• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלחלה אמיתית

Danielovich

משתמש רגיל
דירוג
400
מישהו שיתף בפייסבוק ונכנסתי לכתבה הבאה, בוא נגיד גם אם חלק מהטענות לגיטימיות. הכל מוכוון כלפי "מדינה","ראשי המערכת".
כל טענה נפתחת ב: "נותנים לנו","גורמים לנו","לימדו אותנו"...
בעצם פאסיביות שמורידה כל זכר לאחריות אישית ומעבירה את כל האחריות כלפי גורם חיצוני.
פשוט הזוי שלדף הזה יש 14K לייקים בפייסבוק.

Gazorpazorp

משתמש רגיל
דירוג
174
the-jewish-conspiracy-is-why-im-not-a-winner.jpg

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
א. לא כל LIKE זה מישהו שחושב כמו הדף, אבל זו הדרך לעקוב אחר דעות שונות.
ב. גם פה בפורום יש מי שטוען שהכל "מכתוב מלמעלה" ואנחנו שוגים באשליות שאנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים לעשות משהו בנידון או "להגשים חלומות של האדם המצוי"...
החיים הם אכן הגרלה, ויש אנשים שקיבלו כאלה מספרים שאין להם סיכוי להגשים ולו עשירית מהשאיפות של האדם המצוי (וכנראה בהשוואה לזה גם אתה זוכה בהגרלה)
ככלל זה תמיד מצחיק אותי לראות איך אנשים, כולל בפורום הזה, מאמינים שהחיים שלהם בשליטה, שהם ריבון לגורל שלהם ושהם במובן החמור יכולים לתכנן את החיים שלהם.

אבל אל תקרא לו טרול, פן יטענו שאתה לא מוכן לשמוע דעה שונה משלך.
(וזה לא הוא שהתחיל את השרשור המדובר.)

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
גם פה בפורום יש מי שטוען שהכל "מכתוב מלמעלה" ואנחנו שוגים באשליות שאנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים לעשות משהו בנידון או "להגשים חלומות של האדם המצוי"...
;) לא אמרתי שהם לא מסוגלים לעשות משהו בנדון, אמרתי שאם הם יכולים לעשות משהו בנדון זה בגלל שהיה להם מזל. רגע, זה בעצם אומר שהם לא יכולים לעשות כלום לגבי האם הם יכולים לעשות משהו בנדון, אז במובן החמור הם אינם יכולים לעשות דבר בנדון. נו טוב;)

Danielovich

משתמש רגיל
דירוג
400
ברור שלא הכל דטרמיניסטי ויש אפקט של מזל. אני פשוט מאמין שגם אותו אפשר לעקם לטובתך.
אני אצטט חוקר בשם רי'צארד האמינג שמצטט בעצמו את פסטר:

"And I will cite Pasteur who said, “Luck favors the prepared mind.” And I think that says it the way I believe it. There is indeed an element of luck, and no, there isn’t. The prepared mind sooner or later finds something important and does it. So yes, it is luck. The particular thing you do is luck, but that you do something is not."

Gazorpazorp

משתמש רגיל
דירוג
174
יש לך גם את ורג'יל, המתמצת: Audaces fortuna iuvat, המזל מאיר פנים לאמיצים.

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
ברור שלא הכל דטרמיניסטי ויש אפקט של מזל. אני פשוט מאמין שגם אותו אפשר לעקם לטובתך.
אני אצטט חוקר בשם רי'צארד האמינג שמצטט בעצמו את פסטר:

"And I will cite Pasteur who said, “Luck favors the prepared mind.” And I think that says it the way I believe it. There is indeed an element of luck, and no, there isn’t. The prepared mind sooner or later finds something important and does it. So yes, it is luck. The particular thing you do is luck, but that you do something is not."
הממ.. ומה לגבי כישרון? גישה למשאבים? האם הדברים האלה לא רלוונטים כי אתה תמיד מוכן (רמז: מי שיש לו כשרון לא צריך להיות "תמיד מוכן" לדבר. סביר להניח שהחיים יובילו אותו להצלחה במסלול שלו בלי שהוא ישקיע הרבה מחשבה מודעת בעניין)?

