• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלחלה אמיתית

אם הוא ישיג את מה שרצה או לא, זה אינו בשליטתו
זה לא בשליטתו המלאה, אבל יש לו השפעה, ובמטרות ריאליות, אני בכלל לא רואה סיבה לחפור כל כך עמוק.

ואם אני אדייק את גישתי - מה שבשליטתו זה איך לא להשיג את מה שהוא רוצה.

מכיר את הבדיחה על האיש שממלא לוטו ואלוהים?

אדם יכול לשלוט במעשים שלו ולקדם את עצמו לעבר המטרות שלו.
זה נכון שזה לא מחייב שהוא ישיג את כל המטרות שלו אבל זה לא אומר שהוא יוכל להשיג אותן בלי לעשות כלום כי זה לא בשליטתו...
מסכים איתך, אתה לא סותר את דבריי.
זה לא בשליטתו המלאה, אבל יש לו השפעה, ובמטרות ריאליות, אני בכלל לא רואה סיבה לחפור כל כך עמוק.
קחי בחשבון שעבור אדם נכה גם לרוץ 100 מטר זה מטרה לא ריאלית. את קובעת מה ריאלי ומה לא בצורה אד-הוקית, הווה אומר למה שאין סיכוי שתשיגי גם אם תרצי את קוראת "לא ריאלי". ז"א, בסופו של דבר המציאות, ולא את או המאמץ שלך, מכתיבה לך מה את כן יכולה להשיג ומה לא

מסכים איתך, אתה לא סותר את דבריי.
אתה אמרת שלאדם אין השפעה על אי השגת מטרותיו.
אני לא מסכים אתך ולטענתי לכל אדם יש השפעה על אי השגת מטרותיו.
קחי בחשבון שעבור אדם נכה גם לרוץ 100 מטר זה מטרה לא ריאלית.
גם זה לא נכון...
כרתו לו את שתי הרגליים כשהוא היה ילד והוא עדיין לקח מקום ראשון במרוץ...
255px-Oscar_Pistorius-2.jpg

לפי טענתך זה לא בשליטתו ולכן סתם נתנו לו את הפרס ומישהו גרר אותו כל הדרך כי אין סיכוי שהוא רץ לבד ועשה משהו בשביל לזכות במקום הראשון...

• אהבתי
Reactions: Roi
אז את מסכימה איתי. אמרתי שזה בשליטה של אדם לעשות מאמץ אבל אם הוא ישיג את מה שרצה או לא, זה אינו בשליטתו, וזה בדיוק מה שאת אומרת
והיום ילדים נלמד מושג חדש -קריאה/שמיעה סלקטיבית.
כל עוד אני יודע לקרוא מה שאני רוצה ממה שאתה כותב, אני יכול להמשיך את הויכוח עד אין סוף תוך כדי הקביעה "אז אתה מסכים איתי ש...".

מה היית אומר לנכה לפני 100 שנה? גם אז הוא יכל לרוץ לבד?
מצטער, אינך מוכיח דבר.. הבחור הזה נולד במקרה בתקופת זמן בה יש פיתוחים כאלה. המציאות החליטה לאפשר לו לרוץ (בדיוק כמו שהמציאות החליטה שהוא יהיה נכה) ובכל אופן זה לא היה בידיו.

זה לא היה בידיו.
אם זה לא בידיו אז כל הנכים על פני כדור הארץ שנולדו בתקופה שלנו רצים וזוכים במקום הראשון... זה הרי לא בידיהם...

האמת שממש אהבתי מה שכתוב שם, הכל באמת נכון בעיניי. זה העיצוב התנהגות שמנסים לעשות לנו. להפוך אותנו לעבדים באין כורחנו, לא ללמד אותנו התנהלות כלכלית נכונה, לחנך אותנו ללכת ללמוד ולשלם על זה כדי שנוכל בסוף להשיג עבודה. זה עיצוב התנהגות שרואים. מהללים אנשים שעובדים שעות רבות ומסתכלים על כאלו שעובדים שעות מעטות כעצלנים (למרות שלפי מחקרים התפוקה שלהם גבוהה יותר).

זה הכל עיצוב התנהגות שעושים לנו בין אם בכוונה או לא זה באמת מה שקורה. אף אחד לא אמר שאנחנו חייבים להקשיב לעיצוב הזה, אף אחד לא אמר שאין ברירה אחרת פשוט האפשרויות האחרות לא מוגשות לנו על מגש של כסף ודוחפים לנו אותן כמו האפשרות הסטנדרטית של 9 עד 5 עד הפנסיה. הכתבה דווקא באה לפקוח עיניים שהשיטה הקיימת אינה נכונה וכדאי ורצוי למצוא אלטרנטיבה בין אם בתוך השיטה או מחוצה לה. אני אישית קוראת את הכתבה הזו ואומרת לעצמי זה נכון, הדרך הסטנדרטית נוראית בעיניי אני לא רוצה את זה ולכן אני אתאמץ ואלמד דרכים אחרות להתפרנס ולחיות.

אני מסכים חלקית עם הטענות שלו, הבעיה היא שהוא מאשים כל הזמן מישהו חיצוני ולא לוקח שום אחריות אישית.

