• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טרוד מהעתיד

YPV

משתמש בכיר
דירוג
3,140
מבין שכרגע הדבר הכי חשוב שעליי לעשות זה לחסוך אבל לא מצליח לנהל את הכסף בצורה נכונה ברמה שאדע בדיוק לאן כל שקל הולך ואשמח לעזרתכם
הסיטואציה הזאת מאוד נפוצה ומשתקת. מבחינה קוגנטיבית קשה להכיל את כל הנתונים.

אפשר לפשט את התהליך ע"י חלוקה שלו לשני תתי תהליכים - חיסכון והוצאות:

חיסכון

אפשר לפתוח חשבון בנק נפרד. להחליט על אחוז חיסכון רצוי (30,40,50%). וכל חודש מייד עם קבלת המשכורות, להעביר לחשבון החדש את האחוז שהחלטת עליו. ואז תראו אם אתם מצליחים לא להיכנס למינוס בחשבון השוטף. אם לא נכנסים למינוס - יופי. תמשיכו כך. אם יש יתרה גדולה שנשארת בסוף החודש, תנסו להגדיל את אחוזי ההפרשה. אם נכנסים למינוס, תעביר חזרה את הסכום החסר ותוך כדי תעשה התאמה לאחוזי החיסכון. המטרה היא כפולה - גם לראות בנפרד את הכספים שחסכתם וגם להבין איזה אחוז מההכנסה אתם מצליחים לחסוך (לא מעט פעמים מופתעים לגלות שזה בעצם רק שליש או אפילו חצי ממה שחשבנו).

הוצאות

למרות הביקורת (המוצדקת בחלקה) שקיימת, להפסיק לשלם במזומן בכלל ולעבור לכרטיס אשראי אחד או שניים גג (כמובן לא לחרוג ממסגרת אשראי). כך יהיה לכם תיעוד על כל שקל שיוצא. אחרי שנה תהיה לכם תמונה ברורה של ההוצאות. תוכלו פשוט לשבת ולמיין את ההוצאות. הכי מומלץ, לפחות בהתחלה, לבקש מאדם אחר לעשות זאת עבורכם. אין לו סנטמנטים להוצאות והוא לא צריך להצדיק לעצמו את ההוצאות והסכומים (כפי שאתם תעשו לעצמכם, בין אם תרצו או לא).

ליכטנשטיין

משתמש רשום
דירוג
7
הסיטואציה הזאת מאוד נפוצה ומשתקת. מבחינה קוגנטיבית קשה להכיל את כל הנתונים.

אפשר לפשט את התהליך ע"י חלוקה שלו לשני תתי תהליכים - חיסכון והוצאות:

חיסכון

אפשר לפתוח חשבון בנק נפרד. להחליט על אחוז חיסכון רצוי (30,40,50%). וכל חודש מייד עם קבלת המשכורות, להעביר לחשבון החדש את האחוז שהחלטת עליו. ואז תראו אם אתם מצליחים לא להיכנס למינוס בחשבון השוטף. אם לא נכנסים למינוס - יופי. תמשיכו כך. אם יש יתרה גדולה שנשארת בסוף החודש, תנסו להגדיל את אחוזי ההפרשה. אם נכנסים למינוס, תעביר חזרה את הסכום החסר ותוך כדי תעשה התאמה לאחוזי החיסכון. המטרה היא כפולה - גם לראות בנפרד את הכספים שחסכתם וגם להבין איזה אחוז מההכנסה אתם מצליחים לחסוך (לא מעט פעמים מופתעים לגלות שזה בעצם רק שליש או אפילו חצי ממה שחשבנו).

הוצאות

למרות הביקורת (המוצדקת בחלקה) שקיימת, להפסיק לשלם במזומן בכלל ולעבור לכרטיס אשראי אחד או שניים גג (כמובן לא לחרוג ממסגרת אשראי). כך יהיה לכם תיעוד על כל שקל שיוצא. אחרי שנה תהיה לכם תמונה ברורה של ההוצאות. תוכלו פשוט לשבת ולמיין את ההוצאות. הכי מומלץ, לפחות בהתחלה, לבקש מאדם אחר לעשות זאת עבורכם. אין לו סנטמנטים להוצאות והוא לא צריך להצדיק לעצמו את ההוצאות והסכומים (כפי שאתם תעשו לעצמכם, בין אם תרצו או לא).
וואו תודה ! עזרת לי מאוד רעיון גדול

Modric19

משתמש רגיל
דירוג
873
באיזה מניות מושקעים ה200K ?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
לא הבנתי כל כך את השאלה
האמת שזה היה חצי סרקסטי, וחצי כי לא הבנתי את הרציונאל בתיק שלך.

התיק שלך מוטה מאוד לטכנולוגיה (לא ציינת אחוזים, אז בהנחה והכל שווה אז 83%).
לעומתם הsp500 הוא מגוון ומפוזר על הרבה סקטורים.

בהנחה והוא מהווה 17% מהתיק, הוא פשוט מיותר בעיניי. הוא לא יציל אותך בעת משבר בסקטור הטכנולוגיה, והוא לא באמת גורם לפיזור.

אם האחוזים שלך שונים משמעותית ממה שציינתי (בעיקר בsp500) קבל התנצלותי על החפירה.

מצב צבירה

משתמש רגיל
דירוג
610
אפליקציה שאני משתמש בה לתעד הוצאות והכנסות נקראת פיננדה והיא מתחברת לכל הבנקים וכרטיסי האשראי, מחלקת הכל לפי קטגוריות מאד נוח.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
קודם כל תודה
חשוב לי לציין עוד כמה פרטים
שכירות 1700 בחודש 3400 לשנינו פשוט מתחלקים
כולל 500 מזון זה 2200 נוסע על אופנוע והביטוח הוא 450ש״ח בחודש סך הכל 2650 שח הוצאות קבועות ומכאן מקווה לחסוך כמה שיותר

דרך אגב ניסיתי לחפש שם לא מצאתי שום דבר רלוונטי לצערי
איך מוציאים 500 שקלים בחודש על מזון?

מצב צבירה

משתמש רגיל
דירוג
610
אתה מתכוון מחזיקה בשרתים שלה ב plain text את השם משתמש וססמא לחשבון בנק שלך.
אין שוווווווום דרך שבה זה יכול להתנקם בך....
האפליקציה קיימת משנת 2009, לא מדובר בחבורת נוכלים. אבל מעבר לזה, גם אם מישהו יפרוץ לחשבון הבנק שלי, הוא לא ימצא שם יותר מידי. אני לא מחזיק כלום בחשבון הבנק הפרטי בכל מקרה.

YPV

משתמש בכיר
דירוג
3,140
אבל מעבר לזה, גם אם מישהו יפרוץ לחשבון הבנק שלי, הוא לא ימצא שם יותר מידי. אני לא מחזיק כלום בחשבון הבנק הפרטי בכל מקרה.
אל תזלזל, בייחוד למה שקשור לחשבון הבנק. יכולים "לגנוב" לך כסף גם אם אין לך שקל בעו"ש. אתר הבנק הוא מקור למסמכים שונים (אישור ניהול חשבון, תדפיס 3 חודשים אחרונים של העו"ש וכו') לצורך אימות זהות, בבנקים/גופים פיננסיים אחרים. בעזרת מספר צעדים פשוטים נוספים (אין צורך במתן רעיונות) תגלה יום אחד שיש לך חוב של עשרות/מאות אלפי שקלים על הלוואה ש"לקחת".

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,732
תהיות ומחשבות מפחידות על העתיד

היי
החשש שלך מהעתיד, הוא חשוב וטוב, אם הייתה מדחיק את המציאות זו הייתה בעיה.

לגבי הבת זוג והרצון לקנות דירת מגורים, כל עוד תקנו דירה אטרקטיבית למגורים או להשכרה,
זה לא נורא, אתם עדיין צעירים, תספיקו לסלק את המשכנתא בזמן סביר.

בעבר היו לי התנגדויות דומות מצד אשתי, במקום להלחם בזה (ובזוגיות), החלטתי להתייחס לזה כאל אתגר,
המאלץ אותי להתאמץ יותר כדי להשיג את היעדים שהצבתי לעצמי.
בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה !

מצב צבירה

משתמש רגיל
דירוג
610
אל תזלזל, בייחוד למה שקשור לחשבון הבנק. יכולים "לגנוב" לך כסף גם אם אין לך שקל בעו"ש. אתר הבנק הוא מקור למסמכים שונים (אישור ניהול חשבון, תדפיס 3 חודשים אחרונים של העו"ש וכו') לצורך אימות זהות, בבנקים/גופים פיננסיים אחרים. בעזרת מספר צעדים פשוטים נוספים (אין צורך במתן רעיונות) תגלה יום אחד שיש לך חוב של עשרות/מאות אלפי שקלים על הלוואה ש"לקחת".
מעריך את האזהרה שלך אבל למרות זאת, אני לא תופס את זה בתור סיכון גדול במיוחד או כזה שסיכוי גבוה שיתממש. שווה לי את הנוחות ואת מה שאני מפיק מזה אבל יכול להיות שאני טועה.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
אתה מתכוון מחזיקה בשרתים שלה ב plain text את השם משתמש וססמא לחשבון בנק שלך.
אין שוווווווום דרך שבה זה יכול להתנקם בך....
הם לא משתמשים בהצפנה 256 ביט?

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
מעריך את האזהרה שלך אבל למרות זאת, אני לא תופס את זה בתור סיכון גדול במיוחד או כזה שסיכוי גבוה שיתממש. שווה לי את הנוחות ואת מה שאני מפיק מזה אבל יכול להיות שאני טועה.
אתה טועה

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
הם לא משתמשים בהצפנה 256 ביט?
זה לא משנה אם אתה מצפין, כי אתה צריך את הססמא ב-plain text כדי לעשות לאתר לאתר הבנק, משמע שבשלב כלשהו במערכות שלהם הססמא חשופה ובלי קשר מפתח ההצפנה שמור גם במערכות שלהם.
זה להבדיל מהדרך שבה (לא) שומרים ססמאות רגילות בעזרת hash ו-salt באופן שלא חושף את הססמא.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
זה לא משנה אם אתה מצפין, כי אתה צריך את הססמא ב-plain text כדי לעשות לאתר לאתר הבנק, משמע שבשלב כלשהו במערכות שלהם הססמא חשופה ובלי קשר מפתח ההצפנה שמור גם במערכות שלהם.
זה להבדיל מהדרך שבה (לא) שומרים ססמאות רגילות בעזרת hash ו-salt באופן שלא חושף את הססמא.
אז כל האגרגטורים האמריקאיים זה חרטא?

נושאים דומים

למעלה