Danielovich

משתמש רגיל
דירוג
400
עכשיו אתה גולש לנושא אחר, אנחנו דיברנו האם לפרט יש יכולת לקחת אחריות אישית, ואתה טענת שמזל משחק תפקיד ולכן אין לו בעצם יכולת כזו. (האם אני צודק?)

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
תמשיכו לתת לטרול אצבע. הוא יקח את כל היד.

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
עכשיו אתה גולש לנושא אחר, אנחנו דיברנו האם לפרט יש יכולת לקחת אחריות אישית, ואתה טענת שמזל משחק תפקיד ולכן אין לו בעצם יכולת כזו. (האם אני צודק?)
לא נכון, מצטט את עצמי:
לא אמרתי שהם לא מסוגלים לעשות משהו בנדון, אמרתי שאם הם יכולים לעשות משהו בנדון זה בגלל שהיה להם מזל.
אולי הייתי צריך לבהיר, "לעשות משהו בנדון" זאת אומרת לעשות משהו ולהשיג תוצאות (ז"א להצליח). ברור שכל אדם יכול לנסות לעשות משהו, אבל השאלה האם זה יצליח או לא היא מחוץ לידיו.
האמת שאין לי דיעה לגבי דטרמיניזם, אבל פטליזם אינו תלוי בדטרמיניזם בכל אופן (רוצה לאמר דטרמיניזם הוא תנאי מספיק אך לא הכרחי)

תמשיכו לתת לטרול אצבע. הוא יקח את כל היד.
מרוב שאתה צועק "טרול" עוד תהפוך בעצמך לכזה

Danielovich

משתמש רגיל
דירוג
400
שמע, ברור שכל אחד נולד לתוך מצב נתון, ולחלק זה קל יותר מאחרים.
אבל זה לא שולל את זה שיש לנו יכולת להשפיע על המצב שלנו, מציע לך לקרוא את ויקטור פרנקל וקצת על פילוסופיה סטואית, מכיוון שלא תעשה את זה. אתה מוזמן לראות את הסרטון הנחמד הבא:

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
;)מנין כזה זלזול. התעמקתי לא מעט בפילוסופיה הסטואית בעבר. ואין לזה קשר לדיון, אם כבר הסטואים היו פאטליסטים.

ogi

משתמש בכיר
דירוג
3,107
@Danielovich, אהבתי את הסרטון.
רק הערה קטנה: מה שפנימי או נפשי לא בהכרח קל או ניתן לשינוי יותר ממה שחיצוני או פיזי. למשל, קל יותר לתקן את הברז המטפטף מאשר להפסיק להתרגז מהטפטוף.
(אבל ברור שיש דברים שאי-אפשר לתקן, ואיתם צריך להשלים).

דרורה

משתמש רגיל
דירוג
779
למשל, קל יותר לתקן את הברז המטפטף מאשר להפסיק להתרגז מהטפטוף.
(אבל ברור שיש דברים שאי-אפשר לתקן, ואיתם צריך להשלים)

וברגע שמגלים שאותו הטפטוף לא קשור אלינו ואין מה לעשות נגדו (גשם לדוגמא) פתאום כבר לא מפריע ואפשר לישון שנת ישרים.

כמו ברגע שמגלים שהתינוק הבוכה הוא של השכנים ולא שלנו - איזו הקלה

באותה מידה התנהגות האחרים אינה בשליטתנו ..

• אהבתי
Reactions: ogi

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
אבל השאלה האם זה יצליח או לא היא מחוץ לידיו.

אני באמת לא מצליחה להבין מה אתה אומר.

אם אני אתעמל 3 פעמים בשבוע, ואקפיד על דיאטה - זה מחוץ לידיים שלי אם ארזה או לא? זה תלוי רק בי.
אם אני אגבש תקציב ואעמוד בו, אז יכול להיות שלא יהיו לי עודפים שאוכל לחסוך? מה? רוח מסתורית תגנוב לי כסף?

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
אני באמת לא מצליחה להבין מה אתה אומר.

