• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנסת ומדינה עם רוב חרדי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
אנחנו עצמאים אנרגטית ואף מייצאים גז, כמו כן יש עוד מאגרים שנפתחים ועוד בדרך. ביחס לגודלנו, אנחנו מעצמת גז אזורית.
כמובן לא לשכוח את מפעלי ים המלח וייצוא האשלג והפוספטים (משאבים קריטיים לחקלאות העולמית).

בקיצור, מה שהיה מעט נכון פעם, לא ממש נכון היום ויהיה נכון עוד פחות בעתיד.
אני ממש לא חושב שאנחנו עצמאיים אנרגטית. חברת חשמל למשל שורפת פחם מדי פעם כי יש תקלות אספקה בגלל שיפוצים מדי פעם. בכל אופן, הגז לא שייך למדינת ישראל אלא לשברון/נובל אנרג'י ועוד כמה חברות שיכולות להחליט למי למכור את הגז ובאיזה מחיר. ישראל מקבלת תמלוגים מאוד קטנים ממה שהבנתי ויש חוזה מסוים עם חברת חשמל למכירה עד נדמה לי 2030 באיזה מחיר קבוע כלשהוא (אני צריך לבדוק את הפרטים).

תופעה א' שטענת שגויה בחלקה כמו שהסבירו. החרדים עדיין מביאים הכי הרבה ילדים מכל שכבות האוכלוסיה. הממוצע ילדים שלהם בערך 6.5
7~
ושל חילונים (או חסרי דת) בערך 2.5
2.1~
ועולה עם רמת המסורתיות עד דתיים לאומיים שזה 4
זה דווקא נכון אולי 4.1-4.2~
וחרדים שזה כאמור 6.5.
7~
הסיבה לתופעה ב' היא שיש גורמים בתוך מצביעי "יהדות התורה" שמחרימים את הבחירות ולא מצביעים (למשל במאה שערים או הפלג הירושלמי). הם גם שואלים את עצמם למה זה קורה. זה מוריד כמה אחוזים בודדים ממה שהבנתי בשנים האחרונות וזה מה שמעכב אותם למרות הגידול הדמוגרפי.
פה אני לא בטוח אבל לדעתי זה בגלל העלייה של מעל מליון אנשים מברית המועצות זה שינוי שקרה ולא יחזור

מה שכתבת פה עובדתית לא נכון

בעבר הם עמדו על פחות מ 5 מנדטים באופן קבוע ולאט לאט עלו
מה שהביא להפסקה בעליה שלהם היא העליה מברית המועצות שהביאה המון אנשים שלא נתנו להם מנדטים
היום הם סביב 7-8 קבוע ובמגמת עליה ברורה
התוצאות לכנסת- מוטות ע''י כמה חוקים סטטיסטיים,
כגון באדר עופר, אחוז החסימה ועוד.
אבל כאחוז מס הקולות הכשרים- הם לא זזים כבר עשורים, סביב ה6 אחוז.
מוזמן לבדוק אותי (גם באתר 'הכנסת', יש שם ארכיון)

בבחירות של 1992 יהדות התורה הייתה עם 4 מנדטים. אחרי 30 שנה הם קבוע על 7, ומתקרבים למנדט השמיני שלהם.
כך שזה גידול של 75% או יותר בחלק שלהם באוכלוסית הבוחרים.
דווקא ש"ס הייתה על 6 מנדטים ב1992 וגדלה לסביבות ה 10 מנדטים - גידול של 66% בחלקם מאוכלוסיית הבוחרים. עם זאת במקרה של ש"ס כמו שציינת, חלק מהבוחרים אינם מקרב החרדים וגם חלקם נוטים יותר לפנות למפלגות שכנות, דוגמת הליכוד/ציונות דתית.
אתה צודק בעובדה,
אך יתכן ואינך מכיר את רשימת 'עץ' (או 'דגל') שהיא היחידה שמזיזה קולות תוך גושיים, במגזר החרדי האשכנזי. והיא נוכחת בקלפי כבר מבחירות תשמ''ט לפחות

