• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

ההלוואה המדוברת היא בגרייס פריים מינוס חצי לשבע שנים.
לצערי או לשמחתי לא מחוברת לחבר בשום צורה:)
כמובן שכך אחד משקיע לפי התוכנית שלו
אני דווקא מעדיף להימנע מלהשקיע במסלולים כללים או כל דבר שהוא לא 100 אחוז מניות
במוצרים פתורים ממס (פנסיה, השתלמות וקופג להשקעה)
רק בגלל אני לא יכול לנצל ככה את ההשקעה

ודווקא לתיק הממוסה משאיר את ההשקעות הסולידית

0.65 זה יחסית גבוה
אם מה שחשוב לך זה ההלוואה
אני מניח שבפוליסת חיסכון (יש לפינקס אם אני לא טועה ב0.4) אבל גם לקבל את אותה הלוואה בתנאים
כנל דרך אגב להפקיד את הכסף בקרן השתלמות או קופת גמל מעל התקרה (לא תקבלי את ההטבת המס אבל תוכלי להישאר באותם דמי ניהול ואפשרות להלוואה ואולי אפילו זה יגדיל את התיק למצב שאפשר להתמקח על הדמי ניהול יותר)

אני מניח שבפוליסת חיסכון (יש לפינקס אם אני לא טועה ב0.4) אבל גם לקבל את אותה הלוואה בתנאים

הכוונה למסלול עוקב s&p 500?
מה גובה המינוף שהפניקס מאשרים?

לא יודע
אני כבר כמה שנים לא מתעסק בפוליסות חיסכון
(מאז שעברתי לניהול ישיר בברוקר ישראלילא חוזר אחורה )

אבל תבדוק בטוח שיש את המידע הזה ברשת
והכי טוב לשלוח מייל לפינקס או כל גוף אחר ולשאול
תגיד שיש לי x כסף ואתה משווה בין האופציות שיש היום בשביל להחיט מה יתאים לך יותר

לדעתי יש להם מינוף של 70 אחוז. פוליסת חסכון ב 0.4 נשמע מעולה, השאלה אם הנתון הזה עדכני.

כמובן שכך אחד משקיע לפי התוכנית שלו
אני דווקא מעדיף להימנע מלהשקיע במסלולים כללים או כל דבר שהוא לא 100 אחוז מניות
במוצרים פתורים ממס (פנסיה, השתלמות וקופג להשקעה)
רק בגלל אני לא יכול לנצל ככה את ההשקעה
הלוגיקה ברורה, היא רק משתנה כשרוצים למנף אז המסלולים הכלליים הם מאסט.
0.65 זה יחסית גבוה
אם מה שחשוב לך זה ההלוואה
כנל דרך אגב להפקיד את הכסף בקרן השתלמות או קופת גמל מעל התקרה (לא תקבלי את ההטבת המס אבל תוכלי להישאר באותם דמי ניהול ואפשרות להלוואה ואולי אפילו זה יגדיל את התיק למצב שאפשר להתמקח על הדמי ניהול יותר)
החלופות לא ממקסמות מבחינתי חקרתי לאורך ולרוחב אבל זה בהחלט מצויין לכספים הפנויים הבאים בתור.

סדר ההפרשה הוא לפי הסדר הזה.. קהש, קופת גמל להשקעה ואז פוליסת חיסכון.
מתפעלת מהעמקה שלך...

• אהבתי
Reactions: A42
האמת שבדש הציעו לי 0.35 על סנופי אבל המינוף הוא 50%. וההשקעה במדד הטיפש כבר יש לי.
בזמנו איפשרו להתחיל עם סנופי בדמי הניהול הנמוכים ורק כשרוצים לקחת את ההלוואה (מניחה שממילא תצטרכי קצת זמן עד שיצטבר שם הסכום הדרוש או עד שתמצאי את הנכס) רק אז עוברים למסלול הכללי ולוקחים הלוואה על 80%. אגב, בזמנו גם היה אפשר אחר כך לחזור למסלול המנייתי למרות ההלוואה (לפחות היה אפשר בהלמן אלדובי, לא יודעת אם זה עדיין מתאפשר או האם זה מתאפשר במיטב דש).

בזמנו איפשרו להתחיל עם סנופי בדמי הניהול הנמוכים ורק כשרוצים לקחת את ההלוואה (מניחה שממילא תצטרכי קצת זמן עד שיצטבר שם הסכום הדרוש או עד שתמצאי את הנכס) רק אז עוברים למסלול הכללי ולוקחים הלוואה על 80%. אגב, בזמנו גם היה אפשר אחר כך לחזור למסלול המנייתי למרות ההלוואה (לפחות היה אפשר בהלמן אלדובי, לא יודעת אם זה עדיין מתאפשר או האם זה מתאפשר במיטב דש).
מעניין מאוד...
מסקרן אותי אם זה קשור לניהול הדיי כושל של הלמן ומחוסר תשומת לב או כתוצאה מיד מכוונת...

יפה, אז כקופת גמל להשקעה לי היה חשוב המינוף המקסימלי ואפיק ההשקעה.
לאחר סקר בין בתי ההשקעות בחרתי במי שנתן לי במסלול כללי את השיעור הגבוה ביותר של נכסים אלטרנטיביים(לדוגמה כביש 6 במקום אג"חים מפוהקים) ומינוף 80% שכיום הוא המקסימלי. בפרמטרים האלה כלל היתה האטרקטיבית ביותר , בדמי ניהול של 0.65.
האמת שבדש הציעו לי 0.35 על סנופי אבל המינוף הוא 50%. וההשקעה במדד הטיפש כבר יש לי.
ההלוואה המדוברת היא בגרייס פריים מינוס חצי לשבע שנים.
לצערי או לשמחתי לא מחוברת לחבר בשום צורה:)

מסכימה ולכן צריך להסתכל על אחוז המינוף מהתיק כולו. במקרה שלי אני מאוד מאוד סולידית.
כמובן כל אחד צריך לערוך את החישובים שלו...לא מדובר פה בהמלצה.

גם לי.

אז על הכסף שלך את מקבלת הלוואה P-0.5% פלוס 0.65% .
אם המסלול יצליח, כנראה שתרוויחי, ואם הוא יפסיד, אז אולי היה עדיף לקחת את ההלוואה המסגרת רגילה של משכנתא?

אני מדען במקצועי, וקשה לי לעשות את החשבון של כדאיות האלטרנטיבה הזו :)

כלומר
1. הלוואה מקג"ל
מול
2. השקעה רגילה בתיק השקעות אישי פלוס משכנתא של אותו הסכום

כמובן שזה ישתנה לכל אדם, אבל נניח שההלוואה הזו הייתה פשוט במקום עוד X כסף שהיה צריך לבוא מהמשכנתא.. איך היית עושה את החישוב מה עדיף לך?

אם המסלול יצליח, כנראה שתרוויחי, ואם הוא יפסיד, אז אולי היה עדיף לקחת את ההלוואה המסגרת רגילה של משכנתא?

אני מדען במקצועי, וקשה לי לעשות את החשבון של כדאיות האלטרנטיבה הזו :)

כלומר
1. הלוואה מקג"ל
מול
2. השקעה רגילה בתיק השקעות אישי פלוס משכנתא של אותו הסכום

כמובן שזה ישתנה לכל אדם, אבל נניח שההלוואה הזו הייתה פשוט במקום עוד X כסף שהיה צריך לבוא מהמשכנתא.. איך היית עושה את החישוב מה עדיף לך?
3. השקעה רגילה בתיק השקעות אישי + מינוף בתיק השקעות (ניתן עקרונית גם למשוך "הלוואה" כנגד נכסים בתיק השקעות, זה נקרא margin)
4. השקעה בנכסים ממונפים בתיק השקעות אישי (למי שבכל מקרה מעוניין להתמנף "בשוק ההון")

* כל הלוואה טומנת בחובה סיכון, הלוואה מבוססת margin טומנת בחובה סיכונים ספציפיים לסוג ההלוואה הזו
** אין באמור המלצה בעד הלוואה ספציפית כלשהי או הלוואות בכלל