;)מנין כזה זלזול. התעמקתי לא מעט בפילוסופיה הסטואית בעבר. ואין לזה קשר לדיון, אם כבר הסטואים היו פאטליסטים.

הסטואים פאטליסטים? לא יודע מה קראת, אבל זה בדיוק ההפך.
אחד העקרונות החשובים זה ההפרדה בין מה שאתה שולט בו למה שאתה לא שולט (ויש גם באמצע, משהו שאתה שולט בו חלקית).
והמטרה היא לא לדאוג על דברים שאתה לא שולט בהם.
הם לא סתם אמרו מה כדאי לעשות, הם פיתחו כלים פרקטיים כדי להשיג מטרה זו - negative visualization.

אני מצטט את פרופסור לפילוסופיה שמתאר מה הוא למד מאפיקקטוס:

"He taught me that I am totally responsible for everything I do and say; and that it is I who decides on and controls my own destruction and own deliverance. Not even God will intercede if He sees me throwing my life away. He wants me to be autonomous. He put me in charge of me. "It matters not how straight the gate, how charged with punishment the scroll. I am the master of my fate, I am the captain of my soul.""

אם זה לא בידיו אז כל הנכים על פני כדור הארץ שנולדו בתקופה שלנו רצים וזוכים במקום הראשון... זה הרי לא בידיהם...
אין לי מושג מה הלוגיקה שאתה משתמש בה, אבל אם תצרין את הטענות שלך תגלה שאין שום קשר בין הנתונים למסקנה

I am totally responsible for everything I do and say
אין ויכוח. לא משנה את העובדה שאם למציאות בא שתכשל, אתה תכשל. אתה יכול לאמץ את הגישה הסטואית של "זרימה עם הגורל" אבל הגורל ללא ספק שם.

אם אין ויכוח אתה מסכים איתי שהכתבה שעליה נפתח הדיון מעבירה את כל האשמה על המצב הנוכחי כלפי דמות חיצונית כלשהיא, וכך בעצם רק מחזקת את כל הבעיות שהיא מעלה?

למציאות יש רצון ?

לגורל יש נוכחות?
למה עשית האנשה לכל הגורמים הרנדומלים האלו?
figure of speech. אבל זה לא ממש משנה לטיעון אם למציאות יש רצון או שהיא פשוט רנדומלית

אם אין ויכוח אתה מסכים איתי שהכתבה שעליה נפתח הדיון מעבירה את כל האשמה על המצב הנוכחי כלפי דמות חיצונית כלשהיא, וכך בעצם רק מחזקת את כל הבעיות שהיא מעלה?
נכון. אני חושב שהגבתי על תגובה אחרת, ולא על הכתבה עצמה

figure of speech. אבל זה לא ממש משנה לטיעון אם למציאות יש רצון או שהיא פשוט רנדומלית
רק מנסה להבין את דרך המחשבה שלך,
האם אתה חושב שיש דבר כזה שנקרא "גורל" ? האם מישהו או משהו שולט בו?
אם התשובה שלך היא לא לשתי השאלות - אזיי אתה שולט בחייך !

רק מנסה להבין את דרך המחשבה שלך,
האם אתה חושב שיש דבר כזה שנקרא "גורל" ? האם מישהו או משהו שולט בו?
אם התשובה שלך היא לא לשתי השאלות - אזיי אתה שולט בחייך !

שאלה: כשאתה קופץ מהחלון, מה גורם לזה שתיפול למטה?
תקרא לזה הגורל, המציאות, חוקי הטבע, אלוהים, לא משנה. האם אתה שולט בנפילה שלך?

ברור שלא הכל דטרמיניסטי ויש אפקט של מזל. אני פשוט מאמין שגם אותו אפשר לעקם לטובתך.
אני אצטט חוקר בשם רי'צארד האמינג שמצטט בעצמו את פסטר:

"And I will cite Pasteur who said, “Luck favors the prepared mind.” And I think that says it the way I believe it. There is indeed an element of luck, and no, there isn’t. The prepared mind sooner or later finds something important and does it. So yes, it is luck. The particular thing you do is luck, but that you do something is not."
אין מה לחפש במקורות זרים, חז"ל כבר אמרו שהכל ידוע והבחירה נתונה !

שאלה: כשאתה קופץ מהחלון, מה גורם לזה שתיפול למטה?
תקרא לזה הגורל, המציאות, חוקי הטבע, אלוהים, לא משנה. האם אתה שולט בנפילה שלך?
אז עכשיו את משווה את הגורל לכוח פיסיקאלי, מעניין...יש לך הוכחה לזה? או שזה בגדר אמונה?

מה היית אומר לנכה לפני 100 שנה? גם אז הוא יכל לרוץ לבד?
מצטער, אינך מוכיח דבר.. הבחור הזה נולד במקרה בתקופת זמן בה יש פיתוחים כאלה. המציאות החליטה לאפשר לו לרוץ (בדיוק כמו שהמציאות החליטה שהוא יהיה נכה) ובכל אופן זה לא היה בידיו.
וזה נכתב ע"י מלחין חרש....

נושאים דומים

Back
למעלה