד מאגרים שנפתחים ועוד בדרך. ביחס לגודלנו, אנחנו מעצמת גז אזורית.
כמובן לא לשכוח את מפעלי ים המלח וייצוא האשלג והפוספטים (משאבים קריטיים לחקלאות העולמית).

בקיצור, מה שהיה מעט נכון פעם, לא ממש נכון היום ויהיה נכון עוד פחות בעתיד.
אתה יכול לראות כאן ובמשאבים אחרים מצבנו הרבה פחות טוב.
אני מזכיר שהדיון הוא בקשר לשאלה האם המדינה יכולה להרשות לעצמה הפסקה של השקעות חוץ (כלומר, התנתקות משמעותית מהכלכלה העולמית) והתשובה לגבי ישראל היא שלילית מאד.

בקצב הזה, שתי המפלגות החרדיות יחד יכולות להיות בגודל של מפלגת שלטון בעוד 30 שנה ויחד עם החרדלים לשנות את הסטטוס קוו באופן משמעותי.
הכל בהנחה והקצב נשמר. אבל קצב הילודה שלהם כן יורד לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל, וכנראה שיש גם לא מעט חזרה בשאלה.

האחת היא-

והשניה-

לגבי תופעה ב'-אין לי הסבר או תיאוריה לכך, מלבד א' שכתבתי.
תופעה א' שטענת שגויה בחלקה כמו שהסבירו. החרדים עדיין מביאים הכי הרבה ילדים מכל שכבות האוכלוסיה. הממוצע ילדים שלהם בערך 6.5 ושל חילונים (או חסרי דת) בערך 2.5 ועולה עם רמת המסורתיות עד דתיים לאומיים שזה 4 וחרדים שזה כאמור 6.5.

הסיבה לתופעה ב' היא שיש גורמים בתוך מצביעי "יהדות התורה" שמחרימים את הבחירות ולא מצביעים (למשל במאה שערים או הפלג הירושלמי). הם גם שואלים את עצמם למה זה קורה. זה מוריד כמה אחוזים בודדים ממה שהבנתי בשנים האחרונות וזה מה שמעכב אותם למרות הגידול הדמוגרפי.

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה