• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש סטודנטים/מהנדסי מכונות/חשמל בקהל?

מי מכם שגם אשכרה עובדים במקצוע או מכירים אנשים שעובדים בתחום - באיזה סכומים באמת מדובר?
מהמדגם הלא מייצג שאני מכיר, עבור מהנדס חסר ניסיון, נתקלתי במשכורות שנעו בין 8,000 ל- 16,000 (ברוטו כמובן). לכן אולי טבלאות השכר מבלבלות אותך. התחום דיי רחב וקיימות שלל אפשרויות.בסופו של יום אפשר להתפרנס והשכר עולה בהדרגה (מחליפים עבודה,תפקיד וכו').

אולי אני לא מעודכן, אבל לפחות לפני 20 שנה במדמ"ח לימדו בעיקר סיבוכיות, עצים, גרפים, מבני נתונים, וכו, לא קשור בכלום לתכנות מודרני ועבודה בצוותים גדולים.
אבל זה כי אוניברסיטאות לא שואפות להפוך אותך למתכנת, הן שואפות להפוך אותך לחוקר.
זה שיש אנשים שעושים תואר במדעי המחשב כדי לכתוב HTML או לעשות qa זה משהו אחר

אבל זה כי אוניברסיטאות לא שואפות להפוך אותך למתכנת, הן שואפות להפוך אותך לחוקר.
זה שיש אנשים שעושים תואר במדעי המחשב כדי לכתוב HTML או לעשות qa זה משהו אחר
נכון. ולכן אני לא מבין את הטיעון שבסוף כולם מתכנתים, אז מדמ"ח יותר מועיל. לא מסכים לא עם החצי הראשון ולא עם השני.

אח שלי הגדול למד הנדסת חשמל עם התמחות בננו טכנולוגיה בבן גוריון. ישב אחרי הלימודים כמעט שנה בבית כי רצה לעבוד בתחום שהוא למד. השקיע 4 שנים תואר+מכינה+פסיכומטרי (סה"כ משהו כמו 5 וחצי שנים). מתחרט על כל רגע שלא למד מדמ"ח. גם שנתיים פחות לימודים וגם היה מוצא עבודה על ההתחלה.

אח שלי הגדול למד הנדסת חשמל עם התמחות בננו טכנולוגיה בבן גוריון. ישב אחרי הלימודים כמעט שנה בבית כי רצה לעבוד בתחום שהוא למד. השקיע 4 שנים תואר+מכינה+פסיכומטרי (סה"כ משהו כמו 5 וחצי שנים). מתחרט על כל רגע שלא למד מדמ"ח. גם שנתיים פחות לימודים וגם היה מוצא עבודה על ההתחלה.
אין לך מושג כמה סיפורים כאלה יש.
אנשים פשוט מתעקשים לעשות את אותה טעות כל פעם מחדש וחושבים שאצלם התוצאה תהיה אחרת.

חבר'ה, אל תאמינו לסיפורים שמספרים לכם ביום הפתוח !

אנשים פשוט מתעקשים לעשות את אותה טעות כל פעם מחדש וחושבים שאצלם התוצאה תהיה אחרת.
לאן הגענו שללמוד מקצוע הנדסי במקום מדעי המחשב זה טעות :(

עצה קטנה: אל תתעניין במה שלומדים בתואר, אלא באיך נראית שגרת היום שלאחריו. מציע שתדבר עם אנשים שסיימו הנדסת מכונות וחשמל, תשאל אותם איך נראה סדר היום שלהם ותחשוב אם זה מושך אותך. אחר כך תתעניין בסילבוס והאם מה שלומדים בתואר מעניין אותך, 4 שנים < שארית חייך הבוגרים כמועסק
לגבי השכר, לדעתי בשניהם תשתכר היטב (גם אם בחשמל תשתכר כנראה יותר טוב בהרבה ככל שתתקרב להייטק), אז אולי זה לא פופולרי להגיד את זה כאן אבל תבחר באחד שתאמין שסביר יותר שתוכל ללכת עם רצון (או לפחות בלי סבל, אם לא אפילו לבוא בשמחה וחיוך) לעבוד בו.

ועוד דבר מניסיון אישי: תאבד את האנטי ותוותר על האגו שאומר לך שאתה מכיר את עצמך היטב ויודע מה מעניין אותך ומה לא. נגעתי מעט מאוד בתכנות בתיכון, וזה הספיק לי לדעת שלעולם לא ארצה להתקרב לזה יותר (תוסיף לזה את הסלידה ממתמטיקה שהייתה לי). אז אחרי שבחרתי לעצמי את התואר לפי "ההיכרות המעולה שלי עם עצמי", עברתי למדעי המחשב נטו כי התאהבתי במתמטיקה, תכנות ואלגוריתמיקה (משהו שלא נגעת בו כלכך ב"קורס בסיסי בפייתון"). זה עשוי להיות תקף גם אלייך לגבי מדעי המחשב (שזה לא בהכרח תכנות), או חשמל שאמרת שהיה לך ניסיון רע איתו בעבר.

לגבי מדמ"ח - אני אישית לא דוחף ללמוד את המקצוע הזה, אבל זה לא נכון בכלל שרק בוגרי 8200 מוצאים עבודה טובה, אלא מי שטוב. לא נגעתי בתכנות באמת לרגע לפני שהגעתי לטכניון ונכנסתי לחברה נחשקת מאוד (וקיבלתי הצעות עבודה מכל מקום ששלחתי לו קו"ח והלכתי להתראיין בו), ומכיר עוד אנשים כמוני. גם אם הטענה איכשהו הייתה נכונה, אין מספיק בוגרי 8200 שהתעסקו בתחום בשביל לספק היצע מספק לכל הביקוש בארץ. (*עומד בקרוב מאוד לסיים את התואר במדמ"ח בטכניון)

נושאים דומים

Back
למעלה