הלכתי להסתכל על תוצאות האמת עד עכשיו, במיוחד כדי לבחון דווקא את המפלגות הקיקיוניות שבזבזו קולות למפלגות ותיקות.
למשל, כל החבר'ה הליברטריאנים שהצביעו לאביר קארה וירון זליכה - למי הם בזבזו קולות? לליברמן ושמאלה או לליכוד וימינה? 24,000 קולות לפח. (העיקר שפרופסור מואב מעז להלין היום על תוצאות ההצבעה).
ומה עם מפלגת אומץ המטורללת? למי הם בזבזו קולות? עוד 13,000 קולות לפח.
לגבי איילת שקד - אין לי מושג מי הם 48,000 האנשים שהצביעו לה, אבל גם הלכו לפח.
לחרדים - אגו"י וש"ס מצביעים כ-15% מהאוכלוסיה. נדמה לי שזה לא השתנה הרבה.
לציונות הדתית הצביעו אלה שבבחירות קודמות נתנו קולם לבנט ובתוספת חילונים בסגנון עדות בית"ר כנראה (שהליכוד הוא פרווה מדי בשבילם).
הערבים כרגיל דופקים את עצמם בכל הזדמנות שאפשר, מהווים 20% מהאוכלוסיה אבל רק 11% מהמצביעים (בהנחה שרובם המוחלט מצביע למפלגות ערביות).

המסקנה האופטימית שלי - הימין התייצב במלואו להצביע, אין לו כרגע מאגרים פוטנציאלים נוספים.
המסקנה הפסימית שלי - השמאל המדיני (שכולל לא מעט ימין כלכלי-חברתי לצערי) והערבים ימשיכו לייבב, להפגין ולחפש דרכון.

אין סכנה כזאת

זה בוודאות יקרה
הודאות היא רק בדיעבד.
תשאל אנשים מבוגרים ממך מה הרגישו בצמתים מרכזיות בתולדות המדינה. האירועים הגדולים ביותר בדרך כלל מאד מפתיעים ולא נחזים מראש.

הודאות היא רק בדיעבד.
תשאל אנשים מבוגרים ממך מה הרגישו בצמתים מרכזיות בתולדות המדינה. האירועים הגדולים ביותר בדרך כלל מאד מפתיעים ולא נחזים מראש.

אין שום סיכוי שיקרה משהו שונה בעיקר אחרי הממשלה שנבחרה שתקדם ותחזק את התהליך עוד יותר
אם עוד היה סיכוי קלוש שזה לא יקרה
הסיכוי הזה נגמר

אני חושב ש:

1. הצד החרדי-ליכודי-מתנחל בא מאורגן ומסודר(שאפו לביבי ...הלוואי והוא היה טוב כרוה"מ כמו שהוא טוב כפוליטיקאי...מה אתם צריכים? לא ללמוד ליבה...אין בעיה סגור תקבלו את זה ממני...בן גביר אל תדאג תהיה שר אצלי...הבטחות כמו חול(מה יהיה לאכול נראה אחכ))...וחדור מטרה. החרדים צריכים להיות על השיבר...הם צריכים את הכסף והגובים...כנ"ל עסקונת הליכוד...והם באו להלחם...חוץ מזה הצטרפו הציונות הדתית שאצלהם זה בא יותר מאידיאולוגיה מצד מסויים.
2. הצד השמאלי...בצורה שהייתה צפוייה מראש...בא לא מסודר...וברגע שהכל כך צמוד...אין מצב לא להיות מהודק...קולות של מר"ץ נזרקו לפח...קולות ערבים נזרקו לפח...אביר קארה..לפח.....עכשיו לא יודע מי "אחראי" כאן...לפיד/גלאון/מיכאלי/הערבים וכו...אבל לא הייתה כאן איזשהי מנהיגות...או הבנה אמיתית של המספרים וחשש אמיתי מהתוצאות האפשריות...כשניים רבים...הצד השלישי...
היו יותר מצביעים לשמאל מרכז.
3. אין עדיין מנהיגות ברמה גבוהה כנגד נתניהו...ואלא אם כן הממשלה החדשה תעשה טעות מהותית ותגדיש את הסאה...תהיה כנראה יציבות שלטונית...פשוט של שלטון מסויים.

האם תקום הנהגה ואלטרנטיבה לנתניהו? מישהו/י עם סכין בין השיניים?

זה לא משנה, דמוגרפית לא ניתן לעצור את התהליך.
אם זה לא היה עכשיו זה היה בבחירות הבאות.
אפשר לעצור תהליך אם אתה נותן תמריצים נכונים
הממשלה הזאת תתן תמריצים בדיוק הפוכים דווקא להגדיל את התהליך
כלכלית הולך להיות פה נורא ואיום

זה לא משנה, דמוגרפית לא ניתן לעצור את התהליך.
אם זה לא היה עכשיו זה היה בבחירות הבאות.
יכולת לנסות לעצור את התהליך הזה עכשיו...אם ביבי לא היה מנצח החרדים היו חייבים להתפשר...ולפי דעתי החרדים היו נכנסים לקואליציה ומגיעים להבנות חדשות ולא הטירוף שכנראה הולך להיות עכשיו מול ביבי...אבל הצד הלא חרדי היה חלש ומפורר.