אז אולי היה עדיף לקחת את ההלוואה המסגרת רגילה של משכנתא?
בטח סנופי תענה, אבל אם הבנתי נכון ולפי מה שהיא כתבה ביומן שלה, היא משקיעה באיזור שבו לא קל לקבל משכנתא על הנכס (נכסי ״מושע״ שלא רשומים בטאבו).
לכן האפשרות לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות/קופ״ג מאפשרת בכלל את ההתמנפות וזה בא במקום הון עצמי ולא במקום משכנתא.

השקעה רגילה בתיק השקעות אישי + מינוף בתיק השקעות (ניתן עקרונית גם למשוך "הלוואה" כנגד נכסים בתיק השקעות, זה נקרא margin
להבנתי מינוף כזה (למרות שהוא הרבה יותר זול בגלל ההפרש של דמי הניהול) יבוא על חשבון אחוז המינוף. כלומר אין שום אפשרות לקחת 80% מינוף במינוף כזה. למעשה גם 50% מינוף לדעתי לא ממש יתאפשר וגם אם כן הסיכון לקבל margin יהיה גבוה מאוד (מאוד!).

השקעה בנכסים ממונפים בתיק השקעות אישי (למי שבכל מקרה מעוניין להתמנף "בשוק ההון")
כמו שכתבת זה מינוף ״בשוק ההון״. זה לא המינוף שסנופי רוצה. היא רוצה מינוף רק בשביל שיהיה לה עוד כסף להשקיע בנדל״ן, שזה העסק שלה. היא לא מחפשת את המינוף הכי זול רק בשביל להתמנף.

סדר ההפרשה הוא לפי הסדר הזה.. קהש, קופת גמל להשקעה ואז פוליסת חיסכון.
אל תשכחי את הפניסה

היום לאור הדמי ניהול אפסיים
אפשר להפקיד עצמאית
אפשר למשןך הלוואה כנגד
אפשר לטובת "פרישה מוקדמת" למשוך לפני גיל 60 את הכסף ללא תשלום מס רווחי הון (ראי מצב מסכנות 3)

אל תשכחי את הפניסה

היום לאור הדמי ניהול אפסיים
אפשר להפקיד עצמאית
אפשר למשןך הלוואה כנגד
אפשר לטובת "פרישה מוקדמת" למשוך לפני גיל 60 את הכסף ללא תשלום מס רווחי הון (ראי מצב מסכנות 3)
אשמח אם תרחיב, לא הבנתי.

נערך לאחרונה ב:
מדובר על גרייס, ללא קנסות במקרה של פדיון מוקדם
ו... התשואה המדוברת במינוף היא 5% אחריי מס, כך שהארביטראג' הוא עדיין טוב מאוד.
כל אחד צריך לערוך את החישובים שלו באופן ספציפי, הבעיה עם משכנתא שגם אם התשלום הוא יחסית נמוך, הפריסה ל 7 שנים גורמת להחזר גבוה, כשמדובר בגרייס זה מקל מאוד. כאמור בתיק מאוד סולידי כמו שלי, אין שום בעיה לקחת כזה סוג של מינוף.

אשמח אם תרחיב, לא הבנתי.
על קצה המזלג

אם את לא עובדת וללא הכנסות (משיכות מתיק השקעות בגדול לא נכנס לשם עדין וגם אם כן אפשר ל"שחק" עם זה ברמה שנתית שזה לא ישפיע)
את יכולה בכל רגע נתון למשוך משכורת מינימום מהפנסיה ללא מס וללא קנסות - קצת יותר מ5K בחודש
אם זוג נשוי, או שיש ילדים מתחת לגיל 18 אפשר למשוך סכום של פעמים משכורת מינימום כלומר 10K
בגדול זה רבעוני, כלומר כל 3 חודשים שלא עובדים מקבלים צק על 3 חודשים בדיעבד על כל הסכום (30K לצורך העניין)
זה פשוט יורד מהסה"כ החיסכון, לדעתי אפשר גם לבחור אם זה מהתגמולים או פיצוים אבל לא זוכר כבר

בכל מקרה למי שמתכנן לפרוש מוקדם זה מעולה, אני לדוגמא בונה על זה בתרחיש פרישה שלי
כי לא רוצה שישאר כסף בקרן פנסיה שאגיע לגיל 60 בעיקר כי לא רוצה לקבל קצבה בכלל (ולמחוק את הירושה)

להרחבה

בכל מקרה למי שמתכנן לפרוש מוקדם זה מעולה, אני לדוגמא בונה על זה בתרחיש פרישה שלי
כי לא רוצה שישאר כסף בקרן פנסיה שאגיע לגיל 60 בעיקר כי לא רוצה לקבל קצבה בכלל (ולמחוק את הירושה)
גם לא קיצבה מינימלית כלשהי?
הרי בסופו של דבר מדובר בביטוח למקרה שתחיי יותר שנים ממה שתכננת ( "אריכות ימים")

גם לא קיצבה מינימלית כלשהי?
הרי בסופו של דבר מדובר בביטוח למקרה שתחיי יותר שנים ממה שתכננת ( "אריכות ימים")
אם אני אוכל אז האידיאל לאפס לגמרי את הקרן פניסה
הרעיון הוא שהחיסכון עד אז יהיה מספיק אפילו לפי כלל 400 בשביל לכסות את כל ההוצאות
ובהנחה שיהיה משבר ענק לא צפוי בשוק ההון או הדיור אז תמיד אוכל לעשות "אנונה בעצמי" בכל חברת ביטוח שהיא

מעבר לזה תמיד יש את הביטוח של המדינה - ביטוח לאומי קרי קצבת זיקנה וקצבת השלמת הכנסה

אבל אני קיצוני קצת בדעות שלי ונמנע כל האפשר מכל ביטוח שהוא - לא ממליץ

ובהנחה שיהיה משבר ענק לא צפוי בשוק ההון או הדיור אז תמיד אוכל לעשות "אנונה בעצמי" בכל חברת ביטוח שהיא
אתה עדיין חשוף לסיכון שבעתיד לא תצליח ליישם פעולות אקטיביות מעין אלה, אם זה מחמת גיל, מגבלה פיזית או קוגניטיבת, תלות באחרים או מניפולציות מצידם, כדי לשים יד על כספי החיסכון שלך.
קצבה אוטומטית מינמלית מקרן פנסיה נותנת מענה טובה לכך.

שבעתיד לא תצליח ליישם פעולות אקטיביות מעין אלה, אם זה מחמת גיל, מגבלה פיזית או קוגניטיבת, תלות באחרים או מניפולציות מצידם, כדי לשים יד על כספי החיסכון שלך.
זה כבר דיון פילוסופי יותר, אבל אני בלב שלם יפקיד את חיי בידי הילדים שלי (-:
קצבה אוטומטית מינמלית מקרן פנסיה נותנת מענה טובה לכך.
אני לא באמת רואה הבדל בסיכון, הרי אם נניח תרחיש ראשון שמכל סיבה שהיא אני לא יכול לשים את ידי על הכספים שלי, אז אני לא יכול לשים אותם על הקצבת פניסה...

ללא קשר, אתה מדבר על הצורך או לא צורך במנגנון לניהול הנכסים הפננסים בתרחיש קיצון
אפשר תמיד להגדיר נאמן אם צריך אם אין בנמצא את האנשים האלה במשפחה הקרובה

ולשאלה היותר פילוסופית אם נפגעתי קוגנטיבית לרמה שאני לא יכול לשלוט על הכספים שלי האם איכפת לי באמת מה יהיה איתי או יותר נכון אני ארצה להמשיך לחיות?
(לא ברמה של דאגה או אהבה לכסף, פשוט זה כנראה מצב שאתה לא מצליח לתקשר עם הסביבה כלל או פגישה מאוד חמורה היכולת קבלת ההחלטות)

Back
למעלה