אם אני אתעמל 3 פעמים בשבוע, ואקפיד על דיאטה - זה מחוץ לידיים שלי אם ארזה או לא? זה תלוי רק בי.
אם אני אגבש תקציב ואעמוד בו, אז יכול להיות שלא יהיו לי עודפים שאוכל לחסוך? מה? רוח מסתורית תגנוב לי כסף?
מה עם להיות המנכ"לית של בנק הפועלים? גם זה בידיך? עבור שחיין מקצועי, האם זה בידיו לזכות במדליה? עבור להקה, האם זה בידיה להצליח? וכו' וכו'

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,799
מה עם להיות המנכ"לית של בנק הפועלים?
בידיים שלי לקבוע לעצמי מטרות ריאליות.
אני גם לא אהיה מלכת יופי.
לא הבנתי מה ניסית להוכיח..
חוצמזה אם אני רוצה להיות מנכ"לית, אני בהחלט לא אגיע לשם אם לא אלמד מקצוע רלוונטי ולא אנסה להתקבל לעבודה בבנק. וגם זה בשליטתי - לקרב את עצמי למטרות.

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
אז את מסכימה איתי. אמרתי שזה בשליטה של אדם לעשות מאמץ אבל אם הוא ישיג את מה שרצה או לא, זה אינו בשליטתו, וזה בדיוק מה שאת אומרת

האופטימית

משתמש רגיל
דירוג
976
מישהו שיתף בפייסבוק ונכנסתי לכתבה הבאה, בוא נגיד גם אם חלק מהטענות לגיטימיות. הכל מוכוון כלפי "מדינה","ראשי המערכת".
כל טענה נפתחת ב: "נותנים לנו","גורמים לנו","לימדו אותנו"...
בעצם פאסיביות שמורידה כל זכר לאחריות אישית ומעבירה את כל האחריות כלפי גורם חיצוני.
פשוט הזוי שלדף הזה יש 14K לייקים בפייסבוק.

האמת שממש אהבתי מה שכתוב שם, הכל באמת נכון בעיניי. זה העיצוב התנהגות שמנסים לעשות לנו. להפוך אותנו לעבדים באין כורחנו, לא ללמד אותנו התנהלות כלכלית נכונה, לחנך אותנו ללכת ללמוד ולשלם על זה כדי שנוכל בסוף להשיג עבודה. זה עיצוב התנהגות שרואים. מהללים אנשים שעובדים שעות רבות ומסתכלים על כאלו שעובדים שעות מעטות כעצלנים (למרות שלפי מחקרים התפוקה שלהם גבוהה יותר).

זה הכל עיצוב התנהגות שעושים לנו בין אם בכוונה או לא זה באמת מה שקורה. אף אחד לא אמר שאנחנו חייבים להקשיב לעיצוב הזה, אף אחד לא אמר שאין ברירה אחרת פשוט האפשרויות האחרות לא מוגשות לנו על מגש של כסף ודוחפים לנו אותן כמו האפשרות הסטנדרטית של 9 עד 5 עד הפנסיה. הכתבה דווקא באה לפקוח עיניים שהשיטה הקיימת אינה נכונה וכדאי ורצוי למצוא אלטרנטיבה בין אם בתוך השיטה או מחוצה לה. אני אישית קוראת את הכתבה הזו ואומרת לעצמי זה נכון, הדרך הסטנדרטית נוראית בעיניי אני לא רוצה את זה ולכן אני אתאמץ ואלמד דרכים אחרות להתפרנס ולחיות.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
אם הוא ישיג את מה שרצה או לא, זה אינו בשליטתו
תרשה לי לחדד:
אם הוא ישיג את מה שרצה זה לא בשליטתו.
אם הוא לא ישיג את מה שרצה זה בהחלט בשליטתו.

אם אתה רוצה להיות מנכ"ל בנק הפועלים אבל אתה לא הולך לעבוד בבנק, לא עונה לטלפונים ולא מדבר עם אף אחד אז אתה בחיים לא תהיה מנכ"ל של בנק הפועלים גם אם כולם ירצו אותך שם...

אדם יכול לשלוט במעשים שלו ולקדם את עצמו לעבר המטרות שלו.
זה נכון שזה לא מחייב שהוא ישיג את כל המטרות שלו אבל זה לא אומר שהוא יוכל להשיג אותן בלי לעשות כלום כי זה לא בשליטתו...

נושאים דומים

למעלה