צריכה לקום מפלגה שתייצג את המיעוט החילוני ליברלי...ותלחם על הזכויות של המיעוט הזה...שתפקידה הוא לעשות מה שיהדות התורה וש"ס עושות...לדאוג למיעוט החילוני המשרת ומשלם המיסים כנגד קבוצות הלחץ המאורגנות.
היום המחנה הזה מכיל בתוכו בקושי 30 מנדטים...אם הייתי בונה מבנה שיתמודד על הנהגת המדינה(או יותר ריאלי...מפלגה הדואגת לאינטרסים של המיעוט) לשם הייתי הולך וזה היה הנראטיב..

יכולת לנסות לעצור את התהליך הזה עכשיו...אם ביבי לא היה מנצח החרדים היו חייבים להתפשר...ולפי דעתי החרדים היו נכנסים לקואליציה ומגיעים להבנות חדשות ולא הטירוף שכנראה הולך להיות עכשיו מול ביבי...אבל הצד הלא חרדי היה חלש ומפורר.

צריכה לקום מפלגה שתייצג את המיעוט החילוני ליברלי...ותלחם על הזכויות של המיעוט הזה...שתפקידה הוא לעשות מה שיהדות התורה וש"ס עושות...לדאוג למיעוט החילוני המשרת ומשלם המיסים כנגד קבוצות הלחץ המאורגנות.
היום המחנה הזה מכיל בתוכו בקושי 30 מנדטים...אם הייתי בונה מבנה שיתמודד על הנהגת המדינה(או יותר ריאלי...מפלגה הדואגת לאינטרסים של המיעוט) לשם הייתי הולך וזה היה הנראטיב..
לדעתי נגמר הסיפור של שינויים במפה הפוליטית גם בבחירות הבאות במקום סמוטריץ אולי יהיה מישהו אחר או אולי לא
קצת יותר לאחד קצת פחות לאחר
לא משהו מהותי
לדעתי לא תהיה משמעות יותר לבחירות בישראל עבור מי שלא יהיה בקואליציה הנוכחית

כשפתיתי את השרשור לא חשבתי שזה יקרה כל כך מהר (אם הממשלה תחזיק באמת 4 שנים ) כי הדמוגרפיה

כמובן לא לשכוח את מפעלי ים המלח וייצוא האשלג והפוספטים (משאבים קריטיים לחקלאות העולמית).
לפי ההגיון הזה גם ירדן מעצמה.
היום קיבלתי כבר 4 טלפונים לגבי הגירה.
כל מי שגיי, כל מי שאישה, כל חילוני - היום הרהרו רגע ברעיון של לעזוב את הארץ.
כמה מהם יעזבו באמת? אולי אחוז אחד השנה, ובעוד שנה עוד כמה, ואז עוד כמה. אז חילונים ליברליים לאט לאט יתחפפו, וחובבי מסורת ישראל ישארו ויעשו ילדים, ותוך עשור או שניים, תהיו מדינה מזרח תיכונית פונדמנטליסטית קלאסית במקרה הטוב ואיראן במקרה הרע.
תסתכלו על לבנון וטורקיה, תראו את העתיד.

בגדול המלחמה מול הדמוגרפיה סוג של אבודה. לא ברור למה ימין ליברלי זה לא משהו שמצליח להיות מספיק גדול (לא רואה מה הבעיה להיות ימני מאוד ולא אוהב ערבים אבל מצד שני לא להיות דתי)

לדעתי לא תהיה משמעות יותר לבחירות בישראל עבור מי שלא יהיה בקואליציה הנוכחית
לא בטוח שיהיו בחירות בישראל. מצב חירום בעוד ארבע שנים יחייב, למרבה הצער, לדחות את הבחירות. בג״ץ כבר מזמן יהיה מחוץ לתמונה.

אגב, תוצאות כמעט סופיות - הפרש של כפרומיל בין מספר המצביעים לגוש ביבי למצביעים לגוש הנגדי.

אגב, תוצאות כמעט סופיות - הפרש של כפרומיל בין מספר המצביעים לגוש ביבי למצביעים לגוש הנגדי.

מי שאחראי לזה והסיבות שלו יהיו אשר יהיו הם מירב מיכאלי שסירבה לאיחוד דבר שהיה מביא אפשרות להסכם עודפים עם ישראל ביתנו

ואיחוד של כל הרשימה המשותפת או לפחות איחוד של בלד עם חדש תעל ועד חתימה עם עודפים עם רעם

רק המהלים האלה היו יכולים להוריד לגוש הנגדי 6,5 מנדטים וגם אם 4 אז היה לו עכשיו 61 דבר שהיה מביא לתקווה כלשהי לשינוי...
אבל מה שהיה היה

האחריות היא רק על ראשי אותן מפלגות

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה